Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - ETAP II

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

62 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Rozgrzewką mamy za sobą --> LINK

 

Teraz przystępujemy do wyboru 5 zegarków z wybranych w poprzednim głosowaniu.

 

Metoda znana: punktujemy 3-2-1 czyli zegarek, który nam się najbardziej podoba otrzymuje 3 punkty, najmniej 1 punkt.

 

Kandydatury zgłaszać mogą użytkownicy z tej listy --> link do arkusza

Inni forumowicze mogą brać udział w dyskusji i omawianiu "za i przeciw" poszczególnych projektów. Ich głosy nie będą zliczane, jednak konstruktywne wypowiedzi i argumenty mogą wpłynąć na rozkład głosów.

 

1 Zgłaszać można kandydatury zegarków umieszczonych w liście poniżej. Każda propozycja tarczy zostanie oznaczona kolejnym numerem oraz nickiem autora propozycji.

2. Każdy zgłasza 3 kandydatury podając numer projektu tarczy, punkty oraz nick autora. Liczę na to, ze oprócz lakonicznej informacji - który się podoba napiszecie również dlaczego. Lobbowanie swoich faworytów i podtapianie tych projektów, które się nie podobają - mile widziane.

 

Uwaga: głosujemy w ankiecie i potwierdzamy swój głos postem wg ustaleń powyżej. Ankieta obrazuje sytuację ale ponieważ nie mogę ograniczyć uczestników w ankiecie głosy będę zliczał z postów.

 

Głosowanie zamykam w poniedziałek o 24:00

 

Poniżej zdjęcia kandydatów, obrobione tak, aby były porównywalne. Oryginalne projekty znajdziecie w poprzednich wątkach o wyborze tarczy -->LINK


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zagłosowałem na wszystkie 3 projekty wokół tarczy 78 Klod100 (czyli 77, 78 i 79) gdyż dla mnie takie tarcze najlepiej pasują do koperty i zwyczajnie najbardziej mi się podobają. Tak jak pisałem w poprzednim etapie taka tarcza pasuje także w kwestii historycznej do Stowy. I tak:

 

- 78 Klod100: 3 pnkty (jednak linia nie powinna omijać loga Stowy)

- 77 Klod100: 2 punkty (w ostateczności może ominąć ;))

- 79 Klod100: 1 punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 kkwpk - 3 pkt

68 klod - 2 pkt

78 klot1- 1 pkt

im bardziej się zastanawiam tym większe mam wątpliwości

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod100-78 3pkt

kkwpk -19 1pkt

kkwpk -23 2pkt


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sphinX 8 - 3pkt

Taktic 83 - 2 pkt

kkwpk 21 - 1pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja będę konsekwentny i zagłosuję tak samo jak w pierwszym etapie:

kkwpk 12: 3 pkt

Taktik 83: 2 pkt

czercz 57: 1 pkt

3 i 2 punkty za klasykę z elementami nowoczesności wprowadzającymi odrobinę życia do zegarka (czerwone indeksy / niebieskie wskazówki)

1 pkt za kompletną odmienność - ale mi się podoba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym maksimum dla 77 lub 78 ale ...VI i VIII powinny być odwrócone...


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,to w związku z argumentami z końca wątku z I etapem, że nie będzie sumowania głosów na bardzo podobne projekty - zapodaję lobbing (jak kampania, niech będzie jawna):

zwolennicy projektu kkwpk nr 16 i 19 (ewentualnie ci od czarnej tarczy - 21, 22, 23 - też, jak możecie się przełamać) - głosujcie na nr 19, żeby zwiększyć szanse

zwolennicy projektów klod100 nr od 77 do 79 - głosujcie na 78 (już wyżej było parę głosów w tym kierunku, więc akumulujmy)

 

mój głos:

kkwpk 19 - 3pkt

klod100 78 - 2 pkt

diesel 49 - 1 pkt

 

ww. trzy projekty podobają mi się tak samo, zegarek wg każdego z nich chętnie bym nosił, przyznana liczba punktów wynika z podejrzeń co do szans poszczególnych z nich (temu co ma potencjalnie większe szanse dałem więcej pkt)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dałbym maksimum dla 77 lub 78 ale ...VI i VIII powinny być odwrócone...

 

Jak rozumiem ,taka ,ewentualna korekta nie będzie odejściem od projektu..

Myślę ,że Herr Shauer również musi zaakceptować nasz ostateczny wybór ,w końcu się pod nim popisuje.

Jeśli ,jego zdaniem,trzeba wprowadzić drobne kompozycyjne czy merytoryczne zmiany ,to w porozumieniu z zamawiającym(Klubem)

należy to uczynić.

Ja generalnie skłaniam się do tarczy jak najbardziej zbliżonej do klasycznej lub jubileuszowej Antei ,bez wdawania się w szczegóły co ma być

napisane na tarczy oprócz loga Stowy(Limited Edition,Limited,Limitiert),to są już szczególy,wiem tylko ,że nie chciałbym widzieć na niej loga Klubu,

na które przewidziano miejsce na wahniku.

 

Na razie czekam jeszcze na projekt EyeLip-a w identycznym z pozostałymi rzucie....

 

pzdr Michał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez większych zmian :

 

3pkt - 78 Klod100 ( no niech już przecina logo )

2pkt - 64 Klod100 (kolega)

1pkt - 23 kkwpk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

11 Sphinx 3 punkty. Od początku mój faworyt

63 klod100 (kolega) 2 punkty. Po dłuższym zastanowieniu.

49 diesel 1 punkt. Po jeszcze dłuższym zastanowieniu.

 

Do ciemnych nie mogę się przekonać, chciałbym też zobaczyć projekt filipa bardziej realny bo tutaj jest tak jakoś "rysunkowo"


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

3pkt-klod100(78)

2pkt-eye_lip(24)

1pkt-klod100(79)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobra,to w związku z argumentami z końca wątku z I etapem, że nie będzie sumowania głosów na bardzo podobne projekty - zapodaję lobbing (jak kampania, niech będzie jawna):

zwolennicy projektu kkwpk nr 16 i 19 (ewentualnie ci od czarnej tarczy - 21, 22, 23 - też, jak możecie się przełamać) - głosujcie na nr 19, żeby zwiększyć szanse

zwolennicy projektów klod100 nr od 77 do 79 - głosujcie na 78 (już wyżej było parę głosów w tym kierunku, więc akumulujmy)

 

mój głos:

kkwpk 19 - 3pkt

klod100 78 - 2 pkt

diesel 49 - 1 pkt

 

ww. trzy projekty podobają mi się tak samo, zegarek wg każdego z nich chętnie bym nosił, przyznana liczba punktów wynika z podejrzeń co do szans poszczególnych z nich (temu co ma potencjalnie większe szanse dałem więcej pkt)

 

I o to chodzi ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wolno lobbować, no to ja też sobie polobbuję.

 

Zwolenników projektu 8 i 11 (SphinX), proszę się skupić na 11. Ten projekt o mniejszych kontrastach jest lepszy imho ;)

 

Zwolennicy 16 i 19 (kkwpk), prosze się skupić na 19. Powody wymieniłem w poprzednim etapie :)

 

Miłośnicy oryginalej jubileuszowej 63, 64, 83. Proszę o głosowanie na 83. Nie ukrywam, że wolałbym zegarek z datownikiem, a na jubileuszowej wygląda całkiem, całkiem. Poza tym na jubileuszowej oksydowne, niebieskie wskazówki będą wyglądać zarąbiście, o niebo lepiej niż na obrazku gallery_27913_38_1027.gif

 

Czy osoby które już zagłosowały mają możliwość zmiany głosu? Chyba tak..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

19 kkwpk - 3 pkt.

83 Taktic - 2 pkt.

68 Klod100 - 1 pkt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Zwolennicy czerwonej wskazówki do boju ! ;)

 

Ja zagłosuję wieczorkiem :)

 

Głosuję

19 kkwpk - 3 punkty

12 kkwpk - 2 punkty

16 kkwpk - 1 punkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma prawo zmiany głosu do samego końca, co warto zrobić celem poparcie swojej ulubionej tarczy lub kompromisu w przypadku gdy podobne projekty mają rozbite głosy.

 

Myślę, że warto zilustrować zdjęciami podobieństwo niektórych projektów różnych autorów grupując je w pakiety obok siebie. Ja tego nie będę robił, bo nie wypada ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod100 - 78 - 3 ;)

kkwpk - 22 - 2

klod100 - 79 - 1

Uważam, że większość tarcz zaprezentowanych powyżej jest do przyjęcia jednak moje subiektywne odczucia skłaniają się do trzech powyższych


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje głosy.

Na swój projekt nie głosuje, bo nie wypada ;).

Nie głosuje również na projekty od 77 do 79 Klaudiusz, ponieważ są one kopią OMEGI wklejanej kiedyś przez Yargotha - a chyba nie oto chodzi. JA przynajmniej nie chciał bym mieć STOWY-repliki Omegi.

 

Moje typy:

83 Taktic - 3 pkt. : zdecydowanie najbardziej mi się podoba jako całokształt (prawie tak bardzo jak mój własny projekt:))

60 TomASH - 2 pkt. : czysto, prosto, czytelnie, bardzo fajnie

63 Klod100(kolega) - 1 pkt. : podobny do projektu Taktica, więc również się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponieważ wątek przeskoczył na następną stronę, pozwolę sobie bezczelnie powtórzyć spot wyborczy :)

mam nadzieję, że nie przekraczam czasu antenowego ;)

 

dobra,to w związku z argumentami z końca wątku z I etapem, że nie będzie sumowania głosów na bardzo podobne projekty - zapodaję lobbing (jak kampania, niech będzie jawna):

zwolennicy projektu kkwpk nr 16 i 19 (ewentualnie ci od czarnej tarczy - 21, 22, 23 - też, jak możecie się przełamać) - głosujcie na nr 19, żeby zwiększyć szanse

zwolennicy projektów klod100 nr od 77 do 79 - głosujcie na 78 (już wyżej było parę głosów w tym kierunku, więc akumulujmy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To i ja się wypowiem.

 

 

Projekty 9 i 10 SphinXa z 10 - 10 strasznie mnie drażni, niesymetryczność na tarczy i ominięcie napisy Made in Germany jest dla mnie estetycznie nie do zaakceptowania. Ponadto długodystansowo zmiejsza wartość i możliwość sprzedaży takiego zegarka, bo dla osób postronnych 10 nic nie znaczy i większość osób nie lubi ekstrawagancji stylistycznych w tego typu zegarkach. A ci co lubią - kupią Swatcha. Słowem ślepy zaułek i zegarek stricte sentymentalno-szufladowy. Do tego szybko się znudzi. Jestem tradycjonalistą i prostym człowiekiem o prostych gustach. Do tego projekt ni jak ma się do konwencji wg której miała być zrobiona tarcza nie jest ani bauhausowski ( oni nie zrobili by zegarka z jednym indeksem cyfrowym ) ani modernistyczny nie wspominając już o innych stylach. Słowem projekt nie pasuje do charakteru zegarka i do lat w którym powstała Antea czyli lat 30-40 minionego wieku ) Dodatkowy kolor na tarczy zwiększa koszty wykonania i ryzyko niedokładności w wykonaniu ( trzeba zgrać dwa procesy nakładania koloru )

 

12 i 16 kkwpk - 12 trochę zbyt mało purystyczna i całość wygląda jak swatch. 16 jeszcze torchę niedopracowana - zbyt duże indeksy.

 

21 i 22 kkwpk - trochę nijakie ale ujdą w tłoku

 

 

19 i 23 kkwpk - Dla mnie bomba, świetne nawiązanie do konwencji i stylu Stowy, czerwony sekundnik nadaje im charakteru.

 

24 Filip - bardzo fajna tarcza, ale chciałbym ją jeszcze zobaczyć pod innym kątem w porównaniu bezpośrednim.

 

49 Diesel - coś dla zwolenników nieruszania fabrycznej tarczy - odpowiednio inny jednak bardzo dyskretnie. Subtelne zmiany kolorów indeksów nie psują oryginalnego projektu. Dodatkowy kolor na tarczy )

 

57 Czercz - radykalny ale zrównoważenie czerwonej 12 i otoczki datownika daje naprawdę fajny efekt. Dodatkowy kolor na tarczy zwiększa koszty wykonania i ryzyko niedokładności w wykonaniu ( trzeba zgrać dwa procesy nakładania koloru )

 

60 TomASH - ogólnie fajny podoba mi się ta konwencja, ale jeśli Jorg się nie zgodzi na brak napisu Made in Germany to projekt będzie musiał być odrzucony lub zmodyfikowany i może stracić urok wyrwą na napis. Sensowniejsze byłoby zmniejszenie okręgu z indeksami ) Dodatkowy kolor na tarczy zwiększa koszty wykonania i ryzyko niedokładności w wykonaniu ( trzeba zgrać dwa procesy nakładania koloru )

 

63 Klod100 - kolega - tarcza dokładnie taka sam jak jubileuszowa - nie przejdzie u Jorga - szkoda głosów - lepiej przeznaczyć je na poparcie numeru 83 lub 64

 

64 65 - w zasadzie edycja jubileuszowa na naszym napisem - w wersji białej będzie wyglądała inaczej, ponieważ kolor wskazówek jest ciemno niebieski i błyszczący. Napis na tarczy musiałby byc ciemniejszy. No i stanowi dodatkowy kolor na tarczy. Wersja ciemna jw z tym że wskazówka musiała by być malowana tą samą farbą co napis na tarczy. Nie jestem pewien jak to wyjdzie na żywo.

 

68 klod 100 - cóż ten mi się podoba, nie powiem. ;)

 

77 79 klod100 - replika Omegi jak twierdzi Sphinx i ma trochę racji ale nie do końca. Po pierwsze takie tarcze stosowała nie tylko Omega w tamtym okresie. Jest to projekt z tego samego historycznie okresu co Stowa i taki układ tarczy jednoznacznie kojarzy się z chronometrem ( kupując wersję COSC mamy prawdziwy chronometr ). Stowa stosowała zarówno podział tarczy kwadransowy jak i dokładnie taki sam układ indeksów rzymskich jak Omega i wiele firm w tamtym okresie. Tarcza chronometryczna jest najbardziej znana właśnie z Omeg. Ponieważ jest purystyczna i techniczna zarazem - na wskroś funkcjonalna - każda kreska i kropka ma swoje uzasadnienie. Takie tarcze można spotkać również w starych stoperach. Ponieważ jest tak fajna i praktycznie nieosiągalna na wolnym rynku ( obecnie podobne tarcze ma Pelikaan i Louis Etoile ) i można ją mieć to fajnie byłoby taką tarczę móc mieć w na swoim nadgarstku w rozsądnym wymiarze.

Z tym, że takie tarcze praktycznie zawsze występowały w kolorze białym, kolor czarny jest zupełnie niestandardowy dla starych chronometrów. Z kolei 79 nie ma podziału kwadransowego. Dodam że żadna z tarcz Omego nie jest taka sam jak w 78 - 79, są różnice.

Przejrzałem steki zdjęć takich tarcz, mam w domu kilka publikacji starych zegarkach w tym kompendia Omega Saga i Omega Watches. Przyznaję że dałbym się pokroić za stary chronometr w rozmiarze, który można by spokojnie dzisiaj nosić ( 40mm ) ale to niewykonalne, to te tarcze były w zegarkach z lat 30-stych o rozmiarze 33-35mm.

To projekt dla miłośników starych chronometrów - fakt pod tym względem jest dosyć mocno spolaryzowany.

 

 

83 Tactic - Oryginalna tarcza Stowy z edycji jubileuszowej wyjątkowo nie zepsuta żadnymi inskrypcjami na pół tarczy. Dodatkowo data, co może być przydatne dla zwolenników tej funkcji. Nie jest już tak purystyczna jak ta bez daty, ale to wyjątkowo smaczny kąsek dla zwolenników nie zmieniania tarczy.

 

 

moje typy na razie:

 

79 klod 100 3p - co zrobię, że mi się tak podoba

19 kkwpk 2p - naprawdę z zadowoleniem mógłbym ją nosić, no i czerwona wskazówka

24 Eye_lip 1p - jw.

 

Uwaga: proszę nie brać do siebie moich krytyk, odnoszą się one tylko i wyłącznie do projektów :)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.