Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry dobrzy ludzie, potrzebuję Waszej pomocy w kwestii znajomości i wiedzy na temat radzieckich czasomierzy. Ja w tej materii jestem zielony. Mianowicie, czy poniższe Wostoki miały takie tarcze/czy są fabryczne czy ktoś sobie sam dosztukowal takowe? 

 

https://m.olx.pl/d/oferta/zegarek-wostok-komandirskie-CID87-IDRKiGF.html

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje,

Pozdrawiam.

Screenshot_20221123_182823_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez incubus05
Literówka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, incubus05 napisał(-a):

Dzień dobry dobrzy ludzie, potrzebuję Waszej pomocy w kwestii znajomości i wtedy na temat radzieckich czasomierzy. Ja w tej materii jestem zielony. Mianowicie, czy poniższe Wostoki miały takie tarcze/czy są fabryczne czy ktoś sobie sam dosztukowal takowe? 

 

https://m.olx.pl/d/oferta/zegarek-wostok-komandirskie-CID87-IDRKiGF.html

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie informacje,

Pozdrawiam.

 

To są zwykłe porządne komandirskie w dobrej cenie


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to raczej są rosyjskie czasomierze a nie radzieckie 😞

Jakość wykonania i trwałość będzie raczej słabsza.

 

Remi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Remi124 napisał(-a):

Ale to raczej są rosyjskie czasomierze a nie radzieckie 😞

Jakość wykonania i trwałość będzie raczej słabsza.

 

Remi

Ale na pewno lepsza od połowy szfajcarskich wintycz za pińćset złoty s chistorią przegądową niznanom

(Błędy celowe, mam nadzieję że nikt raka oczu nie dostał)


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taka tarcza była do kupienia na jednym z portali.

Czy ta tarcza to oryginał?

 

ok tarcza.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Ale na pewno lepsza od połowy szfajcarskich wintycz za pińćset złoty s chistorią przegądową niznanom

(Błędy celowe, mam nadzieję że nikt raka oczu nie dostał)

A skąd taka pewność o słabości szwajcarskich vintydż🙂?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Taka tarcza była do kupienia na jednym z portali.

Czy ta tarcza to oryginał?

 

ok tarcza.jpg

 

Tak, ori ale stan kiepski. O ile to nie jest brud, jak brud to bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, michsla1981 napisał(-a):

Cześć. 

Proszę o weryfikację czy balans oryginał oraz reszta jest ok?

Pozdrawiam Michał 

 

IMG20221123172715.jpg

IMG20221123171925.jpg

Czerwona 12.. jeżeli jest ktoś posiadaczem tarczy do niej proszę o priv.

Pozdrawiam Michał 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, michsla1981 napisał(-a):

Czerwona 12.. jeżeli jest ktoś posiadaczem tarczy do niej proszę o priv.

Pozdrawiam Michał 

Koperta też by się przydała


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Kacperek_77u napisał(-a):

To są zwykłe porządne komandirskie w dobrej cenie

Bardzo dziekuje za szybka i konkretna odpowedz, czyli prawilniaki a nie skladaki 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Elob500 napisał(-a):

 

Tak, ori ale stan kiepski. O ile to nie jest brud, jak brud to bajka.

 

Dzięki za potwierdzenie.

Chyba już załapałem jak poznać oryginał.  Jeszcze tylko będę chciał przejrzeć chronologicznie ile tych tarcz było, powiedzmy, od początku  do roku 1990, bo chyba dużo rodzajów w tym okresie nie powstało.

I zostanie mi jeszcze do sprawdzenia jak rozpoznać oryginalna tarczę do Szturmana.

 

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 godzin temu, michsla1981 napisał(-a):

Cześć. 

Proszę o weryfikację czy balans oryginał oraz reszta jest ok?

Pozdrawiam Michał

Gdzie to można zobaczyć?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd taka pewność o słabości szwajcarskich vintydż🙂?

Ciekawe czy Kol. Kacperek nie zauważył skierowanego do niego pytania, czy też .....?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, borewicz07 napisał(-a):

A skąd taka pewność o słabości szwajcarskich vintydż🙂?

Ciekawe czy Kol. Kacperek nie zauważył skierowanego do niego pytania, czy też .....?

Mi chodziło o to że większość osób pluje na ruskie i spuszcza się nad każdym zegarkiem z napisem swiss made dzięki czemu widać trupy swiss made po pińćset i wincyj ,,Bo To SzWaJcSrSkI nAjLePsZy Na ŚwIeCiE''

Oczywiście żaden rusek nie dorówna takiej ecie 2824 ale ludzie, 500 za atlantica na fhf 96?!


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda oryginalność w tym Wostoku? Na pierwszy rzut oka wskazówki kolorem nie pasują... czy to może w chromie powinno być?

Screenshot_20221124-192456_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Progfan_87 napisał(-a):

Jak wygląda oryginalność w tym Wostoku? Na pierwszy rzut oka wskazówki kolorem nie pasują... czy to może w chromie powinno być?

 

Jak najbardziej pasują, przecież indeksy są chromowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, kchrapek napisał(-a):

Jak najbardziej pasują, przecież indeksy są chromowane.

Też to zauważyłem ale jednak trochę mi się to gryzie z kolorem koperty 🤔

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Też to zauważyłem ale jednak trochę mi się to gryzie z kolorem koperty 🤔

No to ja są wątpliwości to się szuka w katalogu :)

Wostok1976_Page_122.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, art_69 napisał(-a):

 

 ile tych tarcz było, powiedzmy, od początku  do roku 1990, bo chyba dużo rodzajów w tym okresie nie powstało.

I zostanie mi jeszcze do sprawdzenia jak rozpoznać oryginalna tarczę do Szturmana.

 

 

Okeah raczej wychodziła do 1987 roku, poolmax podaje 1990 ale na to nie ma dowodów.

Starego szturmana nikt nie podrabiał. Nie pomyliś się. Późniejsze też ale było kilka reedycji każda inna lub różna

Ja się w tym też nie łapię. Muszę spojrzeć na zapiski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Mi chodziło o to że większość osób pluje na ruskie i spuszcza się nad każdym zegarkiem z napisem swiss made dzięki czemu widać trupy swiss made po pińćset i wincyj ,,Bo To SzWaJcSrSkI nAjLePsZy Na ŚwIeCiE''

Oczywiście żaden rusek nie dorówna takiej ecie 2824 ale ludzie, 500 za atlantica na fhf 96?!

Ale ja w swoim wpisie odniosłem się tylko i wyłącznie do tego, że większość tamtych zegarków jest produkcji rosyjskiej a nie radzieckiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi chodziło o to że większość osób pluje na ruskie i spuszcza się nad każdym zegarkiem z napisem swiss made dzięki czemu widać trupy swiss made po pińćset i wincyj ,,Bo To SzWaJcSrSkI nAjLePsZy Na ŚwIeCiE''

Oczywiście żaden rusek nie dorówna takiej ecie 2824 ale ludzie, 500 za atlantica na fhf 96?!

Ze swojej strony dodam, że przemysł zegarkowy ZSRR nigdy nie wyprodukował zegarka bezkamieniowego, a Szwajcarzy i owszem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.olx.pl/d/oferta/4-x-pobieda-molnia-zegarek-kieszonkowy-100-sprawne-bdb-stan-CID767-IDPn2kN.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=1

 

Pobieda, Mołnia? Jak to jest, co tam jest w środku? Na kieszonkach zupełnie się nie znam.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Po Bieda napisał(-a):

https://www.olx.pl/d/oferta/4-x-pobieda-molnia-zegarek-kieszonkowy-100-sprawne-bdb-stan-CID767-IDPn2kN.html?isPreviewActive=1&sliderIndex=1

 

Pobieda, Mołnia? Jak to jest, co tam jest w środku? Na kieszonkach zupełnie się nie znam.

Sekunda na 9 to mołnia 3602

Sekunda na 6 do pobieda 2602


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.