Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

25 minut temu, mkoch napisał(-a):

 

Wostok ma nieoryginalne wskazówki główne, a kirow sekundową. Atutem wostoka jest werk. Akurat ten model jest najmniejszym kirowskim. Generalnie jeśli średnia poniżej 200 zł, to bardzo ok

Werk Wostoka lepszy niż Wołny? Jakie wskazówki powinien mieć precyzyjny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Tom88 napisał(-a):

Werk Wostoka lepszy niż Wołny? Jakie wskazówki powinien mieć precyzyjny?

Masz precyzyjnego na przedostatniej stronie "wasze ulubione ruski"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Masz precyzyjnego na przedostatniej stronie "wasze ulubione ruski"

Dzięki - Twój w pięknym stanie. Czy koperta w moim  nie powinna być pozłacana, bo indeksy w kol. złotym, wskazówki też takie powinny być i nie do końca to gra kolorystycznie

Edytowane przez Tom88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Tom88 napisał(-a):

Dzięki - Twój w pięknym stanie. Czy koperta w moim  nie powinna być pozłacana, bo indeksy w kol. złotym, wskazówki też takie powinny być i nie do końca to gra kolorytycznie

Były również w chromie i ze złotymi wskazówkami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podzielenie się wiedzą. Mam jeszcze jedno pytanie: kupiłem również gajowego razem z takim paskiem - widać, że nie noszony, ale brak pudełka, papierów. Czy ten stalowy pasek był dedykowany do tego modelu, czy to zwykły produkt uniwersalny?

IMG_8138.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bransa jest do którejś Rakiety (być może sprzedawana osobno) a Gajowy był sprzedawany bez paska.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.06.2022 o 10:27, Elob500 napisał(-a):

A teraz widzę, że sprzedajesz :).

W tym polecie braknie sprężynki stopującej koło minutowe chrona.

Sprężynka od jumpera polutowana, ale to w mojej opinii niczego nie ujmuje. 

Co do dyskusji srebrne/złote koła: a czort ich wie, dlatego też nie będę się upierał. Mam na tą sprawę swój pogląd, który wyjaśniłem, nikogo nie zamierzam do niego przekonywać. Zegarek wg szczegółów wykonania datowałbym na okolice 86 r. Może być, że był to okres przejściowy, kiedy kończył się zapas szwajcarskich części i dokładali te swojej produkcji, choć - jak zaznaczyłem - moim zdaniem nie miałoby to sensu. Zdjęcia w necie hulają różne, są takie, gdzie zbliżona numeracja werku (różniąca się np. o 200 szt.) ma wszystkie koła złote, albo wszystkie koła srebrne, albo łączone tak jak tutaj. Zasadniczo, jakby nie patrzeć, więcej w tym konkretnym egzemplarzu jest na plus niż na minus.

Edytowane przez Po Bieda

"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła dokładali te, które się na danym punkcie montażowym skończyły. To nie było tak, i nie mogło być, że nagle wszystkie się skończyły i od danego dnia wszyscy wkładali złote.

Numeracja jest roczna w tym werku, więc możesz trafić na dwa numery po sobie, a w dacie produkcji będą dwa lata różnicy. Dlatego datowanie tych werków jest trudne i stąd próba określania roku produkcji po szczegółach konstrukcyjnych. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, renqien napisał(-a):

Koła dokładali te, które się na danym punkcie montażowym skończyły. To nie było tak, i nie mogło być, że nagle wszystkie się skończyły i od danego dnia wszyscy wkładali złote.

Numeracja jest roczna w tym werku, więc możesz trafić na dwa numery po sobie, a w dacie produkcji będą dwa lata różnicy. Dlatego datowanie tych werków jest trudne i stąd próba określania roku produkcji po szczegółach konstrukcyjnych. 

Racja, na pewno nie było tak, że wszystkie koła skończyły się równocześnie, natomiast jeśli podjęto próbę wprowadzenia innowacji (konkretnie zwiększenie dokładności wskazań), to zrobiono to właśnie w ten sposób: skokowo zmieniono jeden system kół na inny. I nie inaczej, nie najpierw jedno koło czy dwa, a może potem coś tam innego. Twierdzicie, że to nie trzyma się kupy? Okej, ktoś z nas na pewno ma rację, nie jest powiedziane, że właśnie ja i nie będę, powtarzam, nikogo przekonywał, każdy ma możliwość wyrobić sobie własne zdanie. 

Datowanie jest stosunkowo łatwe w pewnych cezurach czasowych, natomiast gdy wprowadzano zmiany, a było ich kilka, to w okresie przejściowym nie da się tego zrobić precyzyjnie. Pamiętajmy, że Poljot był fabryką o przeznaczeniu m. in. wojskowym produkcji, więc dokumentacja była "specjalnego naznaczenia" i nie do końca jest jawna, nie do końca jest pełna dla szerszych mas. Natomiast, ogólnie, jeśli werk ma starszą, podwójną wersję dźwigni resetu (zmieniła się w 2 kwartale 1986 r.) , to jest to jedna z granicznych linii czasowych - zegarek nie wyszedł z fabryki później, niezależnie od numeracji nie może mieć owych 2 lat "mniej", może być za to starszy. BTW, czytałem, że mogło ich schodzić z linii ok. 5000 szt. rocznie. Małe logo na głównej płycie wprowadzono ok. 1981 roku, i to jest druga linia czasowa, znów: nie mógł powstać wiele wcześniej, niezależnie od numeracji. Złote koła przekładni chronografu wprowadzono ok. 1982, tą tarczę tłuczono bodajże do 1987 r. Zasadniczo tyle. Z fartem, panowie. 


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W jakich latach w Pobiedach TTK stosowano mechanizmy z 1MFZ? Znalazłem taki z 2-53. Ori czy przekładka? 

Screenshot_20220613-001215_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spotyka się z tych lat zarówno w wersji ttk jak i 1mfz, obie są poprawne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.06.2022 o 01:40, Progfan_87 napisał(-a):

W jakich latach w Pobiedach TTK stosowano mechanizmy z 1MFZ? Znalazłem taki z 2-53. Ori czy przekładka? 

Screenshot_20220613-001215_eBay.jpg

 

Tu masz na ten temat informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki 👍 z Twojego opisu wynika że ori.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.06.2022 o 23:28, Po Bieda napisał(-a):

Racja, na pewno nie było tak, że wszystkie koła skończyły się równocześnie, natomiast jeśli podjęto próbę wprowadzenia innowacji (konkretnie zwiększenie dokładności wskazań), to zrobiono to właśnie w ten sposób: skokowo zmieniono jeden system kół na inny. I nie inaczej, nie najpierw jedno koło czy dwa, a może potem coś tam innego. Twierdzicie, że to nie trzyma się kupy? Okej, ktoś z nas na pewno ma rację, nie jest powiedziane, że właśnie ja i nie będę, powtarzam, nikogo przekonywał, każdy ma możliwość wyrobić sobie własne zdanie. 

Datowanie jest stosunkowo łatwe w pewnych cezurach czasowych, natomiast gdy wprowadzano zmiany, a było ich kilka, to w okresie przejściowym nie da się tego zrobić precyzyjnie. Pamiętajmy, że Poljot był fabryką o przeznaczeniu m. in. wojskowym produkcji, więc dokumentacja była "specjalnego naznaczenia" i nie do końca jest jawna, nie do końca jest pełna dla szerszych mas. Natomiast, ogólnie, jeśli werk ma starszą, podwójną wersję dźwigni resetu (zmieniła się w 2 kwartale 1986 r.) , to jest to jedna z granicznych linii czasowych - zegarek nie wyszedł z fabryki później, niezależnie od numeracji nie może mieć owych 2 lat "mniej", może być za to starszy. BTW, czytałem, że mogło ich schodzić z linii ok. 5000 szt. rocznie. Małe logo na głównej płycie wprowadzono ok. 1981 roku, i to jest druga linia czasowa, znów: nie mógł powstać wiele wcześniej, niezależnie od numeracji. Złote koła przekładni chronografu wprowadzono ok. 1982, tą tarczę tłuczono bodajże do 1987 r. Zasadniczo tyle. Z fartem, panowie. 

Dla porządku

ok. 1980 Solidny przycisk naciągu trzpienia zastąpiony wersją z wydrążoną końcówką

1981 Korona Poljot zdjęta z mostka chronografu i zastąpiona znacznie mniejszą koronką na płycie głównej

1982 Koła chronografu zaczynają przechodzić na nowe koła w kolorze złotym.

NUmeracja roczna w prawo a potem w lewo :). albo odwrotnie? :).

Mam chrono z numerem 0010 :) a lat 80...

1986 III kw zmiana na pojedynczy reset. od tej daty do 1989 było cudnie potem 5 cyferek numeracji.

 

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.06.2022 o 19:32, Elob500 napisał(-a):

Dla porządku

ok. 1980 Solidny przycisk naciągu trzpienia zastąpiony wersją z wydrążoną końcówką

1981 Korona Poljot zdjęta z mostka chronografu i zastąpiona znacznie mniejszą koronką na płycie głównej

1982 Koła chronografu zaczynają przechodzić na nowe koła w kolorze złotym.

NUmeracja roczna w prawo a potem w lewo :). albo odwrotnie? :).

Mam chrono z numerem 0010 :) a lat 80...

1986 III kw zmiana na pojedynczy reset. od tej daty do 1989 było cudnie potem 5 cyferek numeracji.

 

źródło: Polmax :)


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy luma w tych wskazówkach jest ori czy to raczej późniejsze wypełnienie? Kropki na indeksach właściwie w tym samym kolorze 🤔 

Screenshot_20220626-155419_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jest do zrobienia, ale taki kolor też był w oryginale o ile pamiętam:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy luma w tych wskazówkach jest ori czy to raczej późniejsze wypełnienie? Kropki na indeksach właściwie w tym samym kolorze 🤔 

 

Raczej oryginał, ja bym brał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za długo się zastanawiałem, bo jeszcze miałem jednego Poljota na oku i ktoś mi ją sprzątnął 😑 po prostu tarcza i wskazówki wydały mi się nadzwyczaj ładne w stosunku do koperty.

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ten zegarek to jakiś składak ? Szukałem wszędzie oznaczenia które jest na  tarczy ale pudło. Może Wy coś pomożecie . 

zegarek 3.jpg

zegarek 2.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Reaven napisał(-a):

Witam. Czy ten zegarek to jakiś składak ? Szukałem wszędzie oznaczenia które jest na  tarczy ale pudło. Może Wy coś pomożecie . 

 

 

To jest tzw. Start Festiwal. Werk jest od niego , natomiast w mechanizmie podmieniony jest mostek balansu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest wogóle możliwe żeby 2209 był w takim zestawie?

 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Enkil napisał(-a):

Screenshot_20220629-063500_1.thumb.png.df6e24b66d87bddf1c32144bfb58694c.png

 

Ten obrazek chyba rozwiązuje wszelkie wątpliwości?

 

Czyli tak jak myślałem, 2409 się poddał a majster miał wolny 2209 i powstał taki franken


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.