Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - Finał

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego Tactic. Pragnę rozwiać Twoje wątpliwości i zapewnić Cię, że to co nazywamy projektem 19 to tak naprawdę wizualizacja idei projektu. W ewentualnej wersji finalnej wszystkie niedociągnięcia i wymiary zostaną naprawione. Chyba masz mnie za niepoważnego gościa jak myślisz, że nie byłoby mi wstyd oddać do wykonania rzecz z niedoróbkami technicznymi narażając w ten sposób siebie na śmieszność a kolegów na otrzymanie wadliwego towaru. ;)

 

I jeszcze jedno. Ewentualny projekt zostanie skonsultowany i poprawiony przez dyplomowanego artystę grafika, który nie weźmie za to ani grosza.


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Tactic. Pragnę rozwiać Twoje wątpliwości...

...

Chyba masz mnie za niepoważnego gościa jak myślisz, że nie byłoby mi wstyd oddać do wykonania rzecz z niedoróbkami technicznymi...

Jeśli Cię uraziłem, to przepraszam.

Pracuję w takiej dziedzinie, gdzie nawet wstępne projekty muszą być przedstawiane na dobrym poziomie technicznym.

Po prostu ktoś może mieć niezłą wizję, ale niekoniecznie musi mieć umiejętności doprowadzenia tej wizji do technicznej doskonałości. Taka nieumiejętność nie stanowi żadnej ujmy poza życiem zawodowym ;)

 

Jeśli potrafisz doprowadzić ten projekt do dobrego poziomu technicznego, to ja się bardzo cieszę. No offence. B)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie czuję urazy. Projekt pod względem technicznym będzie profesjonalny. ;)


rXQHFG4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nieporozumień. Jeśli krytykowałem ostatnio projekt kkwpk, to nie za sam pomysł czy koncepcję, tylko za wykonanie. Bo wykonanie jest takie "freehandowe". A tarcza zegarka to nie jest obrazek abstrakcyjny, tylko element precyzyjnego urządzenia pomiarowego, i wszystko musi być zrobione z ogromną precyzją.

 

 

(..)

 

lol .. czy Ty naprawdę myślisz, że tarczę robi się z jpga??

 

Każdy projekt który wejdzie do produkcji musi być narysowany w krzywych, czy to w auto cadzie, czy w innym programie, więc prawdopodobnie każdy projekt prócz mojego który od razu zapisany był jako krzywe, będzie musiał być narysowany od nowa.


Instagram.com/jfszymaniak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lol .. czy Ty naprawdę myślisz, że tarczę robi się z jpga??

Nie sądzę B)

Sądzę, że robi się to jako obiekt wektorowy, gdzie nie istnieją wymiary jako takie, tylko proporcje. Tzn. że można go dowolnie pomniejszać/powiększać bez utraty jakości.

Natomiast sądzę, że w celu wizualizacji, pokazania zainteresowanym, eksportuje się taki obiekt wektorowy do jpg-a ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam wersję lekko zmieniona...

 

 

A wiesz, że nie wygląda to najgorzej ;)

 

CO do grafika i dopieszczenia końcowego - spokojnie, jeśli autor nie będzie mógł sam dopieścić tarczy ja to zapewnię oczywiście o odpłatności nie ma mowy. Jeśli wychodzilibyśmy z takiego założenia, to równie dobrze moglibyśmy od razy zlecić zaprojektowanie tarczy u profesjonalisty nie angażując w to tak wielu klubowiczów - a przecież nie o to chodzi.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh, zegarków będzie 50, głosów jest 51 a ja swojego jeszcze nie oddałem ;)


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotr,

r e z e r w o w i (a do takich zaliczam się niestety ja - P u ł k o w n i k;)) też mają prawo głosu ;)

 

I pomyślcie plisss o zwiększeniu tej limitacji (nie udawajcie, że nie widzicie naszych postów;))

 

Pzdr

Pułkownik


Davosa Classic L.E., Blonex po Dziadku, Poljot budzik (MISTRZ dokładności!), Seiko 5 Aviator, Klubowa Stowa Antea,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiesz, że nie wygląda to najgorzej ;)

 

CO do grafika i dopieszczenia końcowego - spokojnie, jeśli autor nie będzie mógł sam dopieścić tarczy ja to zapewnię oczywiście o odpłatności nie ma mowy. Jeśli wychodzilibyśmy z takiego założenia, to równie dobrze moglibyśmy od razy zlecić zaprojektowanie tarczy u profesjonalisty nie angażując w to tak wielu klubowiczów - a przecież nie o to chodzi.

 

 

Klod100 gratuluję.

Ja chyba nie zdobyłbym się na taki głos w stosunku do konkurenta...

 

Gorąca prośba: zwiększ tą limitację o listę rezerwową inaczej ci z rezerwy tego nie przeżyją, łącznie ze mną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gorąca prośba: zwiększ tą limitację o listę rezerwową inaczej ci z rezerwy tego nie przeżyją, łącznie ze mną.

 

Myślę, że o ewentualnym zwiększeniu limitacji można myśleć dopiero po ostatecznym wyborze zegarka.


CH24.PL - polski portal o zegarkach luksusowych
Dołącz do CH24.PL na portalu Facebook!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że można już o niej mówić.

Nie ma w końcu znaczenia jaki to będzie zegarek. Ważna jest edycja i związek z klubem. Każdy nosiłbym z przyjemnością.

Jeżeli nawet ktoś zrezygnuje to w końcu stowarzyszenie też powinno mieć jakąś sztukę jako tzw. suwenir czyli prezent.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sądzę, że można już o niej mówić.

Jeżeli nawet ktoś zrezygnuje to w końcu stowarzyszenie też powinno mieć jakąś sztukę jako tzw. suwenir czyli prezent.

 

Stowarzyszenie ma juz zarezerwowany no.1 I tak jak pisal Kielas - skupmy sie na razie na wyborze tarczy.. mysle, ze zegarkow starczy dla wszystkich chetnych:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby ma, ale jedną tylko...

Mam cichą nadzieję, że my w rezerwie też dostaniemy bo inaczej to nie wiem co będzie...

Mowiąc krótko: kosy na sztorc!

 

Jeżeli chodzi o wybór tarczy to jest tak jak się pierwszy zegarek kupuje czyli nie wiadomo co wybrać, a już na pewno nie wiadomo co się będzie podobać za 10 lat na przykład, a przecież nie kupuje się tego limitu na zaraz tylko na lata. Dlatego mnie w sumie nie do końca jest ważne jaka będzie tarcza. ważne jest to, że jest nasz, że jest dobrej, uznanej marki, że zaspokoi moje ego (czysty snobizm) i tyle. Ot po prostu chcę go mieć i być z niego dumnym jako ja, i nikt więcej o tym wiedzieć nie musi. I kolor tarczy albo liczba kresek na niej nie ma tu nic do tego.

Ma być nasz i mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klod100 gratuluję.

Ja chyba nie zdobyłbym się na taki głos w stosunku do konkurenta...

 

 

Jakiego konkurenta? Przecież każdy chce tego samego - fajnego i niepowtarzalnego zegarka - mamy więc wspólny cel. A różnorodność gustów i różne wizje idealnej tarczy są tylko atutem. Powodem do zmartwienia byłaby zbytnia jednomyślność ;)


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kkwpk - 19

 

Bo ma czerwony sekundnik ;)

I myślę, że ten kolor tarczy najlepiej zniesie próbę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeniosłem kawałek dyskusji o limitacji do tematu z wyborem tarczy. Proszę, skupmy się tutaj na meritum - czyli wyborze tarczy.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam , przyznam , że po przedstawienu przez kolegę KKWPK wersji z czcionką art deco, wracamy do żródeł. I Bardzo dobrze...Ta wersja (poza projektem Taktic 83, na który głosowałem ) też bardzo mi się podoba !!!


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było nieporozumień. Jeśli krytykowałem ostatnio projekt kkwpk, to nie za sam pomysł czy koncepcję, tylko za wykonanie. Bo wykonanie jest takie "freehandowe". A tarcza zegarka to nie jest obrazek abstrakcyjny, tylko element precyzyjnego urządzenia pomiarowego, i wszystko musi być zrobione z ogromną precyzją.

Jeśli ktoś nie wie o czym mówię, to proszę sobie narysować linie pomocnicze:

 

Dzięki tej uwadze kolegi Taktic-a zdałem sobie sprawę, iż projekt kkwpk będzie w rzeczywistości wyglądał LEPIEJ niż na przedstawionych wizualizacjach.

To, że na projekcie jest "coś nie tak" czułem od samego początku, ale po przeczytaniu uwag Tiktac-a zrozumiałem o co chodzi.

Zdałem sobie sprawę dlaczego w pierwszej turze głosowałem również na bliźniaczy projekt kkwpk ( z czarną tarczą - choć nie jestem zwolennikiem takowej kolorystyki ).

Otóż w przypadku czarnego tła większość niedokładności nie była tak mocno widoczna.

Ponadto czcionka cyfr wyglądała zdecydowanie smuklej.

Po ostatnich korektach ( i być może końcowych dopracowujących do perfekcji proporcje cyfr ) będzie to projekt godny klasyka.

Wprawdzie oddałem głos na projekt Taktica, ale na poważnie zaczynam się zastanawiać na zmianą decyzji.

 

Jacek

 

P.S. I jeszcze jedno. W założeniu zegarek miał mieć kremową tarczę. Jeśli warunek ten ma być podtrzymany, do projekt kkwpk w przeciwieństwie do projektu Taktic pasuje do proponowanej kolorystyki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zostalo malo czasu do zamkniecia glosowania. Czy jesze ktos wrzuci jakies argumenty za badz przeciw wybranemu projektowi, czy moze wszyscy juz sie wypstrykali ;)??

 

Mysle, ze przy glosowaniu warto rozwazyc jeszcze jeden aspekt - czyli jaki kolor tarczy kazdemu odpowiada:)

Jezeli chcemy bialy - to projekt Taktic-83 - bo biel idealnie komponuje sie z niebieskimi wskazowkami

Jezeli chcemy kremowy - to kkwpk - 19 - krem+ czerwien - niezle pasuje, zegarek chyba od razu robi sie lekko postarzony.

Jezeli chcemy czarny - to chyba eye_lip, chociaz mam spore watpliwosci do tej tarczy w czerni- w graficie wygladala lepiej:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co tu pisać/mówić. Jeżeli projekt ma być oryginalny i do tego pasujący do Antei, wybór jest tylko jeden, a mianowicie projekt kkwpk, na który z wielką przyjemnością pozwoliłem sobie zagłosować.

;)

 

Poza tym, chyba nie wszyscy zdają sobie sprawę z tego, jak określony projekt będzie wyglądał w rzeczywistości. Pozwoliłem sobie zmniejszyć dla porównania dwa projekty. Zmniejszyłem je do realnych rozmiarów Stowy. Realne są oczywiście przy rozdzielczości ekranu 1280x800 (w przypadku mojego monitora) Zresztą, każdy może sam zmierzyć linijką na ekranie wielkość koperty na projekcie i odpowiednio procentowo zmniejszyć go do wymiarów zegarka. Ale nie będę się rozwodził, sami zobaczcie porównanie...

post-21604-0-09966600-1331251848.jpg39kkwpk19b.jpg

Kurcze zaczynam się wahać. Czy możesz zrobić taką wizualizację projektów nr 78 i 19?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.