Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

KrisJR

Niecodzienny garniturowiec

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.

 

Mimo tego ze na forum zarejstrowany jestem od dłuższego czasu to moja aktywność tutaj jest nikła co w najbliższym czasie mam jednak zamiar zmienić :D Jednak do rzeczy, 2 lata temu postanowiłem raz w roku kupować jeden porządny zegarek garniturowy. W tym okresie nabyłem IWC portuglaczyka oraz Breguet-a classique 7137.

 

W najbliższym czasie zamierzam po raz kolejny wybrać się na zakupy zegarkowe jednak tym razem chciałbym zakupić coś bardziej orginalnego, nie tak często spotkanego jak portugalczyk którego spotykam codziennie kilkukrotnie w różnych wersjach. Zegarek na pasku utrzymany w prostej stylistyce, kopercie z białego złota lub platyny raczej automat. Rozmiar w granicach 40-42mm. Mamm już kilka swoich typów jednak najpierw chciałbym zapoznać się z waszymi propozycjami.

 

Cenowo chciałbym zmieścić się w ok. 35000euro, jednak jeśli znajdzie się coś wyjątkowego jestem w stanie coś dorzucić( w szczególności gdy w środku siedział tourbillon). Zakup w sklepie w USA lub w Szwajcarii z oczywistych powodów :D

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc.

KrisJR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporo taniej niż 35k euro, ale mi strasznie się podoba. Mayu w palladzie.

post-23209-0-95137500-1331250907.jpg

 

No i za tą cenę możesz poszukac już czegoś u niezależnych :D


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...jak turbinka to może od Żeżera?

 

Tu po prawdzie Grand tourbillon za ok.50k EUR,ale jak szaleć to szaleć :D

No chyba,że wystarczy "zwykły" Tourbillon w złocie kilkanaście kilo mniej.

post-11280-0-00046400-1331250912.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Master Grand Tourbillon to nieukrywam obecnie jeden z moich faworytów, testowałem go już na nadgarstku. Dla ładnego tourbillona jestem w stanie naciągnąć nieco budżet (szczerze mówiąc na podstawie wcześniej przeczytanych tematów spodziewałem się propozycji ponad budżet zanim jeszcze założyłem ten temat :D )

 

Propozycja Zombiaka również na podstawie kilku zdjęć podoba mi się za sprawą swojej prostoty i "spokojnego" charakteru. Napewno postaram się go w miarę możliwości obejrzeć "na żywo"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To może zainteresuj się Vacheron Constantin Patrimony Bi Retrograde Day Date w platynie, edycja limitowana do 35 sztuk, wyjątkowy czasomierz za wyjątkową cenę....90000 dolarów, na szczęscie to cena oficjalna, a zegarek można kupic za kwotę nieznacznie przekraczającą twój budżet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-23209-0-10873100-1331250928.jpg

"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję wziąść pod uwagę coś wyjątkowego, co koneserzy docenią i co nieosiągalne jest w produkcyjnych zegarkach firm zegarkowych. Wszystkie zegarki to absolutny top Sztuki zegarmistrzowskiej.

 

Turbinka jest mocno przereklamowana ;) . Już bardziej warto pomyśleć o repetycji.

 

FP Journe:

post-1039-0-64911000-1331251034.jpg

 

LINK

 

RW SMITH ( Angielskie, ręcznie robione zegarki)

post-1039-0-55079800-1331251036.jpg

 

LINK

 

Philippe Dufour Simplicity

post-1039-0-65533400-1331251037.jpg

 

LINK

 

Kari Voutilainen Observatoire

 

post-1039-0-81576400-1331251038.jpg

 

LINK

 

Peter Speake-Martin

 

post-1039-0-91552500-1331251039.jpg

 

LINK

 

I największy smaczek na koniec:

 

Urwerk:

 

urwerkur202altinfull.jpg

 

LINK


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy ciekawego garniturowca o podanych kryteriach:

 

IWC Portuguese Minute Repeater

 

a6e2388e.jpg

 

Patek Philippe 5960R

 

dfb471ac.jpg

 

Patek Philippe 5070

 

6cd4043c.jpg

 

A Lange & Sohne Langematik Perpetual

 

963d5d55.jpg

 

Audemars Piguet Jules Audemars Equation of Time

 

06bb3b10.jpg

 

Breguet Classique Grande Complication Mens Wristwatch

 

77cb9234.jpg

 

Co prawda niektóre moje propozycje cenowo lekko mogą wychodzić poza budżet, jednak w dobie kryzysu w Stanach można dostać je w lepszych cenach... A budżetowy tourbillon faktycznie bym sobie darował - jako codzienny garniturowiec może okazać się zbyt delikatny.


I.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję za wszystkie tak szybkie i treściwe odpowiedzi. Wśród nich znalazłm juz kilka modeli na które wcześniej nie zwróicłem uwagi.

 

Jak narazie najbardziej zaciekawiły mnie:

bi_retrograde_in_platinum.jpg

post-17895-0-98301900-1331251081.jpg

post-17895-0-08572000-1331251083.jpg

post-17895-0-20179600-1331251084.jpg

Nie zwróciłem wcześniej uwagi na tą marke a czasomierz jest piękny ;)

 

963d5d55.jpg

a6e2388e.jpg

 

Na żywo muszę również zobaczyć pierwszego PP bo również prezentuje się dość ciekawie.

Breguet również bardzo mi się podoba jednak jest stylistycznie podobny do posiadanego już modelu 7137.

Urwerk jest jednak nieco zbyt niecodzienny :)

 

Tourbillon cały czas kusi gdyż od dawna jest to jedno z moich zegarkowych marzeń i celów do zrealizowania jednak w moim budżecie wybór czasomierzy jest dość ograniczony a nie chcę przesadnie naciągać budżet. O problemach z wytrzymałością podczas codziennego użytkowania mechanizmów tego typu jeszcze nie słyszałem a znam kilku posiadaczy takich czasomierzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PP 5960 w platynie super , ostatnio kupilem dla znajomego , wg mnie doskonaly wybor .

 

Irek


Beware the fury of a patient man.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

louis-moinet-tempograph1.jpg

Niecodzienny, nietuzinkowy, wysmakowany i ekstrawagancki Louis Moinet Tempograph Retrograde Second

louis-moinet-tempograph-0.jpg

lub Vertalis Tourbillon

louis-moinet-vertalis-tourbillon-1.jpg


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zachęcam byś wziął pod uwagę wcześniejszą propozycję Zombiaka - tą co do Mosera Mayu. Pomijając kwestię powalającej w swej prostocie stylistyki, wersja Fume tego modelu ma naprawdę unikatowe rozwiązanie techniczne - podwójną sprężynę włosową balansu. Po części ma ono pełnić podobną funkcję, co było nie było `oklepana` ;) już turbinka.

Znam jeszcze tylko jedną firmę, która zastosowała podobne rozwiązanie - AP. Alternatywnie proponuję wziąć pod uwagę taki oto zegareczek:

 

post-22357-0-12901300-1331251142.jpg


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H.Moser & Cie Mayu bardzo mi się podoba jeddnak narazie cieżko mo go ocenić ze względu na to że nigdy go nie widziałem na żywo a cieniowany cyferblat może w rzeczywistości wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjeciach. Jest oczywiście na mojej liście czasomierzy do sprawdznia w przyszłym tygodniu.

 

Moinet napewno jest ciekawy i orginalny jednak wydaje mi się na podstawie zdjeć jakie oglądam troszkę zbyt surowy. Ciekawy jestem tego jak prezentuje się na nadgarstku.

 

Na szczęście będe miał w przyszłym tygodniu 2 wolne dni podczas których na spokojnie zwiedzę kilka salonów w poszukiwaniu modeli z listy.

 

Dodatkowo teraz w katalogu wyszukałem jeszcze:

Modellpage_Motiv260_025_256x350.jpg

w platynie limitacja do 50sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze to swietny strzal - tylko ze ten model kosztuje 98000 euro....

Topowa marka, swietna limitacja, platyna, prostota - sam smaczek.

Jakbym szukal czegos bardziej zakreconego to obejrzałbym jeszcze SONATE UN w złocie jest piekna i ma alarm :-)

W Empiku pojawił sie nowy numer Chronosa Edycja 2009/2010 Masz tam spory wybor zegarkow w tym przedziale cenowym - zajrzyj, napewno powiekszy sie liczba zegarkow do obejrzenia ;-)

 

 

 

H.Moser & Cie Mayu bardzo mi się podoba jeddnak narazie cieżko mo go ocenić ze względu na to że nigdy go nie widziałem na żywo a cieniowany cyferblat może w rzeczywistości wyglądać zupełnie inaczej niż na zdjeciach. Jest oczywiście na mojej liście czasomierzy do sprawdznia w przyszłym tygodniu.

 

Moinet napewno jest ciekawy i orginalny jednak wydaje mi się na podstawie zdjeć jakie oglądam troszkę zbyt surowy. Ciekawy jestem tego jak prezentuje się na nadgarstku.

 

Na szczęście będe miał w przyszłym tygodniu 2 wolne dni podczas których na spokojnie zwiedzę kilka salonów w poszukiwaniu modeli z listy.

 

Dodatkowo teraz w katalogu wyszukałem jeszcze:

Modellpage_Motiv260_025_256x350.jpg

w platynie limitacja do 50sztuk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeitwerka już oglądałem jednak jak narazie jestem tradycjonalistą i jak dla mnie zegarek musi mieć wskazówki ;)

 

Jak narazie najbardziej ciekawi mnie Richard Lange ?Pour le Mérite?, JLC Grand Tourbillon oraz VC Patrimony Bi Retrograde Day Date.

 

Cały czas zastanawiam się także nad sensownością tourbillona gdyż cały czas kusi :) chociaż jak narazie jedyną sensowną propozycją jest JLC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i DB 25 mięsli się w Twoim budżecie:

 

post-8188-0-05534500-1331251303.jpg

addonphp20moduleembedime.jpg

post-8188-0-09571300-1331251305.jpg

addonphp20moduleembediml.jpg

addonphp20moduleembedimr.jpg

post-8188-0-26446900-1331251308.jpg

addonphp20moduleembedimb.jpg

post-8188-0-83956400-1331251310.jpg

addonphp20moduleembedimx.jpg

 

DB 15:

addonphp20moduleembedims.jpg

post-8188-0-84202800-1331251313.jpg

post-8188-0-12854300-1331251315.jpg

 

Hallo Klaudiusz ta firma zegarkowa to cudo

musze do nich zadzwonic po cennik ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegorocznym wybrańcem został:

Modellpage_Motiv260_025_256x350.jpg

 

przy spotkaniu na żywo ( a łatwe znalezienie tego modelu nie było) zrobił na mnie takie wrażenie że nie szukałem już dalej. Jak dostanę swój egzemplarz coś powinno pojawić się w galerii.

 

Dziękuję za wszelkie rady i sugestie które pozwoliły mi odkryć wiele nieznanych dotąd marek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tegorocznym wybrańcem został:

Modellpage_Motiv260_025_256x350.jpg

 

Gratuluję. Trafiłeś w mój gust.

Też sobie go kupię :)

 

 

 

Edit:

No dobra, ok, ok... nie mam takiej kasy na zegarek (samochód sobie muszę kupić, bo mi się niedługo rozleci :))

Ale mam na oku marynarską Stowę :)

 

1220513795-32217.jpg


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje - bardzo dobry wybór. Obiecaj więcej zdjęć (koniecznie nadgarstkowe) i subiektywną recenzję - jak już do dostaniesz.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia i wrażenia z użytkowania będą jak tylko dostane się do zegarka i znajdę chwilę wolnego czasu. Czasomierz leży obecnie w mieszkaniu w NY i będzie musiał tam przeczekać jakieś 2 tygodnie.

 

Zegarek na żywo prezentuje się 100 razy lepiej niż na najlepszych fotografiach jakie widziałem. W wolnym czasie będę musiał również dopasować dobry komplet pasków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.