Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Marcin Urbaniak

Prosba o identyfikacje - duzo zegarkow!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Jestem tu nowy i mam nadzieje, ze trafilem do dobrego dzialu z moja prosba :D

 

Pewnego pieknego razu (5-6 lat temu) przyjechal do mnie znajomy z RPA, zapalony hobbysta zegarkowy. Mial dla mnie paczke, ktorej sie nie spodziewalem. Bylo to pudelko wypelnione zegarkami roznej masci (damskie i meskie) w stanie mniej lub bardziej wskazujacym na spozycie :D Jako, ze ja ogolnie malo zegarkowy jestem to za prezent podziekowalem (plan znajomego byl taki, zeby je sprzedac w PL za jakies grosze) i odstawilem na polke. Ostatnio na forum, na ktorym przebywam pojawil sie watek o zegarkach i przypomnialo mi sie, ze takie pudelko lezy u mnie i sie kurzy. Jako, ze kiedys zrobilem im zdjecia to postanowilem teraz zebrac to do kupy i zdobyc troche informacji na ich temat.

 

Teraz pytanie, a zarazem prosba - czy jest w stanie ktos z Was udzielic mi jakiejkolwiek informacji na temat ktoregos z zegarkow? Ilosc moze przerazac, bo jest ich ponad 30 sztuk. Nie zalezy mi na tym, zeby uzyskac informacje w stylu PESEL goscia, ktory skladal dany zegarek :D lecz na wskazowkach jakie mechanizmy moga siedziec w srodku/gdzie moge znalezc wiecej info/czy to jakies smakowite kaski (nawet jesli warte sa 5gr) czy zlom przekazany dalej/czy jest sens zabierac sie za nie (czyli oddawac do zegarmistrza, zeby powalczyl o ich uratowanie). Moja wiedza na temat zegarkow jest niestety zerowa (wiem, ze sa i do czego sluza :)), stad moja prosba skierowana do Was.

 

Z gory dziekuje za kazda, nawet najmniejsza informacje!

Pozdrawiam!

Marcin

PS. Swoje zapytanie wrzucilem rowniez na inne forum zegarkowe (kopiuj/wklej :)), wiec jezeli kto sie na nie natknie gdzie indziej, a bedzie mial info to moze dublowac posty.

 

---

A tu juz samo info do identyfikacji:

 

Zegarki sa w stanie takim jak na zdjeciach, nigdy nie byly przeze mnie otwierane (wiec nie wiem czy w ogole sa sprawne, jakie maja mechanizmy, etc).

 

Tu linki do zdjec (daje tak, bo to razem ponad 5mb, a nie chce dlawic komus netu niepotrzebnie).

 

post-28645-0-24240000-1331252783.jpg

 

post-28645-0-87070900-1331252788.jpg

 

post-28645-0-09083100-1331252792.jpg

 

Spis zegarkow wg numerow, zeby bylo latwiej opisywac (przod/tyl):

 

1. Rotary, Rotamatic, 21 jewels, incabloc/waterproof, incabloc, automatic, non-magnetic, steel back, swiss 81 18 15 0184032

 

2. Bucherer, automatic, 21 jewels/antimagnetic, waterproof, compressor brevet, 313813, stainless steel back, swiss made

 

3. DelBana, 17 jewels, incabloc, waterproof, antimagnetic/waterproof, stainless steel back, incabloc, swiss made, 89, 114149

 

4. Tissot, Seastar PR516/zero informacji

 

5. DelBana, 17 jewels, incabloc, waterproof, antimagnetic/waterproof, stainless steel back, incabloc, swiss made, 46, 114102

 

6. Lanco, 17 jewels, incabloc/Lanco, waterprotected, swiss made, stainless steel back, antimagnetic, 75?8 (gdzie ? to jakas cyferka ale nie moge jej rozpoznac)

 

7. RW, Roamer, Searock/Stainless steel back, 347 (?)

 

8. Roamer, 17 jewels/lunette, plaque orlamine, 20 (?) microns, RW, fond acier inoxydable, 3683

 

9. Rotary, 17 jewels, incabloc/693248+grawerowane M.A. 15.3.63

 

10. Lanco, 17 jewels, waterprotected, shockprotected/water&shockprotected, stainless steel back, swiss made, 422

 

11. Avia, 15 jewels, shock protected/waterproof, stainless steel back, swiss made, antimagnetic, 2385 1

 

12. Roamer, 17 jewels, shock-resist/waterproof, roamer, stainless steel back, brevete, 215999, 180459, wygrawerowane WH 27-4-46.

 

13. Roamer, 17 rubis, incabloc/antimagnetic, stainless steel back

 

14. Seiko, Automatic, 17 jewels/SGP back st. steel, 7005-7080, water resistant, 190595, Japan-L

 

15. Rotary/183551

 

16. Delfin, Bahamas/Bahamas, waterprotected, base arno?, swiss made

 

17. Alpina/182686

 

18. Tissot/brak info

 

19. Rotary, 17 jewels, Avenger/antimagnetic, stainless steel back, swiss, 996423, water resistant, + grawerowanie

 

20. Roamer, shock-resist, water-resist, 17 jewels, antimagnetic/Roamer, stainless steel back, water resistant, brevete, swiss made, 215999, 180459

 

21. Olma, waterproof, 15 jewels/swiss made, stainless steel back, waterproof, 04111, grawerowanie - love from dad and mom, xmas 1950

 

22. Camy, 21 jewels, incabloc/CAMY, stainless steel back, incablock

 

23. Delfin, 17 jewels/grawerowanie - Lynne Barrie, 25-12-59

 

24. Citizen/Citizen Watch co, base metal top, 4-150872 GN, 65-2644, 608844, G.P.

 

25. Borea, antimagnetic/electronically timed, swiss made, antimagnetic, diamond tooled, 831

 

26. Gilda, 17 jewels, antimagnetic/swiss made, fonte injectee

 

27. Roamer, standard, 17 jewels/stainless steel back, 5900/45

 

28. Avia, 15 jevels/stainless steel back, swiss made, 1141 1, grawerowanie Daphne 26.8.49

 

29. Mannie Bros, Johannesburg, 17 rubis/1584661

 

30. Rotary/zero info

 

31. Delfin, Edox/332 8016

 

32. Lanco, 15 jewels/grawerowanie G.L. Hodge, 2.8.1949

 

33. Cyma/zero info

 

34. Roamer 17 jewels, Popular, incabloc/stainless steel back, antimagnetic

 

----

 

Terminy w stylu waterproof, shockproof, stainless steel, itp nie sa mi obce jakby co :) :) gorzej z takimi jak incabloc, albo iloscia kamieni :)

 

Uf. Koniec ;) Mam nadzieje, ze nie dostane bana za przesadzenie z iloscia informacji w swoim pierwszym poscie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Bucherer, automatic, 21 jewels/antimagnetic, waterproof, compressor brevet, 313813, stainless steel back, swiss made

 

zacny, nawet bardzo.

 

Zegarki warto by było odświeżyć - wtedy cena byłaby o niebo lepsza.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bana na pewno nie bedzie - po pobieznym przeleceniu zdjec z przykroscia musze stwierdzic iz nie ma nic bardzo cennego (choc jest to pojecie wzgledne), aczkolwiek jest pare ladnych sztuk - #12,4, oraz 20.

Pytanie na ktore musisz sobie odpowiedziec to ktore Ci sie najbardziej podobaja i czy bedziesz je nosic:)

 

pozdrawiam

Rafal


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2. Bucherer, automatic, 21 jewels/antimagnetic, waterproof, compressor brevet, 313813, stainless steel back, swiss made

 

zacny, nawet bardzo.

 

Zegarki warto by było odświeżyć - wtedy cena byłaby o niebo lepsza.

 

Odswiezanie mam w planach, ale na razie z kasa krucho (inne wydatki). Na razie sprzedaz nie jest priorytetem, po prostu milo by bylo gdyby te zegarki odzyskaly troche mocy :D gdyby doszlo do sprzedazy to nie licze na milionowe zyski, wole sprzedac zegarek kolekcjonerowi, albo komus kto po prostu bedzie go nosil (o ile bedzie co nosic), niz zeby kurzyl sie u mnie na polce.

 

Bana na pewno nie bedzie - po pobieznym przeleceniu zdjec z przykroscia musze stwierdzic iz nie ma nic bardzo cennego (choc jest to pojecie wzgledne), aczkolwiek jest pare ladnych sztuk - #12,4, oraz 20.

Pytanie na ktore musisz sobie odpowiedziec to ktore Ci sie najbardziej podobaja i czy bedziesz je nosic:)

 

pozdrawiam

Rafal

 

Jak nie bedzie bana to sie ciesze :) Od jakiegos czasu mysle nad zegarkiem, a skoro mam cale pudlo to moze warto jakis uratowac i go zaczac nosic. 20 to moj faworyt, ale gdyby doprowadzic do porzadku inne to pewnie i one zostaly by czasem zalozone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - rozwiazaniem moze byc sprzedanie mniej ciekawych dla Ciebie okazow i przeznaczenie uzyskanych funduszy na konserwacje tych ktore Ci sie najbardziej podobaja...

 

pozdr\

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory dziekuje za kazda, nawet najmniejsza informacje!

 

Informacja:

Gdybyś porozglądał się trochę po forum przed napisaniem tego posta, to zorientowałabyś się, że z tych zdjeć które nam pokazałeś to trudno powiedzieć coś więcej niz to co sam opisałeś, czyli:

 

1. Rotary, Rotamatic, 21 jewels, incabloc/waterproof, incabloc, automatic, non-magnetic, steel back, swiss 81 18 15 0184032

 

2. Bucherer, automatic, 21 jewels/antimagnetic, waterproof, compressor brevet, 313813, stainless steel back, swiss made

 

3. DelBana, 17 jewels, incabloc, waterproof, antimagnetic/waterproof, stainless steel back, incabloc, swiss made, 89, 114149

 

4. Tissot, Seastar PR516/zero informacji

 

5. DelBana, 17 jewels, incabloc, waterproof, antimagnetic/waterproof, stainless steel back, incabloc, swiss made, 46, 114102

 

6. Lanco, 17 jewels, incabloc/Lanco, waterprotected, swiss made, stainless steel back, antimagnetic, 75?8 (gdzie ? to jakas cyferka ale nie moge jej rozpoznac)

 

7. RW, Roamer, Searock/Stainless steel back, 347 (?)

 

8. Roamer, 17 jewels/lunette, plaque orlamine, 20 (?) microns, RW, fond acier inoxydable, 3683

 

9. Rotary, 17 jewels, incabloc/693248+grawerowane M.A. 15.3.63

 

10. Lanco, 17 jewels, waterprotected, shockprotected/water&shockprotected, stainless steel back, swiss made, 422

 

11. Avia, 15 jewels, shock protected/waterproof, stainless steel back, swiss made, antimagnetic, 2385 1

 

12. Roamer, 17 jewels, shock-resist/waterproof, roamer, stainless steel back, brevete, 215999, 180459, wygrawerowane WH 27-4-46.

 

13. Roamer, 17 rubis, incabloc/antimagnetic, stainless steel back

 

14. Seiko, Automatic, 17 jewels/SGP back st. steel, 7005-7080, water resistant, 190595, Japan-L

 

15. Rotary/183551

 

16. Delfin, Bahamas/Bahamas, waterprotected, base arno?, swiss made

 

17. Alpina/182686

 

18. Tissot/brak info

 

19. Rotary, 17 jewels, Avenger/antimagnetic, stainless steel back, swiss, 996423, water resistant, + grawerowanie

 

20. Roamer, shock-resist, water-resist, 17 jewels, antimagnetic/Roamer, stainless steel back, water resistant, brevete, swiss made, 215999, 180459

 

21. Olma, waterproof, 15 jewels/swiss made, stainless steel back, waterproof, 04111, grawerowanie - love from dad and mom, xmas 1950

 

22. Camy, 21 jewels, incabloc/CAMY, stainless steel back, incablock

 

23. Delfin, 17 jewels/grawerowanie - Lynne Barrie, 25-12-59

 

24. Citizen/Citizen Watch co, base metal top, 4-150872 GN, 65-2644, 608844, G.P.

 

25. Borea, antimagnetic/electronically timed, swiss made, antimagnetic, diamond tooled, 831

 

26. Gilda, 17 jewels, antimagnetic/swiss made, fonte injectee

 

27. Roamer, standard, 17 jewels/stainless steel back, 5900/45

 

28. Avia, 15 jevels/stainless steel back, swiss made, 1141 1, grawerowanie Daphne 26.8.49

 

29. Mannie Bros, Johannesburg, 17 rubis/1584661

 

30. Rotary/zero info

 

31. Delfin, Edox/332 8016

 

32. Lanco, 15 jewels/grawerowanie G.L. Hodge, 2.8.1949

 

33. Cyma/zero info

 

34. Roamer 17 jewels, Popular, incabloc/stainless steel back, antimagnetic

 

ponieważ są to tylko "ubrania" zegarków, jednakowoż żeby powiedzieć coś więcej, to potrzebne są zdjęcia ich "twarzy", czyli mechanizmów. Wybierz sobie na początek kilka zegarków które Cie bardziej interesują wklej ich zdjecia, łącznie ze zdjeciami mechanizmów, a postaramy się dodać więcej informacji.

Tak jak kolega Rafał powiedział, rewelacji wśród nich nie ma, ale np. te męskie Roamery są ciekawsze od pozostałych.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coz - rozwiazaniem moze byc sprzedanie mniej ciekawych dla Ciebie okazow i przeznaczenie uzyskanych funduszy na konserwacje tych ktore Ci sie najbardziej podobaja...

 

pozdr\

R

 

W sumie to jakis plan :D

 

Gdybyś porozglądał się trochę po forum przed napisaniem tego posta, to zorientowałabyś się, że z tych zdjeć które nam pokazałeś to trudno powiedzieć coś więcej niz to co sam opisałeś, czyli: ponieważ są to tylko "ubrania" zegarków, jednakowoż żeby powiedzieć coś więcej, to potrzebne są zdjęcia ich "twarzy", czyli mechanizmów. Wybierz sobie na początek kilka zegarków które Cie bardziej interesują wklej ich zdjecia, łącznie ze zdjeciami mechanizmów, a postaramy się dodać więcej informacji.

Tak jak kolega Rafał powiedział, rewelacji wśród nich nie ma, ale np. te męskie Roamery są ciekawsze od pozostałych.

 

Zdaje sobie sprawe, ze najwazniejsza rzecza jest tu mechanizm, ale aktualnie zrobienie zdjec srodka jest utrudnione bo mieszkam w Warszawie, a pudlo lezy we Wroclawiu. Moze przywioze je po swietach BN. I przyznam szczerze - myslalem, ze jest szansa na wieksze info niz to co sam wypisalem patrzac na foty :) no ale nic - na szczescie, nie potrzebuje tego na jutro. Jakby ktos jednak mial blizsza stycznosc z tymi modelami i wiedzial cos wiecej to bardzo chetnie sie dowiem :)

 

Od razu pytanie - jak oceniacie na zdjeciach zewnetrzny stan tych zegarkow? Nie mowie o wszystkich, ale ogolnie czy jest bardzo zle, czy tylko zle? :)

 

PS. Nigdy zegarkow nie rozbieralem, czy mam sie tego bac?:) A moze powinienem pojsc do kogos kto mi to pootwiera, zebym mogl zrobic zdjecia, a potem zamknie bez uszczerbku na zdrowiu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu pytanie - jak oceniacie na zdjeciach zewnetrzny stan tych zegarkow? Nie mowie o wszystkich, ale ogolnie czy jest bardzo zle, czy tylko zle? :D

 

Normalne używane zegarki. Z zewnątrz żadnej tragedii nie widać i wszystko można odświeżyć, tylko nie wszystko będzie opłacalne.

 

Nigdy zegarkow nie rozbieralem, czy mam sie tego bac?wink.gif A moze powinienem pojsc do kogos kto mi to pootwiera, zebym mogl zrobic zdjecia, a potem zamknie bez uszczerbku na zdrowiu wink.gif

 

Niby to skomplikowane nie jest, bo wystarczy otworzyć dekiel, ale faktycznie jak nie masz pojęcia, to może lepiej porobić te zdjecia przy pomocy zegarmistrza...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalne używane zegarki. Z zewnątrz żadnej tragedii nie widać i wszystko można odświeżyć, tylko nie wszystko będzie opłacalne.

 

Ok, dzieki :D Pytanie brzmi - czy warto poniesc koszty naprawy, ktore beda przewyzszaly wartosc samego zegarka, jezeli bede chcial go nosic... ale na to pytanie musze odpowiedziec sobie sam :)

 

Niby to skomplikowane nie jest, bo wystarczy otworzyć dekiel, ale faktycznie jak nie masz pojęcia, to może lepiej porobić te zdjecia przy pomocy zegarmistrza...

 

Nie chce oczywiscie robic z siebie fajtlapy roku, ale jakbym znalazl w Warszawie kogos kto by mi to pootwieral (i przy okazji sam zajrzal, bez potrzeby ingerowania w to wszystko zegarmistrza, przynajmniej na tym etapie), a ja przy okazji zrobil zdjecie to by bylo fajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;)

To znowu ja. Udalo mi sie zdobyc zegarki, wiec korzytajac z chwili wolnej wczoraj w nocy zrobilem zdjecia mechanizmow. Wiem, ze zdjecia sa tragiczne ale chyba lepsze takie niz zadne ;) Czy jest teraz szansa (o ile cos widac na tych zdjeciach) na lepsza identyfikacje tych zegarkow?

 

Nie wiedzialem jak otworzyc te Roamery z Brevete na plecach, wiec zostawiam je na pozniej. Citizen tez mocno sie opieral, a nie chcialem go uszkodzic wiec zostawilem w spokoju. Reszta powinna byc ze zdjeciem mechanizmu. Z gory dzieki za jakiekolwiek info na temat tych zegarkow/samych mechanizmow :)

 

Linki do zdjec:

post-28645-0-07446000-1331254537.jpg

post-28645-0-09198300-1331254542.jpg

post-28645-0-47018700-1331254549.jpg

 

Pozdrawiam serdecznie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze nie na temat. Mój komp. jest starszy chyba od tych zegarków i nie potrafi otwierac plików 18 mln pix. A forum nie ma zabezpieczenia przed umieszczaniem takich obiektów ;)


pumpernikiel & zorkij 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, ze nie na temat. Mój komp. jest starszy chyba od tych zegarków i nie potrafi otwierac plików 18 mln pix. A forum nie ma zabezpieczenia przed umieszczaniem takich obiektów ;)

 

Dlatego sa linki, a nie obrazki. 18mpx w dzisiejszych czasach to nic. Nie mialem zamiaru dlawic komus netu/komputera, ale skoro poprzednie otwieraly sie bez problemow, to i te powinne - w koncu to tylko max 4mb, a to w dzisiejszych czasach to nic. U mnie otwieraja sie bez zajakniecia, a mam prehistoryczny net (512/128). Jezeli wiecej osob zglosi problem z otwieraniem to bede kombinowal ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z gory dzieki za jakiekolwiek info na temat tych zegarkow/samych mechanizmow ;)

 

Linki do zdjec:

http://img12.imagesh...mechpaczka1.jpg

http://img38.imagesh...mechpaczka2.jpg

http://img12.imagesh...mechpaczka3.jpg

 

No to dałeś roboty na kilkadziesiąt zimowych wieczorów. ;)

Przy czasie, etapami postaram się Tobie napisać co nieco...

post-859-0-24168700-1331284754.jpg

post-859-0-13105800-1331284760.jpg

post-859-0-82266600-1331284774.jpg

post-859-0-18154200-1331284863.jpg

post-859-0-09318200-1331284868.jpg

post-859-0-99607400-1331284877.jpg


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.