Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Pokaż fotkę całego mechanizmu - może (oby!!!) tylko wahnik został wymieniony z powodu wytarcia łożyska. Jeśli faktycznie cały mechanizm jest 27 kamienowy, a nie 32, to niestety zegarek "padł ofiarą" zegarmistrza, który chciał naprawić, a nie zachować oryginalność. Z jednej strony niby słusznie, ale z punktu widzenia kolekcjonera katastrofa...

jak będę miał możliwość to zrobię fotki mechanizmu, bo zegarek jest zachowany w pięknym stanie i nie sądzę żeby ktoś w niego aż tak ingerował, ale kto wie?! Moja wiedza odnośnie slavy jest niewielka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że na tarczy ma 32k, a na wahniku 27 świadczy o ingerencji. Mniejszej lub większej. Czasami wymieniano cały wahnik razem z łozyskiem i oby tak było w tym przypadku. Niestety - wymiana całego mechanzimu to w przypadku napraw sovietów częsta praktyka, a zwykły 2427 jest łatwo dostępny. Przy słynnej awaryjności 2427, mało prawdopodobne, by nie wymagał żadnej naprawy w rakcie użytkowania, a ze używany był - widac po przetarciach.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŁUCZE  miały bardzo zniszczone tarcze no i dostały takie bo takie tylko znalazłem na allegro, a może ktoś z forum ma do zaoferowania mi tarcze z epoki a nie wspułczesne do łucza lub poljota 23 kamieniowego w idealnym stanie to ptoszę o info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z całym szacunkiem - moim zdaniem to tu właśnie działa mit lodówki medycznej. Inaczej nie potrafię tego sobie wyjaśnić.

W takim razie ile może kosztować dużo rzadsza lodówka KGF?

 

a kogoś interesuje zakup KMF?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek - nie mów że chcesz swoją sprzedać?

Mówimy o KFG? :)

Mówimy o takiej, jaką ma Nekroskop (tylko moja ma bielszą tarczę)

Leży i się kurzy więc mógłbym ją sprzedać w dobre ręce, tylko nie wiem za ile...

172412dsc07915.jpg

Edytowane przez Krzysiek_W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam fakt, że na tarczy ma 32k, a na wahniku 27 świadczy o ingerencji. Mniejszej lub większej. Czasami wymieniano cały wahnik razem z łozyskiem i oby tak było w tym przypadku. Niestety - wymiana całego mechanzimu to w przypadku napraw sovietów częsta praktyka, a zwykły 2427 jest łatwo dostępny. Przy słynnej awaryjności 2427, mało prawdopodobne, by nie wymagał żadnej naprawy w rakcie użytkowania, a ze używany był - widac po przetarciach.

a moze jakiś zegarmajster tarcze wymienil na taką bo poprzednia była kaput.


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, tarcza jest z tego modelu. Wszystko się zgadza, był taki właśnie model 32 kamienowej Sławy. Nawet dane mi było reanimować jeden egzemplarz, ale poszedł do innej kolekcji.


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Wojciech1500

Raczej nie , ale jesli Ci zalezy na tym modelu to możesz spróbować gdzieś do ok. 60zł potem to już bez sensu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak potwierdzam słowa Pawła. Był taki model - bardzo rzadki. Ten od Pawła jest właśnie u mnie :

 

DSC_0005%2520%25282%2529.JPG

 

A tak powinien wyglądać mechanizm:

 

DSC_0168.JPG

 

Miło go widzieć :)

pomyśleć, ze był już całkiem "na zmarnienie" (kupka zardzewiałego nieszczęścia) - wciaż cieszę się, że wynegocjowałem z Ukraińcem wysyłkę do polski :D

Edytowane przez pmwas

Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie , ale jesli Ci zalezy na tym modelu to możesz spróbować gdzieś do ok. 60zł potem to już bez sensu :)

jak znawca mówi, że raczej nie to olałem temat. słyszałem że to dobre zegarki, więc taki w kolekcji chętnie u siebie wreszcie zobacze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.