Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość anger76

zgadzam się, to właśnie między innymi dlatego tutaj sie znalazłem. A opinię o Sopockich antykach potwierdzam, niestety kiedyś dokonałem u nich zakupu. Już nie mam tego zegarka ale mocno w niego ingerowano. Czy tutaj analizujecie każda ofertę tego użytkownika?

Każdą to może byłaby już przesada. SA mają wyrobioną markę i zasadniczo nie ma potrzeby pochylać się nad każdym rarytasem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://allegro.pl/zegarek-meski-certina-town-country-auto-od1-i4370430319.html

 

TY pajacu S.A. przedstawię jak wyglądała ta certina-town-country- zanim ja kupiłeś  i co znaczy ten Twój opis

 

z opisu :o mnie "Osoby takie nie biorą odpowiedzialności za jakość czy autentyczność sprzedawanych zegarków, które często przy dokładnych oględzinach okazują się być jedynie zewnętrznie "wypolerowanymi" wrakami.

 

co z Twoją polerą i wrakiem???????

 

post-36065-0-15464200-1404375433_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są inwektywy  tylko dowód rzeczowy i przedstawiam tu chyba słusznie negatywne cechy sprzedawcy jak wyglądał zegarek przed zakupem przez Sopockie_Antyki .... zamieściłem fotkę !!!!!   ...i jak wygląda  po polerce  przez niego zrobionej  i wystawiony do sprzedaży ....to jest przestroga przed zakupem tej Certiny i nie uczciwym sprzedawcą.

+ wstawiony cytat opisu o nim z wiadomego portalu...

Banem szanowny zarząd niech nie straszy bo po to jest to forum oby ostrzegać przed takimi pajacami  ,chyba wszystko jasno przedstawiłem.

Pozdr.

P.S.

to tak odnośnie Pańskiej wypowiedzi Panie Dariuszu o świadomości zegarkowej o której Pan się wypowiadał

CHRONOS24.PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

to nie są inwektywy  tylko dowód rzeczowy i przedstawiam tu chyba słusznie negatywne cechy sprzedawcy jak wyglądał zegarek przed zakupem przez Sopockie_Antyki .... zamieściłem fotkę !!!!!   ...i jak wygląda  po polerce  przez niego zrobionej  i wystawiony do sprzedaży ....to jest przestroga przed zakupem tej Certiny i nie uczciwym sprzedawcą.

+ wstawiony cytat opisu o nim z wiadomego portalu...

Banem szanowny zarząd niech nie straszy bo po to jest to forum oby ostrzegać przed takimi pajacami  ,chyba wszystko jasno przedstawiłem.

Pozdr.

P.S.

to tak odnośnie Pańskiej wypowiedzi Panie Dariuszu o świadomości zegarkowej o której Pan się wypowiadał

CHRONOS24.PL

 

 

Nie, to poziom Twoich wypowiedzi lokuje Cię poniżej poziomu oferty SA. 


Pozdrawiam

Piotr

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Nie jestem ekspertem w dziedzinie zegarków. Wydaje mi się, że gdyby była większa dostępność zachodnich zegarków vintage na rynku, to mniej ludzi nabierałoby się na oferty SA i ich pochodnych. Myślę, że niewiele z nas może sobie pozwolić na zakup ze średniej półki, nowej Omegi czy Loginesa, dlatego ludziska szukają używanych na aukcjach.

 

Zegarek można kupić w necie na allegro, ebayu, olx, lecz uważam, że nie ma szału. W niedzielę byłem na w-wskim bazarku staroci na Kole. Zegarków sporo, jednak ich zdecydowana większość to radzieckie. Dużo mniej Tissotów, Omeg to kilkanaście. Wydaje mi się, że ten sam obraz jest w internecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie jest tego sporo tylko trzeba wiedzieć czego szukać.

SA mają pięknie przepolerowane zegarki wyglądające jak nowe i zawsze będą na nie chętni.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Mam na myśli np. szwajcarskie zegarki, szczególnie te starsze. W serwisach, które wymieniłem nie ma ich aż tyle jakby się wydawało. Zwykle po jednej stronie ogłoszeń na firmę. Na giełdzie staroci też skromnie. Wydaje się, że te są przynajmniej najpopularniejsze. Są inne miejsca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jedna strona omeg vintage to i tak sporo- w końcu kiedyś nie były one takie tanie jak casio.

Najwięcej jest na portalach aukcyjnych.

 

No ewentualnie SA- oni zrobią ci chyba każdą omegę vintage na zamówienie:)


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kasparov

Dziękuję za takie cenne wskazówki  ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Cena jaką osiągnął ten zegarek mnie powala... doprawdy mistrzostwo polerki i wciskania kitu "unikatowy... bla bla bla" 

 

http://allegro.pl/kobaltowy-seiko-auto-xl-1972-vintage-bez-minimum-i4494876427.html

Rzeczywiście:)  , noszę się zamiarem sprzedania tego samego modelu tylko z granatową tarczą i na 21 kamieniach, dzięki aukcji dowiedziałem się, że jest on Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu mechanizm SEIKO kaliber 7005A, jak mam ten mechanizm na 21 kamieniach a nie 17 więc wezmę chyba więcej niż tysiaka??

 

Oczywiście w polerce stracili jedną z bocznych krawędzi, ale kogo to obchodzi? Nabywca chyba szczęśliwy, a to najważniejsze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ano pan Miecio jak polerował to trochę za długo przytrzymał i jakoś tak samo wyszło, że koperta zrobiła się nieco obła ;)... a może to jakiś mało znany i unikatowy wzór koperty. Kto wie, kto wie, możliwe że to prawdziwa perełka :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wolą wypolerowane jak d... niemowlaczka niż kopertę z jedną ryską. A czy tam powinny być krawędzie? Kogo to obchodzi. Grunt, że się świeci i do garnituru można założyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kopertę cyckają jak talala, ale żeby paprochy ze szkła usunąć to już większa szkoła jazdy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat ten model ma dość obłą kopertę z natury, więc sopockie szlifowanie jeszcze jako tako przyjęła. Widziałem gorsze kwiaty. A cena... kosmos.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

z pewnością stać ich na więcej:) Jeśli chodzi o Seiko, że zaginęła krawędź, która na zdjęciu koło koronki jest podświetlona...

post-69255-0-15155000-1409149205_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze terminowali u holenderskich szlifierzy diamentów....?:-) :-)

Np w Antwerpii...:-) :-) :-)


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście:)  , noszę się zamiarem sprzedania tego samego modelu tylko z granatową tarczą i na 21 kamieniach, dzięki aukcji dowiedziałem się, że jest on Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu mechanizm SEIKO kaliber 7005A, jak mam ten mechanizm na 21 kamieniach a nie 17 więc wezmę chyba więcej niż tysiaka??

 

Oczywiście w polerce stracili jedną z bocznych krawędzi, ale kogo to obchodzi? Nabywca chyba szczęśliwy, a to najważniejsze :)

 

 

Kupujący chyba jednak nie do końca zadowolony bo sprzedaję to SEIKO http://allegro.pl/kobaltowy-seiko-auto-xl-1972-vintage-bez-minimum-i4553516027.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

obstawiamy za ile pójdzie? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może zakupił w celach zarobkowych???  :P  Ok, ja myślę że 300 nie przekroczy  :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.