Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość piszczel

Prośba o pomoc w identyfikacji i wycenie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piszczel

a możesz wkleic fotki a nie linki ?


Pozdrawiam
Piotrek
 

imageproxy1.jpg.39195932474b734d12bdf1ef8370670e.jpg 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,mam wielką prośbę:w związku że nie mam żadnego pojęcia na temat takich zegarków chciałem dowiedzieć się czegoś więcej na temat 3zegarków które dostałem od dziadka.Poniżej zamieszcam zdjęcia.

 

Hmm... Na temat takich zegarków to można powiedzieć tylko... fajne pamiątki po dziadku.

Pierwszy i trzeci - wychwyt cylindrowy, na forum pisano o nich już wielokrotnie, drugi wprawdzie nie ma zdjecia mechanizmu, ale po wyglądzie zewnetrznym można przypuszczać, że również żadna rewelacja.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

No fajne pamiatki,zwlaszcza ze 2-gi to kombinatorka:)Reszta j/w cylindry z tym ze pierwszy chyba najbardziej wartosciowy,werk na 4-ch kamieniach,kluczykowiec w srebrze z konca XIX w.3-ci wyglada na argentana(chyba ze sa proby srebra)z ok 1910r na 6-ciu kamieniach.Daj fotke werku tego 2-go bo byc moze mechanizm jest cos wart.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość piszczel

Dziękuje za szybką odpowiedz .Wstawiam zdjęcia mechanizmu 2 zegarka i Przepraszam że wczesniej wstawiłem linki do zdjęć.Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ,gdzie w trójmieście można wycenic takie zegarki ,bo mam ich jeszcze pare a wiem ze ze zdjeć za dużo się nie dowiem i jaka mniej więcej jest cena tych które pokazałem. Dziekuje i Pozdrawiam

 

f9258e0f3d68d0ccm.jpg

 

b01e372fedbfc1e1m.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za szybką odpowiedz .Wstawiam zdjęcia mechanizmu 2 zegarka

 

Jest to dość popularny mechanizm firmy FHF (Fabrique d'Horlogerie de Fontainemelon), Stosowany miedzy innymi przez Doxę.

 

Przy okazji mam jeszcze jedno pytanie ,gdzie w trójmieście można wycenic takie zegarki ,bo mam ich jeszcze pare a wiem ze ze zdjeć za dużo się nie dowiem i jaka mniej więcej jest cena tych które pokazałem.

 

Hmm... Wycena zazwyczaj kosztuje, a zegarki te są bardzo niedrogie i raczej od wyceniajacego więcej się nie dowiesz niż tutaj. Przyjrzyj się lepiej aukcją internetowym, czasem bywają tam podobne zegarki i wtedy możesz sprawdzić ile za n ie można dostać.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.