Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - Finał

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Przebieg glosowania wyraznie pokazal, ze spora grupa ludzi nie uwaza projektu Taktic -83 za nudny - inaczej ten projekt by nie wygral w II turze, a skoro tak - to znaczy ze jednak sie podoba i to bardzo. On niczego nie udaje - to jest po prostu stowa w 100%. Widzac ten zegarek kazdy od razu powie - Stowa - czy tak samo bedzie np. w przypadku projektu Klod100 - 78??

 

Musimy znaleźć kompromis.

 

Wg mnie ciężko będzie o kompromis jeśli część osób chce Stowa a cześć zegarek klubowy na bazie Stowa. Co więcej wybierając finałową dwójkę siłą rzeczy nie ma miejsca na kompromis - i boję się, że w głosowaniu przepadnie projekt który zostałby kupiony przez największą liczbę osób. Dla przykładu: pewnie odpadnie projekt Filipa a przez to że jest prosty, klasyczny i "naprawdę klubowy" i być może ma najmniejszy "elektorat negatywny".

 

Może warto zweryfikować konkretny popyt dla poszczególnych modeli (deklaracje zakupu), żeby wiedzieć na czym stoimy. Obawiam się, że wiele osób (w tym ja) nie kupi zegarka klubowego który mu się po prostu nie będzie podobać (za duża kwota na zegarek do szuflady).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co więcej wybierając finałową dwójkę siłą rzeczy nie ma miejsca na kompromis - i boję się, że w głosowaniu przepadnie projekt który zostałby kupiony przez największą liczbę osób.

Nie potrzebnie się boisz. Wygra projekt, który zdobędzie największą liczbę głosów oddanych przez uprawnionych a więc tych, którzy zadeklarowali swoją chęć nabycia tego zegarka.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mają również dziwny zielonkawy odcień w ciągu dnia co nie musi pasować do tego typu zegarka.

 

 

No to akurat zależy czy użyjemy superluminovy C3 czy C1 czy jeszcze innej - nie ma problemu, aby użyć luminovy która jest biała w dzień.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Może warto zweryfikować konkretny popyt dla poszczególnych modeli (deklaracje zakupu), żeby wiedzieć na czym stoimy. Obawiam się, że wiele osób (w tym ja) nie kupi zegarka klubowego który mu się po prostu nie będzie podobać (za duża kwota na zegarek do szuflady).

 

Nie dramatyzujmy, przeciez nie ma chyba sprawiedliwszego glosowania. Glosuja ci co chca kupic, na tarcze ktore sami wybrali. Mimo ze mam jakies preferencje, wezme zegarek w wersji jaka odpowiada wiekszosci. Deklaracje zakupu byly juz skladane wczesniej i raczej z limitacja 50 szt. nie bedzie problemu.

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to mówią: tylko krowa nie zmienia poglądów.

Wprawdzie nie jestem krową ale jestem konsekwentny : tactic 83

Ponadczasowa klasyka, która mogła się podobać lat temu kilkadziesiąt i podobać się będzie za lat kilkadziesiąt.

 

Koledzy piszą "Nasz zegarek z założenia miał być wyjątkowy" - tak zgadzam się z tym jak najbardziej.

Ale wyjątkowy będzie bez względu na to jak bardzo odbiegniemy się od oryginału.

Nawet zmiana jednej kreseczki czy kropki w indeksie, nad którą pracowało wielu z nas i wielu z nas włączyło

sie do wspólnej dyskusji w temacie już powoduje, iż NASZ zegarek stał się wyjątkowym.

 

Wiem, że nie przekonam żadnymi argumentami 20, 25 czy 30 latka do ?klasyki? - tak po prostu jest, że każdy wiek ma swoje prawa, gusta i preferencje.

Nic dodać ,nic ująć.

Wprawdzie gdy zaproponowałem aby przy głosowaniu zaznaczać przedział wiekowy głosującego posypała się na mnie lawina oburzonych tym "niedemokratycznym dyskryminującym pomysłem" kolegów ( oraz cyklistów :) ). A może była by to cenna wskazówka ?

 

pozdrawiam

Jacek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a jak by zrobić luminovą co świeci na niebiesko?


FORZA Robert!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że wiele osób (w tym ja) nie kupi zegarka klubowego który mu się po prostu nie będzie podobać (za duża kwota na zegarek do szuflady).

Zapomnij. W tej chwili na liście jest 70 osób. Zakładając nawet bardzo pesymistyczną wersję, że połowa zrezygnuje, to 35 sztuk pójdzie na pniu, a 15 pozostanie do późniejszej sprzedaży. I w takim przypadku już można powiedzieć, że jest to operacja zakończona sukcesem.

I to jest wersja pesymistyczna. Bardziej prawdopodobne jest, że pójdą wszystkie na pniu, niezależnie od tego którą wersję wybierzemy. Każda z tych wersji może się podobać. Oczywiście nie każda wszystkim, ale 50 osób się znajdzie.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cyt:"Nawet zmiana jednej kreseczki czy kropki w indeksie, nad którą pracowało wielu z nas i wielu z nas włączyło

sie do wspólnej dyskusji w temacie już powoduje, iż NASZ zegarek stał się wyjątkowym."

 

zgadzam się ,tarcza zegarka to nie 12 metrów kwadratowych graffiti na murze ,tu każdy drobiazg decyduje o kompozycji i wyjątkowości .

Często oglądamy je przez lupę ,zachwycamy jakimś drobnym detalem..

 

Jeszcze raz powtórzę,że chętnie widziałbym zrealizowany projekt Filipa,ale jeśli miałby przepaść w głosowaniu to byłbym dumny i zadowolony otrzymując zbliżoną do jubileuszowej Anteę,z wyjątkowym wahnikiem i numerem nie przekraczającym 50,

Ważne ,dla mnie jest też ,to ,ze Taktic wzorował się na modelu ,który sam w sobie jest rzadki i nieczęsto spotykany.

 

Strasznie dużo czasu poświęcamy na uczynienie tarczy wyjątkową ,ja bym chcał,aby wyjątkowość skupiła się po stronie dekla.

 

Mam w swojej niewielkiej kolekcji Speedmastera,z frontu identycznego jak tysiące(setki tysięcy..) innych,

 

post-23173-0-58465000-1331251650.jpg

 

ale od na deklu ma malutki napis Apollo XI..,

 

post-23173-0-88515500-1331251651.jpg

 

i to mi wystarcza ,aby uważać go za,na swój sposób,wyjątkowym.

 

(ok,ma też inną nieco literkę "r" w napisie Speedmaste"r"..:),ale w tym przypadku rozumiem,że walczymy o umieszczenie loga "Stowy"nad napisem ,co już dla Antei jest wyjątkowe(w Prodiverze jest to logo na tarczy)

 

http://stowa.de/shop/cgi-bin/lshop.cgi?action=showdetail&wkid=4131&ls=e&nc=1256143437-4217&rubnum=seatime.prodiver&artnum=prodiver2007&file=&gesamt_zeilen=Tshowrub--seatime.prodiver

 

 

Generalnie fajnie byłoby mieć dość nietypową Stowę Anteę,ale jednak Anteę z kapitalnym ,srebrnym wahnikiem ,zrobionym na nasze zamówienie i grawerem na deklu .

 

Howgh!

 

 

edit:projekt Kloda pasuje imo bardziej do koperty Stowy Marine..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ wodzu, co wódz? "Nasz" Seatime też miał takie logo na tarczy.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ wodzu, co wódz? "Nasz" Seatime też miał takie logo na tarczy.

 

No ,wiem,ale już nie chciałem się rozpisywać :)

Prodiver miał zabrzmieć poważniej.. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początku tej akcji byłem bliższy pomysłom aby klubowy zegarek był możliwie oryginalny (głosowałem m.in. na tarczę kalifornijską) , może nawet z jakimś odjazdem.

Do II tury weszły już tylko projekty klasyczne. Choć ktoś powie, że california dial to też klasyka. Fakt. Ale przyznacie, że bardzo rzadko używana.

Teraz mamy finał. Wszystkie projekty bardzo fajne. Klasyka i elegancja. Z tą różnicą, że jedne są - w mojej subiektywnej opinii - takie aby Stowa nie kojarzyła się ze Stową (klod100, eye_lip), a drugie czerpią z tej marki (kkwpk, Tactic).

I myślę, że dobrze, że te dwa nurty starły się w finale.

Ja po wewnętrznej walce pozostaje (powielam głos z II tury) przy Stowie, która nie ucieka od Stowy. Choć przyznaję, że przeczytałem z uwagą wiele argumentów za projektem Filipa czy Klaudiusza. Z których sporo mocno na mnie podziałało.

Poza kwestiami stylu od początku optowałem raczej za jasną tarczą. Funkcja daty też ma dla mnie znaczenie (nie fundamentalne, ale ma).

Oddaję głos na Tactic 83.

Pozdrawiam


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Teraz mamy finał. Wszystkie projekty bardzo fajne. Klasyka i elegancja. Z tą różnicą, że jedne są - w mojej subiektywnej opinii - takie aby Stowa nie kojarzyła się ze Stową (klod100, eye_lip), a drugie czerpią z tej marki (kkwpk, Tactic).

 

Poza kwestiami stylu od początku optowałem raczej za jasną tarczą. Funkcja daty też ma dla mnie znaczenie (nie fundamentalne, ale ma).

Oddaję głos na Tactic 83.

Pozdrawiam

 

Co do daty - to jest jak pisał Klod do dogadania, po wyborze tarczy, nie jest tak, że jak głosujemy na projekt tarczy bez daty, to na pewno daty nie będzie.

 

A teraz w sprawie projektów - taktic to wiadomo, nie można powiedzieć, że czerpie bo to po prostu tarcza z wersji limitowanej stowy i tyle.

 

kkwpk - niby jak czerpie.. ? po prostu jest utrzymana w stylistyce tych lat, tak samo jak i moja tarcza :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jednak po przemyśleniach

kkwpk 19


JACEK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe zrobienie dwóch klubowych limitowanych projektów w liczbie 50? (nie wiem w ogóle czy to pytanie na miejscu, jednak warto spróbować)))


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza Filipa jest bardzo modernistyczna w rozumieniu okresu w którym powstawała oryginalna Antea. Myślę, że osoby szukające prostoty powinny się nią zainteresować. Można też w niej zrezygnować z krzyża przecinającego tarczę.

Nie wiem jak Wy, ale mi data przeszkadza w takim prostym designie zegarka. Jeśli już wersja muzealna to bez daty IMHO - bo ona po prostu psuje tarczę. Zresztą jak się ma kilka zegarków to ustawianie za każdym razem daty jest bez sensu - przynajmniej ja tak to odbieram.

 

Co do Superluminowy - decyzja co i jak ją pokryć musi być bardzo rozważna. Tu łatwo przesadzić, bo nie maluje się nią tak zwykłą farbą. Tutaj ewentualnie zdałbym się na opinię zawodową Jorga.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głosuję na 19 kkwpk. Cały czas miałem dylemat między tym projektem, a tarczą Filipa, niestety drugi projekt ma na razie 0 głosów, więc popieram 19. Poza tym 19 jest najbardziej w klimacie Stowy (pomijam ostatni projekt, bo to w istocie Stowa, ale mało "klubowa")i jest jasna (a takie były wstępne założenia).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brak daty, jak najbardziej do przełknięcia w eleganckim surowym zegarku , ale stare logo Stowy- Obowiązkowo...( jeśli się da) :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy klubowicze opamiętajcie się z tą czarną tarczą! Poprzednia edycja klubowca też była chyba czarna o ile się nie mylę. Jakaś nowa, świecka tradycja?

 

Owszem staramy się stworzyć projekt oryginalnego zegarka klubowego ale nie zapominajcie że na bazie Stowy Antei.

Projekt musi odpowiadać duchowi marki, ma być designersko zakotwiczony w charakterystycznym i rozpoznawalnym stylu Stowy.

W tym stylu niestety nie mieszczą się tarcze poprzecinane liniami i owalami, szalone zabawy z cyrklem zostawmy na przyszłość. Może kiedyś stworzymy jakiś klubsportedition korzystając z platformy seiko, ale obecnie musimy wybrać wyjątkowego ale i ponadczasowego klasyka.

 

Rozumiem zachwyt nad projektem 78, proporcje stylistyczne wydają się idealne, ale nie może być inaczej ponieważ, to tarcza z Omegi. Ona nie czerpie z, ona nie naśladuje stylu, ona jest tarczą Omegi. Czy o to nam chodzi? Nie starajmy się stworzyć czegoś czym Stowa nigdy nie będzie, nie będzie, bo nie musi, bo ma własny, wysmakowany (niektórzy twierdzą że nudny, ale to nie prawda jest :)) styl.

 

Jeśli chodzi o edycję jubileuszową tactic83 to wiadomo, jest piękny. Ale po co powielać jakiś projekt nawet jeśli jest doskonały, jeżeli możemy mieć coś naprawdę, naprawdę wyjątkowego i absolutnie niepowtarzalnego a do tego idealnie wpasowującego się w stylistykę marki? Dlatego apeluję, szanowni forumowicze nie idźcie tą drogą!

 

Wybierzmy projekt kkwpk19.

 

Wiem, że najprościej jest krytykować i kręcić nosem zwłaszcza jeśli się samemu nie podjęło trudu stworzenia czegokolwiek, dlatego wybaczcie jeśli kogoś uraziłem, ja jestem tylko prostym lobbystą :).

Naprawdę chylę czoła przed wszystkimi projektami i nad pracą włożoną w stworzenie wizualizacji. Każdy z tych pięciu finałowych projektów sprawdził by się idealnie w roli zegarka klubowego ale bazując na różnych zegarkach, nie na Stowie. Moim zdaniem tylko 19 jest na tyle charakterystyczna i na pierwszy rzut oka kojarzona ze Stową a jednocześnie zupełnie inna i intrygująca, żeby idealnie spełniać kryteria klubowego zegarka na bazie Stowy.

 

Reasumując oddaję swój głos na projekt kkwpk19. Amen.


Krzysiek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwe zrobienie dwóch klubowych limitowanych projektów w liczbie 50? (nie wiem w ogóle czy to pytanie na miejscu, jednak warto spróbować)))

 

Na tym etapie na pewno nie.

 

Obiecuję, że następną edycję limitowaną będziemy konfigurowali kilka miesięcy.

Są różna głosy - wg wielu klubowiczów Stowa jest za drogim zegarkiem a inni chcą coś bardziej prestiżowego. Dlatego musimy w cyklach myśleć raz o czymś bardziej dostępnym dostępnym raz o zegarku z wyższej półki.

 

Chciałbym przez to powiedzieć, aby nie próbować z tej Stowy zrobić all-in one. To, że robimy tą edycję i Wasz odzew na forum zachęca do następnej. Myślę, że będziemy mieli jeszcze okazję nie raz bawić się w ten sposób.

 

Obojętnie jaki projekt wygra uważam za sukces fakt iż on w ogóle powstał. To, zę są emocje znaczy ni mniej ni więcej to, że każdy angażuje się w ten wybór i traktuje go osobiście. Fakt, że przerzucamy się argumentami i dyskutujemy jest bardzo budujący, ponieważ każdego z nas skłania do refleksji i przemyślenia - czego oczekuje od zegarka, jak ma wyglądać jego idealna tarcza. TO nie to samo, co ocenianie gotowych zegarków. Myślę, że to doświadczenie pozwoli każdemu zaangażowanemu przewartościować i usystematyzować to jak patrzy i ocenia tarcze zegarków i na co zwracać uwagę przy wyborze. A tu już jest wartość sama w sobie.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy zarzucają projektowi 83 Taktic to, że już taki jest w oryginale, lub b. podobny. Otóż NIE JEST !!! Nie Posiada Napisu LIMITED, i Nie posiada tego cudownego ,,diamenciku'' nad napisem Stowa. I To by było coś, co każdy zauważy..tak mysle


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tym etapie na pewno nie.

 

Obiecuję, że następną edycję limitowaną będziemy konfigurowali kilka miesięcy.

Są różna głosy - wg wielu klubowiczów Stowa jest za drogim zegarkiem a inni chcą coś bardziej prestiżowego. Dlatego musimy w cyklach myśleć raz o czymś bardziej dostępnym dostępnym raz o zegarku z wyższej półki.

 

Chciałbym przez to powiedzieć, aby nie próbować z tej Stowy zrobić all-in one. To, że robimy tą edycję i Wasz odzew na forum zachęca do następnej. Myślę, że będziemy mieli jeszcze okazję nie raz bawić się w ten sposób.

 

Obojętnie jaki projekt wygra uważam za sukces fakt iż on w ogóle powstał. To, zę są emocje znaczy ni mniej ni więcej to, że każdy angażuje się w ten wybór i traktuje go osobiście. Fakt, że przerzucamy się argumentami i dyskutujemy jest bardzo budujący, ponieważ każdego z nas skłania do refleksji i przemyślenia - czego oczekuje od zegarka, jak ma wyglądać jego idealna tarcza. TO nie to samo, co ocenianie gotowych zegarków. Myślę, że to doświadczenie pozwoli każdemu zaangażowanemu przewartościować i usystematyzować to jak patrzy i ocenia tarcze zegarków i na co zwracać uwagę przy wyborze. A tu już jest wartość sama w sobie.

Ok. no tak, Dzięki.


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.