Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Znalazłem taką Wołge 🤔

 

 

Ciekawy, ale raczej współczesny


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 2.06.2022 o 17:02, kchrapek napisał(-a):

@Łyski a pokaż go od dekla.

 

Pokażę, choć już masz zdjęcie z aukcji. Ale za moment, bo kilka dni poza domem jestem...

Edytowane przez Łyski

Szukam ładnej tarczy do złotego Kirowskiego. POMÓŻCIE!!

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomogliście już raz wiem że można na Was liczyć będąc na obczyźnie.

Czy z tym jest wszystko ok ? Czy tak jak z tamtym wtopione 25€ ??

 

Zdjęcia w terenie ale starałem się 

 

 

20220604_104450.jpg

20220604_104500.jpg

20220604_104516.jpg

20220604_104527.jpg

20220604_104708.jpg

20220604_104713.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od strony mechanizmu chronografu poskładane: koło kolumnowe jest srebrne, reszta złota. To nie jest oryginalny komplet, była albo całość srebrna, albo całość złota. Jest wiele takich składaków i stąd pochodzą opinie, że mogło tak wychodzić, ale to nieprawda. Co do reszty, niech się wypowie @Elob500. Moim zdaniem, tarcza jest młodsza niż mechanizm, ale specem nie jestem.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza i werk jak najbardziej z tego samego okresu i jeśli koperta jest stalowa, to na moje wszystko z tym zegarkiem gra.

 

Edytowane przez renqien

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

Od strony mechanizmu chronografu poskładane: koło kolumnowe jest srebrne, reszta złota. To nie jest oryginalny komplet, była albo całość srebrna, albo całość złota. Jest wiele takich składaków i stąd pochodzą opinie, że mogło tak wychodzić, ale to nieprawda. Co do reszty, niech się wypowie @Elob500. Moim zdaniem, tarcza jest młodsza niż mechanizm, ale specem nie jestem.

Zdecydowanie się nie zgodzę. Wcale nie jest tak że albo srebrne albo złote. Systematycznie ubywało srebrnych, a dochodziły zamiennie złote koła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli zegarek był normalna użytkowany, to dochodzi jeszcze kwestia ewentualnych wizyt u zegarmistrza, podczas których części mogły zostać wymienione. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Zdecydowanie się nie zgodzę. Wcale nie jest tak że albo srebrne albo złote. Systematycznie ubywało srebrnych, a dochodziły zamiennie złote koła.

Też tak uważam i nawet pierwotnie to napisałem, ale uznałem, że lepiej będzie jeśli napisze to ktoś z większym autorytetem od mojego ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paweł nie ma sensu się zastanawiać, szmelc i tyle.... ślij do mnie, dam Ci parę euro więcej, więc nie stracisz 😁😁😁

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda kasy na wysyłkę, lepiej od razu do kosza. Tylko koniecznie po powrocie do Polski i do takiego śmietnika koło domu, żebym daleko nie szukał :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He..he..he  łobuzy  żartownisie  😜

Ja nie wiem nie ogarniam dla tego tych zegarków - po prostu nie chciał bym oferować komuś zlepa bo będzie miał potem pretensje nawet jak to wyjdzie za pół roku 

Dzięki wszystkim za opinie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mało kto ogarnia te zegarki, bo też i mało zegarków jest tak rozkminionych, jak 3133. Każde kółko, każda śrubka, czy inny dzyndzel ma znaczenie i musi być zgodne z rocznikiem. Tutaj możesz śmiało sprzedawać, bo zegarek jest OK. Nawet jeśli jakiś ekspert dopatrzy się drobnej niezgodności, to tylko zegarek i to wojskowy, mógł być naprawiany i każdy ślad jest jego historią, której moim skromnym zdaniem nie powinno się prostować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy elob tego ogarnie  czy bezel gra z indeksami 😜

20220606_154320.jpg

20220606_154326.jpg

20220606_154340.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 5.06.2022 o 08:15, kchrapek napisał(-a):

Zdecydowanie się nie zgodzę. Wcale nie jest tak że albo srebrne albo złote. Systematycznie ubywało srebrnych, a dochodziły zamiennie złote koła.

Już kiedyś na ten temat pisaliśmy. Moja wiedza jest taka, że były ALBO wszystkie złote ALBO wszystkie srebrne koła modułu chronografu. Zmiana w produkcji jednych na drugie była próbą poprawy dokładności wskazań chronografu (uniezależnienia ich od różnic temperatury przez zastosowanie innego materiału kół). Wymiana jednego z kół nie wniosłaby żadnej zmiany. Moim zdaniem, taki miszmasz w mechanizmach - bardzo często spotykany - jest wyłącznie wynikiem napraw i takie kompozycje oryginalnie nie wychodziły. Wersja o oryginalności jest podtrzymywana  przez tych, którzy takowe mają i bardzo chcieliby, aby były w pełni oryginalne. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Po Bieda napisał(-a):

Już kiedyś na ten temat pisaliśmy. Moja wiedza jest taka, że były ALBO wszystkie złote ALBO wszystkie srebrne koła modułu chronografu. Zmiana w produkcji jednych na drugie była próbą poprawy dokładności wskazań chronografu (uniezależnienia ich od różnic temperatury przez zastosowanie innego materiału kół). Wymiana jednego z kół nie wniosłaby żadnej zmiany. Moim zdaniem, taki miszmasz w mechanizmach - bardzo często spotykany - jest wyłącznie wynikiem napraw i takie kompozycje oryginalnie nie wychodziły. Wersja o oryginalności jest podtrzymywana  przez tych, którzy takowe mają i bardzo chcieliby, aby były w pełni oryginalne. 

Sorry ale jesteś chyba pierwszy który ma taka teorię. Pozwolę sobie zostać przy swojej opinii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szturman wszystko OK. Spr tylko czy bezel nie ma innej lumy niż indeksy.

Co więcej na zdjęciach nei ma watpliwośc to stal.

Bok szkiełka pokaż.

Jak go nie chcesz, wezmę.

Teoria twa wadliwa. Srebrne koła zostały zakupiono u szwajcarów razem z maszynami i innymi częściami.

 

Drugi oj to raczej poskładana rzecz, chyba...

Z herbem to szły w takiej kopercie. 1

W w kopercie takiej to szły inne tarcze.

 

 

IMG_20210720_075202.jpg

IMG_20200705_192557.jpg

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Teoria twa wadliwa. Srebrne koła zostały zakupiono u szwajcarów razem z maszynami i innymi częściami.

 

Zakupiono u Szwajcarów, ale tylko koła kolumnowe? 

 

 

 

 

 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój to Gubernator - ciut inna tarcza

wszystko pasuje idealnie - kto i po co by w tym wieśniackim zegarku coś przekładał?? 

 

 

 

 

3 godziny temu, Elob500 napisał(-a):

Szturman wszystko OK. Spr tylko czy bezel nie ma innej lumy niż indeksy.

Co więcej na zdjęciach nei ma watpliwośc to stal.

 

 

 

IMG_20210720_075202.jpg

IMG_20200705_192557.jpg

 

 

 

 

 

20220607_170121.jpg

20220607_170128.jpg

20220607_170136.jpg

20220607_170148.jpg

20220607_170201.jpg

20220607_170326.jpg

20220607_170347.jpg

20220607_170405.jpg

20220607_170537.jpg

20220607_170629.jpg

20220607_170702.jpg

20220607_170716.jpg

20220607_170731.jpg

20220607_170803.jpg

20220607_170829.jpg

20220607_170834.jpg

20220607_170926.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, Po Bieda napisał(-a):

 

Kupili wszystko co było.Patent maszyny, części wszystko co zostało. 

Jak się części kończyły to dodawali swoje, tak gdzieś wyczytałem. Trochę tez pozmieniali itd. 

Pierwsze zdjęcie, górny zegarek ma nowe szkiełko zamiennik jest obłe albo z nowego szturmana. Nie rusza sie?  

szkiełka 3133.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, Elob500 napisał(-a):

Kupili wszystko co było.Patent maszyny, części wszystko co zostało. 

Jak się części kończyły to dodawali swoje, tak gdzieś wyczytałem. Trochę tez pozmieniali itd. 

Pierwsze zdjęcie, górny zegarek ma nowe szkiełko zamiennik jest obłe albo z nowego szturmana. Nie rusza sie?  

szkiełka 3133.jpg

Tak ten górny ma luz na szkle - tak też zaznaczyłem w opisie   

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A teraz widzę, że sprzedajesz :).

W tym polecie braknie sprężynki stopującej koło minutowe chrona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim,

kupiłem ostatnio kilka "rusków" - wydaje mi się, że w całkiem dobrych cenach - średnia znacznie poniżej 200 zł za szt. Wiem, że potraficie rozkminić oryginalność do ostatniej śrubki, więc farciarz ze mnie, czy też głąb i zamiast zegarków powinienem grzyby zbierać:) I czy większość kirowskich jest takich małych, jak ten który zakupiłem?

IMG_8128.JPG

IMG_8129.JPG

IMG_8130.JPG

IMG_8131.JPG

IMG_8132.JPG

IMG_8133.JPG

IMG_8134.JPG

IMG_8135.JPG

IMG_8136.JPG

IMG_8137.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Tom88 napisał(-a):

Cześć wszystkim,

kupiłem ostatnio kilka "rusków" - wydaje mi się, że w całkiem dobrych cenach - średnia znacznie poniżej 200 zł za szt. Wiem, że potraficie rozkminić oryginalność do ostatniej śrubki, więc farciarz ze mnie, czy też głąb i zamiast zegarków powinienem grzyby zbierać:) I czy większość kirowskich jest takich małych, jak ten który zakupiłem?

 

Wostok ma nieoryginalne wskazówki główne, a kirow sekundową. Atutem wostoka jest werk. Akurat ten model jest najmniejszym kirowskim. Generalnie jeśli średnia poniżej 200 zł, to bardzo ok


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.