Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - Finał

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Mój głos bezapelacyjnie na projekt Tactic 83.

 

Ten projekt, choć oparty na wersji Jubileuszowej, ma wszelkie cechy znakomitego, klasycznego, ponadczasowego zegarka. Skoro mój projekt uznaliście za zbyt nijaki, nie pasujący czy nie właściwy dla edycji klubowej.

Mam nadzieje, ze jeśli wygra, napis będzie mówił coś więcej, niż tylko samo słowo "Limited".

 

P.S. Niestety, potwierdziła się moja obawa, że projekt Filipa z czarna (a nie taka marmurkowa jak na poprzednich wizualizacjach) straci bardzo dużo uroku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tactic 83.

 

Moi faforyci nie przeszli, a z tych pieciu ta najbardziej do mnie przemawia.

pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak w poprzednich etapach oddaję głos na projekt klod100 - 78 (mimo, że taki projekt jest dość złożony to jednak zegarek nie przytłacza). Projekt Filipa również bardzo dobry (choć nieco brakuje mi w nim tej nutki vintage ktora jest u Klaudiusza). Tarcza jubileuszowa jest fajna, ale moim zdaniem powinna zostać tylko przy jubileuszowej Stowie (poza tym przypomina mi za bardzo Tissota Le Locle). Ten projekt kkwpk niestety nie pasuje mi w ogole.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

klod100 - 79

podoba mi sie stylistyka jasnego chronometru


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tactic - 83

- na ten projekt oddaje swoj glos. Od poczatku zegarek najbardziej mi sie podobal. Idealne proporcje, a koperta jakby wykonana do tej tarczy - krotko mowiac - pelna harmonia

Ze starym logo Stowy po prostu piekny:) oby udalo sie namowic Jorga na to logo:)

 

I jeszcze jedna uwaga - dlaczego glosuje na projekt Tactic - 83- po prostu cos podobnego juz isnieje i podoba sie setkom ludzi na calym swiecie. Rowniez jestem sobie w stanie wyobrazic jak bedzie wygladal zegarek z projektu kkwpk - 19 . Natomiast w przypadku zegarkow eye_lip - 24, klod100 - 78, klod100 - 79 troszke przypomina to kupowanie kota w worku - na podstawie tylko komputerowej vizualizacji - mozna sie wtedy niezle przejechac - tak jak przy kupowaniu ubran z katalogu wysylkowego:)

 

Dodatkowo projekt eye_lip - 24 - zdecydowanie stracil swoj urok przy zmianie koloru tarczy - musialem wrecz cofnac sie do poprzedniego etapu, bo mialem wrazenie,ze wstawiony jest zupelnie inny zegarek.

 

klod100 - 78 - tutaj mocna strona projektu jest niebieska sekunda... tylko co bedzie, jezeli w realu wskazowka bedzie o 2-3 tony ciemniejsza - duza czesc efektu prysnie. O ile w przypadku Taktic-83 -wskazowki jakie pokazal nam Klod w seryjnej Stowie - dodadza mu jeszcze uroku, o tyle w przypadku projektu klod100 - 78 - mysle, ze efekt bedzie odwrotny.

 

klod100 - 79 - przy pozostalych finalistach jakos zdecydowanie dla mnie zegarek "blednie" - w tym przypadku odbior niebieskiej sekundy nie ma juz takiego wplywu na caloksztalt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos na tactic 83.

 

Patrząc na "wizualizacje" na rękach, trochę żałuję, że tego typu zdjęć nie zamieszczaliśmy od początku.

Dużo lepiej podejmuje się decyzję, widząc choć część nadgarstka :-)

 

Korzystając z okazji chciałem podziękować wszystkim klubowym "designerom" - za pracę, którą włożyli i za rozrywkę, której nam dostarczyli :-)


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z tym powiedziałem na wstępie, że nie należy poprawiać dobrego głosuję na projekt

 

tactic 83

 

Stare logo jest wręcz konieczne! to wisienka na torcie :) Napis Limited nad okienkiem daty będzie głosił, że to edycja specjalna. Kolorystyka wskazówek i ascetyczne indeksy wnoszą odrobinę świeżości, ale nie kłócą się z ogólnym wzornictwem Stowy. No i wyszła piękna klasyczna Stowa czyli zegarek 'ładny zawsze'!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod 78 - chcę czegoś innego niz niemal fabryczna, choc jubileuszowa. W razie czego aktualny lider - Taktic 83 nie zmartwi mnie :)

Edyta:

Nie doczytałem w dyskusji o lumi. Jeśli jest taka mozliwoć - to spory atut - zmienuiam więc mój głos z projektu Kaludiusza 79 na 78.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zaskoczony dużą ilością głosów na najbardziej zachowawczy projekt. Jeśli ten projekt miałby zostać zegarkiem klubowym to będziemy mieli kilkadziesiąt egzemplarzy więcej fabrycznej Stowy.

Co z tego, że jubileuszowej. Nasz zegarek z założenia miał być wyjątkowy, a zmiany jakie zaproponował taktic są zaledwie kosmetyczne.

Swój głos oddaję na Klod78

 

Mirek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, Jestem wierny mojemu faworytowi

Tactic 83 .A logo to rodzynek którego brakowało do pełni ideału.. BOMBA !!!


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tactic - 83

I jeszcze jedna uwaga - dlaczego glosuje na projekt Tactic - 83- po prostu cos podobnego juz isnieje i podoba sie setkom ludzi na calym swiecie.

 

Czyli zamiast mieć coś własnego oryginalnego - to wolisz zegarek dla inżyniera Mamonia :) .

Naprawdę finał wyboru wielu dziesiątek ciekawych pomysłów polegający na wskazanie projektu który polega na zepsuciu przyzwoitego zegarka przez dodanie zupełnie niepasujących wskazówek to będzie porażka klubowa. Porównajcie sobie ze zdjęciem oryginału i popatrzcie dla porównania na projekt kkwpk gdzie w znacznie nowocześniejszej tarczy jest jedna czerwona wskazówka która tutaj ubogaca a nie psuje.

 

Acha - i dajmy na deklu zamiast naszego logo jakiś pejzażyk czy szkic budynku - takie obrazki są znane i podobają się tysiącom ludzi na całym świecie - więc w razie odsprzedaży ... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nic przeciwko tarczy jubileuszowej, w ostateczności mógłbym ją nosić.

To oryginalny projekt Stowy, ale jakiś za często ostatnio widzę ten layout:

 

post-1039-0-10987600-1331251603.jpg

post-1039-0-22525400-1331251604.jpg

 

na dworcach PKP. Ostatnio bardzo często jeżdżę koleją ale nie jestem aż takim miłośnikiem pociągów :) .

 

No i zbytnio kojarzy mi się z:

 

post-1039-0-42258700-1331251605.jpg

 

Tylko Tissotowi wyszło lepiej.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem trochę zaskoczony dużą ilością głosów na najbardziej zachowawczy projekt. Jeśli ten projekt miałby zostać zegarkiem klubowym to będziemy mieli kilkadziesiąt egzemplarzy więcej fabrycznej Stowy.

Co z tego, że jubileuszowej. Nasz zegarek z założenia miał być wyjątkowy

Mirek

Wyjąłeś mi to z ust. Panowie apeluję do zwolenników czarnego cyferblatu i nie tylko. Przyjrzyjcie się dokładnie temu projektowi. Ze starym logo ten projekt nabrał wyjątkowego smaku. Ten zegarek ma być dla Nas czymś wyjątkowym. Ten projekt nie jest bladą namiastką zegarka, który znudzi się nam po tygodniu noszenia. Ten zegarek będzie cieszył nasze oczy i duszę przez cały czas. Dlatego proponuję przemyślenie swojej decyzji i oddanie głosu na wyjątkowy projekt Klod100-78

Nie robiłem tego wcześniej ale korzystając z okazji również chciałem podziękować wszystkim, którzy poświęcili swój czas na pracę nad tym wspaniałym przedsięwzięciem.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy - ja apeluję o głosowanie na czarne tarcze.

 

Jeśli dodamy do nich luminescencję, to uzyskamy świetny efekt - jest niedużo zegarków w tak klasycznym stylu z luminescencyjnymi wskazówkami przy czarnej tarczy - a jeśli już są, to mamy na myśli najlepsze i najciekawsze zegarki niemieckie np. Dornbluth und Sohn lub Nomos!

 

Taka stowa to będzie prawdziwy rarytas, bo nie było dotąd takiej stowy!

 

Na początku miałem zamiar głosować na jasna tarczę, ale teraz wiem, że moim wyborem bedzie na pewno ciemna z luminescencją :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że luminescencja nie pozostaje bez wpływu na wygląd indeksów i wskazówki w dzień.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że luminescencja nie pozostaje bez wpływu na wygląd indeksów i wskazówki w dzień.

Dokładnie - są bardzo fajne, lekko wypukłe co nieźle wygląda, wyglądają soczyście :)


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... demonstracja layoutu w ciemności zachwilała moją konsekwencją w głosowaniu na projekt tactic'a.

Może w finale swój głos puszczę jednak na czarnulkę 78.

 

Fajnie byłoby opowiedzieć swojej drugiej połowie znany (chyba wszystkim) kawał o zegarku z fluorescencyjną tarczą :) :) :)


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78 !!! Unikalny i trzymający się tradycji zarazem projekt.

 

 

Indeksy - pałeczki miałem już na komunijnej Sławie - i starczy.....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...a ja mam jednak nadzieję na ,,blondynę'', choć widzę że najprawdopodobniej wygra ,,czarnula". Trudno.


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli zamiast mieć coś własnego oryginalnego - to wolisz zegarek dla inżyniera Mamonia :) .

Naprawdę finał wyboru wielu dziesiątek ciekawych pomysłów polegający na wskazanie projektu który polega na zepsuciu przyzwoitego zegarka przez dodanie zupełnie niepasujących wskazówek to będzie porażka klubowa. Porównajcie sobie ze zdjęciem oryginału i popatrzcie dla porównania na projekt kkwpk gdzie w znacznie nowocześniejszej tarczy jest jedna czerwona wskazówka która tutaj ubogaca a nie psuje.

 

Acha - i dajmy na deklu zamiast naszego logo jakiś pejzażyk czy szkic budynku - takie obrazki są znane i podobają się tysiącom ludzi na całym świecie - więc w razie odsprzedaży ... .

 

To ze dla Ciebie nie ma znaczenia, co bedzie po stronie dekla, nie znaczy ze dla innych tez nie ma. Dla mnie to bedzie niezwykly zegarek, ze wzgledu na zmiany jakie beda pod spodem.Nie musze nikogo oszalamiac designem tarczy, wazne ze ja bede wiedzial, jak mam wyjatkowy zegarek.

 

Pisalem tez o tym, ze zegarek podoba sie setkom ludzi i ze istnieje podobny realny zegarek, aby pokazac, ze tarcza zostala zaprojektowana dobrze. Gdy przystepowalismy do projektu - Klod wklejal uwagi znajomych designerow, pisal tez o zasadach projektowania tarcz. Nieczego nie ujmujac projektom klubowiczow zastanawiam sie, czy te projekty maja szanse przetrwac lata. Czy projekt stworzony w ciagu tygodnia, niekoniecznie z zachowaniem tych zasad przetrwa probe czasu. Czy nagle nie okaze sie, ze podczas uzywania takiego zegarka nie zaczniemy dostrzegac wad. W przypadku projektu Taktic -83 - na pewno takich wad nie bedzie.

 

NP. Projekt Klod100 - 78 - czy nie ma aby za malych indeksow? W projekcie "duzym" wyglada to ok, w projekcie nadgarstkowym - zegarek robi sie juz mniej czytelny.

Druga rzecz - brak okienka daty - wielu ludzi z tego korzysta.

 

I jeszcze jedna sprawa - pokrycie wskazowek luminova - czy przypadkiem wskazowki nie zzielenieja?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.