Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość glus

Mechanizmy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość glus

Witam pięknie ;)

Mam dylemat - ponieważ mam bzika na punkcie zegarków i preferuje mechaniczne automaty, co jakiś czas na prezent kupuje w rodzinie zegarek... No i problem, bo teraz trochę poszperałem i wszystkie zegarki są takie same... (z wyglądu mają wskazówki, itd - no i MECHANIZM). Sam zaczynałem od Rakiety w latach 80, potem była moda na elektroniki, teraz mam od ponad 10 lat Seiko 5, ale z mechanizmem 7009 (wg. internetu oryginał ???) 17 kamieni - 4 razy u zegarmistrza (więcej do niego dołożyłem niż dałem za niego - sentyment). Dalej kupiłem żonie Tissota sestara II - późni się niemiłosiernie, nie trzyma naciągu nawet 24 godzin - strata kasy, syn doczekał się Orienta Crystala - leży na biurku - woli czytać czas z komórki ;). Teraz sam chce sobie zrobić prezent no i dylemat --> Seiko czy Orient (ta sama firma), ale po dotychczasowych doświadczeniach doszedłem, że trzeba kupić nie firmę, zegarek, wygląd - ALE typ mechanizmu. Wiec ponieważ nie jestem forsiasty, nie lubię zmieniać zegarków, to doradźcie mi jaki TRWAŁY i DOBRY mechanizm wybrać z dostępnych teraz niedrogich modeli seiko albo orienta albo coś innego. Temat wbrew pozorom wcale niebanalny....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mechanizmy tych 2óch firm to porządne woły robocze, które bez problemu wytrzymują naprawdę spore obciążenia. Zależy jeszcze jaka kategoria cenowa cię interesuje, poniżej 1k w Seiko znajdziesz tylko 7s26 i jego delikatną modyfikację 7s35. W oriencie, może być inaczej, ale też nie sądzę, żeby mieli aż tyle różnych mechanizmów. W każdym razie nikt nie zapewni ci 100% niezawodności nawet w kwarcu, a co dopiero w mechaniku. Obie marki zawsze trzymają poziom i większość osób z forum bez zająknięcia ci je poleci. Pozostaje tylko wybrać konkretny model.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.