Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Arczibalbos

Prośba o informację

Rekomendowane odpowiedzi

Kaliber 601 ma 48 godzin rezerwy chodu, zatem chyba jest OK....


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaliber 601 ma 48 godzin rezerwy chodu, zatem chyba jest OK....

 

Dzięki tarant, Omega leżała długo w pudełku i teraz idzie na czyszczenie, choć wydawało mi się ze kiedyś działała bez problemu ponad 3 doby :D


Artur

Liczę czas...więc chyba nie jestem szczęśliwy?!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu okolo 3 doby to duza rzadkosc, ja mam tylko jeden taki mechanizm (chronometr Universala - rezerwa chodu to okolo 66-68h).

 

BTW zegarki przy koncu rezerwy zaczynaja chodzic mniej dokladnie (zwykle zaczynaja spieszyc). Blad jest oczywiscie tym wiekszy, im dluzsza rezerwe chodu ma zegarek. To bylo jedna z przyczyn, dla ktorych w latach 30-tych nie przyjely sie zegarki nareczne z 8-dniowa rezerwa chodu (calkiem sporo firm probowalo tej technologii) - przy nakrecaniu raz na tydzien nie byly specjalnie dokladne. Tak, ze jesli jestes maniakiem punktualnosci to porownaj dokladnosc chodu przy nakrecaniu codziennym i co 2 dni (o ile oczywiscie Twoja Omesia wytrzyma teraz 48h).


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

60h wydaje mi się, że nawet trochę za długo. Powinno być około 50h. Tak więc albo źle pamiętasz albo Twój mechanizm jest wyjątkowo dobry :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kal. 601 ma rezerwę 48 godzinną.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rezerwa chodu okolo 3 doby to duza rzadkosc, ja mam tylko jeden taki mechanizm (chronometr Universala - rezerwa chodu to okolo 66-68h).

 

BTW zegarki przy koncu rezerwy zaczynaja chodzic mniej dokladnie (zwykle zaczynaja spieszyc). Blad jest oczywiscie tym wiekszy, im dluzsza rezerwe chodu ma zegarek. To bylo jedna z przyczyn, dla ktorych w latach 30-tych nie przyjely sie zegarki nareczne z 8-dniowa rezerwa chodu (calkiem sporo firm probowalo tej technologii) - przy nakrecaniu raz na tydzien nie byly specjalnie dokladne. Tak, ze jesli jestes maniakiem punktualnosci to porownaj dokladnosc chodu przy nakrecaniu codziennym i co 2 dni (o ile oczywiscie Twoja Omesia wytrzyma teraz 48h).

 

Ta (niepożadana!!) zalezność częstotliwości wahań od amplitudy (a do tego sprowadzają się odchyłki punktualności chodu zegarka od stopnia napięcia spręzyny naciągowej) to niezachowanie izochronizmu.

Zegarmistrzowie od dawna starali się z tym walczyć i stąd wzięły się spotykane rozwiązania stosujące 2 niezalezne bębny (wraz z ich spręzynami) naciągowe.

Najbardziej znani producenci takich zegarków to Favre-Leuba z modelami Duomatic, a nas (dziwnie do niego, jesli chodzi o napęd, konstrukcyjnie podobna;-) sowiecka Sława automatic.


zegarek> 1.000 $ =podatek od snobizmu;-)
Noszone m.in.GP,IWC,Zenith,SeikoGQ,GP,Movado,Omega,Longines,Eterna,Vulcain,Rado,Wittnauer,Bulova,Hamilton,Cyma,Doxa,Gruen,Tissot,Helvetia,Onsa, itd.,Polacy,Niemcy,sowieci itd..>200

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.