Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

puzonista36

Prośba o wycenę HELVETIA

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem nowy na tym forum, wiec od razu mam prośbę;) Prosze o wycenę mojej helvetii.

Jest to Helvetia Automatic Swiss Made z datownikiem, z tyłu na pokrywie napis HELVETIA 2789.0035.30, na około - automatic, waterresistant, swiss watch, stainless steel,

Dołączam zdjęcia zegarka.

Zegarek jest z bransoletą firmy helvetia ze stali nierdzewnej.

 

3dbu1.jpg

 

33atnok.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2e0pa93.jpg

 

x2t4yx.jpg

 

Proszą o w miarą szybką odpowiedź;)

Zapomniałem jeszcze dodac, że w datowniku nazwy dni są w języku angielskim i niemieckim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Helvetia- kiedyś fajna firma ale dzisiaj głównie (jeśli nie jedynie) kwarce.

A co do wyceny- to nie jest taka prosta sprawa, najtrudniej pewnie bedzie znaleźć kupca za dobrą cene. A cena, zgaduję ;) gdzieś pomiędzy :) 300 a 500(?)zł


Pozdrawiam Bartek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za 200zł można już spokojnie kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym zegarkiem na giełdzie staroci. Pytałem o ten zegarek, ale różne ceny padały. Pan, który wyglądał na fachowca powiedział że tak ok 400-600 zł, ale słyszałem tez ceny ok 100zł, albo nawet 50, tylko nie wiem czy to nie były poprostu ceny wzięte z nieba, bo miałem wrażenie że chcieli ode mnie kupic ten zegarek za małe pieniądze a sprzedac za większe.

Będe wdzięczny za jakiś dokładniejszy opis i wycenę mojej Helvetii:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłem z tym zegarkiem na giełdzie staroci. Pytałem o ten zegarek, ale różne ceny padały. Pan, który wyglądał na fachowca powiedział że tak ok 400-600 zł, ale słyszałem tez ceny ok 100zł, albo nawet 50, tylko nie wiem czy to nie były poprostu ceny wzięte z nieba, bo miałem wrażenie że chcieli ode mnie kupic ten zegarek za małe pieniądze a sprzedac za większe.

Będe wdzięczny za jakiś dokładniejszy opis i wycenę mojej Helvetii:)

 

Niestety, chyba bliżej byli ci panowie którzy podawali cenę 100zł.

Jeśli chcesz go sprzedać, najlepszym miernikiem ceny jest aukcja. Wystaw go za jakąś sumę, np.300zł i zobaczysz czy jest zainteresowanie.

Jak nie, to następnym razem wystaw za 100zł. Jak wtedy nie pójdzie to od 1 zł.

Wtedy aukcja na bank ruszy i możesz się zdziwić, jak w ferworze walki cena może podskoczyć wysoko.

 

A jeżeli i wtedy nie dojdzie do zadowalającego cię pułapu to znaczy że jest rzeczywiście tyle wart.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że ja nie wiem zupełnie co to za zegarek i jak go opisac. Będę wdzięczny na pomoc:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jest to Helvetia Automatic Swiss Made z datownikiem, z tyłu na pokrywie napis HELVETIA 2789.0035.30, na około - automatic, waterresistant, swiss watch, stainless steel,

 

Zegarek jest z bransoletą firmy helvetia ze stali nierdzewnej.

 

3dbu1.jpg

 

33atnok.jpg

Tutaj go dość dokładnie opisałeś, jeszcze parę wyraźnych, "anatomicznych" zdjęć, opis chodu, czy spieszy, czy późni a zainteresowani będą wiedzieć doskonale co licytują.


 

Jeśli zaadoptujesz psa, to nie zmienisz tym świata, ale cały świat zmieni się dla tego psa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wpisz na alledrogo w wyszukiwarce helvetia z zaznaczoną opcją szukania w aukcjach zakończonych, to samo zrób na zatoce , popatrz na to wszystko trochę przez palce odrzucając skrajne wyceny i już wiesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, ale jeszcze nigdzie nie widziałem takiej helvetii. Miał ktoś może do czynienia z tym modelem tego zegarka i może mi powiedziec o nim coś więcej?;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję swego czasu kupić własnie coś takiego (mniej więcej) za w/w 200zł i była to już cena "u handlarza". W środku stara dobra ETA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 j oznacza, że w mechaniźmie znajduje się 25 kamieni a ściślej łożysk lub elementów łożysk wykonanych z rubinu (zwykle syntetycznego), szafiru lub innych twardych kamieni. Mechanizm w twoim zegarku produkowany jest przez ETA i nosi oznaczenie 2824 jeśli się nie mylę (ale co oznaczenia to poczekaj na kogoś bardziej wyspecjalizowanego na "szwajcarę").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ETA i nosi oznaczenie 2824 jeśli się nie mylę (ale co oznaczenia to poczekaj na kogoś bardziej wyspecjalizowanego na "szwajcarę").

 

Może to być ETA 2828 bo data jest z nazwami dni...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli chciałbym go sprzedac np. na giełdzie staroci lub u zegarmistrza skupującego zegarki to jaką cenę moge dac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego uczy właśnie rynek i sztuka negocjacji.

Poczytaj parę postów wyżej i próbuj.

Cenę i tak ustali nabywca.

 

Pozdrawiaim

Iko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy są jakies fora, lub strony dotyczące zegarków, gdzie można sprzedac taki sprzęcik, czy raczej polecacie Allegro??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można tu po uzyskaniu uprawnień do korzystania z bazaru, można na alledrogo, można na zatokce, można dać na świstaka lub zanieść "dziadkowi" z bazaru. Wiecej grzechów nie pamiętam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.