Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to wychodziło w takiej konfiguracji? Tarcza mi nie pasuje do tej koperty. Jakby trochę za mała była?

Screenshot_20220725-222905_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ok. Bardzo dobry stan.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Mislavo napisał(-a):

Jest ok. Bardzo dobry stan.

Wysłane z mojego motorola edge 20 pro przy użyciu Tapatalka
 

Od tyłu wygląda tak. Nie mam zdjęć mechanizmu niestety ale zakładam że jest tam 2209.

Screenshot_20220726-161313_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem niemal na 100% pewien że to przekładka z koperty au (przetop) do stalowej bo werk jest taki sam. 

 

W tej kopercie widziałem tylko te dwie tarcze +plus odmiany w cyrylicy

 

IMG_20220726_192246.jpg

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fakt. Oglądając ten zegarek na telefonie nie zwróciłem uwagi na kolor indeksów, albo w słońcu wydawało mi się, że są srebrne. Niestety to składak. Legitny zegarek z mojej kolekcji wygląda tak:

s1.thumb.jpg.ad069709e5ed11de8e83df215b8d6fe9.jpg


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. No trudno ale mimo wszystko wziąłem go, bo był w okazyjnej cenie także nawet ze względu na samą kopertę myślę że warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ta tarcza Mira była w stalowej kopercie, czy tylko w tej kopercie z lat 60?

 

Tarcza Wostoka występowała w stalowej kopercie? Mam Wostoka  w stalowej kopercie, z taką tarczą ale jest bardziej srebrna niż biała.

20220731_164352.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, art_69 napisał(-a):

Czy ta tarcza Mira była w stalowej kopercie, czy tylko w tej kopercie z lat 60?

 

Tarcza Wostoka występowała w stalowej kopercie? Mam Wostoka  w stalowej kopercie, z taką tarczą ale jest bardziej srebrna niż biała.

 

 

Tylko wostok


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Ale ładny Mir :)

 

Ładny. :)

Ale komuś spadł ucho krzywe i balans uszkodzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2022 o 20:43, art_69 napisał(-a):

Czy ta tarcza Mira była w stalowej kopercie, czy tylko w tej kopercie z lat 60?

mir i stalowy wostok mają bliźniacze projekty tarcz ale ta od mira ma mniejszą średnicę i ma ciepły złotawy odcień  ...koperta mira (uszy 16mm)  to chromowany mosiądz, oczywiście

mir20220805_093604.jpg

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszsytkim,

niedawno odkryłem (na nowo) istnienie zegarków Poljot. Nie jestem i raczej nie zostanę kolekcjonerem, ale Poljoty zdobyły moje serce świetnym wzornictwem, chronografem i wciąż relatywnie niską ceną.

Szukam intensywnie czegoś dla siebie, nie do gabloty, a do codziennego noszenia.

 

Panowie tutejsi fachmani, czy na podstawie zdjęć z linków możecie powiedziec coś na temat autentyczności egzemplarzy? Przykładowo te dwa z Alle... lokalnie wyglądają na podróbki (kiepska jakość stempli na deklach, nierówno przycięta czcionka na tarczach itp.).  Ale już dwa kolejne, czyli Aviatory  dla laika wyglądają ok.

 

https://allegrolokalnie.pl/oferta/poljot-3133-chronograph-23-jewels-super-stan

https://allegrolokalnie.pl/oferta/poljot-3133-chronograph-23-jewels-piekny-stan

 

https://allegro.pl/oferta/zegarek-poljot-chronograf-3133-aeronavigator-12384699236

https://www.olx.pl/d/oferta/poljot-aviator-31681-CID87-IDQhwYt.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 coś na temat autentyczności egzemplarzy?

wszystkie wskazane linki to autentyczna po...pelina


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, cofer napisał(-a):

 

 

wszystkie wskazane linki to autentyczna po...pelina

Dzięki, tak myślałem. Chociaż czarny Aviator mi się podoba. Znalazłem jeszcze jedną sztukę. Tym razem jest nawet zdjęcie werku. Co mnie niepokoi to fakt, że to wygląda jakby werk został chałupniczo wklejony do za dużej koperty. W innych podobnych zegarkach (na Jetfighter) wokół werku jest stalowy kołnierz a nie puato jak na zdjęciu. Tak to powinno wyglądać? 😮

image.jpeg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem Koledzy, co to może być? Jeśli do pojazdu, to dlaczego pierścień nakręcająca sprężynę jest od tyłu? 

IMG_20220809_184515978_HDR~2.jpg

IMG_20220809_184459375_HDR.jpg

IMG_20220809_162110558_HDR.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, rasnick napisał(-a):

Dzięki, tak myślałem. Chociaż czarny Aviator mi się podoba. Znalazłem jeszcze jedną sztukę. Tym razem jest nawet zdjęcie werku. Co mnie niepokoi to fakt, że to wygląda jakby werk został chałupniczo wklejony do za dużej koperty. W innych podobnych zegarkach (na Jetfighter) wokół werku jest stalowy kołnierz a nie puato jak na zdjęciu. Tak to powinno wyglądać? 😮

 

Nie wiem jak odebrałeś komentarz kolegi @cofer ale wszystkie 4 zegarki są oryginalne. Co prawda 2 pierwsze to standardowe Poljoty z lat 90 a drugi nawet może 2000, natomiast Aviator to już zupełnie współczesna produkcja. Ten ostatni to już a to jakiś dziwny twór w chińskiej kopercie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, Enkil napisał(-a):

To wygląda na zegar z tachometru.

Znalazłem jedynie dwa takie na archiwalnym  czeskim aulro. Więc może czeski.

Dziękuję za podpowiedź o tym nie pomyślałem. 

 

Edit: kolegą Enkil miał rację

https://www.antik-hovorka.cz/obchod/ciselnik-pro-hodiny-tachografu-tf1-novy-nepouzity-23559.html

Edytowane przez Antiquarius

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 10.08.2022 o 08:06, kchrapek napisał(-a):

Nie wiem jak odebrałeś komentarz kolegi @cofer ale wszystkie 4 zegarki są oryginalne. Co prawda 2 pierwsze to standardowe Poljoty z lat 90 a drugi nawet może 2000, natomiast Aviator to już zupełnie współczesna produkcja. Ten ostatni to już a to jakiś dziwny twór w chińskiej kopercie.

2 pierwsze to oczywiście oryginały choć bardzo popularne ale w dobrym stanie, można kupić za połowę ceny ale stan wizualny gorszy. Takich mam/miałem kilka.

Aviatory, oba oryginalne ale to bardzo nowoczesne jak Chrapek pisał. W tym przypadku chińskie było wszystko oprócz werka, ten stary i dobry. I ceny są akceptowalne.

Lepiej rozejrzyj się za takim co ma napis Poljot to może za kilka lat sprzedaż z zyskiem lub nie stracić za dużo.

O coś takiego.

https://allegro.pl/oferta/poljot-aviator-i-chronograph-3133-6971314-6941100626

Poszperasz to znajdziesz za połowę ceny. Takie czasem kupuję.

A tak chodzą mimo wieku Nie patrz na +50 patrz na równą pracę. Wystarczy go naoliwić i ustawić :). 

 

IMG_20211229_092711.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś miałem możliwość kupienia 

Wostoka z tą tarcza, w stalowej kopercie. Nie kupiłem, bo indeks był wykruszony.  Czy mylę się, że wychodziły takie wersje  tego zegarka?

Screenshot_20220822-234859_Samsung Internet.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekondę znalazłem w katalogu z dwoma różnymi sekundnikami.

- - -

A nie, może i takie same są.

 

s1.jpg

s2.jpg

 

Jest i Wostok z katalogu

 

 

s3.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Kiedyś miałem możliwość kupienia 

Wostoka z tą tarcza, w stalowej kopercie. Nie kupiłem, bo indeks był wykruszony.  Czy mylę się, że wychodziły takie wersje  tego zegarka?

 

Tak, ten typ tarczy wychodził w stalowej kopercie. Oprócz chromowanej oczywiście.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

Tak, ten typ tarczy wychodził w stalowej kopercie. Oprócz chromowanej oczywiście.

 

To dobra wiadomość. :) Prawdopodobnie będę miał składaka z ładną tarczą. Mam gdzieś oryginalną kopertę w chromie ale też ze trzy Wostoki w stali, nie wszystkie z ładną tarczą - to bym jedną kopertę w stali wykorzystał. Zostaje tylko sekundnik, przy tamtym zegarku jest zwykły do Wostoka, może takie były? Ten sekundnik ze zdjęć jest pewnie od Komandirskiego.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.