Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość k00ky

Invicta vs Seiko

Invicta vs Seiko  

33 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość k00ky

Witam, chodzilo mi o zegarek w cenie do 1000zł, ostatecznie nie moglem zdecydowac sie na zadnego pilota wiec zostaly nurki. Jakos nie odpowiadaja mi inne zegarki Seiko, bo wydaja sie mi zbyt masywne. Dlatego zdecydowalem sie na ten model. Znalazlem tez bardzo podobny model Invicta 8926. Jest może nawet troche ladniejsza jak dla mnie ale liczy sie tez jak sie bedzie sprawowac. Chcialbym aby kazdy kto zaglosuje napisal ze 2 słowa dlaczego akurt ten model (oczywiscie jak ktos chce i ma czas). Czytalem tez na forum temat o tym zegarku ale zdania byly podzielone. Dodatkowo chcialem zobaczyc jak wypadnie w tym starciu.

 

Bardzo prosze kierowac sie glownie wytrzymaloscia, wyzszoscia mechanizmu, lluminescencja i ogolnie jakoscia wykonania. Na koncu prosze brac pod uwage wyglad, bo to juz w sumie sam moge zdecydowac :)

 

dziekuje za pomoc

 

 

1. Invicta 8926

 

34opi54.jpg

 

 

 

2. Seiko skx0031

 

33o65x0.jpg

 

 

 

Jezeli ktos ma jakas inna propozycje, prosze o wpis w temacie, seiko skx007 odpada raczej, choc sie wahalem

 

Wazne jest tez aby zegarek 'dobrze' wygladal na skorzanym pasku [chyba akurat tak samo ale zaznaczam]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko to seiko, a prawa do nazwy invicta ktoś tam wykupił i trzaska swiss made, swiss movt, japan movt, różne różności. Na WUS ludzie piszą że serwis tragiczny (u nad pewnie żadnego), a skoro tak piszą, to pewnie się zdarza się, że muszą z niego korzystać, czyli z jakością różnie. Zresztą ta invicta za bardzo w rolka idzie, dla mnie to minus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

seiko to seiko, a prawa do nazwy invicta ktoś tam wykupił i trzaska swiss made, swiss movt, japan movt, różne różności. Na WUS ludzie piszą że serwis tragiczny (u nad pewnie żadnego), a skoro tak piszą, to pewnie się zdarza się, że muszą z niego korzystać, czyli z jakością różnie. Zresztą ta invicta za bardzo w rolka idzie, dla mnie to minus

 

Zgadzam się z Kule'm - seiko to seiko, solidne wykonanie, in-housowy mechanizm, no i nie wygląda jak kopia submarinera.

a i na pasku prezentuje się nienajgorzej

 

http://pugwash.info/posts/seiko/skx031-07.jpg

 

zwróć tylko uwagę, że nie jest to diver pełną gębą, WR100 i niezakręcana koronka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość k00ky

zwróć tylko uwagę, że nie jest to diver pełną gębą, WR100 i niezakręcana koronka

 

Wlasnie wiem. Jednak ma byc to zearek do noszenia na co dzien wiec mysle, ze WR100 wystarczy [nawet do poplywania chyba]. Natomiast z tym niedokrecaniem koronki o co chodzi? Dokreca sie ja po to zeby zwiekszyc wodoszczelnosc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano dokładnie, w prawdziwych diverach koronka jest zakręcana, co sprawia, że zegarek jest hermetyczny. Natomiast w większości zegarków z WR100 koronka jest niezakręcana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz Pan Seiko :) Dziś mam już kolejnego divera Seiko na ręce. Najpierw był Monster(i jest do dziś), teraz jest Samurai i naprawdę nie widzę w tej kategorii cenowej(500-1000zł) żadnej sensownej konkurencji. Do niedawna byłem w posiadaniu automatycznego chronografu Seiko z początku lat 70tych. I co? I nic- zegarek śmiga do dziś aż miło, wszystko w pełni sprawne, niewielkie ślady użytkowania :P Pójdź w Seiko i ciesz się z zegara :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja się muszę poprawić i przeprosić za wprowadzenie w błąd,. pogmerałem w necie i SKX031 ma jednak zakręcaną koronkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Seiko.


Omega Automatic cal. 1012 | Rakieta 24h cal. 2623 | Seiko SNK621 cal. 7s26 | Vostok Europe Mriya Automatic cal. 2432 | Zeno 6001 cal. Unitas FHF469 | Adriatica 8102 cal. Unitas 6497 | Seiko SNM011 cal. 7s35 | Casio G-9100 Gulfman cal. Kwarcok | Seiko SRP005 cal. 4r16 | Aviator 3105/6973645 cal. 3105 | Seiko SKX007 cal. 7s26 | Citizen BL-5314 cal. E812 |

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Seiko skx0031 chociaż są ładniejsze divery seiko...


“There are far, far better things ahead than any we leave behind.” C.S. Lewis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja nie chcę przekonywać do SKX;a 031 bo sam mam na niego chrapkę, i nie zależy mi, żeby było ich wiele w okolicy:) ale nie wyobrażam sobie kolekcji seiko bez produkowanego od ponad 10 lat homage submarinera;) no musi być i tyle:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.