Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czytałem że wzesne Rakiety miały logo PCzZ ale i Swiety miały też logo rakietowe. To ten sam mechanizm 2603.

Tego białego nie widziałem ale nie sądze żeby to była współczesna tarcza. 

Może bardziej zorientowani koledzy powiedzą coś więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może źle widzę, ale Gregorianowy Svet z Nowych nabytków ma tarcze wypukłą, a ten na aukcji (biały) prostą i chyba nie do końca dobrze spasowaną z koperta, co może sugerować współczesny "twór". Chyba, że tylko zdjęcia są takie sobie i do tego szkło "przekłamuje obraz" spłaszczając go.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czytałem że wzesne Rakiety miały logo PCzZ ale i Swiety miały też logo rakietowe. To ten sam mechanizm 2603.

Tego białego nie widziałem ale nie sądze żeby to była współczesna tarcza. 

Może bardziej zorientowani koledzy powiedzą coś więcej.

Logo Rakiety stosowane było dopiero od połowy lat 60 przedtem zegarki z Petrodworca miały logo PCzZ, starsze werki miały też szlif pasowy.Moim zdaniem ten czarny Svet to Rakieta przemalowana przez kolesi z Ukrainy na Sveta tak jak wieprzek Kargula umalowany na dzika :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Logo Rakiety stosowane było dopiero od połowy lat 60 przedtem zegarki z Petrodworca miały logo PCzZ, starsze werki miały też szlif pasowy.Moim zdaniem ten czarny Svet to Rakieta przemalowana przez kolesi z Ukrainy na Sveta tak jak wieprzek Kargula umalowany na dzika :) 

Nie wim nie znam się na pobiedach kamach sviet-ach  ale z tego co  widze to trzeba szybko kupować takie eksponaty bo niedługo oryginału nie kupisz wszystko będzie przemalowane a ukraińcy to chyba śledza fora i tylko hasło pada SVIETY POSZUKIWANE !!!! i już malcziki rabotają sviety i na ebay - potrzeba de luxy no to klepiemy :wacko:  jak widać po ostatnich aukcjach allegro coraz wiecej takiego towaru i coraz lepszej jakości (tarcza poliota de lux słoneczna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widziałem go już wczoraj, może i okazja, ale tarcza wyraźnie oberwała. Szczególnie to widać miedzy 5 a 7. Środek w miarę ok, ale na obwodzie jest nie najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś takiego Sveta z werkiem z logiem Rakiety. Muszę rozkręcić pozostałe moje Svety aby zobaczyć co tam siedzi.

post-4379-0-85483600-1392111836_thumb.jpg

post-4379-0-94644200-1392111838_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najpierw fakty:

  • w większości spotykanych Svetów jest werk z puncą Rakiety.
  • również w każdym z moich Svetów jest werk z puncą Rakiety.

Trudno mi zatem kupić teorię o bezwzględnej konieczności występowania werków z puncą PCzZ w Svetach (byłoby może milej gdyby tak było ale to nie warunek sine qua non).

 

Dodatkowo:

  • Nikt nie wie dokładnie do kiedy (do którego rocznika) produkowano te stare Svety
  • stare Svety nie występują w katalogach
  • Raketa jako nazwa (znak?) weszła od 1962r.
  • Ponieważ mówimy o tej samej fabryce to wydaje się naturalne, że te dwa okresy mogły się nakładać na produkcję

Ważne - w tych dyskusjach często pojawiają się stwierdzenia typu "ktoś gdzieś coś czytał", słyszał" , "uważa.." "wydaje mu się" itp. Proszę zatem, aby przy takich bardziej specjalistycznych dyskusjach, kiedy ktoś jest na dodatek mocno przekonany o swojej racji, o podawanie źródeł takiej wiedzy, żeby można było potwierdzić ich wiarygodność. Bo jak sami wiecie w internecie czy na forach jest tak, że ktoś coś kiedyś napisze, dwóch to powtórzy, trzeci i czwarty powieli a potem, po jakimś czasie stwierdzenie staje się już "prawdą objawioną"

 

Ja nie mam żadnego problemu ze zgadzaniem się z dowolnymi teoriami ale muszą one być poparte prawdziwym materiałem dowodowym typu :

  • katalogi,
  • paszporty,
  • dokumenty fabryczne,
  • ew. praktyka rynkowa

Cenne są również specjalistyczne wątki z wiarygodnych forów itp. (np. WUS, CH czy rosyjskie) ale jeśli nie ma tam dowodów to mają charakter jedynie wspomagający (dla zapoznania się z opiniami).

 

 

W Leningradach spokojnie np. doszliśmy do przekonania na podstawie szeregu źródeł, że werki Kirowa nie są tam prawidłowe (no ale tam był problem 2 różnych fabryk a nie jednej)

Edytowane przez Gregorian

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz racje z ruskimi zegarkami nigdy nic nie wiadomo i nigdy nie ma twardych dowodów.Zawsze jest "ktoś gdzieś coś czytał", słyszał" , "uważa.." "wydaje mu się" Dlatego warto takie kwestie na forum lustrować ,a im więcej teorii i opinii tym lepiej. Mnie najbardziej gryzie ten  zegarek z mojej skromnej kolekcji -Raketa, a werk sygnowany PCzZ ,na tarczy 16 jewels, a na werku 15 kamniej,zegarek jest w przyzwoitej kondycji a najdziwniejsze, że nie ma żadnych typowych znamion przeszczepu(screwdriver marks) 

post-67292-0-44418900-1392135761_thumb.jpg

post-67292-0-26238900-1392135771_thumb.jpg

post-67292-0-83690200-1392135784_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radzieccy włodarze zarządzili że wszystkie zegarki wychodzące z fabryki w Petrodworcu od 1962 roku beda się nazywały Rakieta

była to tzw propaganda podboju kosmosu.

Wszyscy wiemy dobrze że Sviety produkowano tez w późniejszych latach więc na pewno idea nie zgodziła się z zapasami magazynowymi :D

Mój sviet ma dedykację z 1968 roku (zakładam że była robiona w nowym zegarku) i idąc tym tropem można zaryzykować stwierdzenie że były produkowane także w latach 70tych

Dlatego również uważam ze logo Rakiety nie swiadczy o nieoryginalności Svietów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian ma rację. Warto swoje twierdzenia podeprzeć jakimś źródłem. Problem w tym że o takie twarde źródła jak katalogi ze Svetami naprawdę trudno. Moim zdaniem warto dopuścić inne formy zdobywania informacji. Co sądzicie o tym co mamy tutaj:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_Goy2mbijPY

http://www.youtube.com/watch?v=PNMMSQHKnW4

 

Petrodvorets Factory watches have had different names, i.e. “Baltika”, “Leningrad”, “Petrodvorets”, etc., but since 1962, further to a government decree, all watch manufacturers were bound to have only one brand name. “Raketa” has won the contest, as after Gagarin’s space flight this name was exceedingly popular.

 

Wynika z tego że od 1962 roku zgodnie z rozporządzeniem ówczesnych władz w jednej fabryce możliwe było produkowanie tylko jednej marki zegarków, w naszym przypadku Rakiet. Przypominam też że mimo odwilży za czasów Chruszczowa ZSRR nie było miejscem gdzie prawo szło w jednym kierunku a ludzie robili co chcieli ;-) Zapasy magazynowe dla władz nie były żadnym wytłumaczeniem, a kodeks karny był surowy.

 

Czy są jakieś źródła / dowody że Svety były produkowane później? Widzę że jest dużo Svetów z logo rakiety, ale widząc co się dzieje na rynku, na tej podstawie trudno twierdzić że tak powinno być. Poza tym skoro mechanizmy pasowały do siebie, podejrzewam że były też wymieniane w celach serwisowych, gdy zegarki te jeszcze były użytkowe a nie kolekcjonerskie :-) Osobiście spotkałem się z opiniami że Svety były produkowane tylko do 1955 roku, ale na to nie mam żadnego potwierdzenia, więc tą informację traktuję dosyć luźno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gregorian ma rację. Warto swoje twierdzenia podeprzeć jakimś źródłem. Problem w tym że o takie twarde źródła jak katalogi ze Svetami naprawdę trudno. Moim zdaniem warto dopuścić inne formy zdobywania informacji. Co sądzicie o tym co mamy tutaj:

 

http://www.youtube.com/watch?v=_Goy2mbijPY

http://www.youtube.com/watch?v=PNMMSQHKnW4

 

Petrodvorets Factory watches have had different names, i.e. “Baltika”, “Leningrad”, “Petrodvorets”, etc., but since 1962, further to a government decree, all watch manufacturers were bound to have only one brand name. “Raketa” has won the contest, as after Gagarin’s space flight this name was exceedingly popular.

 

Wynika z tego że od 1962 roku zgodnie z rozporządzeniem ówczesnych władz w jednej fabryce możliwe było produkowanie tylko jednej marki zegarków, w naszym przypadku Rakiet. Przypominam też że mimo odwilży za czasów Chruszczowa ZSRR nie było miejscem gdzie prawo szło w jednym kierunku a ludzie robili co chcieli ;-) Zapasy magazynowe dla władz nie były żadnym wytłumaczeniem, a kodeks karny był surowy.

 

Czy są jakieś źródła / dowody że Svety były produkowane później? Widzę że jest dużo Svetów z logo rakiety, ale widząc co się dzieje na rynku, na tej podstawie trudno twierdzić że tak powinno być. Poza tym skoro mechanizmy pasowały do siebie, podejrzewam że były też wymieniane w celach serwisowych, gdy zegarki te jeszcze były użytkowe a nie kolekcjonerskie :-) Osobiście spotkałem się z opiniami że Svety były produkowane tylko do 1955 roku, ale na to nie mam żadnego potwierdzenia, więc tą informację traktuję dosyć luźno.

Wynika z tego że od 1962 roku zgodnie z rozporządzeniem ówczesnych władz w jednej fabryce możliwe było produkowanie tylko jednej marki zegarków, w naszym przypadku Rakiet. Przypominam też że mimo odwilży za czasów Chruszczowa ZSRR nie było miejscem gdzie prawo szło w jednym kierunku a ludzie robili co chcieli ;-) Zapasy magazynowe dla władz nie były żadnym wytłumaczeniem, a kodeks karny był surowy.

 

Nie chodziło o każdą fabrykę tylko o tą konkretną w Petrodworcu. 

Nie wiem czy są konkretne żródła, Katalogi itp. ale dla większości z nas jasne jest że PCzZ po 1962 produkowała nie tylko Rakiety. 

Dowodem nie ale ważnym argumentem do przypuszczeń jest to że radzieckie fabryki "wypuszczały" w różym okresie  zegarki z róznymi oznaczeniami, werkami itd.

 

No i jeszcze pokażę wpis Kolegi ( w mojej opinii jest to ekspert w dziedzinie) nie dotyczy to bezpośrednio tematu ale "rzuca światlo" na całokształt radzieckiej produkcji

post-47356-0-42627300-1392164611_thumb.png

 

cytat z tego wątku

http://zegarkiclub.pl/forum/topic/86883-punce-i-oznaczenia-werkow/?hl=punce

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A na CW badali tematy Svetów?

Dla mnie to nie jest kwestia Sveta,Majaka,Leningrada, Nevy czy Rakety.Generalnie chodzi o oryginalnosć rzadkich radzieckich zegarków oferowanych ównie z terenu Ukrainy .Powoływanie się na katalogi ,zagraniczne fora czy dekrety władz w celu dorobienia alibii tym je...m sprzedawczykom nie ma sensu.Dla mnie sprawa jest prosta- jak zegarek ma tarcze jak pupa niemowlaka ,a werk poharatany śrubokrętami jak pole po podorywce- to jest FAKE period 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdy widać takie ślady o których piszesz, nie ma tematu, wszystko jest jasne. Jednakże to na czym bazują te "je.... sprzedawczyki" to niewiedza kupujących. Skoro ludzie biją się o pięćdziesięcioletni zegarek z oryginalną folią na dekielku, licytacja dochodzi do sześciuset złotych, to mi ręce opadają, wszystko opada... Gorzej że poza producentami z młotkiem i śrubokrętem są też profesjonaliści. Masz też rację, tu nie chodzi o Sveta, a o ogólną tendencję, że coraz trudniej będzie kupić coś oryginalnego, wszystko made in ukraine i made in china... Po svetach może przyjdzie czas na coś kolejnego, i tak po kolei, rozprawiając się z mitami i porządkując wiedzę.

 

Osobiście chcę wiedzieć jak najwięcej by nie dać się oszukać. To nie jest dorabianie alibi, wręcz odwrotnie, wytrącanie głównej oręży - niewiedzy ludzkiej. Problemem jest brak źródeł tej wiedzy, albo źródła zaprzeczające sobie.  Mamy Pana Antonowa, Levenberga, Gordona i zagraniczne fora, czyli kropla w morzu potrzeb :-) Może warto założyć nowy wątek by forumowicze podzielili się swoimi źródłami i metodami dochodzenia do prawdy ;-)

Edytowane przez sowa2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam taką kieszonkę - naręczny by mi się przydał, ale ten to jakiś składak.

A co to za kieszonka - dawaj zdjęcia bom ciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie w świetle tego co się dzieje na alle. Złocona Pobieda? Złocony Kirowski ze stosunkowo rzadką tarczą? Czasy rusków za 5pln minęły bezpowrotnie. U mnie ostatnio dziura budżetowa, ale gdyby nie to, to ta Pabieda byłaby już u mnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racja, Pobieda bajka, ale też na chwilę obecną się "wyportkowałem" z kasy. Kir po SPA też duży by zyskał. Co, do olimpijczyków, to nie czuję do nich "mięty". Pobieda to prawdziwy skarb, pewnie jakby dobrze zagadał ze sprzedającym to by coś urwał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.