Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Herkules

Stary Atlantic

Rekomendowane odpowiedzi

Trochę mnie znowu nie było na forum, jeszcze nie mam swojego pierwszego zegarka, dalej czegoś szukam, bo albo cena za wielka, albo to kwarc w ogóle jestem bardzo wybredny. Ostatniego czasu mój tata też złapał bakcyla zegarkowego i też zaczął sobie coś szukać i wypatrzył coś takiego

 

http://www.allegro.pl/item812405182_piekny_atlantic_po_renowacji_lata_50_od_1_zl.html

 

Moglibyście mi coś powiedzieć na temat takiego zegarka. Ile za w ogóle jest coś jest warte?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zegarek dużo stracił na renowacji tarczy, która jest tylko podobna do oryginalnej. Mam też wątpliwości co do koronki ale tu muszą się wypowiedzieć więksi znawcy.


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha, to przynajmniej wiadomo, gdzie dokonuje sie takich "renowacji". Przy tej tarczy, to koronka ujdzie w tloku, nawet jesli nie jest oryginalna, to ma podobny ksztalt - w koncu to element ulegajacy zuzyciu. tu sa zdjecia, jak powinien wygladac taki oryginalny Atlantic - ksztalt koperty wýdaje mi sie byc dokladnie taki sam:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/32535-jak-zdobyc-zegarek-vintage-o-duzej-dokladnosci-chodu/page__hl__Atlantic__fromsearch__1

 

nie wiem tylko, czy zdjecia otwieraja sie (u mnie nie, ale jestem w pracy)...


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o mechanizm?

Czym wogóle się kierować przy kupnie takiego zegarka. narazie na forum nie mogę nic znaleść, czy może trzeba do tego samemu dojść przez lata siedząc w temacie zegarków by kupić coś dobrego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki zegarek jest tym cenniejszy, im blizszy stanu, w jakim wyszedł z fabryki. Najlepiej wiec szukac NOSów, albo zachowanych w oryginale i w bardzo dobrym stanie. Ten egzemplarz jest po renowacji, o czym zresztą sprzedawca wyraźnie pisze. Tarcza to nie jest mistrzostwo swiata, ale widziałem dużo gorzej odnowione :-). Jego niewątpliwą zaletą jest stalowa koperta - też po renowacji, ale w przypadku stalówek to po prostu usuniecie rys i wypolerowanie. Nie obniża to moim zadaniem znacząco wartosci, ani nie pozbawia zegarka waloryu oryginałnosci. Plusem jest też to, ze dostajesz zegarek nie wymagajacy nakładów. Zegarek masz po przegladzie, konserwavcji, regulacji i wymianie zuzytych elementów. Coś za coś - nie masz 100% oryginału, ale unikasz samodzielnego przywracania mu swietnosci, co bywa czasem kłopotliwe i kosztowne. Ale to doprowadzanie staruszka do kwitnacego stanu daje duzo satysfakcji, wiec zalezy, co preferujesz :-)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.