Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gadzeciarz

Atlantic Seashark w kolorze Orange

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć od kiedy kupiłem Seiko monster orange to bardzo mi się spodobał taki styl w zegarkach.

Co to powoduje ano to że choroba postępuje bardzo szybko i oto następny obiekt westchnień a co jest naprawdę wart to was proszę o opinie lub dodatkowe informacje tak po chłopsku ludzkim językem ;)

A przy okazji ilu jest miłośników takiej kolorystyki i na ile ona podoba się kobietom B)

Atlantic Seashark

grubość-15mm

szerokość-45mm

 

Zegarek kwarcowy, koperta i bransoleta stal szlachetna, wodoszczelność 300 m, zakręcana koronka i przyciski od stopera, antyrefleksyjne szkło szafirowe, stoper, datownik

 

68e6bf0b5t034sm0z5lt.jpg


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada fajnie.

Ale nie kupiłbym. Zła cena, zła marka.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość MichaelD

Dlaczego Atlantic to zla marka ?? Nie jest to co prawda najwyższy poziom zegarmistrzostwa, ale ta firma ma spore tradycje. Określanie ze Atlantic to zła marka jest co najmniej krzywdzące.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe że zła to jest marka,a dla czego??? Pozwolę sobie zadać to samo pytanie.

Wśród moich znajomych zupełnych laików marka Atlantic wzbudza szacunek,więc skądś się to bierze,chyba ze to podtrzymywanie przy życiu trupa ;)

A dodatkowo ciekawi mnie właśnie kolor pomarańczowy wykorzystywany w męskich zegarkach,tak jak gdzieś pisałem moja zona i córka twierdzą że dorosłemu facetowi taki kolor nie pasuje.

Dziewczyny co nie które powiadają ze jest świetny a facetom to znaczy moim kolegom się podoba ale z pewnym dystansem,tak jak by się bali czegoś

więc co jest grane z tym kolorem pomarańczowym.

Inne modele z tej serii u mnie takich pozytywnych emocji w związku z chęcią posiadania go na własność nie wywołują B)


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dodatkowo ciekawi mnie właśnie kolor pomarańczowy wykorzystywany w męskich zegarkach,tak jak gdzieś pisałem moja zona i córka twierdzą że dorosłemu facetowi taki kolor nie pasuje.

Ja należę do tych, którzy nie trawią pomarańczowego koloru tarczy. Jedynym wyjątkiem jest właśnie wspomniany wcześniej Seiko Monster. Tutaj nie tylko akceptuję, ale wręcz uważam, że pomarańczowy jest dużo ładniejszy niż czarny. Dokładnie nie wiem dlaczego, ale to jest chyba na zasadzie przyciągania się przeciwieństw. Potężny, stalowy, bardzo agresywny w wyrazie bezel, niejako równoważy się z dziecięcą jaskrawością tarczy.

A tego Atlantica w życiu bym nie kupił. Błee.. ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja należę do tych, którzy nie trawią pomarańczowego koloru tarczy. Jedynym wyjątkiem jest właśnie wspomniany wcześniej Seiko Monster. Tutaj nie tylko akceptuję, ale wręcz uważam, że pomarańczowy jest dużo ładniejszy niż czarny. Dokładnie nie wiem dlaczego, ale to jest chyba na zasadzie przyciągania się przeciwieństw. Potężny, stalowy, bardzo agresywny w wyrazie bezel, niejako równoważy się z dziecięcą jaskrawością tarczy.

A tego Atlantica w życiu bym nie kupił. Błee.. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomarańczowy kolor - dlaczego nie?

Wiele zależy od charakteru zegarka.

Kolor pomarańczowy kojarzy się przede wszystkim z latem i wakacjami. Jest bardzo radosny. Szczególnie często wykorzystywany w modelach dla nurków.

W swojej ofercie zegarki w takim kolorze oprócz wymienionego Seiko i Atlantica mają np. takie firmy jak: Stowa, Doxa, Tutima, Glycin, Anonimo, Bell & Ross, Ebel i wiele innych firm.

Ważne by Tobie się podobał.

Jeśli chodzi o Atlantica, to całkiem przyzwoita firma, zwłaszcza w Polsce bardzo dobrze postrzegana ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego Atlantic to zla marka ?? Nie jest to co prawda najwyższy poziom zegarmistrzostwa, ale ta firma ma spore tradycje. Określanie ze Atlantic to zła marka jest co najmniej krzywdzące.

To ciekawe że zła to jest marka,a dla czego??? Pozwolę sobie zadać to samo pytanie.

 

Określenie `zła marka` użyte przeze mnie dotyczy Atlantica, który jest teraz. Nie neguję historii i dorobku Atl. Sam chętnie nabyłbym jakiegoś Worldmastera z lat 70-80. Jednak nie oszukujmy się, ta marka ma coraz mniej wspólnego ze Szwajcarią i tradycją. Obecnie to już nie te same zegraki.

 

Jeśli chodzi o Atlantica, to całkiem przyzwoita firma, zwłaszcza w Polsce bardzo dobrze postrzegana ;)

 

Chyba tylko w Polsce...


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pokazał się w sprzedaży w Olsztynie w pasażu jednego z hiper marketów w cenie 2400pln.

Atlantic ale dlaczego nie wart swojej ceny???

Co jest nie tak z tym zegarkiem,czy cena tylko za logo firmy?

Na żywo prezentuję się bardzo kusząco. ;)


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się bezmyślnie powtarza jakieś bzdury, to później można pisać bez uzasadnienia że ta, czy inna marka jest zła. Szkoda, że kolega nie posiada nawet podstawowej wiedzy na temat marki o której się wypowiada i jej wkładu w zegarmistrzostwo. Dodatkowo zegarka marki Atlantic najwidoczniej w ręku nawet nie miał. Bleee, nie ładnie ;)


?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ????????? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ?? ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osito dobrze rozumiem, że do mnie ta zaczepka?

 

Otóż nie neguję wkładu Atlantica w zegarmistrzostwo itp (patrz mój poprzedni post), uważam jedynie iż zegarek ten ma swoje niedociągnięcia. Jakie? Punkt fluorescencyjny na bezelu jest całkowicie odsłonięty. IMHO może to zaowocować jego zniszczeniem oraz nieco mało estetycznie wygląda - jak kropla farby. Po drugie, jeśli dobrze pamiętam, zapięcie bransolety jest motylkowe z zabezpieczeniem, ale brakuje tam przycisków do jej otwarcia. Całość chodzi dość lekko i sprawia wrażenie jakby miało się zaraz samo otworzyć (choć może tylko akurat taki egzemplarz do oglądania trafiłem).

 

Na koniec powtórzę: design bardzo fajny, zwłaszcza w wersji pomarańczowej. Choć granatowa też niczego sobie.


Totalny laik :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny. Niestety nie ma zegarka kwarcowego za który byłbym w stanie wydać

więcej niż 500zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy juz było wielokrotnie wspominane na temat Atlantica , aktualnie jak i w przeszlości , niestety byla i jest to dolna część piramidy szwajcarskiego zegarmistrzostwa , stosowanie werków AS oraz ety , średnia jakość wykończenia etc. Pomimo iż nie można niczego dobrego powiedziec o Atlantikach ;) to wzbudzają one u mnie podwyzszone tętno a to ze wzgledu na przeszłość , design , powiew minionej epoki , polską tradycję wyznacznika socjalistycznego luksusu ;) i wielu innych pozytywnych doznań , jednak patrząc bezstronnie - Atlantic to bardzo przeciętna firma o niskiej reputacji , co oczywiscie nie przeszkadza pożądać i podziwiać wyroby tejże firmy - szczególnie pochodzące z przeszłości , dzisiaj firma jest w polskich rekach i "jedzie" na naszej wpojonej przez lata tradycji narodowej - czy to żle ? Oczywiscie ze nie - ale trzeba zdawać sobie z tego sprawę .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za te wszystkie cenne informacje,bardzo doceniam takie wiadomości które w sposób prosty ukazują istotę rzeczy.

Jak coś jest BE to są ku temu powody o których warto wiedzieć! I to jest istotą różnych forum.

Dziękuję.


-"bo raz tylko dany nam czas,więc żyj na huśtawce życia,ŻYJ !!!"
Życie z zegarkiem na ręku stało się jeszcze ciekawsze! B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Worldmaster GMT z obecnej kolekcji to jeden z najładniejszych zegarków, jakie ostatnio widziałem, a wykonaniu naprawdę nie można nic zarzucić. 2893-2 za tę cenę... naprawdę uważam, że było warto. Dlatego też go kupiłem ;)

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/29934-maly-i-duzy/

Koledzy, zbyt emocjonalnie podchodzicie do tematu. Zegarki są ok za tę cenę, ani za drogie, ani za tanie. Co z tego, że przeceniane przez laików - to ich problem, nie mój. Ja nie uważam, że kupiłem jakiś niesamowicie prestiżowy zegarek, uważam, że kupiłem ładny, dobrze wykonany i wart swojej ceny. A to chyba wystarczy :)

 

Gadzeciarz, jeśli Ci się podoba i nie przeszkadza Ci, że to kwarc, to nie przejmuj się marudzeniem. Na tym forum przeczytasz też, że za 80% zegarków przepłacasz, a pozostałe 20% jest do niczego ;) Atlantic to nie jest firma prestiżowa wśród osób znających się na rzeczy, za to wśród pozostałych bardzo, płacisz za to, co dostajesz, ogólnie nie ma problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marka jak marka. Rzeczywiście jest to dość specyficzny szwajcar, na świecie zapomniany, a przeznaczony już chyba tylko praktycznie na rynek polski. Ale też specjalnie z tego powodu nie dołowałbym Atlantica. Ot, taka niska szwajcarska półka, jednak wystarczająco dobrze wykonany, żeby w ogólnym zalewie badziewia, zasługiwać na miano solidnego zegarka. Podoba się?.. Można kupić. Ceny są adekwatne.

 

Worldmaster GMT z obecnej kolekcji to jeden z najładniejszych zegarków

Atlantic GMT jest prześliczny. Ale co to ma wspólnego z tym pomarańczowym straszydłem z tego wątku? ;)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, widziałem Atlantica w niemieckim katalogu, zaraz przed Audemars Piguet (ułożenie alfabetyczne, nie ze względu na podobieństwa ;)) Więc z tym "Poland Only" to też przesada, choć oczywiście prawdopodobnie jedynie w Polsce marka jest rozpoznawalna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Model gmt oczywiście jest bardzo ładny , kiedyś moim marzeniem był model Skipper Regatta

http://ep.yimg.com/ca/I/watchseller_2081_51941433

Jakość wykonania , nie odbiegała od normalnej , dobrej, klasycznej , mechanizmy te same co u wielu producentów , w przeszlości nie brak bylo nieobrobionych krawędzi kopert , kiepskiej powloki chromu etc.

Mi bardzo podobają się stare Atlantiki , nowe - niektore modele również , sama firma niczym się nie wyróżniła , niczym nie wsławiła , nie wykonala żadnego wlasnego mechanizmu , modyfikacji etc. stawiana jest ponizej Tissota , Certiny , Edoxa ...

Model gmt wcześniej wspomniany pomimo iz faktycznie bardzo ładny - nie potrafił znależć nabywcy za kwotę 400 $ przez kilka miesięcy - oczywiście to jest podejście materialne , natomiast estetycznie i emocjonalnie to chyba dla każdego Polaka są piękne i wspaniałe , jak widać ;) przykladowo model Skipper Regatta zszedł w cenie Omegi SMP na cal. 1120 klasycznego bonda (strasznie brzydkiego - moim zdaniem ) choć trwało to również kilka miesięcy , to tylko dwa przyklady jak oceniane są zegarki Atlantic poza granicami naszego kraju , model Skipper Regatta - należy do dosyć rzadkich okazów , ale widywałem jak sprzedawał się za niecałe 500 $ - tak jest ponieważ firma jest nisko oceniana i z tym musimy się pogodzić .


cyt.-Wszystkie Ryśki to porządne chłopy !

Piotr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taktic, widziałem Atlantica w niemieckim katalogu ... Więc z tym "Poland Only" to też przesada...

Nie neguję. Ja widziałem nawet gdzieś jakąś ofertę na rynek USA... kiedyś był dość popularny w karajach skandynawskich... ale kluczowe słowo, które użyłem to "praktycznie", czyli miałem na myśli powiedzmy jakieś 80-90%


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.