Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - ETAP II

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

62 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Klaudiuszu..troche sobie sam zaprzeczasz.

 

Na poczatku dyskusji o zegarku klubowym sam postulowales, zeby stworzyc cos zupelnei nowego, innego od dotychczasowego wizerunku STOWY.

Teraz nie podoba Ci sie, ze projekty niektore za bardzo odbiegaja od pierwowzoru, a skolei ty prezentujesz projekt, ktory jest kopia wzorow OMEGI czy starej STOWY....jak to mowia "albo rybki albo akwarium" ;)

 

Co do dlugodystansowej wartosci zegarka i mozliwosci odsprzedazy.

Wybaczcie prosze, ale ja nie potrafie myslec od oczatku handlowo, i niue biore pod uwage wogole mozliwosci sprzedawania potem tego zegarka czy zaorbienia an nim.

Mielismy strozyc zegarek KLUBOWY Edycja 2010...zegarek, ktory w moim mniemamniu ma byc pamiatka klubowa - sorry ale ja o handlowaniu zanim jesczze wogole cokowliek powstalo nei mysle.

A ze dla osob postronnych nie bedzie mial wartosci sentymanetalnej - to co z tego ? On mam miec wartosc dla klubowiczow i reprezentowac EDYCJE 2010 - stad 10 na tarczy.

 

Takze prosze nie foruj wyrokow w imieniu wiekszosci osob :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak pisałem to moje subiektywna ocena. Zegark jest edycją 2010 ale w 2010 jest też pięciolecie klubu. Więc równie dobrze pasuje piątka. Twój projekt jest inny i ekstrawagancki, nowatorski i nawiązuje do ducha Stowy - fakt. Ale nie takiego projektu nikt w 1930 -40 roku by nie zaprojektował - nie mieści się w kanonach estetycznych i filozoficznych epoki. Każdy ma prawo do swoich wizji i projektów. Tak jak każdy ma prawo do wyrażania swoich opinii.

 

A foruję te projekty, które mi się podobają. Każdy również ma prawo do tego. Robię to w swoim imieniu i używam swoich argumentów.

 

Co do wartości - owszem, jeśli kupuje się zegarek na półkę nie ma to znaczenia, ale tworząc edycję limitowaną warto aby z czasem napierało ona wartości, chociażby dla satysfakcji że podoba się wielu osobom i chcieliby ją mieć. Projekty bardzo niszowe nie lub okolicznościowe mają bardzo ograniczoną potencjalną grupę zainteresowanych.

 

Co do odgrzebywania starych projektów - jest to zgodnie z założeniami w pierwszym poście wątku o projektach tarczy - powinny być one w miarą możliwości w stylu z epoki i do niego nawiązywać.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Imho the winner is:

1. 24 eye_lip

2. 11 SphinX

3. 65 Klod100

 

Podoba mi się też projekt Taktica , ale gryzą mi się czarne indeksy z niebieskimi wskazówkami.

Gdyby niebieki był tylko sekundnik, albo srebrne indeksy...


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro wolno lobbować, no to ja też sobie polobbuję.

 

Zwolenników projektu 8 i 11 (SphinX), proszę się skupić na 11. Ten projekt o mniejszych kontrastach jest lepszy imho ;)

 

Zwolennicy 16 i 19 (kkwpk), prosze się skupić na 19. Powody wymieniłem w poprzednim etapie :)

 

Miłośnicy oryginalej jubileuszowej 63, 64, 83. Proszę o głosowanie na 83. Nie ukrywam, że wolałbym zegarek z datownikiem, a na jubileuszowej wygląda całkiem, całkiem. Poza tym na jubileuszowej oksydowne, niebieskie wskazówki będą wyglądać zarąbiście, o niebo lepiej niż na obrazku thumbs-up.gif

 

Czy osoby które już zagłosowały mają możliwość zmiany głosu? Chyba tak..

Dziękuję koledze za słuszne uwagi. Wszystkich którym podoba się projekt nr 16 i 19 proszę o głosowanie na 19. 16 nie powinna się znaleźć wśród 20.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze pytanie ,

jeśli gdzieś przegapiłem info ,to przepraszam.

Czy za rewers zegarka odpowiada całkowicie Jorg?Czy jest szansa na jakiś szkic projektu umieszczenia loga na wahniku,napisów na deklu?

Czy Jorg miał szansę obejrzeć wstępne projekty i czy miał ew.jakieś uwagi?

 

Myślę ,że jego opinia mogłaby sporo wnieść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-357-0-35383200-1331251248.jpg

Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jorg oglądał wstępne projekty i na bieżąco ogląda całe głosowanie. Ale nie chce się wypowiadać do czasu wyboru pięciu projektów.

Co do tyłu - oczywiście jest na wachniku pole do popisu ale bez przesady, podobnie jak na deklu są miejsca na których można coś nanieść. Wystarczy obejrzeć dekle wersji produkcyjnych i limitowanych Stowy aby sobie wyobrazić co i gdzie umieścić. Tak więc jest pole do manewru i na to, co będzie na deklu też odpowiadamy jednak Jorg ma swoje sugestie gdzie co napisać i skonsultuje to z nami.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filipie, wolałbym zostawić ją tutaj gdzie ją wkleiłeś. Zdjęcia do głosowania chciałbym aby były w jednakowym rozmiarze i ujęciu - łatwiej jest wtedy porównać propozycje. Dodanie tak dużego zdjęcia Twojego projektu na początku listy zaburzy przeglądanie propozycji. Chyba, że wszyscy przygotują swoje projekty w formie dużego ujęcia - tak jak jest u Ciebie. Inaczej nie ma wspólnego mianownika.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jorg oglądał wstępne projekty i na bieżąco ogląda całe głosowanie.

swoją drogą Jorg ma klasę i jest profesjonalistą - dobra oferta, dużo czasu poświęca naszemu projektowi. Chapeau bas!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spoko, i tak zresztą mam marne szanse więc fcuk it ;)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam, ale teraz zobaczyłem na innym komputerze, że faktycznie słabo to wygląda, u mnie wyglądało o niebo lepiej na etapie edycji. Dodałem link do zdjęcia i zaraz jeszcze raz wstawię do szablonu Twoją tarczę.

 

edit:

Już poprawiłem, mam nadzieję, że teraz jest lepiej.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83 Taktic - 3p.

49 Diesel - 2p.

12 kkwpk - 1p.

 

Dodam tylko, że podobają mi się również projekty Kloda - 77 do 79. Nie mam problemu z tym jeśli są one odwołaniem do czegoś co już było - a czego nie było ;). Fajny jest też projekt eye-lipa.

Jednak dla tej Stowy zdecydowanie wybieram projekty z jasną tarczą. I z datą.

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

83 Taktic - 3 pkt. Niezmiennie , dla mnie IDEAŁ. :)

 

24 eye_lip - 2 pkt Bardzo ciekawy , tylko dlaczego ciemny ;)

 

60 TomASH - 1 pkt z pozostałych najbardziej surowy :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje typy:

 

czercz - 57 - 3 pkt. (za prostotę, elegancję i smaczek z czerwonym kolorem)

 

klod100 - 68 - 2 pkt. (prosty i funkcjonalny)

 

Taktic - 83 - 1 pkt. (prosty, ponadczasowy)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie zmieniłem swego spojrzenia na projekty od czasu pierwszego etapu głosowania, lecz biorąc pod uwagę sugestie kolegi klod100 iż :

 

?63 Klod100 - kolega - tarcza dokładnie taka sam jak jubileuszowa - nie przejdzie u Jorga?

 

oraz kolegi Taktic :

 

?Miłośnicy oryginalej jubileuszowej 63, 64, 83. Proszę o głosowanie na 83. Nie ukrywam, że wolałbym zegarek z datownikiem, a na jubileuszowej wygląda całkiem, całkiem. Poza tym na jubileuszowej oksydowne, niebieskie wskazówki będą wyglądać zarąbiście,?

 

przeniosłem głosy z projektu 63 na 83.

Co do datownika też jestem za, natomiast wskazówki ( godzinową i minutową ) wolałbym jednak w czerni.

Tak więc moje głosy w drugiej turze rozdzielam jak poniżej

 

83 Taktic ? 3 pkt.

23 kkwpk ? 2 pkt.

19 kkwpk ? 1 pkt.

 

Moje pojęcie klasyki ( i to nie tylko okresu Bauhaus-u ) to nie więcej niż trzy kolory we wspólnym układzie.

Jednak dla powyższych projektów dopuszczam ( łaskawie ;) ) pewne odstępstwo od tej reguły ? inna barwa sekundnika.

Szczególnie przy projekcie 23 kkwpk czerwona ( ale w odcieniu wiśni ) sekunda nadaje mu ?smaczku?.

 

Na marginesie chciałbym jeszcze poruszyć dwie sprawy.

1. Dokładne zdefiniowanie wzorów kolorów występujących w projektach.

Na rysunkach widzimy przedstawione odcienie niebieskiego, które nijak mają się do rzeczywistej tonacji wskazówek, jaką można uzyskać na etapie produkcji. Wypacza to nieco możliwość oceny projektu.

2. Czas pomiędzy stworzeniem projektu a głosowaniem nad wyborem najlepszego.

Zapewne każdy z nas ( a szczególnie twórcy ) zdaje sobie sprawę, iż ?jeszcze ciepłych? projektów nie można ocenić ?chłodnym okiem?.

Zapewne twórcy-projektanci po dwóch, trzech tygodniach dokonali by pewnych poprawek w swoich projektach doprowadzając je do perfekcji.

 

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poniżej mój głos

 

83 Taktic (3 pkt.)

24 eye_lip (2 pkt.)

49 Diesel (1 pkt.)


==================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz już (wstyd przyznać) głosuję koniunkturalnie - czyli nie głosuję na IMO zdecydowanie najlepszy projekt (czercz) tylko na projekty które mają szansę, bo przy tych ochach i achach z klasyczną Stowa może wygrać chyba tylko kkwkp ;) .

 

3 punkty - 65 klod100 (kolega) - zwykła jubileuszowa jest dla mnie zupełnie bezbarwna a tutaj to już zupełnie co innego

2 punkty - 24 eye-lip - piękny projekt, szkoda że nie przejdzie dalej (mimo prostoty i klasycznego podejście raczej będzie dla kolegów zbyt innowacyjny ). Nie mogę jednak w żadnym głosowaniu nie głosować na piękne projekty eye-lip.

1 punkt - 19 kkwkp (myślę że wygra finał)

 

Przy okazji jeszcze raz podziękowania i uznanie kolegów - jak wygra którykolwiek z tych modeli to będę miał szansę nabyć piękny zegarek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. klod100-78-3pkt

2. klod100-64-2pkt

3. eye-lip-24-1pkt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Namyśliło się i zmieniam główny głos na 78..


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przypominam głosującym w ankiecie o konieczności potwierdzenia głosów i punktów postem.

Proponuję również zastanowić się nad formą głosowania w finale. Najlepszym rozwiązaniem wydaje mi się głosowanie tylko na 1 projekt. Być może warto również przewidzieć opcję dogrywki pomiędzy tylko 2 projektami w przypadku gdy różnice w punktacji nie będą duże.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

24 eye_lip _ - 3 pkt (chciałbym czarną datę)

77 Klod100 - 2 pkt

83 Taktic - 1 pkt


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddałem głos na :

 

49 Diesel - 3 pkt:bo w zasadzie nie mam zastrzeżeń,zaakceptowałbym też podobny projekt 12 kkwpk edit:(z wiśniową wskazówką)

 

24 eye_lip- 2 pkt: z zastrzeżeniem ,że pewnie należałoby uwzględnić napis Made in Germany w projekcie.

 

83 Taktic- 1 pkt : prosto i klasycznie ,generalnie OK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 kkwpk - 3pkt. - w pierwszej rundzie głosowałem na czarną tarczę, teraz łączę siły ze zwolennikami białej/kremowej

 

24 eye_lip - 2pkt. - wcześniej głosowałem na 30 eye_lip, która bardziej mi się podobała, ale ta też jest super

 

78 klod100 - w ostateczności może być, choć wolałem Antee w innym stylu

 

Projekty 24 i 78 są naprawdę bardzo dobre, boję się jednak jak w rzeczywistości będzie wyglądała sprawa przecięcia linią napisu Stowa. Logo jest malowane, a nie naklejane (wypukłe logo), więc linia przecinająca będzie moim zdaniem wyglądać co najmniej dziwnie. Omijanie napisu przerwaną linią (jak na jednym z projektów Klod100) jest śmieszne, przywołuje na myśl rysunek techniczny, a nie tarczę poważnego czasomierza. Moglibyście panowie przekonać mnie do projektów 24 i 78 podając link do jakiegoś zegarka w którym rozwiązano ten problem. Może nie ma się czego obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 kkwpk - 3pkt. - w pierwszej rundzie głosowałem na czarną tarczę, teraz łączę siły ze zwolennikami białej/kremowej

 

24 eye_lip - 2pkt. - wcześniej głosowałem na 30 eye_lip, która bardziej mi się podobała, ale ta też jest super

 

78 klod100 - w ostateczności może być, choć wolałem Antee w innym stylu

 

Projekty 24 i 78 są naprawdę bardzo dobre, boję się jednak jak w rzeczywistości będzie wyglądała sprawa przecięcia linią napisu Stowa. Logo jest malowane, a nie naklejane (wypukłe logo), więc linia przecinająca będzie moim zdaniem wyglądać co najmniej dziwnie. Omijanie napisu przerwaną linią (jak na jednym z projektów Klod100) jest śmieszne, przywołuje na myśl rysunek techniczny, a nie tarczę poważnego czasomierza. Moglibyście panowie przekonać mnie do projektów 24 i 78 podając link do jakiegoś zegarka w którym rozwiązano ten problem. Może nie ma się czego obawiać?

Myślę, że nie ma się czego obawiać - jest to detal który w przypadku dogadania projektu zostanie rozwiązany w bezproblemowy sposób przez Jorga który jest przecież nie tylko producentem, ale i również designerem.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.