Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Rekomendowane odpowiedzi

Teoretycznie Tomirek ma podobne w swoim Kirowie:

http://www.zegarkiprl.pl/18.html

ale te jakieś takie wąskie w stosunku do całej tarczy

Edytowane przez aronus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bo to chyba od Mołni wskazówki są. W Kirowie są rzeczywiście szersze. A czy warto? Zależy od ceny. :)

 

3810bfc4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok 250 zł by to wyszło... kurna choruje na takiego a ciagle nie mogę dorwać!! ...chociaż takie wskazówki jak u Tomirka miałbym od tego swojego ze Stalinem... :)

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena jeszcze do przyjecia. Ja, o ile dobrze pamietam, za swojego na Kole coś koło 200 zapłaciłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ałmaz to Ałmaz - 18 kamieni i kropka. To była marka stworzona niejako pod ten 18-kamieniowy mechanizm. Potem spotyka się jeszcze Wostoki 18-kamieniowe z identycznym mechanizmem, ale są rzadkie. A 22 kamienie to wołna i Wostok Precission Class. Cała reszta to składaki, choć, szczerze, nawet jeśli mechanizm jest taki, jak być powinien, to i tak nigdy nie ma 100% pewnosci, ze to nie składak...


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co to za problem tarcze do gory nogami przelozyc?(-;


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie - myślę, ze celowo by ktos chcial kupic go własnie na zasadzie zegarka dla mańkuta, unikat etc. - zdjęcia w aukcji sa za dobre by to było niechlujstwo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A z reszta jak pokazuje mechanizm to koronka jest po normalnej stronie (-;

Zwykle przelozenie tarczy i oczekiwanie na frajera :]


Doxa jest " za tania" na ten projekt. Może w przyszłym roku?
- czyli najlepsze kryteria wyboru zegarka forumowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Odpowiedz sobie sam. Tarcza z 1MCzZ a mechanizm z Wostoka2209!

Składak.

Mechanizm całkiem niezły w dobrym stanie. Jak chcesz nosić to o.k.

ale z punktu wiedzenia kolekcji to "kicha".

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedz sobie sam. Tarcza z 1MCzZ a mechanizm z Wostoka2209!

Niejasno się wyraziłem. Tak, widzę, że to składak. Natomiast ciekaw jestem, czy ta tarcza jest oryginalna (sama tarcza), bo nie widziałem dotąd Szturmańskiego z taką tarczą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeciez to jakimś pędzelkiem malowane.Nieudolnie,obleśnie,okropnie

Edytowane przez nekroskop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ritter

Przyjrzyj się uważniej. Na tarczy widać nierówno rozprowadzoną farbę! Wskazówki minutowa i godzinowa na pewno

nie są od tego zegarka. Po pierwsze są za krótkie a po drugie pochodzą z Wostoków z lat '80. Przy cyfrach powinny

być plamki naniesione lumą. Na dodatek nie jestem do końca przekonany co do koperty. Bowiem podziałka minutowa na obrzeżach tarczy jest ledwo widoczna. A to raczej domena zegarów ściennych i damskich gdzie takie drobiazgi nie mają znaczenia. Wskazówka sekundowa kojarzy mi się raczej ze "sputnikiem". Koronka chyba nie jest

w położeniu nastaw czyli odciągnięta. Jeśli tak to koperta od tej strony nie będzie miała zczelności co praktycznie

wyklucza codzienne użytkowanie. Stan śrubek i "obstrzelane" okolice sztyftu zwalniającego wałek dopełniają

obrazu rozpaczy.

Ktoś się sporo napracował by zrobić tę tarczę tak jak jest ale nie zdziwiłbym się gdyby po jej zawilgoceniu wszelkie

napisy i pokrycie po prostu "zjechało". Jak na półkę to zegarek w sam raz. W sumie to dzieło a właściwie rękodzieło

sztuki jakich wiele na allegro.

Rok temu gdy moje pojęcie o tym co widzę było raczej nikłe miałem większy wybór zegarków jako potencjalnych

do zakupu. Teraz gdy patrzę na Pobiedę albo Orienta z centralną sekundą z wmontowanym do środka

mechanizmem Rakieta2609.HA albo SST-7 (China2650) to tak się zastanawiam, czy aby na pewno w dobrym

kierunku idziemy?!

Allegro nie jest ani dobre ani złe. Na nim jedynie spotyka się podaż z popytem. A skoro jest popyt na zegarki

"wojskowe" z ZSRR to trzeba go jakoś zaspokoić.

Pierwszym postem starałem się cię nie "zmiażdżyć" ;-) ale teraz napisałem to mniej więcej tak jak sam bym

dokonywał oceny przed zakupem.

Edytowane przez Ritter

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z marką Sekonda stało się to, co widać ;). Z Rosją ma niewiele wspólnego, za to z jej dużym sąsiadem - sporo B)


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pod marka Sekonda byly sprzedawane wszystkie marki radzieckie na rynku angielskim.

Co do nowych kwarcow to wlasnie zostalem uprzedzony przez pmwas.

Nie zniechecaj sie jednak do Sekonda, poluj na stare tykacze mechaniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propos "tych starych dobrych" Sekond, to właśnie przyszła do mnie dziś taka z Allegro, na werku 2609HA, NOSik z pudełkiem i papierami ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.