Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Nie, nie jest ok, powinna być stożkowa.


Jeżeli czegoś nie wolno, a bardzo się chce, to można :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze wskazówkami na pewno, pytanie czy koronka jest ok

Nie jest

Ale w krabach oryginał jest pewnie w 1 na 10. Marnej jakości były i bardzo sie wycierały


TikTak TikTak - tylko 2 kalorie ;-)

MARIANEK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten zegarek to przede wszystkim tarcza i sekundnik... resztę idzie jeszcze dobrac z innych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę, jak wielu jest psychofanów tego sikora i to, że finał aukcji to sobota o 20:45 - nawet pójdę o zakład, że spokojnie pójdzie za około 3, nawet 4 bańki. Mimo, że jest pozlepiany. Miesiąc temu kirowski z białą charkowską tarczą poszedł za około 500 pln. :)
Od kiedy lordpinki kupił oryginalnego, czarnego sputnika w stanie igła, na olx za 2 stówy - obrzydło mi ganianie za tym zegarkiem. Tak więc, powodzenia chłopaki. ;)

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze czy mógłbym poprosić o wyjaśnienie jak dla laika tych niedociągnięć w tym oferowanym Sputniku ? Chciałbym taki nabyć a kupować lipe to mi sie nie uśmiecha 

dziękuje i pozdrawiam

Maciek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyjaśnienie obrazkowe

Okej, tylko, że to wyjaśnienie ma się nijak do czarnego sputnika z aukcji. Tarczę ma przecież oryginalną.

 

W tym sputniku są nieoryginalne wskazówki godzinowa i minutowa. To też produkcja Poljota, ale późniejsza, montowana w innych zegarkach. Ten z góry ma też nieoryginalną koronkę (w oryginale była stożkowa-"grzybek" lub płaska, ale trochę inna niż ta z aukcji).

 

Niby nic, ale wskazówki do sputnika są trudno dostępne. W wypadku białego, popularniejszego - dosyć trudno znaleźć tylko złocony sekundnik z czerwonym sputnikiem. Jednak da radę to jeszcze ogarnąć przy pewnej determinacji. ;) Czarny sputnik jest znacznie rzadszy, w każdym elemencie - czarna tarcza (tutaj w świetnym stanie) i wskazówki - srebrny sekundnik to wisienka na torcie. 

 

Zdjęcie pożyczone z neta.

post-84140-0-93823800-1485075667_thumb.jpg

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję sekundnika do czarnego, całą resztę mam ori...tylko ten sekundnik dorwać... ach, marzenie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja niestety od dłuższego czasu bezskutecznie poszukuję sekundnika do czarnego, całą resztę mam ori...tylko ten sekundnik dorwać... ach, marzenie :)

Ja sobie powatarzam, że ten sputnik z allegro nie jest ostatnim na świecie. :) Przemek, zobaczysz, prędzej czy później znajdziemy takie obaj i to w dobrej cenie. To przecież masowa produkcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

... prędzej czy później znajdziemy takie obaj i to w dobrej cenie. To przecież masowa produkcja.

Jasne, z roku na rok ich coraz więcej i coraz tańsze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jasne, z roku na rok ich coraz więcej i coraz tańsze ;)

Tego nie powiedziałem, ale to jednak nie jest Orbita czy Kosmos, tylko Sputnik. 

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Yakovlev

Tego nie powiedziałem, ale to jednak nie jest Orbita czy Kosmos, tylko Sputnik. 

A ile tych "tylko Sputników" widziałeś w dobrym stanie, w miarę oryginalnym zestawieniu, w przyzwoitej cenie, w ostatnim roku na aukcjach ?

 

PS.

Ten czarny to od Monisi vel Zbysia, więc tanio na pewno nie będzie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ile tych "tylko Sputników" widziałeś w dobrym stanie, w miarę oryginalnym zestawieniu, w przyzwoitej cenie, w ostatnim roku na aukcjach ?

 

PS.

Ten czarny to od Monisi vel Zbysia, więc tanio na pewno nie będzie ;)

Nie wiem w sumie co Ci odpowiedzieć. Przyjmijmy, że każdy z nas ma inne rozpoznanie rynku. Przedstawiłem punkt widzenia, że nie jest to zegarek, który jest unikatem na skalę wspomnianych Orbity czy Kosmosa. Skoro pytasz tylko o aukcje internetowe - Sputniki zdarzają się tu co pewien czas i zwykle toczy się o nie szczególnie zażarta walka, podyktowana raczej nie unikalnością, tylko kapitałem symbolicznym.

Powtarzam, w grudniu, na olx był kompletny czarny sputnik, igła, za 200zł - pamiętam to doskonale, bo o kilkanaście minut uprzedził mnie z ofertą lordpinki. ;)

... więc sobie spokojnie poczekam na podobne opcje. :)

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

unikatem na skalę wspomnianych Orbity czy Kosmosa.

Przepraszam za mały OT, ale co to za dwa unikaty? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kosmos to Poljot Deluxe z rozbudowanym kalendarze, gdzie 4 wskazówka pokazuje dzień miesiąca na obwodzie tarczy :). Rzadka rzecz ;).

 

Poljot-Kosmos-1m8.jpg

 

Zdjęcie z google.

Edytowane przez Mike S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orbita i Kosmos to zegarki z podobnego, czy ciut późniejszego okresu co Sputnik - jeszcze z czasu kiedy Poljot nie funkcjonował jako jeden, uniwersalny brand. Kosmos jest u góry, Orbita to w zasadzie późniejszy Poljot de luxe - w automacie, na 29 kamieniach. Pogoogluj sobie, jest już opór informacji w necie.

Edytowane przez Łukasz Radziszewski

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to narusza regulamin to przepraszam i proszę o usunięcie.

 

Jaka jest w miarę rozsądna cena za taką czajkę? Żonie bym kupił branżowy do pracy żeby dała mi i moim staruszkom trochę spokoju. Rozumiem, że cena rzeczą względną ale aż tak zdesperowany nie jestem żeby za wszelką cenę brać.

Pozdrawiam

 

Edyta: Dziękuję kchrapek za tak piękne rozwiązanie niewspółmierności pytanie-regulamin :)

Edytowane przez sniper108

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli to narusza regulamin to przepraszam i proszę o usunięcie.

 

Jaka jest w miarę rozsądna cena za taką czajkę? Żonie bym kupił branżowy do pracy żeby dała mi i moim staruszkom trochę spokoju. Rozumiem, że cena rzeczą względną ale aż tak zdesperowany nie jestem żeby za wszelką cenę brać.

Pozdrawiam

Ewentualne odpowiedzi proszę kierować do kolegi na priv :D Reg.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.