Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

To raczej było ,,modne'' w latach 1990/2000


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 12.02.2023 o 12:19, art_69 napisał(-a):

 

Wybierz sobie cos za te pieniądze  w Czechach, a pomogę Ci kupić.

Dzięki serdeczne za propozycję, jeśli w przyszłości będzie aktualna, to chętnie skorzystam, bo nigdy nie kupowałem poza PL. Na razie kupiłem tego Sporta i jestem zadowolony, nadaje się na co dzień 😉

IMG_20230215_101815.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już drugi raz widzę taki z zegarek,  z tarczą w podobnym stylu, jak tu i pytanie czy takie zestawienie jest w oryginale?

Nie wiem jak ten znaleziony tu na forum  w temacie o 3133 ale widziałem taki zegarek, z całą pewnością w stalowej kopercie.

 

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie pokracznie ten zegarek wygląda, jakby w fabryce poskładali z tego co akurat przewracało się na stole, (lub pod stołem) 🙂

Nie chce mi się wierzyć że to z fabryki wyszło .

Edytowane przez Wieniek1410

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza jest wariacją zwykłego chrona z 1994 rok z logo szturmańskie i napisem ale ma inną czcionkę.

W tej kopercie raczej nie było, może być to jakiś prototyp albo nie udolna replika na co bym stawiał, błędy w opisie tachometru.

obraz.png.3cf70de926df1b9c60d834172bbbf7ea.pngobraz.png.0e544ba6d21bd80de3f2eb3eb3e87f02.png

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taką jeszcze znalazłęm tarczę ale cyfry ma jakby zgodne z innymi.

obraz.png.f833657bb207788e8b45e80d5697b9d7.png

No i zapomniałem ten jest mój :). Już ma wymienione szkiełko ale będzie do poprawy. Wisi gdzieś na sell. Data produkcji jakieś 1998 około.

obraz.thumb.png.e0329fd6d227e7a51c52fa3cf1475db3.png

I jeszcze taki

obraz.png.44212f4a907831d02e1cadad4ae04692.png

ale tego szukam w takiej kopercie...

obraz.png.94c7ac4815e97d5726ba69267c8fb75a.png bo ten pochodzi z katalogu.

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też poszukam katalogów z tymi zegarkami bo do Wloch czy Niemiec mogly iść nietypowe z wyglądu modele.

Mnie chodziło też o tą tarczę i stalową kopertę. 

20230217_091838.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem. Takich nie było moim zdaniem. Koperta może i stalowa koronki nie.Tak myślę zatem dziwne to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Też poszukam katalogów z tymi zegarkami bo do Wloch czy Niemiec mogly iść nietypowe z wyglądu modele.

Mnie chodziło też o tą tarczę i stalową kopertę. 

 

W tym to chociaż są złote punkciki przy cyfrach godzin, a w tamtym poprzednim to wszystko jest tylko nadrukowane, tarcza wygląda jakby ją na ksero zrobił ktoś 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, art_69 napisał(-a):

Też poszukam katalogów z tymi zegarkami bo do Wloch czy Niemiec mogly iść nietypowe z wyglądu modele.

Mnie chodziło też o tą tarczę i stalową kopertę. 

20230217_091838.jpg

Witam,

znalazłem takie coś 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/buecher-russische-armbanduhren/2357745319-76-6564

 

może do identyfikacji się przyda 

Remi 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Remi124 napisał(-a):

Witam,

znalazłem takie coś 

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/buecher-russische-armbanduhren/2357745319-76-6564

 

może do identyfikacji się przyda 

Remi 

 

 

 

 

Bardziej liczyłem na katalog zdjęć na komputerze czy z przelomu lat 90, o tym ktoś pisał, ze nie jest zbyt dobry.

- - -

Zegarek w stanie nos z papierami, zapytałem się czy pokaże mechsnizm. Ale po dacie chyba dużo da się powiedzieć. 

 

20230217_175445.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

s-l1600.jpg

Malowanka jakaś?

 

Edit:

Do niedawna myślałem, że mam wszystkie, a tu ten powyżej i jeszcze ten mi psują koncept, wygląda dobrze, ale czy aby na pewno?

Foto 1 di 13

Edytowane przez prw6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, art_69 napisał(-a):

 

Bardziej liczyłem na katalog zdjęć na komputerze czy z przelomu lat 90, o tym ktoś pisał, ze nie jest zbyt dobry.

- - -

Zegarek w stanie nos z papierami, zapytałem się czy pokaże mechsnizm. Ale po dacie chyba dużo da się powiedzieć. 

 

20230217_175445.jpg

Jak to się mówiło? Każdy z innej parafi... :).

 

"Zegarek w stanie nos z papierami"

 

No leżę i mnie brzuch boli....

 

NIGDY ALE TO NIGDY nie było P O L J O T z ....ech nie chce mi się ....:).

 

 

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Elob500 napisał(-a):

Jak to się mówiło? Każdy z innej parafi... :).

 

"Zegarek w stanie nos z papierami"

 

No leżę i mnie brzuch boli....

 

NIGDY ALE TO NIGDY nie było P O L J O T z ....ech nie chce mi się ....:).

 

 

Bardzo Cię proszę.  Albo pisz rzeczowo, albo wcale. "NIGDY ALE TO NIGDY nie było P O L J O T z ....ech nie chce mi się ....:)." Nie rżnij gwiazdy tylko napisz co jest nie tak, albo nie pisz wcale, bo takie Twoje posty nie wnoszą niczego. "WIEM ALE NIE POWIEM"...

Edit. Tak swoją drogą widziałem ogłoszenie i cena tego zegarka była wg mnie absurdalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak cena była bardzo wysoka.... Chyba już nie ma tego ogłoszenia. Myślałem, że ktoś pokaże mechanizm, bo po tym, w tej chwili najłatwiej mi poznać czy 3133 jest w oryginale.

Tarcza jedna z najstarszych dla Poljota. Być może zdarzy się tak, że będę poszukiwał takiego zegarka, dlatego zainteresował mnie akurat ten model.

Prawdopodobnie po dacie da się poznać czy mechanizm jest do tej tarczy? I ciekawe czy jeszcze po jakimś elemencie.

- - -

Czcionka daty została chyba zmieniona około roku 1982, a teoretycznie te tarcze były wstawiane do roku 1985?

 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, kchrapek napisał(-a):

Bardzo Cię proszę.  Albo pisz rzeczowo, albo wcale. "NIGDY ALE TO NIGDY nie było P O L J O T z ....ech nie chce mi się ....:)." Nie rżnij gwiazdy tylko napisz co jest nie tak, albo nie pisz wcale, bo takie Twoje posty nie wnoszą niczego. "WIEM ALE NIE POWIEM"...

Edit. Tak swoją drogą widziałem ogłoszenie i cena tego zegarka była wg mnie absurdalna.

 

Napisałem rzeczowo, że wszystko jest z innej parafi a pisanie, że jest to NOS to jakaś masakra.   

Trzeba być ślepym by nie zauważyć (o ile to nie błąd zdjęcia), a według mnie nie, że wskazówki pasują chyba tylko do bezela, indeksy są z jakąś czarną obwódką,

wskazówka chrona jest pomarańczowa, a sekundowa czerwona. Czcionka daty jest po 1987 roku.

I to ma być NOS?

Pisałem o tych rzeczach razy kilka jest tego tu na forum pełno. 

Myślę jednak, że po prostu się na tym znam i to dobrze, i myślę też, że jak kto by chciał się dowiedzieć szczegółów to by zapytał.

 

Gwiazda? Ja? Gwiazda od 3133? Dziękuję.

Zauważ, że nie zabieram głosu w sprawie innych zegarków, zatem myślę, że snikers nie powinien być dla mnie a Twoje słowa skierowane wobec mnie nie potrzebne.

 

Mimo wszystko dla potomnych, tak powinien wyglądać: 

P O L J O T  z U S S R  (rozstrzał miedzy literami nie jest przypadkowy)

  

P2150194.JPG

Następny

IMG_20211116_032137.jpg

A tu całą grafika jak to wygląda, wielokrotnie sprawdziłem, że jest to poprawne, jak kto nie rozumie pytać.

Na grafice jest co i jak. Mam wszystkie zegarki z grafiki w oryginalnych stanach lub prawie. 

obraz.png.3f1888239dc2eac97ffa6d7e4fe18929.png

Edytowane przez Elob500

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Tak jak pisałem raczej nie ma juz tego ogłoszenia aby wstawić inne zdjęcia. Dysponowalem tylko jednym. 

Czesto pojedyncze zdjęcia przekłamują kolor indeksów lub wypełnień. 

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to ori? Na deklu inskrypcja z datą 1975 ale szukam w katalogach z pierwszej połowy lat 70 i coś nie mogę znaleźć 🤔

Screenshot_20230218-223736_eBay.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.02.2023 o 23:41, Progfan_87 napisał(-a):

Czy to ori? Na deklu inskrypcja z datą 1975 ale szukam w katalogach z pierwszej połowy lat 70 i coś nie mogę znaleźć 🤔

 

Zdecydowanie twórczość ludowa 🙃


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kacperek_77u napisał(-a):

Zdecydowanie twórczość ludowa 🙃

Tzn? Składak? Malowanka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Tzn? Składak? Malowanka?

I to i to 


,,Weź mlody się lepiej do nauki żebyś przynajmniej maturę zdał, a nie bierz się za płatne serwisy. A jak już spierdzielisz to na swój koszt oddaj zegarmistrzowi, żeby poprawil po Tobie, jak już przyjmujesz zlecenia. Chociaż pewnie po negatywnych komentarzach to zostanie Ci tylko nauka" Bardzo lubię naprawiać zegarki a ich zbieranie jest efektem ubocznym. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś  w tym stylu.

- - -

Chociaż tu jest indeks na grubość wskazówki...

 

Screenshot_20230221-090557_Samsung Internet.jpg

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.