Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 25.11.2022 o 17:06, borewicz07 napisał(-a):

Mi chodziło o to że większość osób pluje na ruskie i spuszcza się nad każdym zegarkiem z napisem swiss made dzięki czemu widać trupy swiss made po pińćset i wincyj ,,Bo To SzWaJcSrSkI nAjLePsZy Na ŚwIeCiE''

Oczywiście żaden rusek nie dorówna takiej ecie 2824 ale ludzie, 500 za atlantica na fhf 96?!

Ze swojej strony dodam, że przemysł zegarkowy ZSRR nigdy nie wyprodukował zegarka bezkamieniowego, a Szwajcarzy i owszem.

Mało tego: Szwajcarzy, Amerykanie poszli w kierunku potanienia produkcji mechanizmów, ponieważ istniało tam wiele zakładów produkcyjnych. Podaż, popyt, te sprawy. Większość zegarków w obiegu handlowym, to była tania masówka na panewkach i z wychwytem kołkowym. U Ruskich, wobec ogromnego zapotrzebowania i stosunkowo niewielkiej ilości fabryk zegarkowych (a przecież np. Poljot zegarki, mechanizmy i części eksportował do 63 krajów!) zegarek był dobrem luksusowym, więc bardzo długo obyło się bez potaniania produkcji kosztem jakości. W zakładach produkujących w reżymie wojskowym (Poljot, Rakieta) niedoróbki czy gorsza jakość podchodziły pod sabotaż, więc w najlepszym razie groził za to łagier na Syberii.  O historii, czyli dobrych maszynach zachodnich i know-how od Corteberta i LIP-a nie wspomnę. Temat Szwajcaria vs. ZSRR jest mocno dyskusyjny i nie będę bronił żadnej ze stron, ale wiem, że np. Poljot był uznawany za jeden z najtrwalszych zegarków mechanicznych na świecie, a rozwiązania i jakość (zachowując przy porównywaniu klasę zegarków) między Wschodem i Zachodem wypadają bardzo równo. Natomiast wiele zegarków szwajcarskich, zwłaszcza w ogłoszeniach sprzedażowych, ma swoją popularność tylko dlatego, że są szwajcarskie, a nie dlatego, że są dobre. I chyba o to chodziło Kacperkowi.


"Proszę pamiętać, że zdecydowane stwierdzenia, takie jak „wszystko”, „zawsze” i „bez wyjątku” rzadko mają zastosowanie w dziedzinie radzieckich zegarków". (Mroatman)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Po Bieda napisał(-a):

Mało tego: Szwajcarzy, Amerykanie poszli w kierunku potanienia produkcji mechanizmów, ponieważ istniało tam wiele zakładów produkcyjnych. Podaż, popyt, te sprawy. Większość zegarków w obiegu handlowym, to była tania masówka na panewkach i z wychwytem kołkowym. U Ruskich, wobec ogromnego zapotrzebowania i stosunkowo niewielkiej ilości fabryk zegarkowych (a przecież np. Poljot zegarki, mechanizmy i części eksportował do 63 krajów!) zegarek był dobrem luksusowym, więc bardzo długo obyło się bez potaniania produkcji kosztem jakości. W zakładach produkujących w reżymie wojskowym (Poljot, Rakieta) niedoróbki czy gorsza jakość podchodziły pod sabotaż, więc w najlepszym razie groził za to łagier na Syberii.  O historii, czyli dobrych maszynach zachodnich i know-how od Corteberta i LIP-a nie wspomnę. Temat Szwajcaria vs. ZSRR jest mocno dyskusyjny i nie będę bronił żadnej ze stron, ale wiem, że np. Poljot był uznawany za jeden z najtrwalszych zegarków mechanicznych na świecie, a rozwiązania i jakość (zachowując przy porównywaniu klasę zegarków) między Wschodem i Zachodem wypadają bardzo równo. Natomiast wiele zegarków szwajcarskich, zwłaszcza w ogłoszeniach sprzedażowych, ma swoją popularność tylko dlatego, że są szwajcarskie, a nie dlatego, że są dobre. I chyba o to chodziło Kacperkowi.

Polać mu!


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie wygląda mi na ori ale może ktoś się jeszcze wypowie 🤔

 

20230110_181523.jpg

Edytowane przez Progfan_87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mnie też wygląda na podpuchę. Czcionka jest za gruba i aż się zlewa. Kolory na tarczy też jakieś za ostre i nienaturalne. Dla mnie malowanka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1500 to wcale nie taka wtopa jeśli reszta jest ok. Wystarczy kupić taką tarczę i można mieć dobry zegarek za około 2 tysiące. To niezła cena i w ostateczności można chociaż sprzedać bez straty. Zaznaczam że zegarka nie widziałem i nie wiem czy pozostałe części są ori. 
ebay.com/itm/175327116631

Edytowane przez ridah

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pustynna burza: mam pytanko do znawców który z tych dwóch jest oryginalny ?

ten na zielonym tle czy na  kartce

p b 1.jpg

p b2.jpg

s-l1600 (1).jpg

desert tyl.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej oba są ori


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten na kartce - oryginał seria I. Wyślij jeszcze zdjęcia mechanizmów 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie mam oba są z sieci,ale nad jednym ( ten zielone tlo) się zastanawiam bo cena jest ok i jest automat. Ten z cerkwią niestety cena kosmos,a pomyśleć że sprzedałem tu na forum za 200zl oryginalnay z kopulami gdzieś w 2016/17 roku ,był tu taki dział kupie sprzedam zamienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy to produkkcja późniejsza pod też turystów, drugi ori, najbardziej pozadany jest ten drugi

Edytowane przez cheles

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.01.2023 o 20:54, jarek08s napisał(-a):

pustynna burza: mam pytanko do znawców który z tych dwóch jest oryginalny ?

ten na zielonym tle czy na  kartce

 

 

 

 

Na kartce oryginał ,a na zielonym reedycja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale na zielonym tarcza jak by oryginał 

Pytam tylko ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, Paweł Bury. napisał(-a):

Ale na zielonym tarcza jak by oryginał 

Pytam tylko ?

Bo bywały tarcze bez "B" też później.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze się zastanawiałem czy Amfibia którą posiadam to nie składak.  Niby gdzieś w internecie przewinęło się kilka fotek takiej konfiguracji ale pewności nie miałem nigdy. Tarcza stosunkowo często spotykana ale w Komandirskich i chyba taki Komandirski jest nawet w katalogu. Natomiast nigdzie nie spotkałem potwierdzenia oryginalności Amfibii. Dziś @Paweł Bury. pokazał w nowościach identycznie skonfigurowany zegarek z wyjątkiem bezela, ale to jak wiadomo wychodziło różnie. I nawet wskazówki przemawiałyby za Komandirskim. Skłaniam się teraz że jednak jest to oryginalne zestawienie. I dobrze bo zawsze cholernie mi się ten zegarek podobał, wg mnie jedna z najładniejszych Amfibii i jeszcze w automacie. :) Zdjęcie Pawła i mojego egzemplarza.

DSC07750 (2).JPG

20230115_105538.jpg.8c505ed39b4cdd70656cf19a2b859482.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, skoro jesteśmy przy zdjęciu Pawła, Amfibiach i bezelach, to jest tam fotka amfy z czarną tarczą i czarnym bezelem.

Ja mam taką samą, ale z bezelem srebrnym.

Pytanie, który bezel powinien być, a może oba są oryginalnie stosowane.

Fotka mojej:

amf.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Wieniek1410 napisał(-a):

No właśnie, skoro jesteśmy przy zdjęciu Pawła, Amfibiach i bezelach, to jest tam fotka amfy z czarną tarczą i czarnym bezelem.

Ja mam taką samą, ale z bezelem srebrnym.

Pytanie, który bezel powinien być, a może oba są oryginalnie stosowane.

Fotka mojej:

 

 

Czarny jak u Pawła. Też mam taką


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mkoch napisał(-a):

 

Czarny jak u Pawła. Też mam taką

Tyle że jest sporo zdjęć w sieci ze srebrnym bezelem

http://slavnyhans.pl/amfibia-czarna-pomaranczowy-trojk/

I jeszcze inna wersja bezela

https://mroatman.wixsite.com/watches-of-the-ussr/vostok?lightbox=dataItem-ijwfiyp7

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, Wieniek1410 napisał(-a):

No właśnie, skoro jesteśmy przy zdjęciu Pawła, Amfibiach i bezelach, to jest tam fotka amfy z czarną tarczą i czarnym bezelem.

Ja mam taką samą, ale z bezelem srebrnym.

Pytanie, który bezel powinien być, a może oba są oryginalnie stosowane.

Fotka mojej:

32 minuty temu, mkoch napisał(-a):

 

Czarny jak u Pawła. Też mam taką

 

Były obydwa stosowane oryginalnie. Oba są prawidłowe. Choć katalogowo i bardziej pożądany jest czarny.

Edit. Wydaje mi się że pierwsze (starsze) wersje wychodziły z czarnym,a później był już chromowany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Wieniek1410 napisał(-a):

Tyle że jest sporo zdjęć w sieci ze srebrnym bezelem

http://slavnyhans.pl/amfibia-czarna-pomaranczowy-trojk/

 

Jak na amfibię to jest ona dosyć rzadka i właśnie poszukiwana z czarnym bezelem. Być może były ze srebrnym ale jeśli była mowa o tym zegarku, to zawsze kojarzona z czarnym

 

Edit. I Krzysiek wyjaśnił

 

 

Edytowane przez mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.