Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość Cyrhla

Zegarek mechaniczny do białej koszuli ;)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Cyrhla

Witam Panowie! Jaki zegarek nasuwa się na myśl jeżeli mamy do wydania 500zł, poszukujemy zegarka mechanicznego - nakręcanego na pasku do białej koszuli, ciemnych dżinsów, dobrego skórzanego paska i do dobrych eleganckich butów, o zapachu nie będę wspominał :) Z racji ceny dodam tylko, że mam zamiar porozglądać się za takim zegarkiem za jakiś czas i mógłby być to zegarek używany bo inaczej chyba nie zmieścimy się w kwocie :) . Jeżeli ktoś przypadkowo natknie się na ten temat i domyśla się jaki zegarek używany mógłbym trafić w tej kwocie niech podpowie, najważniejsze... musi być nakręcany!!! :) Pozdrawiam i dziękuje z góry za ew. odpowiedzi. No 100 jeszce mógłbym dorzucić... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie musi być zbyt wielki, to bez większego problemu da się ustrzelić vintage doxę, lub tissota.


"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

hmmm, doxa pewnie niewielka tissot domyślam się że również, ale może jakieś zdjęcia, jeżeli jest dostep byłbym wdzięczny aha i jescze dołączam do postu jedno pytanko czy w tej cenie do 500 - 600 zł jest szansa ustrzelic coś na Molnija, może jakiś AVIATOR xxl, Aeronavigator...??? Adriatica UNITAS??? Jak myslicie Panowie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... musi być nakręcany!!!

I tu będziesz miał problem. Chyba jakiś vintage, albo może jakiś nowy rosyjski sie trafi... Bo wśród nowych Szwarjcarów, Niemców, nakręcanych jest jak na lekarstwo. Są wprawdzie na Unitasie, ale to zazwyczaj przekracza Twój budżet wielokrotnie, nawet z drugiej ręki. Musiałbyś dopuścić automaty. Wtedy ustrzelisz coś japońskiego, albo na przykład jakąś Adriaticę na Claro. Taka ładna Adriatica (chyba o nazwie RETRO) była za około 500-600zł, do koszuli w sam raz..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AVIATOR xxl, Aeronavigator...??? Adriatica UNITAS??? Jak myslicie Panowie?

Adriatica pilot UNITAS nowy kosztuje ok 800zł, więc teoretycznie z drugiej ręki mógłbyś trafić poniżej 600

ale nie spodziewałem się, że takie masywne piloty planujesz do białej koszuli. Ja bym nie założył, ale Twój wybór..


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
post-23209-0-77439300-1331253962.jpg

"NIE MA SPRAWIEDLIWOŚCI,

JESTEM TYLKO JA"

Śmierć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Wspominajac o mech. UNITAS miałem na mysli tylko i wyłącznie Adriaticę. Automatyczne odpadają bo już taki posiadam dlatego od razu wspomniałem o używanych mechanikach. Jeżeli jednak uważacie Panowie, że da sie ustrzelić ww. zegarki w tej cenie to pod koniec grudnia rozpoczynam poszukiwania :) Poljot pokazany przez Kolege wcześniej średnio mi się podoba, odnoszę wrażenie że to logo trochę gryzie się z resztą (taki retro car z napisem PIOONER na szybie...) Co do białej koszuli, uważam, że będzie wyglądał dobrze, bez marynarki i spodni w kant do dobrych dżinsów widzę go in plus :) Pozdrawiam i dziekuje za zainteresowanie, gdyby ktoś miał jescze jakiś pomysł chętnie się zapoznam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Czy ty w ogóle wiesz co znaczą określenia "automatyczny" i "mechaniczny"?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Słucham pokornie :) jeżeli nie wiem mam nadzieje, że Kolega poświęci mi trochę czasu i się dowiem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słucham pokornie :) jeżeli nie wiem mam nadzieje, że Kolega poświęci mi trochę czasu i się dowiem?

To znaczy twoje słowa

cytat: "Automatyczne odpadają bo już taki posiadam dlatego od razu wspomniałem o używanych mechanikach"

brzmią tak jakbyś uważał, że automatyczne to nie są mechaniczne.

A są.


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Ok, po prostu przyjąłem takie uproszczenie i na zegarki "nakręcane" nie chcę mówić "nakręcane" i mówie o nich zegarki mechaniczne a na automatyczne automatyczne. Wiem, że atomaty też są " mechanical ". Nie chcę odbiegać od tematu, ale z ciekawości jak w takim razie mówić o zegarkach "nakręcanych"? "Nakręcane".... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wywiad

Skoro nakręcany brzydko brzmi, to lepiej mawiać "manual" albo "z ręcznym naciągiem". Choć "handaufzug" brzmi najciekawiej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z ciekawości jak w takim razie mówić o zegarkach "nakręcanych"? "Nakręcane".... :)

A bo ja wiem? Anglosasi mówią hand-winding, Niemcy handaufzug, a my jak? Nakręcany, albo z ręcznym naciągiem...


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mathu

Poniżej 3000 zł można w sumie mówić "na Unitasie" :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to możemy my źle używamy określenia mechaniczny zarówno dla automatycznych, jak i manualnych. Przecież często (przy angielskiej pisowni) na tarczach zegarków manualnych stoi "mechanical", a na automatach "automatic", a to oznaczałoby, że mechaniczny sobie, a automatyczny sobie, to dwa różne odrębne pojęcia. Tak samo jest w przypadku pisowni francuskiej - na moim manualnym Zenku stoi "mechanique"... Żeby było śmieszniej to kwarcowy też jest mechanizm, tylko że na bateryjkę. Zresztą poboczny wątek w dyskusji zbędny, bo z wypowiedzi kolegi wyraźnie wynikało, że wie czego szuka

 

a w temacie - Bernie Officer jest super, choć mimo wszystko ponad budżet... I trochę do czegoś podobny :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Cyrhla

Tak więc dziękuje Panowie za podpowiedzi, dochodzę do wniosku, że w momencie kiedy będę w posiadaniu kwoty, która pozwoli mi na zakup interesującego mnie zegarka, poszukam go na Allegro no ale oczywiście w pierwszej kolejności zapytam czy może, któryś z klubowiczów ma ochotę spieniężyć swojego Aeronavigatora, Aviatora lub Adriaticę na mech UNITAS :) Miłego wieczoru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

właściwie to możemy my źle używamy określenia mechaniczny zarówno dla automatycznych, jak i manualnych. Przecież często (przy angielskiej pisowni) na tarczach zegarków manualnych stoi "mechanical", a na automatach "automatic", a to oznaczałoby, że mechaniczny sobie, a automatyczny sobie, to dwa różne odrębne pojęcia. Tak samo jest w przypadku pisowni francuskiej - na moim manualnym Zenku stoi "mechanique"...

Trudno powiedzieć że to są jakieś "zasady", czy jakaś ścisła nomenklatura. U mnie w Tissocie stoi na deklu "mecanique automatique".

Po prostu w latach 50-60tych zaczęto pisać na tarczy "automatic" bo była to wówczas jakaś nobilitacja w stosunku do "zwykłych, powszechnych, ręcznych mechanicznych", i tak zostało do dziś. Później nadeszła era kwarcowa i pisali "quartz". Dzisiaj na wielu zegarkach nie jest napisane nic, a i tak w większości są to zegarki kwarcowe. Dlatego niektórzy producenci chcąc dziś odróżnić swojego "ręcznego mechanika" od "zwykłego, powszechnego kwarcowego" piszą "mechanical", no bo "automatic" nie mogą napisać :)


Użytkownik Sylwek, pewnego dnia, zupełnie niechcąco, trafnie ocenił współczesny trend w zegarmistrzostwie:

"Ważne by wytrzymał przynajmniej 6 lat zanim rozdyndają się w nim wskazówki."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.