Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Recommended Posts

9 godzin temu, Gizbern123 napisał(-a):

Dzięki za odpowiedź. Po kupnie dowiedziałem się że godziny na tarczy w podróbkach mają kształt łódki. To teraz muszę dokupić tarczę od łucza.

A czy ten mechanizm który kupiłem jest trwały

Z pewnością są lepsze mechanizmy od 2209, ale te zegarki mają bardzo dobry wygląd, bo są płaskie więc coś za coś. Każdy zegarek mechaniczny co kilka lat będzie wymagał serwisu, więc jeżeli nie będziesz tego robił sam, a zegarek zaniesiesz do zegarmistrza, to jest Ci to bez różnicy.

9 godzin temu, Gizbern123 napisał(-a):

Czyli ten też nie jest oryginalny bo ta koronka nie pasuje

Fakt. Koronka jest nieoryginalna co w automacie w zasadzie nie powinno mieć miejsca, bo teoretycznie nie powinna ulegać zużyciu. Trzeba by jeszcze zwrócić uwagę na werk, czy jest kompletny. Niektórzy sprzedają automaty bez rotora, ze złamamą osią wahnika itd, itp. Data w tym egzemplarzu też nie pokazuje równo, więc albo zaczął się przerzut daty, albo co jest bardziej prawdopodobne kalendarz stoi.

14 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy to oryginał? Co tam w środku może siedzieć? Czyżby eksportowy Poljot 2409A?

To jest bardzo mała koperta - nie ma możliwości aby mechanizm Poljota zmieścił się do takiej koperty,

Edited by art_69

14 godzin temu, Progfan_87 napisał(-a):

Czy to oryginał? Co tam w środku może siedzieć? Czyżby eksportowy Poljot 2409A?

To jest Zaria.

1 godzinę temu, kchrapek napisał(-a):

To jest Zaria.

Ale to jest damka? Niestety nie mam informacji o rozmiarze koperty choć rzeczywiście wydaje się mała.

48 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

Ale to jest damka? Niestety nie mam informacji o rozmiarze koperty choć rzeczywiście wydaje się mała.

Maluteńka. Rozstaw uszu 10 mm (najwyżej 12)

s-l1600.jpg

Edited by mkoch

TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

57 minut temu, Progfan_87 napisał(-a):

To jest zwykły damski zegarek jakich pełno na rynku. W Twoim jest tarcza sekundy.

Dzięki za pomoc Panowie. Myślałem że to jakiś nowszy model Poljota Wartowniczego, bo zmyliła mnie trochę ta tarcza.

W tym Leningradzie wskazówki  są chyba nieoryginalne ? Czy  czerwony sekundnik jest w porządku?

len.jpg

Edited by art_69

40 minut temu, art_69 napisał(-a):

W tym Leningradzie wskazówki  są chyba nieoryginalne ? Czy  czerwony sekundnik jest w porządku?

Sekundnik kształt ten i czerwony chyba też mógł być, a główne jak na foto

LENINGRAD ЧН-1129К.JPG

Czy  Waszym zdaniem to oryginał? Moją wątpliwość budzi fakt, że nazwy miast pisane są cyrylicą, a na tarczy jest napis "MADE IN USSR". Dotychczas wszystkie modele które widziałem, jeśli miasta na obwodzie pisane miały cyrylicą, to na tarczy było "zdiełano w CCCP", a jeśli pojawiało się "MADE IN USSR", to automatycznie miasta na obwodzie pisane były "normalnymi" literami...

Czy ktoś spotkał się z takim "mieszańcem"? Może w fabryce składali jak popadło :)

(pasek to wiem że nie jest oryginalny)

)IMG_20211125_223008.thumb.jpg.0304ed2f881a5fb87db3bff2ea1c1d0d.jpg

IMG_20211125_223708.jpg