Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

czegokolwiek by nie wystawili tu na forum nikt raczej nie odważy się na poczytalny zakup od nich. Ciekawe jak wygląda pierwowzór tej Certiny - będzie pierwszy cud ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Certina na WUS:

http://forums.watchuseek.com/f11/arrived-today-certina-argonaut-220-a-598072.html

http://forums.watchuseek.com/f11/when-certina-argonaut-220-made-different-versions-486627.html

W tej z Allegro coś mi się szpara pomiędzy tarczą a kopertą nie podoba, tak na pierwszy rzut oka. 

Na uhrforum też tej szpary nie widać:

http://uhrforum.de/certina-argonaut-220-a-t59974


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koperta jest prawie idealna (widać jednak obicia) na powierzchniach zewnętrznych a już pod szkłem i pod deklem gdzieniegdzie widać syfek. Standard ;).  


Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewiem, co do malowania tarczy? Za dobrze to wygląda, oni mają kiepskiego "malarza".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jedna Certina. Co niej myślicie?

http://allegro.pl/zegarek-damski-vintage-certina-1972-b-c-m-i4700646654.html

 

 

I kolejna dla porównania od innego sprzedającego:

http://allegro.pl/certina-argonaut-280-stal-17-kamieni-i4694041826.html

 

 

Co Koledzy myślicie na temat ww.? Szczególnie pierwszego, jako, że ze znanej manufaktury,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne przykłady profanacji, niegdyś przyjemnych, zegarków przez durni z SA. Nie kupuj. Jeśli potrzebujesz uzasadnienia, to przeczytaj ten temat.

 

ps. Certina to zacna manufaktura?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym temacie zostało wszystko powiedziane o Sopockich Antykach, a ludzie z uporem maniaka:

a może jednak

a czy nie przerobiony

a czy oryginalny

a czy warto

a czy .......

 

SA działa na nasze forum jak płachta na byka, więc jest prośba o rozsądek. Podoba Ci się to kupuj, na żywo zobaczysz w czym tkwił haczyk. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi w oko wpadła ta Certinka, bez planów zakupowych i pamiętając o tym temacie, wrzuciłem.


Podczas tego samego przeglądania znalazłem podobną u innego sprzedawcy więc, też załączyłem.


Jeżeli chodzi o "znaną manufakturę" to chodziło mi o SA :) Nie dodałem tylko cudzysłowiu.


Po przeczytaniu tego tematu, już nawet dla sportu tam nie zaglądam (SA), ale jak coś na stronie wpadnie to zerkam. Czasem Koledzy wskazywali różne znaki szczególne więc, można się było dowiedzieć na co patrzeć, na co zwracać uwagę.


Pozdrawiam Kolegów.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość anger76

Taki certyfikat sprawia, że wszystkie drzwi stają otworem, a kolekcjonerzy dostają białej gorączki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na fakturze (marży) jest już wpisana marka. Na ile jest to "mocne"? 

Chodzi mi o ewentualne drążenie sprawy w przypadku stwierdzenie nieautentyczności zegarka.

 

-

Pytanie bardziej z ogólnych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hi hi hi, co to jest za marka?

Parnis?

 

czytać nie umiecie ? i po co te certyfikaty ?  :D  :lol:  :D Stoi jak wół Bucherer

 

 

 

Na fakturze (marży) jest już wpisana marka. Na ile jest to "mocne"? 

Chodzi mi o ewentualne drążenie sprawy w przypadku stwierdzenie nieautentyczności zegarka.

 

-

Pytanie bardziej z ogólnych.

 

 

trzeba będzie udowodnić, że certyfikat jest od tego zegarka, albo zegarek od tego certyfikatu

 

A ja np dowiedziałem się, że Firma Sopockie Antyki zarejestrowana jest na Panię Emilię Staszewską

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to kobieta "słup" jak w przypadku podpisywania umowy na abonament przez oszusta.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie bomba

ten lombard to chyba CARITAS

wystawiają zegarek wart wg faktury SA 1 302,00 zł  za 750,00 zł w opcji kup teraz

1 albo ktoś był tak zdesperowany, że oddał zegarek wart prawie 1,5 kafla za stówkę (ćpun, alkoholik)- mało prawdopodobne :D

2  albo lombard dał za zegarek parę stówek i po prostu chce do zegarka dołożyć - jeszcze mniej prawdopodobne :D

3 albo lombard wtopił i chce odzyskać chociaż część umoczonej kasy :lol:

 

 

 

A ja np dowiedziałem się, że Firma Sopockie Antyki zarejestrowana jest na Panię Emilię Staszewską

 

 ja z kolei dowiedziałem się o  numerze konta (sic) na który nigdy pieniędzy nie przeleję :P


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie to kobieta "słup" jak w przypadku podpisywania umowy na abonament przez oszusta.

Dlaczego? Biznes jak biznes. A że sprzedają picowane gawno i składaki, to inna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a na certyfikacie widnieje :"zegarek nareczny marki SOPOCKIE ANTYKI" ;d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedna aukcja na allegro a ile ciekawostek mozna z niej wyciagnac.


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tyle, że firma ma się dobrze od 2009r. Więc nasz/Wasz odzew ma się gorzej niż zużyty papier toaletowy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż tyle, że firma ma się dobrze od 2009r. Więc nasz/Wasz odzew ma się gorzej niż zużyty papier toaletowy :(

A dlaczego ma się mieć źle, badania naszych najlepszych naukowców amerykańskich pokazują, że ok.70 % ludzi nie rozumie tego co czyta...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.