Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Gość forest11

A ten kolega z Sopockich Antyków to poważny sprzedawca, bo mam upatrzony u niego zegarek. Kupował ktoś z Was zegarek u tego kolesia? Proszę o szybką odpowiedz ponieważ kończy się aukcja:)) Z góry dziękuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie kupowałem, ale napisz o którą konkretnie Tobie aukcję chodzi to może ktoś podpowie co może być nie tak z danym zegarkiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie teraz rozbawiłeś " poważny sprzedawca "!!! Żenada i śmiech ściąga jakieś starocia poleruje i wypycha pod szyldem niby firmy.Zwróć uwagę na jego opisy - masło maślane ,używa określeń których z pewnością sam nie rozumie ( kompilacja )z pewnością nie kupi u niego znawca zegarków tylko leszcz ..Sprawdź link : http://allegro.onet.pl/omega-lite-zloto-14k-a-d-1905-idealna-inwestycja-i1423299400.html

14kt?? 18kt i jeszcze korekta do opisu na dole -błazenada a co przedstawiają fotki widać!! i to wyświechtane pudełeczko do wszystkich fotek a zegarek zawinięty w papier wysyła :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Mysle ze kazda informacja na temat tego sprzedawcy sie przyda, nawet po 2 latach od ostygniecia kotleta. Gosciu niezle mydli na tej akucji:

 

http://allegro.onet.pl/omega-lite-zloto-14k-a-d-1905-idealna-inwestycja-i1423299400.html

 

wypisujac do tego bzdury.Tarcza w tym zegarku oczywiscie ze jest nieoryginalna.Omegi w tym okresie(1905) mialy sygnowane tarcze.

Doklejam watek w ktorym ten allegrowy sprzedawca sie udzielal:

 

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47737-cyma/page__hl__cyma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mysle ze kazda informacja na temat tego sprzedawcy sie przyda, nawet po 2 latach od ostygniecia kotleta. Gosciu niezle mydli na tej akucji:http://allegro.onet.pl/omega-lite-zloto-14k-a-d-1905-idealna-inwestycja-i1423299400.htmlwypisujac do tego bzdury.Tarcza w tym zegarku oczywiscie ze jest nieoryginalna.Omegi w tym okresie(1905) mialy sygnowane tarcze. Doklejam watek w ktorym ten allegrowy sprzedawca sie udzielal:http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47737-cyma/page__hl__cyma

Zwracam honor,nie pomyślałem i napisałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o tego od antyków to hipokryta sądz czytając (o mnie)

stylizuje sie na kogoś kto ma pojecie i renome którą sam sobie nadał .

zegarki są prze polerowane i do tego zdjecia poddane ordynarnej obróbce .

jednak to sprzedawca sprzedaje co mu do reki wpadnie czasami ma fajne zegarki ale za drogie zdecydowanie.

najlepiej sie wypowiedzieć o konkretnym zegarku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale mnie teraz rozbawiłeś " poważny sprzedawca "!!! Żenada i śmiech ściąga jakieś starocia poleruje i wypycha pod szyldem niby firmy.Zwróć uwagę na jego opisy - masło maślane ,używa określeń których z pewnością sam nie rozumie ( kompilacja )z pewnością nie kupi u niego znawca zegarków tylko leszcz ..Sprawdź link : http://allegro.onet.pl/omega-lite-zloto-14k-a-d-1905-idealna-inwestycja-i1423299400.html

14kt?? 18kt i jeszcze korekta do opisu na dole -błazenada a co przedstawiają fotki widać!! i to wyświechtane pudełeczko do wszystkich fotek a zegarek zawinięty w papier wysyła :-)

 

Kolego "tctf":

- sam usiłujesz sprzedawać zegarki na Allegro. Robisz to, nota bene, nie wykazując przychodu osiaganego z tego tytułu Urzędowi Skarbowemu czym narażasz (m.in) swoich klientów na poważne ryzyko grzywny;

- twoje powyższe wypowiedzi na nasz temat wypełniają wszystkie znamiona czynu opisanego w par.1 oraz par.2 Art. 212 KK ("Pomówienie"). Miej świadomość, że dalsza ich publikacja w tej formie wiązać się może z wystąpieniem przez nas na drogę sądową.

 

Pozdrawiamy,

Sopockie Antyki

 

 

P.S. brak umiejętności składania w całość wyrazów trzysylabowych i dłuższych ("komplikacja" odczytana przez Ciebie jako "kompilacja") raczej nie zostanie potraktowana jako okoliczność łagodząca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego "tctf":

- sam usiłujesz sprzedawać zegarki na Allegro. Robisz to, nota bene, nie wykazując przychodu osiaganego z tego tytułu Urzędowi Skarbowemu czym narażasz (m.in) swoich klientów na poważne ryzyko grzywny;

- twoje powyższe wypowiedzi na nasz temat wypełniają wszystkie znamiona czynu opisanego w par.1 oraz par.2 Art. 212 KK ("Pomówienie"). Miej świadomość, że dalsza ich publikacja w tej formie wiązać się może z wystąpieniem przez nas na drogę sądową.

 

Pozdrawiamy,

Sopockie Antyki

 

 

P.S. brak umiejętności składania w całość wyrazów trzysylabowych i dłuższych ("komplikacja" odczytana przez Ciebie jako "kompilacja") raczej nie zostanie potraktowana jako okoliczność łagodząca ;)

 

 

ulalala, ostro B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Jezeli juz chodzi o ta komplikacje to zastanawia mnie jedna rzecz, a mianowiacie jaka komplikacja jest w tym zegarku?

 

http://allegro.onet.pl/omega-lite-zloto-14k-a-d-1905-idealna-inwestycja-i1423299400.html

 

Cyt z aukcji:

"komplikacją dolnego sekundnika"

 

Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja :(

 

O komplikacjach mozna mowic w bardziej zaawansowanych mechanizmach a nie prostych mechanizmach 15-to kamieniowych z wychytem szwajcarskim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi to sie wydaje ze Panu S.P chodziło o kombinacje dolnego sekundnika :( :( :)

 

poza tym twardy gość :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( Zaciekawiony dyskusją i sprowokowany postanowiłem przeanalizować sytuacje i tak?.

Nie chciałbym być odebrany jako adwokat gościa o nazwie konta "tctf" ale:

Po pierwsze gość o nazwie konta ? Sopockie_Antyki? pisze ?? Kolego "tctf":

- sam usiłujesz sprzedawać zegarki na Allegro. Robisz to, nota bene, nie wykazując przychodu osiaganego z tego tytułu Urzędowi Skarbowemu czym narażasz (m.in) swoich klientów na poważne ryzyko grzywny;

- twoje powyższe wypowiedzi na nasz temat wypełniają wszystkie znamiona czynu opisanego w par.1 oraz par.2 Art. 212 KK ("Pomówienie"). Miej świadomość, że dalsza ich publikacja w tej formie wiązać się może z wystąpieniem przez nas na drogę sądową.

 

Pozdrawiamy,

Sopockie Antyki?

Moje pytanie skąd ta pewność kim jest ów "tctf" oraz, że sprzedaje lub usiłuje sprzedawać on zegarki na allegro i robi to w sposób nielegalny-nie zgodnie z prawem?

Odpowiedź jest bardzo ważna ponieważ taki wpis posiada wszelkie cechy znamion przestępstwa w myśl artykułu o pomówieniu! Jeśli okazałoby się, że "tctf" nie usiłuje sprzedawać zegarków na allegro i nie łamie prawa.

Po drugie zaciekawiony wszedłem w profil Wasz na allegro i znalazłem dwie negatywne oceny. Autor ryba-66 ?Transakcia nie doszła do skutku . Przedmiot niezgodny z opoisem ! Trwale uszkodzony/ w opisie ,że w doskonałym stanie oh i ah!!!/ Sprzedawca składał wiele deklaracji z ani jednej się nie wywiązał.Bardzo zły kontakt! Szczerze nie polecam!!!!!!!!!!!?

Drugi autor mops64 ?Zegarek stanął po kilku godzinach - okazało się, że był tak "zdrutowany" aby pochodził parę dni. 4 dni później w odpowiedzi na maile zaproponowano mi naprawę u tego samego "fachowca" a po odmowie oskarżono o oszustwo. Nie polecam.?

Jak rozumiem tym osobom nie zostało zarzucone przestępstwo w myśl artykuł wyżej wymienionych? Wszak wypowiedzi te mieszczą się w granicach swobodnej dyskusji i krytyki, którą gwarantuje nam Konstytucja! Czytaj analogicznie do wypowiedzi autora ?tctf".

Po trzecie bardzo proszę pokazać-wskazać mi gdzie owe przestępstwa miało miejsce. Bardzo mnie to interesuje.

Na koniec obu adwersarzom proponuję więcej zdrowego rozsądku i w myśl ideologii głoszonej przez Dobrego Wojak Szwejka gdzie na ?? wszystko jest dobra lewatywa?? wzięli głębszy oddech?.

pozdrawiam :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

:D

 

Nie wypada napisac ze zostal swietnie zmontowany specjalnie na sprzedaz u znajomego fachmana dlatego:

 

"Oferowany egzemplarz zachowany jest w świetnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ceniony za nadzwyczajną trwałość i precyzję chodu mechanizm OMEGA kaliber 285 z naciągiem manualnym oraz komplikacją centralnego sekundnika. "

 

Mydliny z komplikacjami i ze standardowym wolem roboczym c.285 zwanym tutaj dzielem zegarmistrzowskim.

 

A te wskazowki? ;) Po prostu mistrzostwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobre fotki i bajer w opisach to podstawa sukcesów na Allegro i innych portalach aukcyjnych ;)


Czas, to coś, co mówi, jak długo musimy czekać...

a305ed90f05795c0.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:D

 

Nie wypada napisac ze zostal swietnie zmontowany specjalnie na sprzedaz u znajomego fachmana dlatego:

 

"Oferowany egzemplarz zachowany jest w świetnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ceniony za nadzwyczajną trwałość i precyzję chodu mechanizm OMEGA kaliber 285 z naciągiem manualnym oraz komplikacją centralnego sekundnika. "

 

Mydliny z komplikacjami i ze standardowym wolem roboczym c.285 zwanym tutaj dzielem zegarmistrzowskim.

 

A te wskazowki? ;) Po prostu mistrzostwo.

 

 

No, patrzac na to z innej strony to centralna sekunda jest komplikacja, w stosunku do subsekundy, gdzie jak piszesz: Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja. A tutaj Omega dolozyla caly mostek :D , wiec przy duzej dobrej woli mozna to uznac za komplikacje, chociaz, zgadzam sie, brzmi smiesznie.

 

Co do mechanizmu 30-milimetrowego - moze on nie jest dzielem sztuki estetycznie, ale wybitnym dzielem mechaniki na pewno - dla mnie slowa "wol roboczy" i "będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, ceniony za nadzwyczajną trwałość i precyzję chodu mechanizm" to jest to samo, tylko w drugim przypadku duzo bardziej kwieciscie :D . Swietna rzecza przy kupnie takiego zegarka jest to, ze praktycznie na pewno pochodzi dlugie lata, i to dosc dokladnie, a i naprawic sie da bez problemu. Kupno natomiast np. automatu "vintage" z datownikiem, to niezaleznie od marki zawsze dreszczyk niepewnosci - czy wszystko dziala jak powinno, i jak dlugo podziala. A czym wiecej komplikacji (takich troche bardziej powaznych jak pelny kalendarz z faza ksiezyca czy stoper) tym dreszczyk niepewnosci wiekszy.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, patrzac na to z innej strony to centralna sekunda jest komplikacja, w stosunku do subsekundy, gdzie jak piszesz: Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja. A tutaj Omega dolozyla caly mostek :D , wiec przy duzej dobrej woli mozna to uznac za komplikacje, chociaz, zgadzam sie, brzmi smiesznie.

Standardowo zegarek posiada funkcą pokazywania miejscowego czasu i tutaj sekundnik się w tym pojęciu absolutnie mieści, a komplikacją w zegarku przyjęło się nazywać każdą dodaną funkcję poza zwyczajnym pokazywaniem czasu.

 

Co do mechanizmu 30-milimetrowego [...]

Czyli srutututu... ;)


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
No, patrzac na to z innej strony to centralna sekunda jest komplikacja, w stosunku do subsekundy, gdzie jak piszesz: Hmmm...Jezeli chodzi o subsekunde to ta "komplikacja" polega na przedluzeniu czopa kola posredniego(inaczej zwanego sekundowym) i nabiciu na ten czop wskazowki, a wiec zadna komplikacja. A tutaj Omega dolozyla caly mostek :) , wiec przy duzej dobrej woli mozna to uznac za komplikacje, chociaz, zgadzam sie, brzmi smiesznie.

 

Komplikacja centralnej sekundy tez smiesznie i wyimaginowanie brzmi co czesto ten sprzedawca wypisuje na swoich aukcjach.Nie ma czegos takiego , poniewaz nie jest to zadna komplikacja, a dodanie dodatkowego przelozenia celem umieszczenia centralnie sekundnika.Co innego werk ze stoperem i tak, to juz jest mechanizm z komplikacja.Byc moze dla tegoz sprzedawcy przedluzenie czopa na kole posrednim i umiesczenie wskazowki sekundowej wydaje sie na tyle skomplikowanym przedsiewzieciem technicznym iz pisze ze to komplikacja.Jedyne co mozna z tego wszystkiego wywnioskowac to to iz ow czlowiek nie ma pojecia o czym pisze w swoich opisach.

 

Standardowo zegarek posiada funkcą pokazywania miejscowego czasu i tutaj sekundnik się w tym pojęciu absolutnie mieści, a komplikacją w zegarku przyjęło się nazywać każdą dodaną funkcję poza zwyczajnym pokazywaniem czasu.

 

Wlasnie.

 

Co do mechanizmu 30-milimetrowego - moze on nie jest dzielem sztuki estetycznie, ale wybitnym dzielem mechaniki na pewno ....

 

A coz jest tam takiego wybitnego co np wyroznia ten mechanizm z posrod innych z centralna sekunda?Osmielil bym sie nawet napisac iz rozwiazanie centralnej sekundy w tym 285 jak na lata 60-te jest juz przestarzale, a ze werk sprawdzal sie jako wol roboczy to dlatego mozna bylo go produkowac i montowac do zegarkow nie zmieniajac lini produkcyjnej co wiaze sie z niemalymi kosztami .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie podłącze się do tematu kupiłem nie wiem czy szczęśliwie czy też nie taki zegarek u powyższego użytkownika allegro ocencie czy było warto cena 750 zł

 

Przedmiotem aukcji jest unikatowa damska OMEGA z 1958 roku. Oferowany egzemplarz zachowany jest w rewelacyjnym stanie. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm OMEGA kaliber 482 z naciągiem manualnym. Mechanizm jest po przeglądzie zegarmistrzowskim, w 100% sprawny i na doskonałym chodzie. Tarcza zegarka mleczno - kremowa, w pięknym, widocznym na zdjęciach stanie z "wysokimi", pokrytymi żółtym złotem indeksami sygnowana ?OMEGA? oraz ?SWISS MADE? u dołu. Wskazówki oryginalne, złote, typu "lancet". Koperta zegarka oryginalna, dwuczęściowa złocona grubą warstwą żołtego złota wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana i numerowana. Wymiary koperty to: szerokość z koronką 18mm, bez koronki 17mm, wysokość z uszami 25mm a grubość ze szkłem 7,5mm !!! Dekiel oryginalny, wciskany, sygnowany i numerowany, złocony żółtym złotem. Gwarantujemy zgodność zegarka ze zdjęciami. Kupujący otrzyma wraz z zegarkiem dowód zakupu w postaci faktury VAT oraz imienny certyfikat jego autentyczności. Zapraszamy do licytacji - AUKCJA BEZ CENY MINIMALNEJ - taka okazja szybko się nie powtórzy !!!

 

 

Proszę o informację żebym nie umoczył:-(

 

Dziękuję i pozdrawiam

post-36301-0-11975100-1299503543_thumb.jpg

post-36301-0-36298700-1299503564_thumb.jpg

post-36301-0-75120300-1299503568_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej mechanizm OMEGA kaliber 482 z naciągiem manualnym.
:)

Zegarek oryginalny. Koktajlowa Omega. Co do ceny nie wypowiadam się bo moim zdaniem zegarek tyle jest wart ile ktoś za niego zaoferuje. Dzisiaj 500 jutro 1500zł ;)

Opis mechanizmu mocno przesadzony :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Za zlota damke z oryginalna bransoletka mozna bylo by jeszcze sie zastanawiac czy tyle dac, natomiast za pozlacana ?Ten sznurek....nie ,no okazja jak sie patrzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej niezrozumiała rzecz to ten imienny certyfikat

ja zastanawiam sie jaką on ma wartość i jeżeli ten SP poskręca z czterech jeden to też on jest oryginalny bo jest na niego imienny certyfikat . Kim on jest?

Smieszna jest ta otoczka kogoś poważnego z renomą .

 

Cena ja bym tyle nie zapłacił ale wart jest tyle ile był wart dla Ciebie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najbardziej niezrozumiała rzecz to ten imienny certyfikat

ja zastanawiam sie jaką on ma wartość

Ma on taka sama wartość, jak ten cały pozostały bełkot marketingowy w opisie aukcji.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za zlota damke z oryginalna bransoletka mozna bylo by jeszcze sie zastanawiac czy tyle dac, natomiast za pozlacana ?Ten sznurek....nie ,no okazja jak sie patrzy.

Ten sznurek na pewno oryginał, z tego co pamiętam paski w cymach też były oryginalne.

 

A zainteresowanych sopockimi antykami zapraszam do poczytania tego tematu

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47737-cyma/page__hl__cyma__st__80

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten sznurek na pewno oryginał, z tego co pamiętam paski w cymach też były oryginalne.

 

A zainteresowanych sopockimi antykami zapraszam do poczytania tego tematu

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/47737-cyma/page__hl__cyma__st__80

 

przeczytałem temat choć długi ;)

 

Tekst SP że ma ambicje byc największym sprzedawcą w polsce zakrawa na mitomanie

 

Puknij ty sie człowieku w głowę,sprzedajesz czasami nie wiesz co a udajesz wielkiego sprzedawce z renomą :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.