Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

arty1

Konkurs - Baume & Mercier Baumatic

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W pierwszych słowach chciałem podziękować forumowiczom za pomoc i wsparcie;

szczególne podziękowania kieruję do Zbyszke.

Chciałem napisać parę słów o moim nabytku, a jak już napisałem to pomyślałem sobie czemu nie ?konkurs? i tak oto powstał ten teks. Proszę o wyrozumiałość w czytaniu, gdyż parafrazując słowa polskiego barda: ?z zegarkami mam tyle wspólnego co z Mercedesami ? czyli nic?

A teraz do rzeczy. Dzięki Waszej pomocy udało mi się nie zmarnować paru złotych, konsultacje forumowe bardzo szybko eliminowały kolejne propozycje moich zakupów i kiedy byłem już pewny, że poszukiwania będą się ciągnęły w nieskończoność, pojawiła się iskierka nadziei, a jak się wkrótce okazało - strzał w 10 :D

Wybór padł na Baume & Mercier Baumatic

Szybkie konsultacje ze Zbyszke utwierdziły mnie w przekonaniu, że wybór będzie dobry, negocjacje cenowe trwały krótko, 2 maile, 1 przelew, kurier DHL i w 2 dni od wypatrzenia oferty w sieci, zegarek dumnie prezentuje się na mym nadgarstku.

 

Foto:

post-28304-0-88365600-1331253580.jpg

post-28304-0-17338400-1331253582.jpg

 

Cała galeria

Link do galerii

 

 

Opis:

Baume & Mercier Geneve, Baumatic, solid gold 18k 0,750, cal. BM 12810

www.baume-et-mercier.com

 

actu_2.jpg

1830 Pierre Joseph Célestin Baume and Louis Victor Baume

 

Firma założona w 1830 roku przez braci Baume - Louisa-Victora i Pierrea-Josepha-Celestina, którzy rozpoczynali od małej manufaktury o nazwie Baume Freres w miejscowości Les Bois. W 1918 roku rodzina Baume nawiązała współpracę z miłośnikiem sztuki Paulem Mercier co zaowocowało wyniesieniem marki Baume na najwyższy poziom.

 

20071006140749_1517_1920.jpg

1920 William Baume and Paul Mercier

 

W 1920 roku firmę zarejestrowano pod nazwą Baume & Mercier, która od tego czasu zaczęła się specjalizować głównie w produkcji precyzyjnych zegarków kreując liczne nowoczesne modele oraz wprowadzając wiele innowacyjnych mechanizmów.

 

20ego października 1964 roku firma zarejestrowała grecką literę PHI ? jako swój znak firmowy, symbol złotej liczby oraz teorii boskich proporcji Leonarda Da Vinci.

Leonardo_Da_Vinci_Vitruve_Luc_Viatour.jpg

Od tej pory symbol greckiej litery PHI jest obecny na wszystkich produktach marki Baume & Mercier.

 

post-28304-0-46518000-1331253583.jpg

 

W roku 1965 rodzina Piaget przejęła kontrolę nad Baume & Mercie. Od tej chwili jeden z najcieńszych zegarków z kalendarzem napędzanych mini rotorem był produkowany pod egidą Piaget.

 

Ciekawostką można uznać, iż można spotkać Piaget?a ze wspomnianym werkiem oraz microrotorem z 24 karatowego złota.

 

 

Mechanizm BM12810 wyprodukowany został na licencji firmy Buren Watch Company,

 

 

Krótki rys historyczny Buren Watch Company?

 

Firma Büren założona została w 1873 w małym miasteczku nieopodal rzeki Aare w Szwajcarii przez Fritz?a Suter-Antenen.

Przełomowym w dziejach firmy miał okazać się rok 1954 , kiedy to Buren zarejestrował patent Minirotora, był to innowacyjny mały rotor zintegrowany na tym samym poziomie z mechanizmem, co spowodowało, że werk mógł stać się znacznie cieńszy. Zegarek został nazwany Superslender (były to kalibry 1000 oraz 1001 produkawane od roku 1957) później zaadatpowane do Intramatic (kaliber 1280, 1281, 1320 oraz 1321) oraz Slendermatic dla kobiet. Licencje do patentu uzyskała firma Universal of Geneva oraz inne firmy w tym np. Complication-Piaget oraz IWC, licencje na produkcję Intramatic uzyskała firma Baume & Mercier, Bulova oraz Hamilton (używany w linii Thin-O-Matic).

 

 

Dane techniczne:

 

Pic03l.jpg

Hamilton 628 (Buren 1280).

 

Koperta:

Złoto próby: 0,750 ? 18k

Średnica: 34mm,

Średnica z uszami:40mm,

Rozmiar paska: 18mm.

 

Mechanizm:

 

BM 12810 (Buren 1281)

Napęd: automatyczny

Wymiary: 12.5''', Dm= 28.1mm, H= 2.85mm; 30 kamieni; f = 19800 A/h

Rezerwa chodu 54h

 

micro rotor, double jewel bearing double excenter regulator for curb pins and stud carrier selfwinding gear with direction switching by a pinion floating between two huge jewels.

 

Bulova_12ECACD-2.jpg

 

family:

12800: only hour, minute

12810: date for flat dial

12820: date for domed dial

13200: second

13210: second, date for flat dial

13220: second, date for domed dial

 

Dla profesjonalistów link do artykułu o historii powstania budowie i zasadzie działania Intramatic 1280 (j. ang.)

Time Zone

 

Jestem bardzo zadowolony z zakupu, zegarek jest prezentem na moje 30 urodziny i wiem, że będę miał do niego ogromny sentyment do końca życia. Szukałem zegarka eleganckiego, do garnituru i marzyłem, że może uda się kupić coś nietypowego, wartościowego, a nie zwykłą masówkę. Po przewertowaniu forum szybko stwierdziłem, że w moim budżecie to się nie uda. Dziś myślę, że lepiej trafić nie mogłem. POZDRAWIAM I DZIĘKUJE ZA POMOC.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na takiego, co ?z zegarkami mam tyle wspólnego co z Mercedesami ? czyli nic?, to całkiem ciekawe opracowanko spłodziłeś. :D Fajnie jest wiedzieć, co się na ręce nosi.

Gratuluję miłego klasyka. Ładny werk.


"Każdą rzecz pięknie uczynił w jej czasie. Nawet czas niezmierzony włożył w ich serce,

żeby człowiek nigdy nie zgłębił dzieła, które prawdziwy Bóg uczynił od początku do końca."

(Kazn. 3:11)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze Gratuluję zakupu naprawdę fajnego zegarka i Wszystkiego najlepszego z okazji urodzin.

Dzięki za opracowanie i pracę którą w nie włożyłeś, fajnie się czyta i wnosi niewątpliwą wartość dla forumowiczów.


_________
Klaudiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie gratuluje i dziekuje za opracowanie - wszyscy na tym skorzystalismy,

ma tez nadzieje iz zacheci to innych forumowiczow do napisania o swoich vintage.\

 

pozdr

R


Od wielu już lat liczne wypowiedzi uczonych i fantastów obracają się wokoło pytania: ,,Czy poza Ziemią istnieje życie rozumne?''. Słysząc je mam ochotę spytać, skąd bezwzględna pewność, że na samej Ziemi istnieje to rozumne życie

 

Adam Wisniewski - Snerg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.