Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Nie ile jest wstanie, a ile chce zapłacić. I po tym ile chce, poznajemy z jakim gatunkiem "zwierza" mamy do czynienia. :-)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ile jest wstanie, a ile chce zapłacić. I po tym ile chce, poznajemy z jakim gatunkiem "zwierza" mamy do czynienia. :-)

:) -i jaką "strzelbę " na niego wystawić.....


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA SPOCKI BADZIEW!!!!

 

witajcie, niestety dołaczam do grona naiwnych...zegarek wygrany na aukcji, wszystko pięknie cacy opis super ach i och...

cena jest była zachęcająca a i zegarek bardzo mi się podobał.

cieszyłam się jak go wygrałam, w końcu po tygodniu dotarł...nastawiam....i co widzę na dzień następny....10 minut spieszy się!!! taki badziew!

zdązyłam już kupić nowy pasek (60 zł) napisałm do specjalistów z reklamacją.Odesłałam zegarek ponownie, wrócił i problem ten sam- teraz spieszy się 5 minut!! zapropnowałam zwrot + koszty jakie poniosłam ale Pani bardzo oburzona że rzadam zwrotu za pasek...2x przesyłki.

 

 

JEDNO WIELKIE OSZUSTWO I BUBLE!

ODPOWIEDŹ OD sopockie_antyki


    Nie wiem czy Pani zauważyła ,  ale zegarek jest z lat 50-tych.

    Mimo przeglądu zegarmistrzowskiego czasami takie rzeczy mogą się

zdarzyć.

    Usterka zostanie usunięta w najkrótszym możliwym czasie.

    Pozdrawiam

 

 

OPIS AUKCJI

Przedmiotem aukcji jest damska CERTINA wykonana ze stali szlachetnej, wyprodukowana ok. roku 1957. Oferowany egzemplarz zachowany jest w dobrym stanie. Wyposażony w bardzo precyzyjny mechanizm CERTINA kaliber 19-10 z naciągiem manualnym, łożyskowany na 15 rubinach. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka dwutonowa, pokryta równomierną, delikatną patyną czasu, zachowana w pięknym, widocznym na zdjęciach stanie z malowanymi, arabskimi indeksami sygnowana “CERTINA” oraz “SWISS MADE” u dołu - nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, stalowe. Koperta zegarka oryginalna, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 26mm, bez koronki 24mm, wysokość z uszami 31mm a grubość ze szkłem 9mm !!! Dekiel oryginalny, zakręcany, sygnowany i numerowany, wykonany ze stali szlachetnej. Koronka i hessalitowe szkło oryginalne. Pasek skórzany, nieużywany, "vintage". Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. W komplecie również estetyczne, pokryte czerwonym aksamitem pudełko na zegarek.

 

MIAŁ BYĆ NA IDEALNYCH CHODZIE 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!

NAWET NIE POTRAFIĄ NAPRAWIĆ TYLKO ODSYŁAJĄ  W TYM SAMYM STANIE, DEBILI Z LUDZI ROBIĄ!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UWAGA NA SPOCKI BADZIEW!!!!

 

witajcie, niestety dołaczam do grona naiwnych...zegarek wygrany na aukcji, wszystko pięknie cacy opis super ach i och...

cena jest była zachęcająca a i zegarek bardzo mi się podobał.

cieszyłam się jak go wygrałam, w końcu po tygodniu dotarł...nastawiam....i co widzę na dzień następny....10 minut spieszy się!!! taki badziew!

zdązyłam już kupić nowy pasek (60 zł) napisałm do specjalistów z reklamacją.Odesłałam zegarek ponownie, wrócił i problem ten sam- teraz spieszy się 5 minut!! zapropnowałam zwrot + koszty jakie poniosłam ale Pani bardzo oburzona że rzadam zwrotu za pasek...2x przesyłki.

 

 

JEDNO WIELKIE OSZUSTWO I BUBLE!

ODPOWIEDŹ OD sopockie_antyki

    Nie wiem czy Pani zauważyła ,  ale zegarek jest z lat 50-tych.

 

    Mimo przeglądu zegarmistrzowskiego czasami takie rzeczy mogą się

 

zdarzyć.

 

    Usterka zostanie usunięta w najkrótszym możliwym czasie.

 

    Pozdrawiam

 

 

OPIS AUKCJI

Przedmiotem aukcji jest damska CERTINA wykonana ze stali szlachetnej, wyprodukowana ok. roku 1957. Oferowany egzemplarz zachowany jest w dobrym stanie. Wyposażony w bardzo precyzyjny mechanizm CERTINA kaliber 19-10 z naciągiem manualnym, łożyskowany na 15 rubinach. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka dwutonowa, pokryta równomierną, delikatną patyną czasu, zachowana w pięknym, widocznym na zdjęciach stanie z malowanymi, arabskimi indeksami sygnowana “CERTINA” oraz “SWISS MADE” u dołu - nigdy nie poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, stalowe. Koperta zegarka oryginalna, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 26mm, bez koronki 24mm, wysokość z uszami 31mm a grubość ze szkłem 9mm !!! Dekiel oryginalny, zakręcany, sygnowany i numerowany, wykonany ze stali szlachetnej. Koronka i hessalitowe szkło oryginalne. Pasek skórzany, nieużywany, "vintage". Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. W komplecie również estetyczne, pokryte czerwonym aksamitem pudełko na zegarek.

 

MIAŁ BYĆ NA IDEALNYCH CHODZIE 100%!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!OSZUŚCI !!!!!!!!!!!!

NAWET NIE POTRAFIĄ NAPRAWIĆ TYLKO ODSYŁAJĄ  W TYM SAMYM STANIE, DEBILI Z LUDZI ROBIĄ!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Nectar

 

To oszust, ale nie czepiaj się braku punktualnosci. To stare zegarki, poza tym nigdzie nie pisał, ze jest dokładny co do minuty. Napisałeś także, ze przez za szybki chód, zegarek to badziew. Bynajmniej - to kwestia przesunięcia dźwigni regulacyjnej. A zegarek moze i nie jest "badziew". Niektóre stare zegarki spieszą wiecej, ale jak piszę, wszystko można skorygować.

Lepiej popatrz, czy na przykład nie spolerowali koperty.

Natomiast, co do konkluzji - ze to oszuści - tak zgadzam się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ODV 

sprzedający napisał: "w 100% sprawny i na doskonałym chodzie". można różnie rozumieć doskonały chód, ale nie można przez to rozumieć odchyłek na poziomie 10 czy 5 minut na dobę. raczej poniżej minuty. i tak, wiem, stary zegarek. 

dalej: jeśli chodzi o odchyłki na poziomie 10 minut, to można sobie dźwignią pomachać, można. taki zegarek kwalifikuje się do naprawy, a nie do machania regulatorem... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nieraz oddaję do zegarnistrza spieszący 7 minut na dobę, a On prze mnie reguluje odchyłkę do np. 0,5 minuty na dobę. Oczywiście, mowa o wyczyszczonym i naoliwionym werku. A na zdanie o "doskonałym chodzie" - fakt, nie zwróciłem uwagi. Przepraszam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam że zegarek może mieć problem

być może sprawdzili chód jak zegarek leżakował lub na wibrografie i wyszło perfekcyjnie a w innej pozycji już nie jest tak pięknie.

potwierdza to fakt że po ponownym odbiorze zegarek spieszy 5min więc coś tam robili (przy takiej ilości zegarków jakie sprzedają na pewno nauczyli się ruszać dźwignią od regulacji)

mi to wygląda na poważniejszy problem z mechanizmem i raczej trzeba zrobić gruntowny serwis którego pewnie ten zegarek nie widział


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nectar - masz link do aukcji?

 

OmegaDeVille- co się stało z zegarkiem że szedł aż 7min do przodu?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Link do aukcji Certiny, dzisiaj pewnie zniknie bo mijają 2 miesiące.  http://allegro.pl/zegarek-damsk-certina-cal-19-10-1957-vintage-b-c-m-i3871045886.html

Tak z technicznego punktu, gdyby zegarek rzeczywiście był wyregulowany a wibrograf wskazywał +/- 1,5 min to regulatorem możnaby go ustawić precyzyjniej, jak widać na zdjęciu regulator ustawiony na środku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trzeba będzie iść z zegarkiem do prawdziwego zegarmistrza i wrzucić go na wibrograf- wszystko powinno się wyjaśnić


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OmegaDeVille- co się stało z zegarkiem że szedł aż 7min do przodu?

A skąd mam wiedzieć........taki chyba urok bazarowych zegarkow :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd mam wiedzieć........taki chyba urok bazarowych zegarkow :)

starość [wypracowany mechanizm] ,włos sklejony, namagnesowanie......etc.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem raz tak, że przyspieszał ok 1h na początku nakręcenia na dobę i tyle :) dziwna oznaka. Co się okazało, że było jakieś zabrudzenie na włosie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Seiko to już konkretna rzeźnia jest, choć trzeba im przyznać, że 'model biznesowy' mają dobry - wysokiej jakości zdjęcia, rozbudowany opis, zawsze jest masa licytujących.

Gdyby sprzedawali w oryginalnym stanie, czyli zegarki po których widać ile mają lat, to kupowałaby tylko garstka zapaleńców, wiedząca czego szuka.

 

A tak to większość i tak pewnie nigdy nie dojdzie do tego, że przepłaciła za składaka/malowankę czy zeszlifowane cudo.

 

Niestety masz rację. Większość ludzi zainteresowana jest tylko tym, żeby zegarek ładnie się świecił.

Zaskakuje mała ilość negatywnych komentarzy u tego sprzedającego. Czyżby te zegarki jednak działały?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego mają nie działać? Mechanizmy na zdjęciach wyglądają na czyste, więc są pewnie z reguły po serwisie. To, że ktoś sprzedaje składaki, malowanki i zeszlifowane na lustro zegarki po przejściach nie oznacza, że sprzedaje kompletny złom. Jak ktoś obraca setkami używanych zegarków to zawsze jakiś się sypnie w transporcie, albo po prostu przyjdzie na coś pora zaraz po przyjściu do kupującego. Ale tego, że SA sprzedają kompletny złom raczej się nie spodziewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby był to tylko sklejony włos, paproch, złe ułożenie to wydaje mi się, że po pierwszej odsyłce by to zrobili.
Co tam się stało przed przyjazdem zegarka do tej "Szanowanej Zegarkowej Manufaktury" możemy tylko wróżyć- ja obstawiam poskręcany, powyginany włos. Osadzony z powrotem w 2 minuty, zegarek złożony, nakręcony i chodzi, wiec o co chodzi ?. Tarcza do malowania, szlif koperty i na Allegro jako perła zegarmistrzowstwa.

Zresztą oni tam już chyba wszystkie sposoby na zniechęcenie posiadania zegarka mają przerobione. Przypominam o kilkukrotnym wysypie NOS-ów, które okazały się... sami zresztą wiecie.


" w poszukiwaniu straconego czasu..."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Official Sopot Chronometer Testing Institute approval;   zegarek na sopockim chodzie tj. nie zbacza na boki, nie zatacza się, nie opieprza, ale idzie - i to jak idzie! - szybko,sprawnie,bez trudu, na przekór wszystkiemu i wszystkim - wspaniały kompan podczas górskich wycieczek!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Każdy chce wierzyć, że ma oryginalny, niepodrasowany zegarek, tak jak każdy kupujący używany samochód wierzy, że jego u nie ma on więcej niż 150 tys. km przebiegu. Skoro ludzie chcą być nabijani w butelkę to może nie ma co kruszyć kopii...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są tacy ,którzy mają głeboko co w środku siedzi.Ma być dobra firma(przynajmniej z wyglądu) i się ładnie prezentować. I właśnie dla takich ludzi (między innymi) istnieje ta firma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko dwa słowa przychodzą mi na myśl: ło Boże...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Są tacy ,którzy mają głeboko co w środku siedzi.Ma być dobra firma(przynajmniej z wyglądu) i się ładnie prezentować. I właśnie dla takich ludzi (między innymi) istnieje ta firma.

Egzakli, wystarczy jedno wpisanie hasła SA w przeglądarkę i mamy odnośnik do naszego forum. Wydawałoby się, że człowiek, który chce wydać okrągłą sumkę na zegarek,w pierwszej kolejności sprawdza sprzedawcę. Pewnie jest tak,  jak napisałeś, w większości przypadków  kupowanie SA to nabywanie kosztownych heblowanych malowanek z  PREMEDYTACJĄ - byle był połysk i metka - reszta nabywcy tych "cacuszek" nie interesuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się, to właśnie między innymi dlatego tutaj sie znalazłem. A opinię o Sopockich antykach potwierdzam, niestety kiedyś dokonałem u nich zakupu. Już nie mam tego zegarka ale mocno w niego ingerowano. Czy tutaj analizujecie każda ofertę tego użytkownika?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.