Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

To Kolega hil2 17maja to ogłaszał, ja już też nie znalazłem tego, ale może jeszcze ma, powodzenia w poszukiwaniach. Przede wszystkim niech nie ustają i kolekcja się powiększa!


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainteresowały mnie 2 Longinesy, skłaniam się ku czarnej tarczy.

Proszę o info , czy warto do tematu podchodzić , czy opinia jaką cieszy się sprzedawca skreśla temat?

http://allegro.pl/zegarek-meski-longines-lite-zloto-18k-black-od1-i6207781413.html

http://allegro.pl/zegarek-meski-longines-1971-lite-zloto-18k-od-zl-i6207624384.html

Obydwa zegarki pozbawione są szkieł do zdjęć.

Nieprawdą jest ze mechanizmy uzyte są dziełami sztuki zegarmistrzowskiej, a bzdurą wierutną że są znane z precyzji chodu.

Tarczqa czarna jest malowana.

Co do ogolnej kondycji oferowanych egzemplarzy przez tego sprzedawcę bez sztabu ekspertow mozna kupić ......

"oryginalny" certyfikat autentycznosci, nic wiecej.

Omijać z daleka jesli nie posiada się rzetelnej wiedzy.


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Burns,
No według polskiego prawa to zabójca jest lepiej traktowany niż SA na forum :)

radomirrr1,
Będę szukał dalej.

Master Yoda,
O take informacje mi chodziło. Wielkie dzięki.
Czy te modele w oryginale miały czarną tarczę?
Co do marketingowego bełkotu nie musisz mnie przekonywać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa zegarki pozbawione są szkieł do zdjęć.

Nieprawdą jest ze mechanizmy uzyte są dziełami sztuki zegarmistrzowskiej, a bzdurą wierutną że są znane z precyzji chodu.

Tarczqa czarna jest malowana.

Co do ogolnej kondycji oferowanych egzemplarzy przez tego sprzedawcę bez sztabu ekspertow mozna kupić ......

"oryginalny" certyfikat autentycznosci, nic wiecej.

Omijać z daleka jesli nie posiada się rzetelnej wiedzy.

 

Co do czarnego to pelna zgoda - to malowanka i szkoda sobie nim zawracać głowę. Ale trzeba tez uczciwie przyznać, ze w natłoku marketingowego bełkotu sprzedawca informuje, że tarcza jest po renowacji. 

 

Natomiast drugi Longines wyglada całkiem OK. Oczywiscie wypicowany pod sprzedaz. Czy mechanicznie jest OK to juz albo trzeba zawierzyc sprzedawcy albo sprawdzic organoleptycznie przed zakupem. Niemniej ide o zaklad, ze identyczny egzemplarz u bardziej "renomowanych" sprzedawcow na alledrogo kosztowalby znacznie drozej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna perfidna zagrywka SA, choć to nie tylko ten pan sztucznie podbija ceny, ale mógłby choć odczekać tydzień żeby wymyślić że:

a.) licytujący rozmyślił się i nie zapłacił

b.) kupujący zwrócił zakupiony zegarek

A tak zostaje tylko c.) jestem oszustem i podbijam aukcje w celu osiągnięcia satysfakcjonującej ceny.

Wczoraj się sprzedał w licytacji:

http://allegro.pl/zegarek-damski-certina-lito-zloty-14k-od-1zl-i6207846702.html

Dziś został wystawiony do kup teraz:

http://allegro.pl/zegarek-damski-certina-lito-zloty-14k-od-1zl-i6232206893.html

Ciekaw jestem czy można to zgłosić do allegro żeby mu prowizji nie zwrócili?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakaś nowość na rynku sa

 

zaczynają sobie szacować wartość zegarka na aukcji od 1zł po czym wystawiają na kup teraz? czyżby za często musieli podbijać ceny i wystawiać ponownie aby zegarek się sprzedał? a może w końcu allegro zareagowało?


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do allegro nie ma co tego zgłaszać, nie mają dowodów, że sprzedający nie miał dwóch egzemplarzy ;). Kiedyś też przegrałem licytację (od razu się usprawiedliwię że w czasach przedforumowych :) ) po czym po paru dniach znów to wyskoczyło, i była ta sama śpiewka, Później zacząłem się przyglądać aukcjom i odkryłem że wracały zegarki które wygrywał jeden człowiek. Zwróciłem się do allegro i allegro mnie olało czyt. powiedzieli że nie ma powiązania więc nic nie mogą zrobić. Zwróciłem im uwagę że szansa na dwa identyczne zegarki x 3 które w dodatku wygrał ten sam koleś jest żadna i musieli coś zachachmęcić, ale oczywiście zapytali czy mam jakiś dowód. Allegro ma to gdzieś i na pewno nos to nie jest, ważne żeby kasa leciała :)

 

P.S. Sprzedający się z reguły nie zwracają o zwrot prowizji w takiej sytuacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Master Yoda i maze123 za cenne uwagi. Wasze opinie skierowały mnie chyba we właściwym kierunku, na co zwracać uwagę przy zakupie takich zegarków. Zainteresował mnie taki zegarek:

http://allegro.pl/cudowny-longines-flagship-r1956-zlote-szatony-box-i6207122346.html

Czy moje wątpliwości są prawidłowe, koronka nie od tego modelu, zeszlifowany dekiel - w oryginale był błyszczący z żaglowcem. Tarcza raczej odnawiana, napis flagship trochę zmieniony "p" dociągnięte w oryginale nie domknięte. Co do mechanizmu to już fachowiec.

Czy do dostania jest koronka przeznaczona do tego modelu?

 

Jeśli przekroczyłem ramy tego tematu, to proszę o info gdzie go umieścić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tarcza wygląda na malowankę

ogólnie cały zegarek odpicowany pod sprzedaż

jeśli dobrze widzę to conajmniej jedno ucho jest zniekształcone

niestety po ostrej polerce dekla żaglowiec przepadł lub zawinął do innego portu


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może być, że skrzywione, nigdy dotąd nie widziałem, by tak robili foty zegarkom - wygięty, naciągnięty pasek, zawsze pod kątem, mało zdjęć. Inne zegarki prezentują z wieloma zdjęciami, wykonanymi pod różnym kątem, też ujęcia równoległe płaszczyzny szkła do płaszczyzny obiektywu, co pozwoliło by stwierdzić równoległość - równość uszu.


Co nas nie zabije, to nas wzmocni (i postarzy  ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ktos ma cos do ukrycia to robi zdjecia tak aby nie bylo tego widac


OMEGA SEAMASTER 300M

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w Łodzi w jednym antykwariacie jest ładny flagship z certyfikatami z Longines'a, ale nie wiem czy cały czas go mają - jakiś czas temu był na allegro http://allegro.pl/longines-flagship-cal30ls-jak-nowy-certyfikaty-i6165589037.html. Też brak żaglowca na deklu - aż dziwne.

 

a co do omawianego - to w opisie jest napisane że tarcza odnawiana i pewnie z 2,5 będzie chciał za niego, 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję Master Yoda i maze123 za cenne uwagi. Wasze opinie skierowały mnie chyba we właściwym kierunku, na co zwracać uwagę przy zakupie takich zegarków. Zainteresował mnie taki zegarek:

http://allegro.pl/cudowny-longines-flagship-r1956-zlote-szatony-box-i6207122346.html

Czy moje wątpliwości są prawidłowe, koronka nie od tego modelu, zeszlifowany dekiel - w oryginale był błyszczący z żaglowcem. Tarcza raczej odnawiana, napis flagship trochę zmieniony "p" dociągnięte w oryginale nie domknięte. Co do mechanizmu to już fachowiec.

Czy do dostania jest koronka przeznaczona do tego modelu?

 

Jeśli przekroczyłem ramy tego tematu, to proszę o info gdzie go umieścić.

 

Żaglowiec na dekielku nie jest obowiazkowy, ponizej zdjęcie mojego modelu z 18k zlota ( zdjecie ”z archiwum tabletu' stad tylko od strony tarczy ;) ) w którym też nie wystepuje .

Koronka oryginalna Longinesa, dobierana, ale to norma w vintage i niewielka "ujma"-ulega zuzyciu.

Zegarek rzeczywiscie wygląda na 'mocno przygotowany" .

Tylko oglad osobisty przed zakupem.

Pozdrawiam.

post-48316-0-98178200-1464931646.jpg


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, bardzo dziękuję za informacje!

 

Master Yoda,

 

Szukając informacji na temat tego modelu, znalazłem chyba trzy lub cztery zdjęcia dekielka na których był lepiej lub gorzej  zachowany wizerunek żaglowca. Stąd moje przekonanie,że powinno być. Na jednej z niemieckich stron znalazłem taki egzemplarz, ale tarcza już była malowana i to wg mnie gorzej od w/w.

 

Montepulcinao,

 

Dzięki za namiar,chyba będzie mój :)

Jak tylko dotrze, dam znać. Zrobię fotkę, która może wyjaśni dlaczego uparłem się na Longinesa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, tak już wiem pooglądałem sobie. Wielkie dzięki. Upewniłeś mnie w wyborze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby SA wystawiał zegareczki na ebayu to za każdą nieprawdziwą informację miałby bada, zwrot i by się nauczył.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To marketing:)- czyli mówienie kłamstwa w taki sposób by wystarczylo za całą prawdę.

Mało kto zatrudnia prawnika by mu oferty na alle... przegladał.

 

Na e-bay są 'lepsi".


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak za te pieniądze (na tą chwilę 202,50 zł) można brać, ale nie wiadomo do ilu podbiją. Zwróć uwagę, że to jest maleństwo - tylko 1,5 cm. Koronka chyba dorabiana (chociaż oryginalna Omegi). Nie wiem czy to wina perspektywy ale wygląda jakby była krzywo zamontowana.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

warto przeczytać chociaż pobieżnie temat o SA. Ta omega skoczy do 400-500 na parę minut albo sekund przed końcem. Jak większość handlarzy na Allegro, sztucznie podbijają cenę, a zegarki można już znaleźć w następnym tygodniu na allegro. Jak się zapytasz jak to, odpowiedzą, że kupujący zrezygnował, bądź mieli dwa egzemplarze :). Allegro nie widzi w tym problemu, więc nie interweniuje. Dlatego odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego napisałem że na razie cena jest ok. Ale jak Kolega Montepulciano napisał napewno podbiją do końca aukcji.


Zegarki nie mają duszy... one ją kradną

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedzi. Zaproponuję zatem 250 i albo rybka albo pipka jak mawiał klasyk :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.