Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jarozlaw
12 minut temu, michsla1981 napisał(-a):

No właśnie nie... To tylko moja opinia ale kategoria bezduszne jak dla mnie, ale dzięki za info 🙂

Zapytałem, ponieważ jak pewnie zauważyłeś, te dwa które pokazałeś, to właśnie kwarce. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2022 o 10:16, Jarozlaw napisał(-a):

Zapytałem, ponieważ jak pewnie zauważyłeś, te dwa które pokazałeś, to właśnie kwarce. Pozdrawiam.

Rozumiem. Dziękuję za informację.

 

Witam 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-mechaniczny-rzymianka-pabieda-pobieda-prl-pamiatka-kolekcja-CID767-IDOCzz1.html

Czy ta Pabieda to oryginał i czy nie jest to późny PRL Lata 80-te?

Screenshot_2022-09-12-18-33-02-23_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.thumb.jpg.08031fc3ced50c9d6f1b159702a22e6e.jpg

 

 

Screenshot_2022-09-12-18-32-54-85_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.jpg

IMG_20220912_175909_683.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skłaniałbym się o początek lat 90


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 11.09.2022 o 06:11, michsla1981 napisał(-a):

Witam !

https://www.olx.pl/d/oferta/klasyczny-lucz-kwarcowy-CID87-IDQm5kA.html

Czy  Łucz w tej cenie to okazja i czy nie jest to składak?

 

 

 Oraz  drugi z rysa  

Czy występuje on ze szkłem czy to pleksi?

Generalnie nie jest na chodzie i nie wiem czy warto go ruszać ?

 

https://www.olx.pl/d/oferta/zegarek-meski-luch-uzywany-CID87-IDPtSOp.html

 

Screenshot_2022-09-11-05-23-45-84_d4c83e98b7363fb18e9bde28130b0ba3.jpg

 

Ten Łucz że zdjęcia, od sprawdzonego sprzedawcy dodatkowo naszego forumowicza. Tego drugiego trafiłem za "garstkę bździn" założyłem baterie i ruszył, ale generalnie nie kupuj niesprawdzonych kwarców, szkoda na nie miejsca w szufladzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kacperek_77u  Fenkuł 💪😎

1 minutę temu, drobnypijaczek napisał(-a):

Ten Łucz że zdjęcia, od sprawdzonego sprzedawcy dodatkowo naszego forumowicza. Tego drugiego trafiłem za "garstkę bździn" założyłem baterie i ruszył, ale generalnie nie kupuj niesprawdzonych kwarców, szkoda na nie miejsca w szufladzie.

@drobnypijaczek dziękuję za informację. Już tego sprzedawcę mam w ulubionych 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oryginał czy nie - warto się pochylić??

 

 

20220923_172824.jpg

20220923_172830.jpg

Edytowane przez Paweł Bury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imo warto, tylko czy cena dobra?


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, art_69 napisał(-a):

 A wskazówki w tym Poljocie dobre?

Inne raczej nie występowały


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Inne raczej nie występowały

W tej kopercie zazwyczaj były inne wskazówki ale rzeczwiście znalazłem ten model tarczy z tymi wskazówkami.

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba nie jest wersja tarczy z czerwonym, często  wyblakłym  napisem Mir?  Chyba była wersja tarczy z takim napisem? Ta tarcza nie jest rzemieślnicza?

20220925_115809.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, art_69 napisał(-a):

To chyba nie jest wersja tarczy z czerwonym, często  wyblakłym  napisem Mir?  Chyba była wersja tarczy z takim napisem? Ta tarcza nie jest rzemieślnicza?

 

To właśnie oryginał z czerwonym napisem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak porownywalem go z innym, który mam i napis wydawał mi się bardziej czarny niż czerwony.

Myślałem, że te czerwony napisy znikają ale pewnie to jakiś inny etap zmiany tej tarczy. 

20220925_123835.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawia mnie jeszcze ten Mir z nowych nabytków- tarcza w nim jest chyba oryginalna? Wskazówki powinny być złote? Jesli nie są to wskazówki od Mira to do jakiego modelu?

Screenshot_20220925-224821_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@art_69 Wskazówki wyglądają na mirowe z tym że kolor nie pasuje oprócz sekundnika oczywiście. Tarcza wygląda legitnie ale samo logo jakby jakoś pogrubione?

 

 

To ja z takim pytaniem: Czy ten model Poljota występował także w chromie?

Screenshot_20220925-215547_eBay.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

@art_69 Wskazówki wyglądają na mirowe z tym że kolor nie pasuje także mogą być pomalowane oprócz sekundnika oczywiście. Tarcza wygląda legitnie ale samo logo jakby jakoś pogrubione?

 

 

To ja z takim pytaniem: Czy ten model Poljota występował także w chromie?

 

 

W polskich zegarkach  taki rodzaj tarczy chyba nie występował w tej kopercie, to i w Poljotach raczej też nie było tych tarcz w chromie. 

_ _ _

A jeśli chodzi o Mira to wskazówki raczej nie są pomalowane  - nie wiem czy te wskazówki nie są od Wostoka.

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Były modele Wostoka na 22 kamieniach z takimi wskazówkami także to dobry trop. Co do Poljota to też tak myślę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@art_69 I @Progfan_87  Mir jest oryginalny i Mateusz dobrze kombinujesz że w Wostokach 2809 jest takie zestawienie kolorów czyli srebrna tarcza z granatowymi wskazówkami. Tu jest podobna stylistyka. Na dole dwa WP w takim wydaniu.

Poljot. Były i w chromie i złocone. Jakby były wątpliwości to znów odeślę do poszukiwania w katalogach. Nie wszystko jest, ale dużo.

Dwie strony. Pewnie znacie oznaczenia numeryczne ale jeszcze raz. Trzecia cyfra to oznaczenie koperty 1- chrom, 3- złocenie. Jak widać w katalogu jest model chromowany.

Catalogo 1980_Страница_018.jpg

Catalogo 1980_Страница_033.jpg

DSC00916.JPG

DSC08545.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.