Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

panowie, tak tylko w celach edukacyjnych zapytam - co dokładnie jest nie tak z tą omegą z ostatniego linku? Pomijając marketingowy bełkot? Malowanka, tak? Bo to nawet moje niewprawne oko widzi. Ale coś jeszcze? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość xylog

Znając sprzedawcę, można z dużą dozą prawdopodobieństwa założyć, że kiedyś to był zupełnie inny zegarek, a może nawet takiego modelu Omega nigdy nie wypuściła.<br />Ta firma znana jest z tego, że tworzy antyki, zwane sopockimi, bez oglądania się na oryginały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) aaa... czyli parafrazując ich opisy może to być "unikatowy i niepowtarzalny wkład w historię sztuki zegarmistrzowskiej" ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu wy dziwicie się, ze są takie drogie?! Przecież to unikalne, niepowtarzalne perełki ze znanej Sopockiej Wytwórni Towarów Omego-podonych! Firmy znanej, z tworzenia mechanicznych dzieł sztuki zegarmistrzowskiej oraz idealnego lakieru na tarczach! :D

Żartuje.... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sebhucz,

Tak, zauważ, że wedle opisu tarcza jest ">>customizowna<< w stylu militarnym". Czyli pewnie wzięli jakąś skatowaną tarczę, pomalowali po swojemu i tyle. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wyjaśnienia. Że malowana to praktycznie nawet dla mnie widać, ale że tak podstępnie w opisie to zawarli, nie zauważyłem. Wot, "markieting"... 

Ale biorąc pod uwagę, że tych "unikatowych" Omeg mają teraz z 5 takich samych, to już prawie manufaktura... może nowy Patek się nam rodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej babrała niż Patek, ale skoro są chętni, to interes kwitnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sygnaturę na tarczy powinni zmienić na:

SOPOT MADE 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz Sopot miast z kurortem kojarzy mi się z badziewiem.......


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak będzie cieplej to normalnie przejadę się do tej manufaktury pooglądać kolekcję tych perełek bo wygląda na to że mają sklep


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heheh widzę, że temat "sopockie antyki" Wiecznie żywy ^^ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sporą szlifierką to przejechali. :D Oryginał vs Sopocki Antyk

 

00jpg_ehaarrq.jpg

0jpg_ehaarxp.jpg

11jpg_ehaarxn.jpg

1jpg_ehaarxh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie! Ale powiem szczerze, że nawet mi się ta zeszlifierkowana koperta podoba. Szkoda zegarka :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytając ich opisy cały czas, zastanawia mnie kto potrafi takie przekolorowane bzdury wypisywać .........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seiko to już konkretna rzeźnia jest, choć trzeba im przyznać, że 'model biznesowy' mają dobry - wysokiej jakości zdjęcia, rozbudowany opis, zawsze jest masa licytujących.

Gdyby sprzedawali w oryginalnym stanie, czyli zegarki po których widać ile mają lat, to kupowałaby tylko garstka zapaleńców, wiedząca czego szuka.

 

A tak to większość i tak pewnie nigdy nie dojdzie do tego, że przepłaciła za składaka/malowankę czy zeszlifowane cudo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grunt że się świeci jak psu ja.... i wszyscy zadowoleni. 

A ta aukcja powinna się nazywać: Jajko Sejko!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ,oj tam.Oni tylko trochę ,a Wy tam zaraz że nie wiem co. ....A przy naprawach naszych samochodów też posuwamy się do różnych podstępów byle jeżdziło(czytaj-sie sprzedało).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No coś w ten deseń właśnie jak z samochodami "po starszej pani z Niemiec". Odpicowane, przemalowane, wyklepane (tu raczej zeszlifowane)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj tam ,oj tam.Oni tylko trochę ,a Wy tam zaraz że nie wiem co. ....A przy naprawach naszych samochodów też posuwamy się do różnych podstępów byle jeżdziło(czytaj-sie sprzedało).

No i póżniej naciskasz na hamulec a on dalej jedzie..... <_<


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i póżniej naciskasz na hamulec a on dalej jedzie..... <_<

No i póżniej kupujesz zegarek(i jak się nie znasz) to dalej chodzi i Ci się podoba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... "i jak się nie znasz" to płacisz za zegarek czasem ze dwa razy tyle ile jest wart. "Jelenie" od lat maja się dużo lepiej niż ich zwierzęce odpowiedniki i na pewno nie trafią na listę zagrożonych gatunków. :D


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tyle się na tym forum tłucze, że zegarek jest tyle wart, ile ktoś zań jest w stanie zapłacić... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.