Jump to content
Search In
  • More options...
Find results that contain...
Find results in...
Krzysiek_W

czy to oryginał czy składak/podróbka?

Recommended Posts

Nie czerwone idą nieco w inny odcień brązu i pod ząbkami pozostają, albo i nie pozostają czerwone ślady. Różnica jest dość subtelna w odcieniu brązu, ale jak się przyłoży 2 zegarki obok siebie z kiedyś błękitnym ringiem i kiedyś czerwonym, to widać te niuanse. Musiałbym wyjąć ring, a to zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że spadnie wodzik i trzeba ściągać tarczę więc jak nie muszę, to tego nie robię:)

Jeden z największych kolekcjonerów kirowskich (były, udzielał się jeszcze niedawno na forum) pisał mi, że czerwony, ciekawe. 

Trzeba wyjąć z koperty, pod zębami powinien być kolor, jeśli tarcza nie leżała gdzieś luzem bez koperty.

2 godziny temu, Mislavo napisał(-a):

Musiałbym wyjąć ring, a to zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem, że spadnie wodzik i trzeba ściągać tarczę więc jak nie muszę, to tego nie robię:)

Nie trzeba zdejmować cyferblatu. Wystarczy odkręcić trzy śrubki mocujące mostek naciągu plus śrubkę mocującą koło bębna i zdjąć mostek a następnie mając przygotowane specjalistyczne narzędzie albo i nie ustawić wszystko jak trzeba i po założeniu mostka czyli jakieś 7min. później cieszyć się sprawnym zegareczkiem.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Zrobiłem takie porównanie:). Oczywiście jest jeszcze kwestia śiatła, ale mniej więcej widać odcień ringu i wnioski mam następujące:

kirowskie.thumb.png.2f03d0beb416c29d6102783054952da2.png

W środku zegarek o którym mowa, po bokach moje. Z lewej i w środku ring kiedyś był czerwony. Z prawej niebieski. Początkowo się pomyliłem, bo ring środkowego zegarka jest w dalszym ciągu dość jasny, ale jak się spojrzy na kilka zegarków to widać, że kolor jest aktualnie oliwkowy, a to bez wątpienia sugeruje, że jednak był kiedyś czerwony. Nie wiem czy w moim z prawej strony ktoś kiedyś podmienił ring, czy też tak wyszedł z fabryki, faktem jest że jest jednak nieco inny. Taki kupiłem i nie zamierzam zmieniać:). Więc proponuję nie wyciągać z kopert, bo Ameryki nie odkryjemy.

26 minut temu, Ritter napisał(-a):

Nie trzeba zdejmować cyferblatu. Wystarczy odkręcić trzy śrubki mocujące mostek naciągu plus śrubkę mocującą koło bębna i zdjąć mostek a następnie mając przygotowane specjalistyczne narzędzie albo i nie ustawić wszystko jak trzeba i po założeniu mostka czyli jakieś 7min. później cieszyć się sprawnym zegareczkiem.

Dzięki. Będę musiał spróbować:)

Edited by Mislavo

Mi na początek nie pasuje ten sekundnik + koperta wymagająca naprawdę sporej renowacji.

Nie noszę zegarków do zegarmistrza, to takie staroświeckie. Psuję je sam...

Tarcza i wskazówki radzieckie. Koperta ze stałymi teleskopami? Do tego integralnymi, a nie drucikami (a może nadinterpretuję)? Są jakieś inne zdjęcia? Daj link do aukcji (chyba, że licytujesz :P).

17 minut temu, JanekTheFizyk napisał(-a):

Tarcza i wskazówki radzieckie. Koperta ze stałymi teleskopami? Do tego integralnymi, a nie drucikami (a może nadinterpretuję)? Są jakieś inne zdjęcia? Daj link do aukcji (chyba, że licytujesz :P).

Spróbuję odszukać i podrzucę link. Ale czy Sportivne pakowali do takich kopert? Jeśli nie to od czego ta koperta? To jest jako Kup Teraz za ponad $1000 😑

35 minut temu, kchrapek napisał(-a):

Toż to jakiś totalny ulep :)

Od razu tak pomyślałem ale moją uwagę przykuła wyżej wspomniana cena więc już zacząłem się zastanawiać czy to aby napewno składak czy jakiś extra biały kruk. Z czego to może być koperta? Wygląda jak jakiś diver.

Edited by Progfan_87

To mój pierwszy post więc witam wszystkich serdecznie. Mam pytanie do znawców tematu. Czy w Poljotach 55G występował mechanizm P.2616, czy 2616.2H jest jedynym właściwym? Na zdjęciach znalezionych w sieci spotkałem się tylko z 2616.2H a różny był tylko napis na wahniku.