Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

przeczytałem temat choć długi :angry:

 

Tekst SP że ma ambicje byc największym sprzedawcą w polsce zakrawa na mitomanie

 

Puknij ty sie człowieku w głowę,sprzedajesz czasami nie wiesz co a udajesz wielkiego sprzedawce z renomą ;)

Temat długi, choć dawno nieaktualizowany. Wygląda na to, że nos'y cymy się skończyły

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisze na swoim przykładzie - jak byłem zielony i niewtajemniczony w nasze forum to się zachwycałem zegarkami wystawianymi przez użytkownika sopockie antyki, ale teraz jak sie troche przy Was doedukowałem to omijam te aukcje.

 

Wniosek taki że na te zegarki skusi się raczej nowicjusz który jest na tyle zielony, że nie wie ile dany zegarek jest warty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy Ktoś z szanownych forumowiczów może wyjaśnić ten bełkot??i ile jest w TYM prawdy?? jaki ?? hełm?? tzn złocona?? ---odnośnie tej aukcji.

http://allegro.onet.pl/zlota-14k-ss-omega-seamaster-deville-auto-od-1zl-i1572329771.html

 

 

Wskazówki oryginalne, złote. Koperta zegarka oryginalna, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, przykryta "hełmem" z żółtego złota (tzw. "gold on steel"), wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Ktoś z szanownych forumowiczów może wyjaśnić ten bełkot??i ile jest w TYM prawdy?? jaki ?? hełm?? tzn złocona?? ---odnośnie tej aukcji.

http://allegro.onet....1572329771.html

Wskazówki oryginalne, złote. Koperta zegarka oryginalna, wykonana z najwyższej jakości stali szlachetnej, przykryta "hełmem" z żółtego złota (tzw. "gold on steel"), wykończona efektownym szlifem lustrzanym, sygnowana.

Opis jest skierowany do kupujących jednego konkretnego rodzaju, to znaczy do takich ludzi, którzy czytając ten tekst myślą: o Jezu jakie to mądre, przecież ja nic z tego nie rozumiem. :)

Tłumacząc z ichnego na nasze, bez zbędnych "ornamentów", to wystarczy jak zdanie brzmi tak: Koperta zegarka polerowana, ze stali nierdzewnej platerowanej złotem (stal-złoto).


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie fair jest pisanie w tytule aukcji, że zegarek jest 14 karatowy i stalowy. Sugeruje to, że w jakiejś części zegarek (np. pierścień) jest z litego 14 karatowego złota. Oczywiście tak nie jest. Również napisanie, że wskazówki są ze złota to przekłamanie. Złoto jest zbyt miękkie by mogłyby być z niego robione wskazówki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim nie fair jest pisanie w tytule aukcji, że zegarek jest 14 karatowy i stalowy. Sugeruje to, że w jakiejś części zegarek (np. pierścień) jest z litego 14 karatowego złota. Oczywiście tak nie jest. Również napisanie, że wskazówki są ze złota to przekłamanie. Złoto jest zbyt miękkie by mogłyby być z niego robione wskazówki.

mylisz się

pierscień może być z szczerego złota wskazówki również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @starhidiamu mod. edit. Tu przegiął:

Ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty.Wcześniej czy współcześnie jest to często pierścień obrotowy, zawierający rozmaite skale, umożliwiające np. odczyt drugiej strefy czasowej, prędkości pojazdu, itd., w zależności od typu zegarka.

owszem może być złoty !!! ale wcześniejszy link pokazuje o jakiej Omedze piszemy :)

A jeśli chodzi o wskazówki to też bym polemizował bo nie wie chyba co to jest "szczere złoto" na pewno by się lekko wygły :)

i myślę że kolega @maze123 ma rację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @starhidiamu mod. edit. Tu przegiął:

Ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty.Wcześniej czy współcześnie jest to często pierścień obrotowy, zawierający rozmaite skale, umożliwiające np. odczyt drugiej strefy czasowej, prędkości pojazdu, itd., w zależności od typu zegarka.

owszem może być złoty !!! ale wcześniejszy link pokazuje o jakiej Omedze piszemy :)

A jeśli chodzi o wskazówki to też bym polemizował bo nie wie chyba co to jest "szczere złoto" na pewno by się lekko wygły :)

i myślę że kolega @maze123 ma rację.

nabije se jescze jeden :)

I dodam że tego modelu omegi nigdy w reku nie miałeś :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szanowny @starhidiamu mod. edit. Tu przegiął:

Ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty.Wcześniej czy współcześnie jest to często pierścień obrotowy, zawierający rozmaite skale, umożliwiające np. odczyt drugiej strefy czasowej, prędkości pojazdu, itd., w zależności od typu zegarka.

owszem może być złoty !!! ale wcześniejszy link pokazuje o jakiej Omedze piszemy :)

A jeśli chodzi o wskazówki to też bym polemizował bo nie wie chyba co to jest "szczere złoto" na pewno by się lekko wygły :)

i myślę że kolega @maze123 ma rację.

 

mod. edit. komentujemy treść, a nie przymioty osobiste dyskutanta. Ustne ostrzeżenie.

 

a ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty w tym właśnie modelu omegi jest wykonany z

LITEGO ZŁOTA 14K , uszu koperty są pogryte złotą blachą grubości około 0,35mm czyli tzw GOLD CAP i nie myl tego ze złoceniem bo to dwie inne i całkiem rożne technologie

 

kolego @maze123

 

Przede wszystkim nie fair jest pisanie w tytule aukcji, że zegarek jest 14 karatowy i stalowy. Sugeruje to, że w jakiejś części zegarek (np. pierścień) jest z litego 14 karatowego złota. Oczywiście tak nie jest. Również napisanie, że wskazówki są ze złota to przekłamanie. Złoto jest zbyt miękkie by mogłyby być z niego robione wskazówki.

 

.. absolutnie nie masz racji ...zegarek wykonany właśnie ze złota 14K i stali i jak okiem sięgał po całym świecie prze eBay po chrono24

przez Indie aż po Amerykę tego typu omega zawsze w tytule aukcji ma właśnie ...GOLD/SS :) i jest to jak najbardziej fair bo jest to też jak najbardziej szczera prawda

 

 

pozdrawiam

 

 

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty w tym właśnie modelu omegi jest wykonany z

LITEGO ZŁOTA 14K ,

 

A gdzie mianowicie ten zegarek ma "lunetę, bezel"?

No bo "ściśle rzecz ujmując" to są nazwy ramki nie połączonej na stałe z kopertą, a jeszcze ściślej ujmujac to w Polsce używane są one do określenia obrotowej ramki/pierścienia/ występującej najczęściej w zegarkach ze stoperem, przeznaczonych do nurkowania.

No a lite to inaczej jednorodne, tak?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje szanownym forumowiczom (szczególnie dwóm ostatnim )za wyczerpujące odpowiedzi , mod. edit.

Zostanę z wiedzą odpowiedzi moderatora który jest TU autorytetem mod. edit.

pozdrawiam. :)

 

Wystarczy tyle, reszta to osobiste wycieczki, zakazane przez regulamin.

Ostrzeżenie ustne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macie szczęście, że są Święta. Następne będzie ostrzeżenie wpisane do akt.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2
mylisz się

pierscień może być z szczerego złota wskazówki również.

 

Odniosę się jedynie co do wskazówek, mianowicie były takie wykonywane i bardzo szybko przestano takich wykonywac.Gdzie niegdzie można takowe spotkac w szpindlowych repetierach z kalendarzem wysokiej klasy z drugiej polowy XVIII w. Złoto jest za miekkie na wskazowki,te które wykonywano były bardzo grube(cieńkie by się gieły a otwory na oś w nich rozłaziły) i przy niezmiernych umiejetnościach dało się ją nabić tylko raz na oś,były też takie z wtopioną tuleją i te można bylo kilka razy nabić.Przy próbie nabicia takowej na oś np nabijakiem albo się, wygnie albo się otwór na osi rozjedzie.Patrzac na wskazówki w tej Omedze to:

 

Są za cieńkie jak na złote wskazowki ktore mozna nabic........(co ja tu bede pisal).Proszę się przyjrzeć dokładniej tym wskazówkom,czy naprawdę nie widać na nich wyłażacej korozji(zwłaszcza sekundowa)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mod. edit. komentujemy treść, a nie przymioty osobiste dyskutanta. Ustne ostrzeżenie.

 

a ściśle rzecz ujmując ( bezel , luneta) to pierścień okalający szkło zegarka i mocowany do koperty w tym właśnie modelu omegi jest wykonany z

LITEGO ZŁOTA 14K , uszu koperty są pogryte złotą blachą grubości około 0,35mm czyli tzw GOLD CAP i nie myl tego ze złoceniem bo to dwie inne i całkiem rożne technologie

 

kolego @maze123

 

 

 

.. absolutnie nie masz racji ...zegarek wykonany właśnie ze złota 14K i stali i jak okiem sięgał po całym świecie prze eBay po chrono24

przez Indie aż po Amerykę tego typu omega zawsze w tytule aukcji ma właśnie ...GOLD/SS :) i jest to jak najbardziej fair bo jest to też jak najbardziej szczera prawda

 

 

pozdrawiam

 

 

 

 

:)

 

Kolego Kono,

 

Proszę o uważne czytanie tego co piszę. Ja nie kwestionuje, że są zegarki, których koperty wykonane są ze stali i złota i że opisuje się je GOLD/SS jak zresztą i Ty robisz w swoich aukcjach. Ja tylko napisałem, że wprowadzaniem w błąd jest pisanie w tytule aukcji 14k/SS podczas gdy koperta pokryta jest "hełmem" 14 karatowego złota, a żaden element nie jest z litego złota. Tak ja odczytałem to co napisał sprzedawca w opisie aukcji - nie wspomina on tam, że pierścień wykonany jest z litego złota (przy okazji, w tym modelu nie ma chyba osobnego pierścienia tylko koperta jest jednorodna - a więc może być albo cała złota, albo cała stalowa). Co do wskazówek to z tego co wiem złoto jest za miękkie by były z niego robione wskazówki. Ale możę masz pewność również w tym, iż w tym modelu są jednak złote? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to absolutnie nie podlega dyskusji wskazówki w tej omedze jak i zresztą prawie w każdej innej są w całości wykonane ze stali i tylko pozłocone jakąś tam cienką powłoczką złota

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego Kono,

 

Proszę o uważne czytanie tego co piszę. Ja nie kwestionuje, że są zegarki, których koperty wykonane są ze stali i złota i że opisuje się je GOLD/SS jak zresztą i Ty robisz w swoich aukcjach. Ja tylko napisałem, że wprowadzaniem w błąd jest pisanie w tytule aukcji 14k/SS poczas gdy koperta pokryta jest "hełmem" 14 karatowego złota, a żaden element nie jest z litego złota. Tak ja odczytałem to co napisał sprzedawca w opisie aukcji - nie wspomina on tam, żeby pierścień wykonay jest z litego złota. Co do wskazówek to z tego co wiem złoto jest za miękkie by były z niego robione wskazówki. Ale możę masz pewność również w tym, iż w tym modelu są jednak złote? pozdrawiam

 

tak i ten właśnie konkretnie model jest jak najbardziej wykonany ze stali i złota powtarzam złota a nie jakiegoś tam złocenia

co prawda dużo więcj w nim stali niż tego szlachetniejszego metalu ale nazwanie go gold/ss czy jakoś tam po polskiemu złoto/stal chyba nie jest tu jakimś naciąganiem bo jest to niewątpliwie jak najbardziej zgodne z prawdą

 

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ale czy na pewno ten pierścień jest ze złota?

Wiem, że koperty, które miały ten pierścień ze złota oznaczone były między uszami 14karat/stainles steel a tak to chyba jednak jest złocony pierścień.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Z tego co wiem to hełm zwany też potocznie w wojsku haurem czy garem zakłada się na glowę na służbie,w warunkach alarmowych, na ćwiczeniach, czy bojowych. jak widze hełm znalzl nowe zastosowanie w kopertach. No cóż w warunkach podanych wyżej może on również uchronić drogocenny zegarek przed odłamkami, rysami i innymi zniszczeniami, ale co wtedy stanie się z glowa? Cześć stalową koperty stanowi tu korpus koperty na która wprasowana jest na prasie część zlota koperty,byli tacy co potrafili te 2-e cześci oddzielic od siebie mechanicznie bez uszkodzeń obydwu części(miałem w rece taką koperte po takiej operacji).Tego typu koperty stosowalo wielu prducentow, można je również spotkać w lepszej jakości Cortebertach z tego samego okresu.Te koperty z zewnatrz wygladaja jak zlote, natomiast korpus stalowy umieszczony wewnatrz slu,zy za element wzmacniający koperte np przed uderzeniem(wgnioty itd).Z tego co widze to ta Omega ma tylko złotą(najprawdopodobniej) lub pozłacaną ramkę(gold caped, gold filed), oraz pozłacane uszy(gold caped,gold filed),reszta koperty to staluch.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odniosę się jedynie co do wskazówek,[...]

Z grubsza się zgadzam, ale chciałbym dodać, że złote wskazówki częste są jedynie w kieszonkowych zegarkach wysokiej klasy (np. A.Lange&Söhne), a złoto 18 karatowe idzie "zahartować"/utwardzić tak, że jest twardsze od stali z której są robione gwoździe, jednak w zegarkach naręcznych produkowanych już seryjnie, to się nie opłaca i wskazówki stalowe pozłaczane są już tu stosowane powszechnie.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i ten właśnie konkretnie model jest jak najbardziej wykonany ze stali i złota powtarzam złota a nie jakiegoś tam złocenia

co prawda dużo więcj w nim stali niż tego szlachetniejszego metalu ale nazwanie go gold/ss czy jakoś tam po polskiemu złoto/stal chyba nie jest tu jakimś naciąganiem bo jest to niewątpliwie jak najbardziej zgodne z prawdą

 

 

 

pzdr

 

 

 

OK. W taki razie zwracam honor. Po prostu w opisie aukcji jest już tylko mowa o tym, iż koperta wykonana jest ze stali i pokryta "hełmem" ze złota. A niestety często zdarza się, iż sprzedawcy chcąc uatrakcyjnić ofertę piszą, że koperta jest GOLD/SS w tytule aukcji podczas gdy jakaś część koperty jest jedynie pozłacana i żaden alement nie jest z litego złota. Jeżeli w tym przypadku tak nie było to rzeczywiście opis aukcji nie wprowadza w błąd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mariusz, ale czy na pewno ten pierścień jest ze złota?

Wiem, że koperty, które miały ten pierścień ze złota oznaczone były między uszami 14karat/stainles steel a tak to chyba jednak jest złocony pierścień.

 

Rafał ja twierdzę że jest na 100% litozłoty miałem kiedyś całkowicie pęknięty pierścień , kilka razy posiadałem taką omegę z dość znacznymi ubytkami "głęboko" uszkodzonym pierścieniem jak i np pierścień zmasakrowany od otwierania ...jest miękki co zdecydowanie tez wskazuje na złoto

poza tym nigdy tez nie nie widziałem by pierścień wykazywał jakiekolwiek przebarwienie przetarcie jak to jest w przypadku złocenia

 

..aha zapomniałem dopisać że nigdy też nie miałem tego napisu między uszami o którym wspominasz

 

bez najmniejszej wątpliwości stawiam 100% na złot

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak i ten właśnie konkretnie model jest jak najbardziej wykonany ze stali i złota powtarzam złota a nie jakiegoś tam złocenia

co prawda dużo więcj w nim stali niż tego szlachetniejszego metalu ale nazwanie go gold/ss czy jakoś tam po polskiemu złoto/stal chyba nie jest tu jakimś naciąganiem bo jest to niewątpliwie jak najbardziej zgodne z prawdą

 

Rafał ja twierdzę że jest na 100% litozłoty miałem kiedyś całkowicie pęknięty pierścień , kilka razy posiadałem taką omegę z dość znacznymi ubytkami "głęboko" uszkodzonym pierścieniem jak i np pierścień zmasakrowany od otwierania ...jest miękki co zdecydowanie tez wskazuje na złoto

 

Tak ale stwierdzenie, że jest tam cokolwiek z litego złota nie jest prawdą. Lite złoto oznacza element wykonany jedynie ze złota, a ta koperta nie ma takiego elementu i nie ma tu znaczenia jakiej grubości jest część złota w stosunku do stalowej. Nawet jakby stali było mniej niż złota to nie jest lite złoto... i tyle.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja twierdzę że jest na 100% litozłoty miałem kiedyś całkowicie pęknięty pierścień , kilka razy posiadałem taką omegę z dość znacznymi ubytkami "głęboko" uszkodzonym pierścieniem jak i np pierścień zmasakrowany od otwierania ...jest miękki co zdecydowanie tez wskazuje na złoto

poza tym nigdy tez nie nie widziałem by pierścień wykazywał jakiekolwiek przebarwienie przetarcie jak to jest w przypadku złocenia

 

..aha zapomniałem dopisać że nigdy też nie miałem tego napisu między uszami o którym wspominasz

 

bez najmniejszej wątpliwości stawiam 100% na złot

 

pzdr

 

Będę polemizował. Bo też mam i miałem takie zegarki. Wchodząc do archiwum Omegi czytam:

 

Case

Gold-cap on stainless steel

to oznaczenie między uszami mówi o tym, że ten pierścień czy ramka jest właśnie ze złota


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak ale stwierdzenie, że jest tam cokolwiek z litego złota nie jest prawdą.

 

Piotrze twierdzę jednak troszkę inaczej czyli dokładnie tak jak napisałem powyżej

 

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kaido2

Z grubsza się zgadzam, ale chciałbym dodać, że złote wskazówki częste są jedynie w kieszonkowych zegarkach wysokiej klasy (np. A.Lange&Söhne), a złoto 18 karatowe idzie "zahartować"/utwardzić tak, że jest twardsze od stali z której są robione gwoździe, jednak w zegarkach naręcznych produkowanych już seryjnie, to się nie opłaca i wskazówki stalowe pozłaczane są już tu stosowane powszechnie.

 

Osobiście spotkałem się z takimi w szpidlach, o Lange na zamowienie z takimi wskazówkami jak i o Patkach,VC,AP, Omegach i Longinach i niektorych amerykańcach tez cos slyszalem,lecz były to zegarki glównie na zamówienie,a o tych info jest nikłe.Prawde mówiac w zależności od zawartości w kruszcu innych stopów można by to zahartować i moglo by być to twardsze od gwożdzia lecz co za tym idzie napewno bardziej kruche i przy np złym nabicu takie wskazówki mogły by się zlamać nie pisząc już o tym jakby czasem takowe wskazówki o siebie zahaczyły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.