Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, 

 

Czy wszystko z tą amfibią jest w porządku? Trochę po fakcie pytam... ;-) To 200 m to jakaś bajka chyba?

 

http://allegro.pl/bialy-komandirski-super-stan-zakaz-mo-cccp-17-kam-i6208235238.html

Jak się cofniesz kilka postów wcześniej to się natkniesz na post kolegi Kris2, a czytając dokładnie będziesz wiedział o Kogo chodzi. To jego zegarek i aukcja więc najlepiej pytaj u niego :)

 

Koperta jak najbardziej z Amfibiia, a tarcza Komandir. Pod koniec lat 80-tych i dalej bywały takie fabryczne "składaki" ;)

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się cofniesz kilka postów wcześniej to się natkniesz na post kolegi Kris2, a czytając dokładnie będziesz wiedział o Kogo chodzi. To jego zegarek i aukcja więc najlepiej pytaj u niego :)

 

Koperta jak najbardziej z Amfibiia, a tarcza Komandir. Pod koniec lat 80-tych i dalej bywały takie fabryczne "składaki" ;)

Dziękuję. Jak rozumiem jakiegoś tragicznego zakupu nie dokonałem ;-)

 

Wysłane z mojego SM-G900F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem machnać ręka i zajać się czym innym, ale jakoś nie mogę. @kris2 zgadzam się z Toba w 100% i również jak @rk7000 dziwię się tej dyskusji i zastanawiam się (biorac pod uwage deklaracje w dziale kupię sprzedam o zniszczeniu złotych zegarków w celu przetopienia kopert - co wg mnie jeet aktem niebywałego barbarzyństwa i braku jakiejkolwiek reakcji ze strony forumowiczów) czy ciagle jestem na forum KMZiZ w dziale sympatyków ruskich zegarków. A jeśli tak, dokad wobec tego ten dział zmierza.

 

Postaram się Ci wytłumaczyć 

Przy kursie złota na poziomie 94zł za gram zegarki takie jak Poljot czy Rakieta muszą kosztować od 1500 do 2000zł zależy jaka waga - kto tyle da ? odpowiadam NIKT bo oferty są na poziomie 1200zł to max czyli poniżej kosztów kruszcu, złom złota złotnik kupi za 1400 z jednej koperty - wiesz jak złotnik rozbiera zegarek ? koronkę wyrywa obcęgami jak zęba a środek wybija punktakiem razem ze szkłem bo on się bawił w śrubki nie będzie jak chcesz demontujesz sam zostaje ci tarcza i mechanizm tyle można uratować.

Barbarzyństwo piszesz - no być może ale inaczej się nie da jak chcesz możesz skupować i ratować je przed zagładą nie oczekuj że ktoś mogąc sprzedać coś za 1400 sprzeda za 1200 sam też byś tak nie zrobił 

Ratując je teraz i skupując po wysokich cenach złota na bank wtopisz - wybór należy do Ciebie i nie mówię tu o jednym zegarku kupionym na niedzielne spacery.

Edytowane przez rk7000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postaram się Ci wytłumaczyć 

Przy kursie złota na poziomie 94zł za gram zegarki takie jak Poljot czy Rakieta muszą kosztować od 1500 do 2000zł zależy jaka waga - kto tyle da ? odpowiadam NIKT bo oferty są na poziomie 1200zł to max czyli poniżej kosztów kruszcu, złom złota złotnik kupi za 1400 z jednej koperty - wiesz jak złotnik rozbiera zegarek ? koronkę wyrywa obcęgami jak zęba a środek wybija punktakiem razem ze szkłem bo on się bawił w śrubki nie będzie jak chcesz demontujesz sam zostaje ci tarcza i mechanizm tyle można uratować.

Barbarzyństwo piszesz - no być może ale inaczej się nie da jak chcesz możesz skupować i ratować je przed zagładą nie oczekuj że ktoś mogąc sprzedać coś za 1400 sprzeda za 1200 sam też byś tak nie zrobił 

Ratując je teraz i skupując po wysokich cenach złota na bank wtopisz - wybór należy do Ciebie i nie mówię tu o jednym zegarku kupionym na niedzielne spacery.

 

Nigdy się nie zrozumiemy, bo funkcjonujemy w zupełnie innych światach. Ja jestem miłośnikiem zegarków i nie interesuje mnie ile kto da, dla mnie liczy się ich piękno, dlatego je zbieram. Ty piszesz z punktu widzenia i kasy i interesów. Trudno widać takie czasy, jednak fakt pozostaje faktem, takie postępowanie z zegarkami jest barbarzyństwem i nic tego zmieni, ani kurs złota, ani inne tłumaczenie. 

 

W zasadzie to tyle co miałem do powiedzenia i nie będę już zabierał głosu w tej dyskusji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drodzy

 

Pozwolicie że napisze parę słów bo chyba  ostatnie wpisy dotyczyły aukcji w której uczestniczyłem oraz mnie osobiście.

 

Paweł - tak łatwo się nie obrażam :)  Dzięki za docenienie mnie i mojej kolekcji. Kiedyś może wpadnie ale na pewno nie za przysłowiowe psie grosze :)

Krzysztof - zgadzam sie w 100% z tym co napisałeś w ostatnim poscie.

Yorki_man - tak zgadza się. Posiadanie prawie 8 tys radzieckich zegarków, kieszonek, budzików, wiszących , stojących itd to istne szaleństwo :D  Ale dla mnie to szaleństwo to bardziej kolekcjonerstwo, hobby i oczywiście wielka pasja.

 

Jednak musze przyznać przy okazji że nazywanie kogoś świrem, szalonym lub temu podobne nawet z przymrużeniem  ;)  oka uważam za nieco mało kulturalne.

 

 

A teraz kilka słów o aukcji i zegarku.

 

Te zegarki nie pojawiają się na aukcjach. Na aukcji widzę ten zegarek chyba drugi raz. Te zegarki i nie tylko te krążą w tak zwanym drugim obiegu.  Oferowane są kolekcjonerom poza aukcjami.  Codziennie pojawia się mnóstwo aukcji zegarków które wystepują masowo, które można mieć dziś albo i jutro. To tylko kwestia czasu. Nie wspominam tutaj o ewidentnych malowankach które u niektórych sprzedających osiagają jak dla mnie makabryczne ceny.

 

Ten zegarek jest rzadkością i jak znam zycie za te 9-10 tys $ znajdzie nabywcę. Z tymi 13 tys. to sprzedający trochę przesadził.

 

Perełki i unikaty niestety kosztują :wub:

 

Gdybym kupił ten zegarek za 20 - 25 tys wcale bym nie żałował, ale jak napisał wcześniej Paweł na aukcji pojawił się ze strony sprzedającego  holownik gdy okazało się że zegarek może pójść za te 20 tys.

 

Jak napisał Jacek - każdy szyje swoją kolekcję na miarę swojego portfela i nic innym do tego. ;)

sprawa jest po prostu banalna, i jak to mawiają:

" kto bogatemu zabroni"

powodzenia w polowaniu 


KUPIĘ - TROCHĘ WOLNEGO CZASU ! 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Jak dla mnie to czyjaś radosna tfurczość własna. Legenda głosi, że cornavin to poljot eksportowy, a tam siedzi w środku zim. No i po serwisie zegarmistrzowskim taki syf i patyna? Plaease... Ale ja się mało znam...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to czyjaś radosna tfurczość własna. Legenda głosi, że cornavin to poljot eksportowy, a tam siedzi w środku zim. No i po serwisie zegarmistrzowskim taki syf i patyna? Plaease... Ale ja się mało znam...

 

Tu masz też takiego cornavina z zimem w środku - lata 80:

http://www.ussrtime.com/cgi-bin/details.pl?id=1059

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... Legenda głosi, że cornavin to poljot eksportowy, ...

Nie tylko. Również Wostok i Rakieta. Jak widać ZIM także.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomniałem o niej :unsure:

Ja wziąłem, dzięki. Oby faktycznie wszystko działało. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wziąłem, dzięki. Oby faktycznie wszystko działało. :)

Tylko tam wahnika w niej nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam wahnika w niej nie ma

To chyba jakiś poskładany mechanizm, mostek od 21 kamieniowej albo 26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko tam wahnika w niej nie ma

ojtam, ojtam... zespół naciągowy padł, lub łożysko wahnika się wyhuśtało, to się go zdemontowało, mostek podmieniło i można już było napisać, że "zegarek slava w pelni sprawny" :) Edytowane przez cofer

koszyk tourbilliona do hublota ...niebity! kupię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wostok Amfibia Desert Shield

 

http://allegro.pl/wostok-komandirski-2416b-automat-pustynna-tarcza-i6215800311.html#thumb/6

 

Może nie jest to zawrotna okazja cenowa, ja będę szukał dalej tańszego, ale jednak rzadko widywany model. Sprzedający też trochę podejrzany, w opisie naściemniał, że to jedyny taki zegarek w Polsce. Jak ktoś ma silne parcie to proszę, niech sobie kupi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niby tak, ale dawno nie widziałem aukcji która skończyłaby się poniżej 200, coś w tym jest, że te zegarki drożeją i coraz więcej aukcji, które dla nas powinny trafić do "nie przepłacajcie" tak de facto oddaje wartość rynkową na ten moment.

 

Ps. Jeden znajduje np, Amfibie Radioroom w wiaderku a inny musi ją kupić za 400pln na alle ;). Ja będę dalej szukał desert shielda, ale ktoś może chcieć pójść na skróty i za 300 mieć rzadki zegarek w dobrym stanie ;).

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość liscak

W tej Amfibii w bezelu wypadła kropka lumy i dziura po niej jest podmalowana pewnie jakimś czerwonym lakierem do paznokci o innym odcieniu niż pozostałe kropki :) Więc w opisie prawdopodobnie jest nieprawdziwa informacja o oryginalnym stanie zachowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.