Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Gość Majowy Diabeł

chwalimy się swoimi eco-drive'am?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, mój pierwszy post na forum... Macie piękne zegarki, w mojej kolekcji na razie dwa Eco Drive, nieco skromniejsze może, ale jestem bardzo z nich zadowolony! Pozdrawiam!

 

post-110799-0-59642400-1571141089_thumb.jpg

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie, mój pierwszy post na forum... Macie piękne zegarki, w mojej kolekcji na razie dwa Eco Drive, nieco skromniejsze może, ale jestem bardzo z nich zadowolony! Pozdrawiam!

 

Ostatnie zdanie jest najważniejsze. Ponieważ zegarki mają zadowalać właścicieli.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Miszkolc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Noodles

Zegarki mają przede wszystkim sprawiać Tobie radochę :) Witamy na pokładzie! :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki!! Mam akurat „fazę” na Citizeny :) po kilku japońskich automatach nie taki kwarc straszny, eco drive w szczególności... nawet pomimo ułomności moich modeli, blaszkowata bransoleta w AW1015 jednak troche wieje tanioscią, obydwa oczywiscie nie trafiają sekundnikiem w indeksy, szary BM1340 to praktycznie bije dokladnie pomiędzy :), ale raczej nie da sie z tym nic zrobic?

Edytowane przez yesther

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lubie skubanca ;]

Nie tylko Ty

Zegar przyciąga wzrok, i poprawia humor.

Gdyby nie moj chuderlawy nadgarstek to na forum byłyby już dwa takie......niezależnie jaką cenę trzeba by było ponieść. Z resztą komu ja mam to tłumaczyć. Jak sie się zegarek spodoba to nie ma mocnych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się nie pomyliłem, to ma to caliber H100. Czyli aktualizacja czasu tylko podczas wyjazdów synchronizacyjnych do Japonii.

I wszystko jasne. Dzięki za odpowiedź. Trochę szkoda, bo bardzo podoba mi się ten model..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo Ci się podoba, to może warto zaryzykować?

Ostatnio bawiłem się tym https://play.google.com/store/apps/developer?id=mokyuu do synchronizowania budzika Oregon Scientific (bo w pokoju za cholerę sygnały nie łapie, a na spacery wyprowadzać do nie będę) i to nawet działa ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli bardzo Ci się podoba, to może warto zaryzykować?

Ostatnio bawiłem się tym https://play.google.com/store/apps/developer?id=mokyuu do synchronizowania budzika Oregon Scientific (bo w pokoju za cholerę sygnały nie łapie, a na spacery wyprowadzać do nie będę) i to nawet działa ;-)

Mam takie "zboczenie" świadomości, że jak kupię go, a trochę kosztuje ściągnięcie do nas i na dodatek jedna z głównych dla mnie funkcji ma nie działać to wiesz, jakoś mnie to stopuje..

Kurde, jak by nie mogli zrobić takiej wersji z działającym u nas radiem, i najlepiej w stali a nie tytanie..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zostają Ci CB0010…

No właśnie.. A te jednak nie do końca do mnie przemawiają. Mimo wszystko bardzo lubię citki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Ty

Zegar przyciąga wzrok, i poprawia humor.

Gdyby nie moj chuderlawy nadgarstek to na forum byłyby już dwa takie......niezależnie jaką cenę trzeba by było ponieść. Z resztą komu ja mam to tłumaczyć. Jak sie się zegarek spodoba to nie ma mocnych

To jest zegarek jedyny w kolekcji do którego gębą mi się sama śmieje :) a co do jego wielkości, fajnie leży i na tych mniejszych nadgarstkach ze względu na fajny kształt a do tego tytan więc jest lekki :) żeby nie było dziś inny skromny Eco :)

post-74783-0-75595000-1571236627_thumb.jpg

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać, za co najmocniej z góry przepraszam, ale potrzebuję małej pomocy..

Niechcący możliwe, że coś namieszałem.. Chodzi o wieczny kalendarz. Cal. E764.

Czy dobrze rozumiem, że po odciągnięciu koronki na pierwszą pozycję (jeden klik), kręcąc zgodnie ze wskazówkami ustawiam datę, tak, ale kręcąc w przeciwną ustawiam miesiąc/rok po przestępnym? Czyli obecnie na którą pozycję/minutę powinienem ustawić sekundnik? 3 minutę po 12-tej? Jako trzeci rok po przestępnym? Bo teraz 2020 od stycznia będzie przestępnym.

Przepraszam raz jeszcze, ale już się zakręciłem..

4614370b1dc0177ea8dc593a9d1225c3.jpg

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

post-33253-0-78624800-1571258553_thumb.jpg


..."Wszys­tko jest możli­we. Niemożli­we po pros­tu wy­maga więcej cza­su"... Dan Brown

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie 3s po 12 bo masz trzeci normalny rok.

 

Wysłane z mojego LM-G710 przy użyciu Tapatalka

Dzięki!!

A że tak sobie pozwolę dopytać, kiedy ustawiamy "inne miesiące", że tak to ujmę? Bo przedział od 12 do 1 do jak na załączonym obrazku jest jako grudzień, 1-2 styczeń itd. Do czego to się odnosi? Myślałem, że może jednak ustawić 3s po 10, że to niby październik teraz? Przepraszam, ale nigdy nic nie musiałem ruszać, ustawiać, stąd ta moja niewiedza..

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę zaśmiecać, za co najmocniej z góry przepraszam, ale potrzebuję małej pomocy..

Niechcący możliwe, że coś namieszałem.. Chodzi o wieczny kalendarz. Cal. E764.

Czy dobrze rozumiem, że po odciągnięciu koronki na pierwszą pozycję (jeden klik), kręcąc zgodnie ze wskazówkami ustawiam datę, tak, ale kręcąc w przeciwną ustawiam miesiąc/rok po przestępnym? Czyli obecnie na którą pozycję/minutę powinienem ustawić sekundnik? 3 minutę po 12-tej? Jako trzeci rok po przestępnym? Bo teraz 2020 od stycznia będzie przestępnym.

Przepraszam raz jeszcze, ale już się zakręciłem..

Schemat pokazuje przykładowe miesiące. Mamy teraz October, więc zapewne powinieneś ustawić sekundnik na 53 minutę po pełnej godzinie. Chyba... ;)

 

48912848201_b38a754197_o.jpg

Edytowane przez clusca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Schemat pokazuje przykładowe miesiące. Mamy teraz October, więc zapewne powinieneś ustawić sekundnik na 53 minutę po pełnej godzinie. Chyba... ;)

 

No właśnie też tak mi się wydawało, ale w końcu się zakręciłem za bardzo i zgłupiałem.

Edytowane przez _Kwiatek_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponownie na ręku, Courageous Signature BL1258-53L...2019102fc9d1a199d3abd8bb1be558f5a.jpg

Świetny jest :)


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Świetny jest :)

Oj jest, jest.

Gdyby tylko okrągłe indeksy i lumę dali taką jak w BN0151-17L to chyba byłby ideał. No, jeszcze radio by mogli..

Edytowane przez p.r.p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego ale i tak Citizen zrobił kawał dobrej roboty :)

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie można mieć wszystkiego ale i tak Citizen zrobił kawał dobrej roboty :)

Zgadzam się. Udał im się ten model. Szafir jest, całkiem fajny AR (na zdjęciach trochę celowo łapię taki kąt, żeby szkiełko wychodziło odblaskowo, normalnie patrząc, to szkła wręcz jak by nie było), perpetual calendar, wr300, Eco-Drive. Przyjemny rozmiar i wygodna bransa, a sam zegar czytelny po zbóju. W sumie co więcej, tak? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szkielka wiem że jest bajka, mam 2 zegarki z serii Signature, i co do wykonania ich nie mam żadnych zastrzeżeń,cała seria Signature to jakość naprawdę na wysokim poziomie


  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do szkielka wiem że jest bajka, mam 2 zegarki z serii Signature, i co do wykonania ich nie mam żadnych zastrzeżeń,cała seria Signature to jakość naprawdę na wysokim poziomie

To fakt, twój Moon robi mega wrażenie! Był nawet czas temu chyba jakiś na olx. Mogłem brać.. Teraz to se mogę..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moon to mój najładniejszy zegarek :) a z dostępnością jego jest coraz ciężej...

Edytowane przez lysolek007

  👉📸 All Rights Reserved®                                                                    Diver'sholic 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.