Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - Finał

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie - są bardzo fajne, lekko wypukłe co nieźle wygląda, wyglądają soczyście :)

Ale mają również dziwny zielonkawy odcień w ciągu dnia co nie musi pasować do tego typu zegarka.

 

Przy okazji wstawiam zdjęcie projektu 19 z poprawionymi proporcjami logo. W projekcie na 1 stronie moim zdaniem jest za duże.

stowanitezlogo.jpg

post-266-0-18761100-1331251613.jpg


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężki wybór.. Cały czas jestem zwolennikiem jasnej tarczy ale 79 i 19 do mnie nie przemawiają a 83 to znany i oklepany wzór Stowy i myślę że nie o to tu chodzi (choć początkowo byłem za jak najmniejszą ingerencją w tarcze) :)

W tym momencie zaintrygowała mnie ta luminescencja i raczej oddam głos na 78

Wstrzymuję się z wyborem do niedzieli wieczór..


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sa różne rodzaje pokryć luminescencyjnych. W tym takze różne rodzaje produktu o nazwie Superluminova. O odcien bym sie nie martwil - pewnie da sie uzyskać biały lub niemal biały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

78 !!! Unikalny i trzymający się tradycji zarazem projekt.

 

 

Indeksy - pałeczki miałem już na komunijnej Sławie - i starczy.....

 

Zauwaz,ze do prostych uszu jakie ma Stowa, te paleczki idealnie pasuja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę że się wyłaniają dwaj faworyci.

Największy dylemat ze wszystkich głosujących to mam JA. Bo jak nie zagłosuję na "swój" projekt, to znowu będą do mnie pretensje.

A prawda jest taka, że ja w tej chwili obydwa projekty traktuję dość równorzędnie i przy ostatecznym wyborze w ogóle nie będę zwracał uwagi czy tam jest mój nick, czy go nie ma.

Na początku całej zabawy, w moim mniemaniu wchodziła w grę tylko jasna tarcza, ale po przespaniu kilku nocy i przemyśleniu sprawy muszę stwierdzić, że czarna chronometryczna tarcza Klaudiusza też mnie zaczęła kręcić, a perspektywa luminancji tylko dolała oliwy do ognia :)

Będę miał dużego zgryza przy wyborze.

 

Klod, czy wiesz coś więcej na temat tej farby luminescencyjnej stosowanej przez Stowe? Jak ona wygląda w świetle dziennym. Czy jest biała? Czy też ma zielony zafarb?

Ciekawe jak ta farba będzie wyglądać za 10, 20 lat...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Głosuję na 19 kkwpk

Nie mam problemu z wyborem, ponieważ projekt 19 kkwpk uważam za rewelacyjny, podoba mi się nieco tactic 83, choć nie ma aż tyle fantazji.

 

Reszta nie podoba mi się wcale - 24 i 78 kojarzą mi się z cmentarnymi nagrobkami :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czarna tarcza z nałożoną luminesencja! Cos wspanialego, wyjatkowego i niepowtarzalnego!!!!

 

Najbardziej odpowiada mi projekt eye_lip'a, jednak nikt na ten projekt nie oddal głosu, wiec aby wzmocnić pozycje czarnej tarczy glosuje na Klod'a 78. Jesli projekt eye_lip'a, znajdzie poparcie mój głos zostanie przeniesiony.

 

Apel do niezdecydowanych: Zastanówcie sie czy aby na pewno limitowana edycja ma byc prawie identyczna jak ta sklepowa (projekt tactic'a). Mamy okazje miec zegarek wyjatkowy i wyrozniajacy sie. Nie zmarnujmy tego. Tak jak napisal Mirek, wybierajac projekt tarczy tactica, będziemy mieć kilkadziesiąt egzemplarzy więcej fabrycznej Stowy, oklepanego projektu ktory mozna znalezc rowniez u innych producentow.


wojtek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że nie przekonam żadnymi argumentami 20, 25 czy 30 latka do ?klasyki? - tak po prostu jest, że każdy wiek ma swoje prawa, gusta i preferencje.

Gdy zarobiłem swoje pierwsze sensowne pieniądze to pobiegłem z kumplem na ul.Anielewicza żeby kupić pierwszy ?porządny? zegarek i oczywiście kupiliśmy! On mechaniczny, a ja kwarcowy! /tej samej firmy/

Byłem z niego bardzo dumny, bo był /i jest nadal/ bardzo dokładny, ale po kilkunastu latach okazało się, że kumpel swój zegarek nadal nosi wzbudzając zazdrość znajomych /w pozytywnym tego słowa znaczeniu/, a ja swój zegarek tylko mam :)

Nie wiem, po co w zegarku raczej klasycznym i garniturowym świecące wskazówki? Tym bardziej, że po kilku latach świecić nie będą nawet po całodziennym pobycie na słońcu.

Ja wolę nudną klasykę na lata niż ?bajer? na chwilę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, nie przesadzajcie już z ta unikalnością projektu Klaudiusza - to nie jest unikalne, tylko skopiowane ze starych wzorów, co i sam Klaudiusz potwierdził i poparł zdjęciami - wiec nie mówcie ciągle o unikalnym, unikatowym projekcie :). Podobnie jest z projektem Tactica -chociaż ten akurat mi się podoba.

 

Unikalne i naprawdę nowe są tylko projekty kkwpk i Filipa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Święta Racja, Kolego Szwed.. :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zegarek klubowy powinien:

- być projektem klubowym

- prosta forma zgodna z wyborem modelu oraz żeby się nie opatrzył

- wychodzić po banalny układ który przypomina dziesiątki innych projektów i choćby przez to jest nudny w momencie zakupu a co dopiero później

 

Do tego wolę żeby był współczesny czyli głosuję kkwpk.

 

To ze dla Ciebie nie ma znaczenia, co bedzie po stronie dekla, nie znaczy ze dla innych tez nie ma.

Ma znaczenie, chociaż drugorzędne - chodziło mi o Twój argument podobania się innym.

 

Pisalem tez o tym, ze zegarek podoba sie setkom ludzi i ze istnieje podobny realny zegarek, aby pokazac, ze tarcza zostala zaprojektowana dobrze.

To nie jest tak, że istnieje podobny - tylko istnieje TEN zegarek a jesteś w grupie która jest za rezygnacją z naprawdę własnych projektów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie:

klod100 - 78


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cyt:Pinus

"To nie jest tak, że istnieje podobny - tylko istnieje TEN zegarek a jesteś w grupie która jest za rezygnacją z naprawdę własnych projektów."

 

Wiesz,z drugiej strony trudno wymagać od kogoś,żeby zagłosował na nowatorski ,oryginalny projekt tylko dla samej oryginalności.

 

Dla mnie w projekcie kkwpk nie do zaakceptowania jest czcionka cyfr (choć cała kompozycja OK) .

A projekty Kloda (IMO)są zbyt przeładowane w stosunku do prostej koperty .

No i nie cierpię rzymskich cyfr.

 

Więc jak dla mnie oryginalność i wyjątkowość zegara to wzór Filipa,a bezpieczna klasyka to projekt oparty na jubilee (choć przecież nie identyczny)

 

to oczywiście wyłącznie moje zdanie i wciąż się waham jak zagłosować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-27913-0-16993700-1331251624.jpg

Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

To nie jest tak, że istnieje podobny - tylko istnieje TEN zegarek a jesteś w grupie która jest za rezygnacją z naprawdę własnych projektów.

 

Nie widzialem Stowy z takimi indeksami, oknem daty i niebieskimi wskazowkami dodatkowo opatrzonego napisem limited, jezeli Ty widziales, to prosze podziel sie linkiem.

 

Wiadomo jest ze kazdy z tych projektow w jakis sposob czerpie z czegos co juz bylo, wiec ciezko tu mowic o zupelnej swiezosci projektu.

 

Jezeli jednak chcieliscie czegos zupelnie nowego - trzeba bylo glosowac na projekty Sphinxa czy Czercza - one byly jak dla mnie bardzo swieze, ale jak widac nie dostaly sie do finalu. Przebieg glosowania wyraznie pokazal, ze spora grupa ludzi nie uwaza projektu Taktic -83 za nudny - inaczej ten projekt by nie wygral w II turze, a skoro tak - to znaczy ze jednak sie podoba i to bardzo. On niczego nie udaje - to jest po prostu stowa w 100%. Widzac ten zegarek kazdy od razu powie - Stowa - czy tak samo bedzie np. w przypadku projektu Klod100 - 78??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swój głos oddaję na projekt tactica 83.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choc wielu bylo zwolennikow sportowego czasomierza, wybralismy jeden z najbardziej zachowawczych, najnudniejszych zegarkow swiata (mnie to nie przeszkadza). Teraz jednak staramy sie go (niepotrzebnie) nadmiernie ubarwic. Pretensje ze ktos glosuje na zegarek podobny do fabrycznego, sa nie na miejscu zwazywszy wybor firmy i modelu. Gdybysmy zamawiali klubowego Mercedesa na bazie CLS, tez bylbym calkowicie przeciwny zmianom. Udziwnienie tego zegarka nie wyjdzie mu wg. mnie na dobre. Superluminowa na wskazowkach to po mojemu koszmar. Mialem kiedys eleganckiego Eberharda z takimi wskazowkami, i wydawal mi sie groteskowy. Chyba ze szukamy kompromisu miedzy zwolennikami garniturowca, i tymi ktorzy woleli zegarek sportowy?.Ale wtedy to idzmy juz na calosc, niech zrobia nam jeszcze obrotowy bezel na kopercie i zakrecana koronke. Wodoszczelnosc 30m, to bedzie uklon w strone zwolennikow "eleganta". :)

Pzdr.

 

I tak kupie ten zegarek, ale wolalbym go czasem zalozyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja przypadkiem wpadłem na Nomosa z czerwonymi:

 

Ten Nomos z czerwonymi wskazówkami i niebieskimi indeksami to koszmar :)

Oby nasz klubowicz nie wyglądał tak komicznie :)


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Choć po tych wszystkich projektach szkoda byłby, gdyby produkcyjna wygrała. Jest OK. Chociaż Jorg twierdzi, że jest w tym wątku kilka naprawdę niesamowitych projektów, które bardzo mu się podobają. Więc chyb anie jest tak żle i nie ma co się obawiać. Przecież i tak na końcu projekty będą skonsultowane z Jorgiem Schauerem a jeśli on coś klepnie i się pod tym podpisze to coś znaczy. No i zawsze możemy zrezygnować z wyboru własnej tarczy na końcu. Nie pozwólmy aby zachowawcze zachowanie popsuło nam zabawę i okazję na zrobienie czegoś wyjątkowego.

Powyższa wypowiedź z wątku z projektami, a w szczególności możliwość zrezygnowania z własnej tarczy, skłoniła mnie do zadania pytania (przed rozpoczęciem głosowania) czy niemodyfikowana tarcza też wejdzie do głosowania. Nie weszła. Ale teraz rodzi mi się pytanie co zrobimy jeśli któryś projekt wprawdzie wygra, ale będzie rodził duże kontrowersje oraz dyskusje na forum? Czy nadal opcja zrezygnowania z własnej tarczy jest możliwa i brana pod uwagę? Czy też wybierzemy cokolwiek, byle nie "fabryczną" tarczę?

Ja zagłosuję na jasną tarczę z datownikiem, ale na który konkretnie projekt jeszcze się waham?

Wolałbym jednak oryginalną podstawową tarczę, z historycznym logo, napisem Limited i niebieskimi wskazówkami :)

AS

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

No i teraz już nie wiem na co zagłosować :/

 

Na razie poczekam na rozwój wydarzeń...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musimy znaleźć kompromis. Wszystkie zegarki muszą mieć taką samą tarczę. Jeśli w II tura będzie nierozegrana pomyślimy.

Każdy ma prawo bić się z myślami i fajnie, że wątek idzie kierunku dyskusji i argumentacji a nie ogranicza się do suchego głosowania. Oczywiście wszystkich zadowolić się nie da. Nie jest też prawdą, że tarcza musi być inna niż fabryczne, jednak lepiej, żeby nie była. Bo nie robimy grupowych zakupów Stowy Antei, tylko zegarek klubowy. Zresztą oryginalna stylistyka Stowy ma tyle samo przeciwników, co zwolenników i żaden wariant nie spełni oczekiwań jakiejś grupy.

 

Ja natomiast uważam, że warto otwarcie podejść do tematu, sam waham się pomiędzy wyborem konkretnej tarczy, bo tak naprawdę każda z nich ma coś w sobie i każdą z tych 5 jestem w stanie spokojnie zaakceptować.

 

Sprawę koloru wskazówek, koloru tarczy czy daty uważam za drugorzędną, ponieważ są to detale konfiguracyjne, które można dograć an zasadzie dogrywki jeśli już zdecydujemy się na konkretny wzór i styl tarczy.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CYT:

Ten Nomos z czerwonymi wskazówkami i niebieskimi indeksami to koszmar

Oby nasz klubowicz nie wyglądał tak komicznie

 

Właśnie dlatego go wkleiłem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanówcie sie czy aby na pewno limitowana edycja ma byc prawie identyczna jak ta sklepowa (projekt tactic'a).

Ja musze troszeczkę stanąć w obronie "mojego" projektu.

Bo z wypowiedzi wielu osób wynika tutaj, że Stowa Jubileuszowa jest jakimś powszechnym zegarkiem "sklepowym", który jest trzaskany w tysiącach sztuk, który w każdej chwili można sobie zamówić, który jest noszony przez dziesiątki tysięcy ludzi na świecie, i że nasza limitacja bedzie tylko "dodatkiem" kilkudziesięciu sztuk do tysięcy "normalnych".

 

Panowie! To nie jest do końca tak.

Stowa Antea Jubilaum 1927-2007, to jest zegarek który został sprzedany na 80-lecie istnienia firmy. Został on sprzedany w liczbie 80 (słownie osiemdziesięciu) sztuk..

Kliknij link (trochę słabe tłumaczenie, ale niech bedzie..)

Tak więc nie jest to zegarek, który jest powszechnie dostępny. Jest praktycznie nie do kupienia (nawet na rynku wtórnym). W Polsce prawdopodobnie nie ma go nikt.

Przeszukajcie sobie takie popularne międzynarodowe fora jak Watchuseek. Czy tam go ktoś pokazuje na swoim nadgarstku? Zdaje się że nikt.

 

Kwestia prestiżu jest bardzo trudna do przewidzenia. Czy "Klod 78" będzie bardziej prestiżowy bo jest "inny"? Być może. Ale może być też tak, że "Taktic 83" będzie bardziej prestiżowy, właśnie dlatego, że jest podobny do Jubilaum. Tego się nie da przewidzieć.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.