Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Będę polemizował. Bo też mam i miałem takie zegarki. Wchodząc do archiwum Omegi czytam:

 

Case

Gold-cap on stainless steel

 

Rafał mam w tej chwili cztery tego typu omegi monocoque gold/ss jeśli jutro lub pojutrze czas pozwoli ściągnę wszystkie ramki w tych omegach i podjadę do dobrego złotnika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK. Ja jutro zrobię zdjęcie i pokaże o co mi chodzi

Dodam jeszcze raz z archiwum

 

Case

Gold-cap on stainless steel

 

 

Case back

  • Unishell (case opening on dial side)
  • Full metal

Jeżeli chodzi o mnie to jednoznacznie mówi o omawianym zegarku, że pierścień wykonany jest w technice gold cap


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze twierdzę jednak troszkę inaczej czyli dokładnie tak jak napisałem powyżej

A ja nie twierdzą, tylko powtarzam to co napisane w aukcji, a mianowicie koperta monoque mechanizm wyciągany po wyjęciu szkiełka :) i tylko z tym tu dyskutuję, a nie z rzeczywistością, bo danego zegarka w rękach nie miałem.

 

I tych ściąganych ramek nie musisz zanosić do złotnika, bo one rzeczywiście są również z litego złota.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja się z tym nie zgodę i twierdzę tak jak pisałem pierścień jest 100% litozłoty

Dalej pozwolę sie nie zgodzić bo jak to przetłumaczyć:

 

More product information

Case : round (34,4 mm diameter), 14K yellow goldcap on stainless steel, SS case back.

For leather straps of 18 mm lug-size

International Collection : 1962-1972

i dalej, że były też takie modele:

14K solid yellow gold (BD, CHF 655.-) and stainless steel (ST, CHF 290.- on leather or CHF 350.- on SS bracelet).

ale to już inna referncja :)


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał ja się z tym nie zgodę i twierdzę tak jak pisałem pierścień jest 100% litozłoty

Uff... jeszcze ostatni raz powtórzę, nie może być lito złote coś co jest częściowo stalowe, a ta koperta na aukcji nie ma zakładanej złotej ramki (osobnej), tylko jest platerowana grubą warstwę złota podobnie jak uszy (czyli ma ten nieszczęsny chełm) tak twierdzi sprzedający, jeżeli twierdzisz inaczej to pogadaj z nim a n ie z nami. Widocznie masz inne koperty niż ta na aukcji... albo "|sa" się myli.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest koperta z mojej konstalacj z ukryta koronką

No nie jest to taka sama koperta jak ta na aukcji, Twoja ma osobno i dekiel i ramkę...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uff... jeszcze ostatni raz powtórzę, nie może być lito złote coś co jest częściowo stalowe, a ta koperta na aukcji nie ma zakładanej złotej ramki (osobnej), tylko jest platerowana grubą warstwę złota podobnie jak uszy (czyli ma ten nieszczęsny chełm) tak twierdzi sprzedający, jeżeli twierdzisz inaczej to pogadaj z nim a n ie z nami. Widocznie masz inne koperty niż ta na aukcji.

 

 

Piotrze nie masz racji ta koperta ma właśnie zakładaną osobną złota ramkę czyli tak jak poniżej na mojej koperta tylko ramki nie mam obfoconej

 

post-28643-0-34549500-1331838349.jpg

 

 

sopocki antyk zrobiła taką samą fotkę tylko z złożoną właśnie złotą ramką

poniżej jego fota

 

 

post-28643-0-97582500-1331838350.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piotrze nie masz racji ta koperta ma właśnie zakładaną osobną złota ramkę czyli tak jak poniżej na mojej koperta tylko ramki nie mam obfoconej

sopocki antyk zrobiła taką samą fotkę tylko z złożoną właśnie złotą ramką

 

A szkło masz zamocowane w ramce, czy w kopercie?


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A szkło masz zamocowane w ramce, czy w kopercie?

 

szkło z wewnętrzną lunetę czy tam zbrojeniem jest wciskane w kopertę na to nachodzi właśnie złota osobna ramka , wałek łamany i mechanizm wyciągany od góry poprzez przesunięcie tego pierścienia segera który widać dookoła stalowej koperty

 

sopocki antyk na foto ma ten pierścień blokujący zdemontowany

 

nie można tej koperty nazwać jednoznacznie monocoque jednak ta nazwa tak jakoś się przyjęła do tej linii i wszem i wobec jest tak nazywana

 

jutro mogę to dokładnie obfocić

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

szkło z wewnętrzną lunetę czy tam zbrojeniem jest wciskane w kopertę na to nachodzi właśnie złota osobna ramka

nie można tej koperty nazwać jednoznacznie monocoque jednak ta nazwa tak jakoś się przyjęła do tej linii i wszem i wobec jest tak nazywana

 

jutro mogę to dokładnie obfocić

 

Obfoć. :) No nie jestem nadal jeszcze pewny, czy to jest ta sama koperta, ale prawie mnie przekonałeś, Sopockich się nie będę pytał...

Osobiście miałem Omegę z kopertą bez osobnej ramki, platerowaną, ale faktycznie była ona zupełnie innego kształtu.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obfoć. :) No nie jestem nadal jeszcze pewny, czy to jest ta sama koperta, ale prawie mnie przekonałeś, Sopockich się nie będę pytał...

Osobiście miałem Omegę z kopertą bez osobnej ramki, platerowaną, ale faktycznie była ona zupełnie innego kształtu.

 

 

moja koperta to na 101% to samo co sopockich widać zresztą nawet po numerach w środku

fotki jutro zorganizuję i wrzucę pod wieczór tu do tematu , a sprawę czy to litozłoty piersień choć jestem pewny że tak

to i tak postaram się potwierdzić jutro lub w środę u jubilera

 

tymczasem pozdrawiam

 

dobranoc

 

 

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jescze jedno zdjecie uprzejmie prosze ocenić

należy do omegi seamaster de ville modelu który kiedys miałem , bez logo konia na deklu ale jednak .

Konstalacja miała odkrecany dekiel wiec ok, nie była taka sama.

ta jest otwierana górą .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jescze jedno zdjecie uprzejmie prosze ocenić

 

No dobrze, pewnie Sopockie tą ramkę kwieciście nazywa "hełm" , nie ma co już strzępić języka na ten temat. W zasadzie wszystko co on pisze nie można brać wprost, tylko trzeba interpretować. Dla jasności na samym dole aukcji powinien umieścić wyjaśnienia, co autor miał na myśli, pisząc...


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, pewnie Sopockie tą ramkę kwieciście nazywa "chełm" , nie ma co juz strzępić języka na ten temat. W zasadzie wszystko co on pisze nie można brać wprost, tylko trzeba interpretować. Dla jasności na samym dole aukcji powinien umieścić wyjaśnienia, co autor miał na myśli, pisząc...

 

sopockie antyki to bajarz i krętacz tak jak Pan pisał kieruje swoje opisy do ludzi co mysla o boże jakie to mądre.

nigdy nie stanął bym za nim bo mnie serce boli jak widze jego obrobione zdjecia i opisy .

Ciesze sie tylo że dał sie Pan przekonać w sprawie bezla :)

Moze to juz za dużo jak na świąteczny wieczór ale pozwolę se dodać (dla spokoju sumienia swego) - wskazówki tez złote :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sopockie antyki to bajarz i krętacz tak jak Pan pisał kieruje swoje opisy do ludzi co mysla o boże jakie to mądre.

nigdy nie stanął bym za nim bo mnie serce boli jak widze jego obrobione zdjecia i opisy .

Ciesze sie tylo że dał sie Pan przekonać w sprawie bezla :)

Moze to juz za dużo jak na świąteczny wieczór ale pozwolę se dodać (dla spokoju sumienia swego) - wskazówki tez złote :)

 

Myślę, że nie ma co sobie robić jaj z tej sprawy tylko warto to rozwikłać. Skoro w przypadku jednych zegarków producent wyraźnie wskazuje na kopercie, że ring jest z litego złota, a na innych nie (tak jak w ptrzypadku tej Omegi od Sopockich) to może powstać pewna wątpliwość. Tym bardziej, iż w archiwach Omegi również brak jest wzmianki w przypadku tego modelu żeby ring był złoty. Nie twierdzę, że nie jest ze złota tylko mam tu pewną wątpliwośc. Jeżeli kolega Kono ma taką samą Omegę jak Sopockie i będzie tak uprzejmy i ściągnię ring i złotnik potwierdzi, że jest to lite złoto to sprawa rozwiązana. Myślę, że ta operacja będzie również z pożytkiem dla sprzedających takie Omegi, będą oni bowiem mieli na przyszłość pewność, że nie wprowadzają (zakładam, że nieumyślnie oczywiście) kilentów w błąd.

A wskazówki ustalmy raz na zawsze złote nie są:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A więc Panowie dziś z rana rozmonciłem :) trzy różne omesie wszystkie w takich samych kopertach o jakie tu wojujemy (myślałem że mam cztery a okazało się że mam pięć tych zegarków ale to mniej ważne )wybrałem trzy tak by każda była stosunkowo inna co widać zresztą po numerach wewnątrz kopert

 

1 Seamaster DeVille manual różowe złoto/stal

2 Seamaster DeVille autoamt gold/ss

3 Seamaster automat gold/ss

 

żaden z moich zegarków nie ma nic nabite między uszami na pasem

 

bezele zawiozłem z rana do złotnika ...zostawiłem ..odebrałem około godziny 14 i tak ....

 

do rzeczy w zasadzie jak już wczoraj pisałem wyniku byłem na 100% pewny , bo tych zegarków prze moje łapy przeszło już z ponad pół setki :D

pierścienie jak widać z dołu podtoczone i co najważniejsze są jednolite , jednobarwne , jedne z bezeli ma dość wyraźne uszkodzenie ubytek jak widać też jest w tym samym kolorze

 

Jak wczoraj pisałem i zamieszczałem też foto bezel kryty złotem czyli GOLD CAP jest zupełnie inny i od spody stalowy

i Panowie to widać nie trzeba tego potwierdzać

 

Myślę że obfociłem to co trzeba przepraszam tylko za jakość bo foty robione " na kolanie " :) nie miałem czasu klamorni wyciągać :)

 

..aha Panowie nie żądałem od złotnika żadnych certyfikatów bo tu nie o to chodziło a raczej o sam fakt

 

P.S.

Pan złotnik zaproponował mi 270zł za te trzy pierścionki B):D:)

 

 

 

post-28643-0-39501700-1331838456.jpg

 

post-28643-0-98067800-1331838457.jpg

 

post-28643-0-66405700-1331838459.jpg

 

post-28643-0-01260800-1331838461.jpg

 

post-28643-0-55296400-1331838462.jpg

 

post-28643-0-90683700-1331838463.jpg

 

post-28643-0-26087900-1331838465.jpg

 

post-28643-0-69159600-1331838466.jpg

 

post-28643-0-09115500-1331838468.jpg

 

post-28643-0-68140200-1331838469.jpg

 

post-28643-0-17563900-1331838472.jpg

 

post-28643-0-90299000-1331838473.jpg

 

post-28643-0-36265200-1331838475.jpg

 

post-28643-0-05010400-1331838477.jpg

 

post-28643-0-64837200-1331838478.jpg

 

 

myślę że to już powinno rozwiać wszelkie niejasności :)

 

pozdrawiam

 

 

 

Mariusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawa profesjonalnie wyjaśniona. Ponieważ sam jestem fanem Omeg to tym większe podziękowania dla kolegi Kono za zaangażowanie. Ta niewielka ilość złota nie zmienia tak naprawdę zbyt wiele (szczególnie w wartości zegarka), ale dla zasady warto było to wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodam jescze jedno zdjecie uprzejmie prosze ocenić

 

Wyręczyłeś mnie. Właśnie to chciałem pokazać. I teraz zachodzi pytanie. Czy Omega opisywałaby w archiwum, że pierścień nie jest ze szczerego złota? Ta kwestia nie daje mi spokoju.

Przy okazji czy masz jeszcze zdjęcie mechanizmu i dekla. Lub napisz jaki tam był mechanizm i nr na wewnętrznej stronie dekla to zobaczymy w archiwum jak jest ten zegarek opisany.

Pytanie jeszcze do Mariusza. Jak złotnik zbadał te pierścienie, że stwierdził że są ze szczerego złota?


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zegarka juz nie mam od dawna

długo mi zeszło szukanie tego zdjecia bo wtedy juz byłem zdziwiony tym oznaczaniem

teraz pasowało do tematu .

 

była bez daty automat wiec pewnie kal 552. ref. nie znam .

tak oto wygladała

dsc02566s.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)Jak złotnik zbadał te pierścienie, że stwierdził że są ze szczerego złota?

 

A szczere złoto to nie jest złoto 24-karat ?

 

Szczerość jakoś bardziej mi się kojarzy z cechą charakteru niż próbą złota.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyręczyłeś mnie. Właśnie to chciałem pokazać. I teraz zachodzi pytanie. Czy Omega opisywałaby w archiwum, że pierścień nie jest ze szczerego złota? Ta kwestia nie daje mi spokoju.

Przy okazji czy masz jeszcze zdjęcie mechanizmu i dekla. Lub napisz jaki tam był mechanizm i nr na wewnętrznej stronie dekla to zobaczymy w archiwum jak jest ten zegarek opisany.

Pytanie jeszcze do Mariusza. Jak złotnik zbadał te pierścienie, że stwierdził że są ze szczerego złota?

 

Cześć Rafał

w sumie tego to nie wiem bo zostawiałem te pierścienie z rana a odbierałem dopiero po południu ..przy odbiorze pytałem dla 100% pewności , potwierdził że to LITOZŁOTE pierścienie i tak jak pisałem zaoferował za nie 270zł po 60zł za gram czternastki , jak je oddawałem to objaśniłem mu w czym tkwi wątpliwość ...czyli gold cap

ale jak kiedyś mi coś tam badał już dość dawno to brał kilka próbek przez ścieranie na jakąś płytkę potem bodajże kwachem jakimś to traktował ,wtedy wywnioskował że była osiemnastaka i to było prawdę bo była to francuska koperta omegowska z punca głowy orła ale wtedy jeszcze o tym nie wiedziałem

Rafał ale to była tylko kwestia potwierdzenia bo ja byłem tego pewien jak Ci już pisałem miałem kiedyś identyczny pierścień całkowicie pęknięty

w środku był litozłoty i tak jak pisałem złotnik wykonywał na nim naprawę czyli lutowanie złotem 14K i po za polerowaniu nie było absolutnie najmniejszego śladu

 

na drugiej fotce widać choć słabo że jest dość duże "zaoranie" na jednym pierścieniu to znowu upewnia że jest on z litego złota bo w najgłebszym miejscu uszkodzenia jest jak najbardziej ten sam materiał

co na zewnątrz

 

PS

jeśli dalej nie dowierzasz to mogę Ci to udowodnić na 110% ale zabieg będzie ryzykowny i jeśli się uda to na pewno wpłynie na niekorzyść przeszłego nabywcy testowanej Omegi B) tzn mam możliwość podfrezowania na maszynie CNC jakiegoś małego dość głębokiego rowka :D od spodu pierścienia :D i ocenić wgłębnie strukturę materiału

 

nie chciał bym tego robić ale jeśli diagnoza złotnicza i moje zapienienia nie są dość wiarygodne ..to mogę poświęcić jeden zegarek dla dobra nauki :)

 

 

 

 

 

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy kalibrze 563 znalazłem w archiwum taki opis koperty

Case : cushion-shaped,

 

Case

Solid yellow gold

 

 

Case back

  • Screw-in
  • Full metal

Dla mnie jest to niezrozumiałe dlaczego Omega opisuje w archiwum, że pierścień nie jest cały ze złota a jubiler twierdzi, że jest?

 

Widzę, że odpowiedziałeś w miedzy czasie. Nie niszcz pierścienia bo nie ma sensu żeby dla wyjaśnienia tego problemu coś niszczyć. Jednak dla mnie wciąż pozostaje wątpliwość sensu wpisu w archiwum.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.