Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

warto przeczytać chociaż pobieżnie temat o SA. Ta omega skoczy do 400-500 na parę minut albo sekund przed końcem. Jak większość handlarzy na Allegro, sztucznie podbijają cenę, a zegarki można już znaleźć w następnym tygodniu na allegro. Jak się zapytasz jak to, odpowiedzą, że kupujący zrezygnował, bądź mieli dwa egzemplarze :). Allegro nie widzi w tym problemu, więc nie interweniuje. Dlatego odradzam.

 

Przecież to normalne że na większości aukcji z licytacją wysokie oferty padają tuż przed końcem, są nawet do tego specjalne programy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, że normalne, nienormalne jest natomiast to, że później pomimo, że aukcje się zakończyły - ktoś je wygrał, rozpoczynają się na nowo dość szybko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie 2 tygodnie później wszystko ponownie wystawione  na aukcjach. Nawet zdjęcia są dokładnie te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naczytałem się trochę na forum o tym sprzedawcy. Ale podoba mi sięten model - http://allegro.pl/zegarek-meski-omega-lite-zloto-18k-black-i6770303402.html

 

Z tego co przeczytałem to SA poleruje zegarki pod sprzedaż, ale jeżeli robi to dobrze to mi to nie przeszkadza. Na zdjęciach wydaje mi się że jest zrobione dobrze. Co powinien amator wiedzieć kupując taki model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Amator powinien wiedzieć, że jeśli wyda na ten szajs 4 kafle, to będzie mógł się określić mianem frajera. Kwarc (tzn. zdjęcia werku mi się nie wyświetlają, ale ten kaliber to zwykła bateryjna ETA)  i złota koperta z tarczą przemalowaną wedle uznania "artysty". Cudo. Cena złomu złota + sto złotych za werk, to by była rozsądna cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopockie Antyki zmieniły nazwę na FranzMarx :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Sopockie Antyki zmieniły nazwę na FranzMarx :)

Wylinka 2.jpg?height=240&width=320

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ten kolega z Sopockich Antyków to poważny sprzedawca, bo mam upatrzony u niego zegarek. Kupował ktoś z Was zegarek u tego kolesia? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ kończy się aukcja:)) Z góry dziękuje

 

Kupiłem Omegę Ranchero i wszystko było zgodne z opisem i sztuka, zatem bez uwag. Szybka wysyłka, dobra informacja itd.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich kupiłem kiedyś zegarek i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Zegarmistrz stwierdził, że zegarek w bardzo dobrym stanie i w oryginalnych częściach poza szybką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Omegę Ranchero i wszystko było zgodne z opisem i sztuka, zatem bez uwag. Szybka wysyłka, dobra informacja itd.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Kolega któremu odpowiedziałeś zadał pytanie 8 lat temu.....

Ja u nich kupiłem kiedyś zegarek i nie miałem żadnych zastrzeżeń. Zegarmistrz stwierdził, że zegarek w bardzo dobrym stanie i w oryginalnych częściach poza szybką.

Zdarza się, nawet najgorszym :lol:


Pozdrawiam, Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sopockie Antyki zmieniły nazwę na FranzMarx :)

O,to smutna wiadomość :( . Sop.Ant. to już był brand na polskim rynku ( chyba zmienili ludzi od marketingu). A już niewiele brakowało, źeby określić ich mianem manufaktura ( tak, nie bójmy się tego słowa). Cóż krew w piach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Blunio

Kupiłem Omegę Ranchero i wszystko było zgodne z opisem i sztuka, zatem bez uwag. Szybka wysyłka, dobra informacja itd.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Za to MARKETING mają opanowany do perfekcji :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu SA oferowały składaki Cyma, sprzedawane jako "fabrycznie nowe, leżaki magazynowe". Teraz sporo tego typu asortymentu można znaleźć u użytkownika Dantor-FHU. Warto się przyjrzeć tym "nowym" ometkowanym modelom sprzed wielu lat. Bo te "idealne" Omegi za 1 300 zł to jednak kuszą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U Dantor-FHU jak wiadomo kupiłem szkiełko do omegi logowane jakimś dziwactwem, a nie logiem omegi.

To sporo mówi o człowieku i jego asortymencie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Omegę Ranchero i wszystko było zgodne z opisem i sztuka, zatem bez uwag. Szybka wysyłka, dobra informacja itd.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

jesli mowa o '' OMEGA_ RANCHERO_1959_ UNIKAT '' < to niestety FAKE !

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 2 lata temu kupiłem tam żonie Omegę Ladymatic. 

 

Opis aukcji (kopiowałem w owym czasie z portalu aukcyjnego):

Przedmiotem aukcji jest piękna damska OMEGA LADYMATIC z pierwszej, kultowej serii wyprodukowana w roku 1966.

Oferowany egzemplarz zachowany jest w bardzo dobrym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki
zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu i trwałość mechanizm OMEGA kaliber 661 łożyskowany
na 24 rubinach, z naciągiem automatycznym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na
doskonałym chodzie. Tarcza zegarka srebrzysta, delikatnie pionowo metalizowana, w pięknym, widocznym na
zdjęciach stanie, z wysokimi indeksami, sygnowana “OMEGA”, "LADYMATIC", oraz “SWISS MADE” u dołu - nigdy nie
poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, złote, częściowo malowane na czarno. Koperta zegarka oryginalna,
wykonana z żółtego złota 14K oraz najwyższej jakości stali szlachetnej, tzw. "gold on steel", wykończona efektownym
szlifem lustrzanym, sygnowana. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 22mm, bez koronki 19mm, wysokość z
uszami 25mm a grubość ze szkłem 9mm. Dekiel oryginalny, stalowy, zakręcany, sygnowany i numerowany. Szkło
oczywiście oryginalne, sygnowane logo OMEGI. Do zegarka założony nowy skórzany pasek. Gwarantujemy zgodność
zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu oraz imienny certyfikat jego
autentyczności. W komplecie również estetyczne, pokryte czerwonym aksamitem pudełko na zegarek.

 

Jak było:

Zegarek odebrałem osobiście po miesiącu wielu telefonach, mailach, smsach i straconym czasie.

Około 2 tygodnie później zegarek przestał działać pomimo cudownego stanu w opisie . 

Zaniosłem zegarek do zegarmistrza a tam okazało się, że stan zegarka oraz i formacje o serwisie to zwykłe kłamstwo, ponadto roznitowana oś wahnika, brak nóżek tarczy, zerwana śruba tiretowa (jednej pozycji nie jestem w stanie rozczytać z kartki od zegarmistrza). Oczywiście sprawy tak nie pozostawiłem. Zakończyło się rekompensatą.

 

Podsumowując:

Nie polecam sprzedawcy, oraz wszystkie jego metamorfozy pod innymi nazwami. Opisy to istny onanizm marketingowy nie mający pokrycia w rzeczywistości. Szkoda czasu i pieniędzy. "Naprawiają" niskim kosztem by tylko wypchnąć ładnie wyglądający i opisany gniot. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Około 2 lata temu kupiłem tam żonie Omegę Ladymatic.

 

Opis aukcji (kopiowałem w owym czasie z portalu aukcyjnego):

Przedmiotem aukcji jest piękna damska OMEGA LADYMATIC z pierwszej, kultowej serii wyprodukowana w roku 1966.

Oferowany egzemplarz zachowany jest w bardzo dobrym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki

zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu i trwałość mechanizm OMEGA kaliber 661 łożyskowany

na 24 rubinach, z naciągiem automatycznym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na

doskonałym chodzie. Tarcza zegarka srebrzysta, delikatnie pionowo metalizowana, w pięknym, widocznym na

zdjęciach stanie, z wysokimi indeksami, sygnowana “OMEGA”, "LADYMATIC", oraz “SWISS MADE” u dołu - nigdy nie

poddawana renowacji. Wskazówki oryginalne, złote, częściowo malowane na czarno. Koperta zegarka oryginalna,

wykonana z żółtego złota 14K oraz najwyższej jakości stali szlachetnej, tzw. "gold on steel", wykończona efektownym

szlifem lustrzanym, sygnowana. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 22mm, bez koronki 19mm, wysokość z

uszami 25mm a grubość ze szkłem 9mm. Dekiel oryginalny, stalowy, zakręcany, sygnowany i numerowany. Szkło

oczywiście oryginalne, sygnowane logo OMEGI. Do zegarka założony nowy skórzany pasek. Gwarantujemy zgodność

zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu oraz imienny certyfikat jego

autentyczności. W komplecie również estetyczne, pokryte czerwonym aksamitem pudełko na zegarek.

 

Jak było:

Zegarek odebrałem osobiście po miesiącu wielu telefonach, mailach, smsach i straconym czasie.

Około 2 tygodnie później zegarek przestał działać pomimo cudownego stanu w opisie .

Zaniosłem zegarek do zegarmistrza a tam okazało się, że stan zegarka oraz i formacje o serwisie to zwykłe kłamstwo, ponadto roznitowana oś wahnika, brak nóżek tarczy, zerwana śruba tiretowa (jednej pozycji nie jestem w stanie rozczytać z kartki od zegarmistrza). Oczywiście sprawy tak nie pozostawiłem. Zakończyło się rekompensatą.

 

Podsumowując:

Nie polecam sprzedawcy, oraz wszystkie jego metamorfozy pod innymi nazwami. Opisy to istny onanizm marketingowy nie mający pokrycia w rzeczywistości. Szkoda czasu i pieniędzy. "Naprawiają" niskim kosztem by tylko wypchnąć ładnie wyglądający i opisany gniot.

Możesz przedstawić skan opisu od zegarmistrza ?

Ot tak abyś nie został posądzony o konkurencję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz przedstawić skan opisu od zegarmistrza ?

Ot tak abyś nie został posądzony o konkurencję.

 

Proszę. Pieczątkę usunąłem by reklamy nie robić. 

post-80718-0-11726800-1515144016_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tło tarczy zostało profesjonalnie odnowione" = malowanka = lepiej sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Tło tarczy zostało profesjonalnie odnowione" = malowanka = lepiej sobie darować.

Wiesz co? Jak zwał tak zwał ale robota zrobiona dobrze i ładnie... Sztuka zegarmistrzowska na szczęście jeszcze nie umarła a każdy rzemieślnik znajdzie dla siebie odpowiednią dziedzinę: Jeden specjalizuje się w serwisach, inny w dorabianiu części, jeszcze inny w profesjonalnej polerce i szlifie...są też tacy co "malują" tarcze... także tylko się cieszyć. Jedyne co to przyczepiłbym się do niebieskiego ringu w Atlanticu - trochę rozmazany. Jednak te oryginalne malowania też nie były zawsze idealne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.