Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Ange

Do garnituru, mechaniczny, 2,5-4k PLN

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ange

Witajcie,

 

Szukam zegarka na codzień - do pracy (garnitur), natomiast niekoniecznie bardzo zachowawczego - moze byc z odrobina szalenstwa ;), mechanicznego. Najchetniej wydalbym ok. 2,5 tys, ale jak bedzie trzeba, to jestem w stanie wylozyc do 4k. Podstawowy warunek to to, ze musi byc spory - mam 190cm wzrostu i male zegarki wygladaja na mnie dosc zabawnie B)

 

zegarek na pasku z zastrzezeniem, ze musi posiadac zapiecie motylkowe. Lubie prostote z niecodziennymi dodatkami.

 

z gory dziekuje za pomoc!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maurice Lacroix Miros Cousin.Mechaniczny, ręczny naciąg pesseux 7001. O ile pamiętam 40x40mm. Pamiętaj, że to kwadraciak - ten rozmiar jest duzy jak na kwadraciaka, a tą wielkośc potęguje jeszcze cieniutka luneta.

 

863b9822c3622b25.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małe te zegarki. Na 190 cm min. 43 mm ;)


 

epos_logo.jpg.8c112fd1fff37da5649af0cec7869bc5.jpg  Jak go nie lubić!

.................................................................
"Mieć rację to niewiele, nawet stary zepsuty zegar dwa razy na dobę ma rację. - Jean Cocteau
.................................................................
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za małe te zegarki. Na 190 cm min. 43 mm ;)

heh, ja mam trochę ponad 190 cm wzrostu, ale nagarstek tylko 16,5 cm, a wcale nie jeste chudy (88kg). Rozumiem jednak, że to nie ten przypadek

 

Oris Artelier mógłby być OK, sugerowałbym przymierzyć, bo skoro mi pasuje 37mm (garniturowiec nie powinien porażać rozmiarem), to koledze może 40mm wystarczyć. Jak mało, to ciapkę większy, ale gruby (i z pewnością nie jest bardzo zachowawczy) Epos. Przymierzałem, dla mnie trochę za duży, więc dla kogoś z trochę potężniejszym przegubem czemu nie. No i mieści się w tym niższym przedziale budżetu, za resztę można np. sumo dokupić, i jest fajna mini kolekcja

 

post-23896-0-11688800-1331251706.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ange

Dziękuję serdecznie, wklejony Epos został bardzo poważnym kandydatem - tylko w odwróconych kolorach tarczy B)

 

Dodatkowo zauroczyły mnie Glycine, może z reszty budżetu coś casualowego dokupię ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, mała zmiana koncepcji.

absolutnie zauroczył mnie Baume & Mercier Classima Executives 8592

 

Przymierz go spokojnie. Jak dla mnie ma nijaką płaską tarczę i w porównaniu z Oris/ Epos wygląda blado.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ange

oczywiscie, ze przymierze, z tego co pamietam Baume są w Apartach, więc nie powinno być problemów. Ale jak na razie to zdecydowany faworyt, pytanie tylko o ile będę musiał przekroczyć budżet ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szczerze to do mnie ten B&M nie przemawia, zresztą jest "zachowawczy" IMHO. W zasadzie jedynie do garnituru, co sprawia, że szybko zaczniesz się rozglądać za czymś bardziej casual. Jeżeli jesteś przygotowany na kolejne wydatki ;) to OK, ale jeżeli nie, to ja bym wziął coś tańszego wcale nie brzydszego a może ładniejszego, kwestia gustu (Orisa możesz mieć jak sądzę za jakieś 3000pln lub nawet mniej, Eposa jeszcze taniej), a za resztę sprawić sobie coś sportowego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja idąc pod prąd nurtu przekraczania budżetu zaproponowałbym Tissota Le Locle ;) a jeśli ma to być 4000 to opcja z power reserve byłaby ciekawym rozwiązaniem


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Ange

Ale co ja poradzę, że do mnie ten B&M przemawia i to bardzo ;) Dzisiaj postaram się go gdzieś znaleźć i przymierzyć, weryfikując swój zachwyt nim. Jeśli przejdzie test nadgarstkowy, to chyba nie będę się zastanawiał - pytanie tylko, za ile można go kupić, na zachodnich portalach oscyluje wokół 1300$ i to jest do przełknięcia, problem polega tylko na fakcie, że nie mam tego na razie jak ściągnąć ze stanów, a w europie jest droższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja poradzę, że do mnie ten B&M przemawia i to bardzo ;) Dzisiaj postaram się go gdzieś znaleźć i przymierzyć, weryfikując swój zachwyt nim. Jeśli przejdzie test nadgarstkowy, to chyba nie będę się zastanawiał - pytanie tylko, za ile można go kupić, na zachodnich portalach oscyluje wokół 1300$ i to jest do przełknięcia, problem polega tylko na fakcie, że nie mam tego na razie jak ściągnąć ze stanów, a w europie jest droższy.

 

Tak jak radzi Pinus - najpierw przymierz ten zegarek, ja tez sie wielokrotnie spalalem nad zegarkiem ze zdjecia, a pozniej test nadgarstkowy mnie odrobine rozczarowal. Inna sprawa , ze B&M z tej serii sa sliczne:) Kiedys szukalem takiego zegarka, jednak nie znalazlem zadnego tanszego zrodla, wiec wyglada ze sporo przekroczysz gorny budzet - chyba, ze ktorys z kolegow sprzedajacych zegarki Ci pomoze z cena .

 

Moze poszukaj tez jakiejs Omegi z drugiej reki?

 

Mam jeszcze taki zegarek na mojej liscie zyczen, moze Ci sie spodoba, tylko ze to automat:

post-27268-0-03224700-1331251759.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ladny, ale data by bardziej pasowala miedzy 4 a 5


jak zwykle pozdrawiajacy...

Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale co ja poradzę, że do mnie ten B&M przemawia i to bardzo B) Dzisiaj postaram się go gdzieś znaleźć i przymierzyć, weryfikując swój zachwyt nim. Jeśli przejdzie test nadgarstkowy, to chyba nie będę się zastanawiał - pytanie tylko, za ile można go kupić, na zachodnich portalach oscyluje wokół 1300$ i to jest do przełknięcia, problem polega tylko na fakcie, że nie mam tego na razie jak ściągnąć ze stanów, a w europie jest droższy.

 

Też miałem brać tego Bauma ale ostatecznie zakupiłem Stowę MO z białą tarczą. Przyznam szczerze, że nie żałują. IMHO BM są za drogie w relacji cena/jakość. Jednak jak kogoś stać, to kto bogatemu zabroni? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.