Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

nie ma się co dawać zastraszać , mnie już tu kilkunastu straszyło sądem i wszystkimi prawnikami tego świata , a jak przyszło do prawdziwej konfrontacji to ...

 

Oszustwo trzeba tępić i już

 

SZACUNEK DLA PREZESA!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z zegarkowej ciekawości - jaki może być rodowód tego cudownego zegarka tajemniczej marki "Fokker Super"?

http://allegro.pl/zegarek-fokker-super-ca-1935-czyste-art-deco-bcm-i3261446541.html

 

Wygląda (dla laika) na co najmniej trzy składowe - koperta (dekiel + uszy), mechanizm z tarczą sekundową, tarcza główna z wyciętym otworem na sekundnik (sądząc po upiłowanej cyfrze "6").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kogoś jeszcze interesują zegarki oferowane przez tego sprzedającego? ;)

Pasek rzeczywiście pózniejszy-bo z plastikową zapinką.... :D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawiam się w rozpoznawaniu czego nie kupować ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Miszcz" przechodzi samego siebie:

 

Przedmiotem aukcji jest unikatowy męski szwajcarski zegarek FOKKER SUPER wyprodukowany ok. roku 1935, zaprojektowany we wspaniałym stylu ART DECO. Oferowany egzemplarz zachowany jest w świetnym stanie. Wyposażony w unikatowy, łożyskowany na 15 rubinach mechanizm własny FOKKER z naciągiem manualnym oraz "dolnym" sekundnikiem. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka oryginalna: srebrzysta, z charakterystycznymi dla stylu ART DECO czcionkami w kolorze różowego złota, zachowana we wspaniałym, widocznym na zdjęciach stanie, sygnowana “FOKKER”, "SUPER", oraz "SWISS MADE" u dołu - nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, złocone różowym złotem. Koperta zegarka oryginalna, o zjawiskowym kształcie, wykonana z najwyższej jakości polerowanej i szczotkowanej stali szlachetnej zdobionej różowym złotem, sygnowana i numerowana. Wymiary koperty to (ówczesna duża, męska linia): szerokość z koronką 33mm, bez koronki 31,5mm, wysokość 42mm a grubość ze szkłem 9mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, sygnowany i numerowany, wykonany ze stali szlachetnej. Pasek "vintage" (późniejszy od zegarka) nieużywany, skórzany, znanej z luksusowych wyrobów kaletniczych brytyjskiej firmy MULBERRY. Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. W komplecie również nowe, pokryte czarnym aksamitem pudełko na zegarek.

 

 

5_f.jpg

 

 

29_f.jpg

 

 

Ciekawe odkąd poczciwy FHF 175 jest unikatowym inhausowym werkiem Fokkera z lat 30-tych :lol:

Mechanizm z pewnością we wspaniałym stanie - zwłaszcza z tą przesuwką...

Odkąd 31mm to duża męska linia?

Odkad oryginalne wskazówki mają różne kolory?


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od czasu zwanego antycznym sopockim :D -nie wiedziałes Arturze? :blink::D


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A od czasu zwanego antycznym sopockim :D -nie wiedziałes Arturze? :blink::D

 

Dobre :D

Tylko koni żal... :(


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeleciałem z ciekawości wątek SA , i uważam ,że może zróbmy coś z tym .Moderatorzy zgłaszają na ALLE wątpliwości ,czy protesty o orginalnośc ,ale ALLE jest głuche.

ARTUR skoro uważasz ,że ten Fokker ,jest składakiem ,to zróbmy akcję ,i niech wszyscy z forum /a jest nas trochę ,wyślą maila do Alle / ,inne aukcje powtórka - i tak cały czas .Naciągaczy trzeba tępic ,a przy dużej ilości zgłoszeń nawet ALLE ,musi zareagowac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że to jest składak.

Tylko sprzedawca pisze, że zegarek jest:

Wyposażony w unikatowy, łożyskowany na 15 rubinach mechanizm własny FOKKER z naciągiem manualnym oraz "dolnym" sekundnikiem.

A to jest nieprawda, bo to sygnowany przez Fokkera werk FHF, żaden unikat.

To tak jakby werki montowane np w Atlantikach nazywać własnymi i unikatowymi mechanizmami firmy Atlantic...

Na zdjęciach widać, że wskazówki maja różna grubość i różny odcień pozłoty, a gość pisze, że oryginalne....

Podobnie sugeruje, że to ówczesna duza linia.

Po prostu swoimi kwiecistymi opisami wprowadza mniej zorientowanych Allegrowiczów w błąd


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kenozoik,czwartorzęd,holocen ,sopoticus anticus -historii nie tykac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten cały zegarek jest zwyczajny pic na wodę fotomontaż. Marka firmy Ernest Borel & Co., mechanizm powojenny z ciekawym balansem. Kolejny zegarek S.A. z cyklu: unikatowe, nie używane Art Deco - pewnie kopalnie mają... :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety takich im dłużej interesuję się tematem zegarków, tym bardziej mogę dokonać pewnego podsumowania. Najmniejsze ryzyko to zakup zegarka wyprodukowanego góra od lat 70. Im starszy tym bardziej staje się to pole dla drobnych kombinatorów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys mialem ochote na zlotego Longinesa od Sopockiego Kanciarza na szczescie koloryzowane i dziwnie zrobione fotki w sztucznym swietle wzbudzilly moje podejrzenia ze gosciu cos chce ukryc.A odkad naleze do Klubu to juz tym bardziej nie dam sie w konia zrobic.Mnie tez to dziwi skad ten gosciu tyle odpicowanego zlomu ma ? Moze mial kilkunastu dziadkow ? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znów nieśmiertelna "komplikacja dolnego sekundnika" i "imienny certyfikat"...:):):):):):):):):):):):):):):):):):)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myślicie o tym zegarku? Kupiłem go od nich za 900zł i dopiero po wpłacie pieniędzy znalazłem ten temat :(

Jesteście w stanie ocenić, czy ten zegarek jest wart ceny którą za niego dałem i czy jest oryginalny?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.

 

http://allegro.pl/zlota-14k-ss-certina-blue-ribbon-auto-date-od-1-zl-i3499629786.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam zegarek[model]jest ciekawy.....

Twój niestety nie jest złoty tylko przednia część koperty pokryta jest złotem.....

Wskazówki są raczej nieoryginalne -1960s CERTINA Blue Ribbon 27 Jewels Automatic Gold Plaque Case w G F Band | eBay

Odpicowany jak zwykle u Tego sprzedawcy jak lustro Alicji w Krainie Czarów......na której pewnie wzoruje się sprzedający..... :D

Reasumując-przepłaciłeś.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Kolega mnie uprzedził - nie ma oryginalnych wskazówek,  poniżej linki do takiej jaka masz a na pytanie czy warta swojej ceny to musisz sam sobie odpowiedzieć- ja osobiście nic nie kupię od tego Allegrowicza.

 

http://www.tickdong.com/certina-blue-ribbon-automatic.html

 

http://www.ricardo.ch/kaufen/uhren-und-schmuck/markenuhren/rado/certina-blue-ribbon-automatic-seltenheit-jg-1955-60/v/an716972616/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielki dzięki za pomoc, to że wskazówki nie są oryginalne, nie jest dla mnie wielkim problemem. Najważniejsze, że tarcza wygląda tak samo jak oryginał i numery na deklu się zgadzają. Przed zakupem miałem świadomość tego, że koperta nie jest w całości ze złota, zegarek na pewno nie kosztowałby wtedy 900zł ;) Skoro ten sam zegarek, tylko z oryginalnymi wskazówkami kosztuje na aukcji podanej przez donika27 390CHF to chyba nie przepłaciłem tak bardzo ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że kosztuje tyle wcale nie znaczy ktoś taką kwotę zapłaci....na innych aukcjach jest za połowę tej sumy.

Zapytałeś -odpowiedzieliśmy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

,,,  Skoro ten sam zegarek, tylko z oryginalnymi wskazówkami kosztuje na aukcji podanej przez donika27 390CHF to chyba nie przepłaciłem tak bardzo ;)

Jezeli tyle byles sklonny zaplacic to pewnie nie przeplaciles, a z was dwojga bardziej przeplacil ten ktory zaplacil 390 CHF ;)

Obserwuje troche ten portal aukcyjny i w mojej ocenie akurat ceny uzyskiwane tam na aukcjach niekoniecznie odzwierciedlaja rzeczywiste wartosci rynkowe. Takze akurat tymi 390 CHF bardzo bym sie nie sugerowal :)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro ten sam zegarek, tylko z oryginalnymi wskazówkami kosztuje na aukcji podanej przez donika27 390CHF to chyba nie przepłaciłem tak bardzo ;)

Wroce do tej jeszcze do tej certiny, bo akurat znalazlem przez przypadek na tym portalu 4 razy tansza.

http://www.ricardo.ch/kaufen/uhren-und-schmuck/modische-markenuhren/certina/certina-herrenuhr-automatic/v/an719475474/

Ucho sie tylko temu zegarku troche wygielo ;) To jednak jest zaden problem, do tego czyszenie smarowanie i polerka ala sopockie antyki i masz taki sam zegarek za niecale 100 CHF :)

Tak jak widzisz nawet na jednym portalu mozna znalezc takie same zegarki w roznych cenach. Podpicowany za 390 sprzedany, a za 80 do wyczyszczenia lezy i kwiczy ;)


Przepraszam za brak polskich znakow ale po prostu ich nie mam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.