Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość yasiooo

Koperta, mechanizm i kalendarz z Rakiety 2628.H, a tarcza z Cornavina. A to ci składaczek :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma mały sekundnik - moim zdaniem cały zimowski 2602 z tarczą w kopercie z rakiety. Rozmiar 26mm więc pasuje idealnie, ale ja bym na to nie wpadł :( (tzn żeby cóś takiego poskładać)

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Faktycznie, nie zauważyłem tego sekundnika :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

Tarcza "warszawska", a wskazówki nie wiem skąd, ale też nie z tego zegarka. Ciekawe, że KOT znowu dał się nabrać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza "warszawska", a wskazówki nie wiem skąd, ale też nie z tego zegarka. Ciekawe, że KOT znowu dał się nabrać :)

 

:) Tak obstawiałem - ponadto mam zastrzeżenia do dekla oraz koronki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koronka to akurat najmniejszy pikuś :) o raz trudniej znaleźć zegarki z oryginalnymi koronkami i na to już praktycznie wogóle przestałem uwagę zwracać. Choć oczywiście jeżeli pasuje jak świni siodło to staram się zmienić na najbardziej przypominającą oryginał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość szymeklipinski

Czy istniała Slawa 11 kamieni budzik w wersji Olimpijskiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej istniała


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kirowa z taką tarczą to nigdy nie widziałem, zaryzykowałbym stwierdzenie, że z taką tarczą to on z fabryki nie wyszedł, no ale jak tarcza grzebana to w epoce. Koronka wydaje mi się nieorginalna. Reszta moim zdaniem oryginał.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już to cała tarcza jest jakimś zamienikiem. Może to taki tunning z epeki bo tarcza wygląda na starą, ale to tylko takie przypuszczenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zdziwiłbym sie gdyby to była okolicznościówka sławiąca wodza po zakończeniu wojny ojczyźnianej - ot dobry tatuś narodu w swoim galowym mundurze - zegarek IMHO ciekawy i mnie zainteresował (gożej z ceną)- zwróćcie uwagę na indeksy - wyglądają jak położone na wcześniej przygotowanej tarczy co sugerowałoby raczej fabrykę a nie nawiedzonego popołudniowego artystę z pędzelkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie.Chyba sie skuszę na niego.Nieczęsto takie rzeczy można trafić ;)

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Oprócz wartości historycznej. Kirow to świetny zegarek do noszenia na codzień. Ostatno uskuteczniam :) Chociaż tego ze Stalinem to bym się zastanowił czy nosić. Wielkościowo i akustycznie Aviator na molni to jest mały pikuś ;)

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za Wasze opinie.Chyba sie skuszę na niego.Nieczęsto takie rzeczy można trafić :)

 

gdyby nie tarcza, która jakoś mi nie leży i to, że mam już takiego sikora to powalczyłbym z Tobą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja. Oprócz wartości historycznej. Kirow to świetny zegarek do noszenia na codzień. Ostatno uskuteczniam :) Chociaż tego ze Stalinem to bym się zastanowił czy nosić. Wielkościowo i akustycznie Aviator na molni to jest mały pikuś :)

 

 

O tak, moja Moskwa ostatnio na jakimś biznesowym spotkaniu zrobiła furorę. Słychać ją było w całej sali :);):) Mołnia przy niej to rzeczywiście niesłyszalna jest :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak, moja Moskwa ostatnio na jakimś biznesowym spotkaniu zrobiła furorę. Słychać ją było w całej sali :):);) Mołnia przy niej to rzeczywiście niesłyszalna jest :)

Tomirek, żeby uściślić ta Twoja Moskwa to Kirow jest i to w najczystrzej postaci. Nie chce mi się teraz szukać, ale poprostu ze względów wojennych fabryka Kirowa była prznoszona w różne miejsca dlatego na mechanizmach są rózne oznaczenia. Chociaż nazwa Kirov to tylko nazwa umowna.

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chwilowo mogła być nawet gdzieś za Uralem w prowizorycznym baraku ale napewno produkcja szła pełną parą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomijając sprawę Stalina na tarczy, ten Kirow i tak jest kombinowany. Na tarczy jest oznaczenie Pierwszej Moskiewskiej Fabryki Zegarków, a na mechanizmie Drugiej Moskiewskiej (z okresu kiedy fabryka została ewakuowana do Czelabińska)


CДEЛAHO B CCCP - najlepsze zegarki na świecie !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zerknąłem na oznaczenia werku... mea culpa... Co do tarczy to przyszło mi jeszcze do głowy, że zegarek mógł zostać odmalowany od zera, ale za porządne malowanie trzeba by zapłacić tyle co chcą za ten zegarek, więc chyba raczej już składak. Tak czy inaczej wciąż wydaje mi się interesujący, trochę gorzej z ceną :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z wielkim bólem serca wywalam go ze snajpera... :rolleyes: Szkoda wielka bo na coś takiego poluję od dawna. Dzięki za cenne wskazówki!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yasiooo

nekroskop, Ty to purysta jesteś :rolleyes: Zegarek jest super (mechanizm, koperta)i rzadki a to, że tarcza trochę nie taka, to przecież kiedyś znalazłbyś odpowiednią i po sprawie. A tymczasem wartościową bazę już byś miał. Namawiam, a sam czemu nie kupuję? Kasa.. jak zawsze :)  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I pierwszy chętny się znalazł. Ciekawe czy od nas? Gdybym nie miał takowego to też bym powalczył :rolleyes: Swoją drogą nie pamiętam ile za mojego dałem ale też coś koło tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.