Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - Finał

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wywiad

Wybierzmy projekt kkwpk19.

 

Amen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, którzy zarzucają projektowi 83 Taktic to, że już taki jest w oryginale, lub b. podobny. Otóż NIE JEST !!! Nie Posiada Napisu LIMITED, i Nie posiada tego cudownego ,,diamenciku'' nad napisem Stowa. I To by było coś, co każdy zauważy..tak mysle

 

"Diamencik" może zauważą, ale tarcza poza tym niczym się nie różni. Pomijam fakt, że znacznie lepiej wygląda w oryginale z czarnymi wskazówkami.

 

Zapomniał bym:

 

Głosujcie na 19 kkwpk. Zwolennicy jasnej tarczy - zmienić głosy na 19!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ jestem zwolennikiem jasnej tarczy, chciałem głosować na 79, ale z uwagi na małą liczbę głosów oddanych do tej pory na ten model głosuję na

kkwpk - 19


Davosa Classic L.E., Blonex po Dziadku, Poljot budzik (MISTRZ dokładności!), Seiko 5 Aviator, Klubowa Stowa Antea,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Diamencik" może zauważą, ale tarcza poza tym niczym się nie różni. Pomijam fakt, że znacznie lepiej wygląda w oryginale z czarnymi wskazówkami.

 

Zapomniał bym:

 

Głosujcie na 19 kkwpk. Zwolennicy jasnej tarczy - zmienić głosy na 19!

 

 

Proszę nie agitować w stołówce :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój głos bezapelacyjnie:

tactic - 83


==================

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specjalnie zwolenników edycji limitowanych zegarków z oryginalną tarczą + drobne zmiany.

 

Ulysse Nardin właśnie wypuścił taką edycję limitowaną: Maxi Marine Diver Camouflage:

 

post-1039-0-45637600-1331251657.jpg

 

:):):)

 

To nie fotomontaż - taka edycja naprawdę właśnie wyszła. I świetnie pokazuje, że czasem lepiej odejść od oryginalnego, ponadczasowego designu zamiast ślepo się go trzymać i tylko dodawać "smaczki" na tarczy :)

 

Dla porównania zegarek produkcyjny:

 

post-1039-0-97610400-1331251658.jpg

 

edit:

Limitacja UN Maxi Marine Diver Camouflage - też 50 sztuk


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak dla ciekawostki poszukałem limitowanych edycji Stowa:

post-5082-0-46011900-1331251660.jpg

post-5082-0-22581500-1331251661.jpg

post-5082-0-03845500-1331251662.jpg

post-5082-0-00240200-1331251663.jpg

post-5082-0-77317700-1331251663.jpg

post-5082-0-72734800-1331251664.jpg

 

Czasem dopiero tył robi wrażenie :) :

post-5082-0-52568100-1331251665.jpg

post-5082-0-46070600-1331251666.jpg

 

Żeby ktoś zrobił naprawdę własną tarczę - to nie znalazłem. Mamy szansę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby ktoś zrobił naprawdę własną tarczę - to nie znalazłem. Mamy szansę.

 

To prawda - prawdopodobnie jako pierwsi mamy taką szansę, jeśli chodzi o Stowę. Nie zmarnujmy tego wybierająć z pośród ponad 80ciu projektów - fabryczny.

Nie wiadomo, czy jeszcze kiedyś trafi się taka okazja. Jorg też może równie dobrze stwierdzić, że to nie ma sensu, skoro i tak wszyscy chcą wersję zaprojektowaną przez niego.

 

Dodatkowo pomyślmy jak inni wielbiciele Stowy z zagranicznych for będa nam zazdrościć takiej możliwości. Głupio było by powiedzieć, że zrobiliśmy limitowaną edycję Stowy dla Klubu - mieliśmy wolną rękę w wyborze tarczy, mieliśmy dziesiątki projektów - i zdecydowaliśmy się na powtórzenie wzoru Stowy. To przecież bez sensu.

 

Jeśli ktoś chce mieć oryginalną tarczę to może lepiej zdecydować się na Stowę w sklepie?

 

Jorg od razu zaproponował nam możliwość własnej tarczy i cenę licząc na to iż będzie to edycja dla forum. Podkreślał dwukrotnie, ze ceny, które daje dotyczą edycji specjalnej. Teraz jak byśmy zdecydowali się na produkcyjną Stowę to tak jakbyśmy po prostu chcieli hurtowo kupić 50 szt z rabatem. Jestem pewien, że wybór jubileuszowej Stowy nieco rozczaruje Jorga i jego współpracowników.

 

Ot taka refleksja.

 

No i czym różni się ta "Limitowana Edycja" specjalnie dla klubu od poprzedniego zegarka klubowego - kupionego hurtowo a następnie oznaczonego jako klubowy poprzez naniesienie logo na tarczę?

W takim wypadku jeśli wygra edycja jubileuszowa do głosowania należy dopuścić oryginalną tarczę z Bauhausem albo w stylu Nomosowskim? Chyba nawet bardziej pasuje niż jubileuszowa do tego zegarka. I będziemy wybierać od nowa - spośród tarcz Stowy.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

I to mnie przekonuje:

 

klod100 - 78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za dużo dałeś czasu do myślenia. Mam zmienne nastroje, biały, czarny, biały, czarny... Nie wiadomo co będzie w niedzielę o 23:59 :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze, zę ten koszmarny UN z kamuflażem jest obecnie oferowany 3000 USD powyżej ceny katalogowej ( 6000 USD ) właśnie ze względu na inną tarczę nieosiągalną nigdy więcej w tym modelu.

 

Nie namawiam do traktowania naszej Stowy jako inwestycji, ale właśnie Stowa z tarczą Kkwpk, Eye-lipa czy Omegi będzie większym kąskiem dla kolekcjonerów niż dodanie starego logo czy datownika do tarczy i napisu limited. Im bardziej radykalna i ograniczone edycja tym bardziej zegarek jest pożądany przez kolekcjonerów.

Czy nie lepiej iść w tym kierunku? Przecież zawsze można będzie opchnąć tą edycję i kupić sobie produkcyjną Stowę czy Nomosa ( jak już ktoś się uprze) - a okazji zrobienia innej tarczy już nie będzie. Dekiel to nie wszystko - zawsze można sobie na min coś wygrawerować ale tarcza to już zupełnie inna bajka.

 

Dodam też, że swojego czasu była limitowana edycja Stowy ze starymi werkami Omegi - tak więc Limitowana Stowa z tarcza nawiązująca do Omegi wcale nie jest tu z innej bajki.

 

Proszę, głosujcie na cokolwiek, ale nie na tarczę oryginalną (z napisem limited) - bo szkoda. Z czasem to będzie smaczek, który zauważą fachowcy - a Stowy z zupełnie inną tarczą ( sygnowaną jako Stowa ) nie przegapi żaden fan firmy i zegarków. Długodystansowo będzie to większy powód do dumy z posiadania czegoś niepowtarzalnego niż napis "limited" i grawer na deklu. BO taką inwencję - to może sobie każdy strzelić.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę to, czy kolor będzie biały, czy czarny możemy dograć na końcu - kwestia ceny jest bez różnicy, bo cena wykonania taka sama. Liczy się wzór na tarczy - watro aby był inny. Po wyborze i tak będziemy dogrywać szczegóły więc można będzie zrobić inwersję kolorów. To nie problem. Liczy się layout.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coraz bardziej niesmaczne robią się Twoje uwagi odnośnie innych projektów Klaudiusz...możesz lobować za swoja (co robisz od poczatku) ale troszkę przesadzasz.

 

A pisanie o Twoim projekcie, jako WZOROWANYM na Omedze jest - wybacz - nieporozumieniem. Jak coś jest kopia, tonie jest WZOROWANE, tylko jest KOPIĄ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

choć wcześniej dawałem pierwszeństwo projektowi kkwpk, w obecnej sytuacji koniunkturalnie wskazuję na projekt:

Klod100-78

 

jeżeli już miałaby być tarcza fabryczna, to mniej bardziej przekonuje bauhaus niż jubileuszowa. Ale w ostateczności i ją przeżyję (chyba)

EDIT: jednak trzymam się zasad - precz z koniunkturalizmem :) . Zmieniam głos na kkwpk19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lobbuję za tarczą inną niż taka, która już była używa w Stowie. Lobbowanie na coś zawsze jest komuś nie w smak. A to, ze podoba mi się mój projekt - cóż nie wiem dlaczego miałby mi się nie podobać. Jest bardzo podobny do Omegi - od początku to pisałem i nie musisz tego demaskować. Co więcej wklejałem zdjęcia takich Omeg. I pisałem dlaczego mi się podoba.

Zawsze staram się uzasadniać argumentować i ilustrować moje poglądy. To istota dyskusji. Jeśli myślisz, że mnie zawstydzisz i zamilknę to się mylisz. Od tego jest opcja ignoruj posty użytkownika.

Zadaniem jakie sobie postawiłem jest doprowadzić projekt do realizacji. Zdobię wszystko co możliwe aby poruszyć jak najwięcej opcji i skłonić do dobrego przemyślenia decyzji i głosów jak największej liczby uczestników głosowania.

Czy będą za czy przeciw - nie ma znaczenia - ważne że się zawahają i przemyślą swoje głosy. Wtedy przynajmniej będzie wiadomo, ze wybór był przemyślany mimo takich przeszkadzaczy i potykaczy jak ja i paru innych.

A jeżeli wybrana zostanie tarcza, która mi się nie podoba to nie będę miał pretensji do innych,( bo mieli wszelkie "za" i "przeciw" do podjęcia decyzji ) ani do siebie - bo zrobiłem co się dało.

 

Ponadto staram się aby wątek żył a nie był ślepym, beznamiętnym głosowaniem.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech, mój głos jest raczej przeciw powielaniu tego, co było - jubileuszowej. Cóż, cały dzień nie byłem przy necie, a teraz widzę, że tylko klod78 się liczy w grze... co nie zmienia faktu, że tarcza kkwpk świetna również. Brzydzę się mym owczym pędem :), lecz co robić

 

EDIT - post nieaktualny - zmieniłem głos na kkwpk19. Zawsze jeszcze zostaje finał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurczę!!!

do 4 strony myślałem, że nic nie jest w stanie mnie odwieść od projektu taktika...

a teraz mam wątpliwości - argumenty Klaudiusza z poprzedniej strony są w pewnej mierze słuszne, i mam zgryz.

zaczekam do niedzieli, tymczasem...

Mam 2 pytania:

1. wybaczcie jeśli jest zwyczajnie głupie, ale jako laik po prostu pewnych rzeczy nie wiem:

jeśli chodzi o superluminovę - to czy nie można zastosować ciemnej sl również dla jasnych tarcz? (jak w najnowszym 50 fathoms - o ile dobrze pamiętam) wtedy mielibyśmy równowagę wśród zwoleników luminovy i którejkolwiek z tarcz.

2. czy tarcze jasne: kloda i taktika są białe? i ewentualnie czy ich kolor ma być taki sam? czy jednak się różnią? (jeśli tak to proszę o wyjaśnienie czym - bo mam wrażenie, że tylko natężeniem światła w wizualizacji...)

pozdrawiam!!!

 

ps. błagam o zwiększenie limitacji, chociaż o 17 sztuk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu się nerwowo zrobiło... :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ tu się nerwowo zrobiło... :)

Nerwowo to dopiero będzie, w następnym etapie, kiedy do wyboru pozostaną dwie tarcze (prawdopodobnie całkowicie przeciwstawne). Wtedy to się tyle żółci poleje, że biała tarcza pożółknie, a czarna wyblaknie... 20 osób zrezygnuje z członkowstwa w klubie, a pół zarządu poda się do dymisji... do Sejmu wpłynie projekt obywatelski w/s powołania komisji śledczej do wyjaśnienia afery zegarkowej...

...przesadzam? :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nerwowo to dopiero będzie, w następnym etapie, kiedy do wyboru pozostaną dwie tarcze (prawdopodobnie całkowicie przeciwstawne). Wtedy to się tyle żółci poleje, że biała tarcza pożółknie, a czarna wyblaknie... 20 osób zrezygnuje z członkowstwa w klubie, a pół zarządu poda się do dymisji... do Sejmu wpłynie projekt powołania komisji śledczej do spraw afery zegarkowej...

...przesadzam? :)

Chyba nie przesadzasz, lecz niektórym kolegom trzeba jasno i wyraźnie powiedzieć ,,Panowie , nie idźcie tą drogą..." :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...jasno i wyraźnie powiedzieć ,,Panowie , nie idźcie tą drogą..." :)

Bo w świecie mody tylko dyktatura się sprawdza, a nie demokracja.

Nie ma "demokratów mody", są tylko dyktatorzy.

Ludziom ktoś musi powiedzieć, co im się podoba :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie..dyskusja ożywiona i konstruktywna, bez inwektyw, jest jak najbardziej wskazana.

Wszak każdy chce aby wygrał projekt zegarka najbardziej mu się podobającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam nerwowo. Gorąco - a przecież o to chodzi, aby wybór poprzedzony był dyskusją.

 

@Tactic - przesadzasz.

 

Po beznamiętnym głosowaniu pozostaje tylko niesmak - po walce - cóż uczucie jest lepsze, nawet jeśli jest przegrana.

Tactic pokazał tarczę sfotografowaną - ja i inni, którzy robili tarcze od podstaw zastosowałem białe tło. Odcieni bieli jest wiele, ale Stowa ma jeden biały i jeden kremowy. Poszukaj w internecie zdjęć Antei i popatrz jak wyglądają kremowe i białe tarcze na różnych zdjęciach.

W rzeczywistości jakikolwiek projekt wygra - będzie on na białej, kremowej lub czarnej tarczy - takiej jakie oferuje Stowa. Ciężko w projekcie oddać rzeczywiste barwy. Lepiej odnosić się do dobrych zdjęć.

 

Cokolwiek zdecydujecie - nie głosujcie na oczywisty projekt bez gruntownego przemyślenia - aby oddać głos z obowiązku. Róbcie to dla siebie. To forum dyskusyjne i właśnie dyskusja jest meritum sprawy. I lepiej podejmować decyzje na podstawie dyskusji ( jeszcze lepiej w niej uczestnicząc), niż wybierać klikając na pokazany projekt. Dlatego taka a nie inna jest formuła tego głosowania a raczej dysputy.

 

Nikt nie mówi, że będzie łatwo wybrać tarczę do edycji limitowanej. A trochę emocji i zaangażowania na pewno będzie wartych zapamiętania.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Tactic - przesadzasz.

Wiem.

Wszak przesadzam po to, aby rozluźnić atmosferę. Wybór zegarka może jest i ważny, ale znowu bez przesady. Nie jest to sprawa życia i śmierci. Z całą pewnością nie będzie to również jakiś złoty interes, na siłę nie trzeba kupować. Nie spodoba się, nie kupować!

Będą następne limitacje. Może jakieś bardziej sportowe, może militarne... Może się bardziej spodoba.

 

W rzeczywistości jakikolwiek projekt wygra - będzie on na białej, kremowej lub czarnej tarczy - takiej jakie oferuje Stowa.

Ja tylko mam nadzieję, że Stowa zachowuje najwyższe standardy w doborze materiałów, szczególnie materiałów barwiących. A w szczególnej szczególności dotyczy to zegarków z czarną tarczą.

Bo o ile biały zegarek zazwyczaj starzeje się "z godnością", pokrywa się patyną. To przy czarnych zegarkach, w przypadku słabej jakości materiałów, zegarek po prostu blaknie, co z godnością nie ma nic wspólnego. Dlatego czarne zegarki trzeba kupować, że tak powiem zawsze z "dobrej półki". Mam nadzieję, że Stowa to dobry wybór.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.