Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość forest11

Sopockie Antyki

Rekomendowane odpowiedzi

Jednak dla mnie wciąż pozostaje wątpliwość sensu wpisu w archiwum.

 

Rafał nie mam pojęcie dlaczego tak jest w bazie omegi

ale ja Ci powiem tak gdyby nawet złotnik miał jakiś wątpliwości :D

to ja za to daję swoje dwie łapy obciąć że te bezele które są na moich fotkach są litozłote

 

poniżej masz foto gdzie widać lepiej numery ref w moich badanych omesiach

 

post-28643-0-23734300-1331838531.jpg

 

 

..a ...dodam jeszcze że bezel w gold cap-ie jest złoty ale musi być od spodu stalowy i często też na łączeniu z kopertą podchodzi korozją , moim zdaniem absolutnie nie ma takiej możliwości by kiedykolwiek był wykonany jakiś pierścień w gold -cap-ie który byłby także od spodu złocony jest to raczej niewykonalne bo nie było by możliwości by uzyskać taki ostry kant na łączeniu się pierścienia z kopertą ..zresztą jaki by to miało sen by ktoś zadawał sobie trudu i utrudniał życie owijając dookoła pierścień który ma milimetr grubości blachą która w gold capie ma około 0,35mm ??? B) więc owijając do okoła trzeba było by w środek wsadzić stalową blachę o grubości też około 0,3mm ?? więc po kiego szwajcar miał by tak kompilować sobie życie ????nie dość że to cała masa kombinacji to oszczędność absolutnie żadna

a co ważne zauważ że te bezele są także złote od spodu

 

nie mam obecnie fotki takiego pierścienia w gold capie ale wcześniej czy później zorganizuje takowa

 

 

 

:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał nie mam pojęcie dlaczego tak jest w bazie omegi

ale ja Ci powiem tak gdyby nawet złotnik miał jakiś wątpliwości B)

to ja za to daję swoje dwie łapy obciąć że te bezele które są na moich fotkach są litozłote

 

a jak będziesz browar pić :) no chyba, że przez słomkę :D

spoko, nie będę sprawdzał. Poddaje tylko do oceny to co jest napisane w archiwum a nie Twoje zegarki :)

..zresztą jaki by to miało sen by ktoś zadawał sobie trudu i utrudniał życie owijając dookoła pierścień który ma milimetr grubości blachą która w gold capie ma około 0,35mm ??? :D więc owijając do okoła trzeba było by w środek wsadzić stalową blachę o grubości też około 0,3mm ?? więc po kiego szwajcar miał by tak kompilować sobie życie ????

 

Może, jeżeli faktycznie tak jest, chodziło o sztywność pierścienia i dlatego miało to sens. Choć z drugiej strony jeżeli były też same ze złota...sam nie wiem.


Rafał

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wracając na chwilę do głównego wątku - Nasz ulubiony allegrowy sopocki wirtuoz sprzedaje aktualnie Rolexa Datejust. Szukam sobie właśnie czegoś takiego, wiec zajrzałem na aukcję i jedna rzecz mi się rzuciła w oczy:

 

w opisie zegarka:

 

Bransoleta zachowana w bardzo dobrym stanie, jednakże nosi ślady użytkowania

 

Ja przez takie coś rozumiem, że jej stan jest świetny poza drobnymi rysami wynikających z normalnego użytkowania.

 

Tymczasem jak się dobrze przyjrzeć to bransoleta ma jedno ogniwo najnormalniej w świecie uje... urwane! Wygląda to okropnie. Zwłaszcza że zegarek jest wyjątkowo biżuteryjny i jego zadaniem podstawowym jest dobrze wyglądać.

 

Niby szczegół i widać to na zdjęciu, ale wypada chyba napisać to w opisie, a nie pierdzielić że jest w bardzo dobrym stanie. Ja to zauważyłem dopiero po dłuższej chwili.

 

Ciekaw jestem jaka kosmiczna cena minimalna jest ustawiona... bo zegarek zacny (choć chyba skuszę się na wersję w stali lub z biało-złotymi wstawkami - właśnie poluję na eBay.


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sobie dziś aukcyjki przeglądałem które się kończyły i natrafiłem na kolejny kwiatuszek Pana z sopockich zabytków :) a dokładniej znowu zmataczony na maksa opis czyli

 

Przedmiotem aukcji jest unikatowy męski złoty LONGINES. Wyposażony w będący dziełem sztuki zegarmistrzowskiej, legendarny ze względu na precyzję chodu i trwalość mechanizm kwarcowy LONGINES kaliber L.420.1

 

 

DZIEŁO SZTUKI ZEGARMISTRZOWSKI buhahahahah !!!! :) :)

 

nie dość że opis pokręcony niby szanowny sprzedawca wspomina w opisie że to kwarc , ale zegarek wystawiony w mechanicznych , a na do dodatek jeszcze brak fotki werku tego "bateryjkowca"

 

http://allegro.pl/zegarek-longines-lite-zloto-18k-szafir-komplet-i1584537498.html

 

...oj nieładnie Panie z Sopotu ciekawe czy kupujący szukając i licytując w zegarkach mechanicznych jest przygotowany na pięknego kwarca :)

 

POWODZENIA :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dekiel to zdjęty i obfotografowany ale mechanizmu nie pokazano, czyżby wstyd?

 

A co do Rolexa, to ludzie jednak coś się nie palili, bo nawet 4000 zł nie dawali ;)


[b][i] Poszukuję starych high-end quartz'ów, zegarków kamertonowych i innych dzieci rewolucji elektronicznej [/i][/b]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy może ktoś mi wyjaśnić czemu przerabia się zegarki kieszonkowe na naręczne? czemu to służy i jaki ma cel? przykład:

http://allegro.pl/pa...1888458102.html

Najczęściej robi się pasówkę na mechanizmie kieszonkowym , gdy oryginalna koperta ulega zniszczeniu, ale dlaczego tak jak tutaj przerabia się dobre zegarki kieszonkowe na naręczne... hmm... jedynie co mi przychodzi na myśl to zwiększenie ceny.


Piotr Ratyński

 

   Adhibe rationem difficultatibus. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najczęściej robi się pasówkę na mechanizmie kieszonkowym , gdy oryginalna koperta ulega zniszczeniu, ale dlaczego tak jak tutaj przerabia się dobre zegarki kieszonkowe na naręczne... hmm... jedynie co mi przychodzi na myśl to zwiększenie ceny.

 

dzięki już przekopałem troche netu:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam pisze na tym starym temacie ponieważ jako nowy użytkownik nie chciałem zasmiecac forum. A więc pisze z pewnym pytaniem na temat wiarygodności Allegrowicz Sopockiej Antyki. Zastanawiałem się nad kupnem zegarka dla członka mojej rodziny któremu wiem ze sprawił by wiele radości . Prosił bym o opinie i delikatna wycenę (już wyczytałem na tym forum ze zegarek jest tyle wart ile się za niego zapłaci ale chodzi mi tylko o delikatne zaokraglenie) na temat tego zegarka http://allegro.pl/zegarek-damski-omega-geneve-lite-zloto-14k-ideal-i1957046923.html .Z góry bardzo dziękuje za każda odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ..

Heheh znów te Sopockie Antyki

Nie daj się nabrać na tego handlarza !!! nie ma zielonego pojęcia o zegarkach pisząc o ich doskonałości :)

sprawdź opisy wszystkich aukcji i przekonasz się że to jest masło-maślane . Chyba że chcesz z lupą patrzeć która jest godzina na tej omedze: szerokość z koronką 18,5mm, bez koronki 17mm, i ten imienny certyfikat jego autentyczności :) chyba że jest ze Stowarzyszenia Rzeczoznawców Jubilersko-Zegarmistrzowskich w co można wątpić po jego idiotyzmach i to wyświechtane pudełko do fotek wszystkich zegarków żenada :) Oczywiście sprzeda się za tyle ile dadzą ludzie ale poczytaj TO forum a wszystko będziesz wiedział

Pozdrawiam.

http://allegro.pl/vacheron-constantin-ultra-fine-zegarek-legenda-i1957046892.html

 

Tak się rozpędził z tym opisem ze nawet nie zauważył ze zegarek nie ma sekundnika :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Maślaność masła maślanego jest bardziej maślana niżeli maślanki z takiegoż samego masła maślanego...

 

Temat rzeka. Każdy swoje widzi i oby świadomość była ponad pęd do zakupu "okazji".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uhuhuu...

Mulitplikujemy sobie konta :)

 

http://allegro.pl/show_item.php?item=1957144871

 

Teraz to już Sopockie_Antyki1 B)

Czyżby stare obrosło w zbyt dużo sieciowych komentarzy..?

 

:)


" Dopóki nie skorzystałem z Internetu, nie wiedziałem że na świecie jest tylu idiotów " - S.Lem

" Naród wspaniały, tylko ludzie k_rwy " - Marszałek J.Piłsudski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co by nie pisać to jednak dla laika takiego jak ja aukcje sopockich wyglądają smakowicie. Ciekawi mnie to skąd on te mechanizmy omeg bierze w takim tempie. Niestety z tego co widzę to co najmniej 40% omeg vintage na alledrogo wystawia sopockie :P

Ja w sopockie nawet nie wchodzę, ale kupujących ma jednak sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pyatnie mam, czy "koperta wykonana z litego, 18-karatowego (0,750) żółtego złota" to oznacza, że w całości jest ze złota czy jest pozłacana? jestem laikiem wybaczcie.

 

Interesują mnie 2 aukcje

 

http://allegro.pl/zegarek-damski-certina-lito-zloty-18k-ideal-box-i2097125446.html

 

http://allegro.pl/lito-zloty-zegarek-damski-tissot-monocoque-bcm-i2097126429.html

 

Co wy na to? Jaką wartość mają te zegarki? Pytam o konkretny przedział cenowy bo wiem że są warte tyle za ile je ktoś wylicytuje. Ale konkretnie 1K-2K PLN a może więcej czy 100-500 pln

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, koperty sa cale ze zlota.

 

W przypadku zegarkow damskich rynek jest bezlitosny - zasadniczo w przypadku kwarca wartosc zlotego zlomu, plus moze 100-200 zl (i to mimo , ze Ten Tissot jest naprawde bardzo ladny). Za mechanika troche wiecej, ale dalej glownie tyle, ile warte jest zloto.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. W takim razie dam sobie na luz z tymi dziełami sztuki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem kompletnym laikiem w sprawie zegarków. Sopockie_antyki mają na swojej aukcji taki oto zegarek http://allegro.pl/zegarek-meski-omega-geneve-dynamic-od-1-zl-i2205117885.html który bardzo mi się podoba. Wyczytałem wiele negatywnych opinii na temat tego sprzedawcy, jednak patrząc na ten konkretny model... wart uwagi czy nie bardzo?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jestem kompletnym laikiem w sprawie zegarków. Sopockie_antyki mają na swojej aukcji taki oto zegarek http://allegro.pl/ze...2205117885.html który bardzo mi się podoba. Wyczytałem wiele negatywnych opinii na temat tego sprzedawcy, jednak patrząc na ten konkretny model... wart uwagi czy nie bardzo?

 

też jestem ciekawy opinii speca od Omeg Vintydż

patrzyłem na ten zegarek, nie pasują mi napisy, koperta oryginalnie szczotkowana (?) - po pełnej polerce

poza tym brzydka sprawa na obrzeżu tarczy na godz. 10. i 4.

 

Edit. zegarek na pewno "picowany" na sprzedaż

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem po opisie jego aukcji, te brzydkie sprawy to sposób na ściągnięcie tarczy, przynajmniej tak wywnioskowałem, aczkolwiek nie jestem pewien i dlatego zwracam się z zapytaniem do ekspertów czy licytować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie jest najgorsza. Ale stanowczo przesadzono z polerowaniem - cala koperta wyoblona. Odradzam ze wzgledu na koperte.


Zadna praca nie hanbi, ale kazda meczy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tarcza nie jest najgorsza.

 

czyli te napisy są takie w oryginale?

chodzi mi przede wszystkim o ich grubość i koślawość O i G

(pytam tylko, nic nie twierdzę :rolleyes: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.