Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Klod100

Projekt tarczy dla zegarka klubowego - Finał

Głosowanie na tarczę zegarka KMZiZ 2010  

66 użytkowników zagłosowało

Nie masz uprawnień do głosowania w tej ankiecie oraz wyświetlania jej wyników. Aby zagłosować w tej ankiecie, prosimy się zalogować lub zarejestrować.

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ chodzi o ewentualną możliwość zrealizowania projektu finałowego w wersji z jasną / czarną / obiema. Projekt kkwpk wygląda tak samo dobrze jako czarny i kremowy, czerwona sekunda też na obu tarczach prezentuje się świetnie.

 

Po prostu jeśli do wykonania tarczy potrzeba zrobić matrycę, to nie ma znaczenia czy pomalujemy białą farbą czarną tarczę, czy czarną - białą.

 

I tak będziemy przez ten wybór przechodzili.

 

Mogłoby to hipotetycznie wyglądać tak:

 

19 jasny

19 czarny

78 jasny

78 czarny

 

głosy na 19 jasny i czarny oraz 78 jasny i czarny sumowały by się. Czyli de facto głosy i tak idą na jeden wzór tarczy.

Jednak jeśli zwycięski wzór będzie miał zbliżony podział głosów na wersję czarną / jasną możemy zrobić obie.

 

Możemy też najpierw wybrać wzór a potem głosować na jego wariacje kolorystyczne - ale to dosyć mocno przedłuży cykl głosowań.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdobimy po 25 szt czarnych i białych tarcz w tej edycji.

 

Co Wy na to?

Panowie chyba źle wybraliśmy projekt. :)

Wydawało mi się, że większość głosowała na kremową tarcze. A może mam coś nie tak z balansem bieli.

 

Może jeszcze jakieś niespodzianki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kkwpk - zacznij pracować nad wektorową tarczą. Chyba już czas.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie chyba źle wybraliśmy projekt. :)

Wydawało mi się, że większość głosowała na kremową tarcze. A może mam coś nie tak z balansem bieli.

 

Może jeszcze jakieś niespodzianki?

 

oczywiście myślę o kremowej. Jednak głosowanie czarna - jasna polaryzuje.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście uważam, że powinniśmy najpierw wybrać wzór, później ewentualnie odrębnie kolor (choć to drugie nie ma sensu chyba, bo projekt kkwpk czarny, jak też projekt klod biały odpadły jako niezależne projekty, i nie na sensu przywracać ich do konkursu boczną ścieżką). Może zresztą łatwo się zdarzyć (tak jak jest ze mną), że projekt kkwpk łykam jako kremowy, ale gdyby tarcza miałaby być czarna, to wolałbym projekt klod. Wydaje mi się zresztą, że osoby które wybierały projekt kkwpk zakładały jasną tarczę, a projekt klod78 - czarną. Z tych samych względów nie ma powodów, żeby debatować nad kolorem sekundnika w projekcie kkwpk - był osobny projekt z niebieską sekundą i odpadł. Kolor sekundnika jest na tyle konstytutywnym elementem projektu, że nie można teraz go zmienić, co innego drobna ingerencja w wielkość indeksów czy ich prostowanie. Jeżeli ktoś koniecznie chce niebieską sekundę, osobno sobie dokupi u Jorga i załatwi instalację.

 

Powtarzam zatem: do finału przeszły projekty kkwpk19 z jasną tarczą i czerwoną sekundą oraz projekt klod78 z czarną tarczą i też określonym kolorystycznym zestawem wskazówek. Zmiana projektów tudzież rozszerzenie wyboru w finale byłoby zmianą reguł w czasie gry. Ewentualnie - podkreślam ewentualnie - jak już zostanie wybrana jedna tarcza - można badawczo zrobić ankietę, czy byłoby grono zainteresowane innym kolorem tarczy, i gdyby okazało się, że jest pół na pół, to wtedy niech pójdą dwie wersje, o ile to możliwe. Ale niech będzie to niewiążąca ankieta już po finale

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie lepiej skupić się teraz na wyborze prostym 19 i 78. Chciałem skonsultować pomysł i sam po przemyśleniu nie uznaję go za dobry. Czekam na uaktualnione pliki 19 po poprawkach i zaczynamy zabawę.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi natomiast pomysł z dwoma kolorami bardzo się podoba. W pierwszej rundzie głosowałem na "czarnego" kkwpk, który nie przeszedł, więc później moje głosy dostał "kremowy".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, no to mamy małe nieporozumienie.. Wcześniej była mowa o tym że kolor tarczy na tym etapie wyboru jest mało istotny i będzie na to czas po ustaleniu projektu. Teraz jednak widzę , że nikt nawet nie wspomina o białej tarczy , a tylko krem i czerń. Nie wspomnę o niebieskiej wskazówce sekundowej....Może weźmy również pod uwagę biel tarczy i niebieską sekundę... :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że autor powinien się wypowiedzieć za swój projekt i dopuścić akceptowalne - mieszczące się w jego wizji kombinacje. Najlepiej poprzez zdobienie konkretnych wizualizacji.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może weźmy również pod uwagę biel tarczy i niebieską sekundę... :)

powtarzam jeszcze raz - takiego projektu nie wybieraliśmy. Nawet autor projektu nie powinien mieć tu prawa zmiany, bo projekt w okreslonym kształcie został wybrany przez forumowiczów. Zmiana projektu np. w zakresie koloru wskazówek powoduje, że jest to inny projekt, którego nie wybieraliśmy. Przy zachowaniu tożsamości projektu dopuszczalne są korekty (poprawka krzywych indeksów, ew. dopasowanie ich wielkości w celu zachowania proporcji), a nie zmiany w substację projektu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, chyba że ew. tak jak napisał Smok23, krem ale z wiśnią ,a nie czerwienią, to wtedy tak..


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale chyba jest osobny wątek w którym wybieramy konfigurację zegarka?


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak , to SORRY.. :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi mi oto, że nie zauważyłeś, czy co, tylko, że ogólnie dyskusja idzie w kierunku jej nie dotyczącym. W sumie dziwi mnie trochę fakt wyborów niektórych projektów, kiedy temat konfiguracji zegarka wskazywał dużo wcześniej preferencje Klubowiczów. Wszystko szło zaskakująco sprawnie, a teraz zaczyna się robić lekkie zamieszanie, kombinacje projektów w czasie głosowania... Wybierzmy w końcu jeden, który zostanie dopracowany. Przeszły do ostatniej rozgrywki dwa, niech Każdy wybierze, który Mu bardziej pasuje i wszystko w temacie. Każdy mógł sam zaprojektować. Jeżeli większości podoba się określony projekt, to nie widzę potrzeby ingerencji osób trzecich w daleko idące zmiany czyjejś pracy. Zmiany kosmetyczne - OK, ale nic ponadto. Co dalej będzie jak zostanie jeden? Głosowanie nad jego kilkoma wersjami? Był czas na składanie projektów, ich selekcję, będzie czas na poprawki kosmetyczne, jak wyrównanie czcionki, logo i tyle. Tak ja to widzę.


Time is meaningless, and yet it is all that exists.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Wybierzmy w końcu jeden, który zostanie dopracowany. (...) będzie czas na poprawki kosmetyczne, jak wyrównanie czcionki, logo i tyle. Tak ja to widzę.

 

Też tak to widzę. Nie wiem dlaczego mielibyśmy się cofać i ponownego uzupełniać konkurs w nowe projekty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Maro66, to juz nie czas na tak głębokie ingerencje w projekty (był na to czas przed pierwszym etapem).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że na etapie głosowania każdy z Nas wybrał projekt finalny- bez kosmetycznych ale nie idących za głęboko zmian. Zmieniłem swoje zdanie podczas głosowania na kremowy projekt z czerwoną wskazówką, która od samego początku nie dawała mi spokoju :) i taki mam nadzieję pozostanie! Reguły gry były ustalone wcześniej i teraz zmiana tych zasad uważam, że byłaby nie na miejscu.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Co do czerwieni wskazówki to od początku miałem pomysł żeby jej odcień był taki jak na naszej fladze narodowej. Jednak po wstępnych przymiarkach kolor z flagi okazał się za jasny.

Tu musi być ciemny czerwony, wiśniowy. Wydaje mi się, że w Twoim projekcie sekunda jest nieco grubsza niż w rzeczywistości. W realu sekunda pewnie będzie delikatniejsza, może zatem również logo wiśniowe ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak , to teraz weźcie mnie wszyscy i utopcie, za to co napisałem... :)


,,..warto być uczciwym, choć nie zawsze się to opłaca. Opłaca się być nieuczciwym, ale nie warto.."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do dalszej zabawy: Głosowanie finałowe - ostateczna rozgrywka ---> TUTAJ

 

Głosujemy do środy do północy.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio będąc na weselu usłyszałem ciekawy dowcip.

Syn pyta ojca: -Tato, co jest najważniejsze w małżeństwie?

-Synu, najważniejsze są odpowiedzialność i siła woli.

Odpowiedzialność by dotrzymać złożonych obietnic. A siła woli by nie składać ich zbyt wiele.

 

Można odnieść wrażenie, że w trakcie zabawy mimo wstępnie ustalonych zasad dano kilka obietnic, niejednokrotnie wykluczających się, których nie sposób teraz dotrzymać. Stąd nieuniknione rozczarowania. Teraz oprócz pójścia na kompromis z własnym gustem i oczekiwaniami, kompromisowo mielibyśmy traktować również zasady. Nie wiem czy na tym do końca polega demokracja (no chyba, że tzw. młoda :) ).

Przepraszam jeśli dygresja nie mieści się w temacie.

 

P.S.

Chapeau wobec kolegów eye_lip, taktic i kkwpk za konsekwencję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie skandal :)

 

Klaudiuszu napisałeś:

 

Sprawę koloru wskazówek, koloru tarczy czy daty uważam za drugorzędną, ponieważ są to detale konfiguracyjne, które można dograć an zasadzie dogrywki jeśli już zdecydujemy się na konkretny wzór i styl tarczy.

 

Dlatego zagłosowałem tak:

 

Skoro kolor tarczy będzie można wybrać w następnym głosowaniu to głosuję na 78 ale z powiększonymi indeksami i dokładną podziałką :)

 

Po czym napisałeś:

 

Tak, faktycznie lepiej skupić się teraz na wyborze prostym 19 i 78. Chciałem skonsultować pomysł i sam po przemyśleniu nie uznaję go za dobry. Czekam na uaktualnione pliki 19 po poprawkach i zaczynamy zabawę.

 

W związku z powyższym trochę się wkurzyłem i zmieniam mój głos na 19 co oznacza że zakończyliśmy zabawę bo projekt kkwpk ma ponad 50% głosów


Andrzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie zrozumieliśmy - proponowałem już teraz zastanowić się na wersjami tarczy w obu wzorach. Jednak większość osób nie chce się bawić w gdybanie i mnożenie wariantów. Choć dla mnie osobiście zegarek z jasną i białą tarczą to praktycznie to samo tylko w negatywie jestem w tym przekonaniu osamotniony i nie będę szedł pod prąd. Dlatego najpierw wybieramy finalny projekt a potem ten finalny projekt ewentualnie zrobimy w wersji z tarczą w odwróconych kolorach.

 

Musze przyznać, ze trudno jest dogodzić wszystkim i każdemu z osobna. Proszę jednak wsiąść pod uwagę fakt iż się staram. Gdybym chciał coś na siłę przeforsować to równie dobrze można było od samego początku autorytatywnie pokazać gotowe 1-2 projekty tarczy i na nie głosować wtedy limitacje nie byłaby pewnie 50 szt ale 25 spokojnie byśmy zrobili - ale przecież nie to chodzi prawda?.

 

Możliwość zmiany kolory tarczy przy zachowaniu zwycięskiego wzoru miała być ukłonem w kierunku zadowolenia większej liczby osób, jednak nic na siłę.

 

Ja osobiście lubię mieć opcje i otwartą możliwość wyboru ale ciężko jest to przełożyć na wybór w tak szerokim gronie i z tak różnymi oczekiwaniami poszczególnych osób. Tutaj mnożenie wariantów tylko przeszkadza i wprowadza mętlik.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.