Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Taka koperta byłaby bardzo ciężka do zdobycia. To właśnie przetapianie tych kopert w celu pozyskania kruszcu było powodem, dla którego często spotyka się Łucze z tarczami charakterystycznymi dla kopert "solid gold" w kopertach "zwykłych". Prędzej kupisz całego złotego Łucza niż samą złotą kopertę. Natomiast koperty złocone (wizualnie bardziej pasujące do tej tarczy niż chromowane) też są dość ciężkie do zdobycia.

Marek. Dodałbym jeszcze, że średnica tej tarczy jest nieco za mała do koperty pozłacanej, z czego wniosek, że złote były nieco mniejsze :)


Pobieda "czerwona 12" - 1-47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solid gold! na dekielku bardzo dobrze widoczna punca z sowiecką próbą Au583


koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

solid gold! na dekielku bardzo dobrze widoczna punca z sowiecką próbą Au583

 

Czyli dobrze widziałem, красивые часы :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marek. Dodałbym jeszcze, że średnica tej tarczy jest nieco za mała do koperty pozłacanej, z czego wniosek, że złote były nieco mniejsze :)

 

O widzisz - tego nawet nie wiedziałem :) Może dlatego, że złotego Łucza miałem w rękach tylko jeden raz (to nie moja półka cenowa) i nie mogłem go bezpośrednio porównać z nie-złotym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

koperty złotych łuczy bardzo przypominają koperty złotych raket (popularny model)  są minimalnie mniejsze (33mm średnicy) od podobnych do nich łuczy garniturowych (ok. 35mm). Tak więc ich tarcze, mimo łudząco podobnej grafiki nie są  wymienialne pomiędzy sobą

Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rakieta automatic:

http://allegro.pl/rakieta-automatik-duza-solidna-i5130006846.html

 

A i Komandir w tej cenie i stanie to ok propozycja:

http://allegro.pl/komandir-wostok-ciekawa-grafika-i5130009489.html

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te różnice wynikają z faktu iż złote koperty byly produkowane centralnie dla wszystkich czas-zawodów w oddziałach mennicy państwowej Najczęściej w Moskwie.

Московский монетный двор - Гознак

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co najgorsze i ten zegarek dyskwalifikuje a teraz dopatrzyłem to to że rysa na 10 jest na tarczy a nie na szkle ponieważ nie przesuwa na kolejnych zdjęciach pod różnymi kątami  :(  a więc to nie jest okazja jednak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I co najgorsze i ten zegarek dyskwalifikuje a teraz dopatrzyłem to to że rysa na 10 jest na tarczy a nie na szkle ponieważ nie przesuwa na kolejnych zdjęciach pod różnymi kątami  :(  a więc to nie jest okazja jednak

 

Wygląda na to, że on ma aż trzy rysy - oprócz tej na 10-ce jest jeszcze przy godzinie 9-ej i fragment "cyrkla" przy 3-ce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.