Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w 1949 roku te zegarki juz powstawały?

Nie wiem czy da się ustalić dokładną datę rozpoczęcia produkcji. Nie można jej kojarzyć z Gagarinem dlatego że te zegarki były dużo wcześniej. Rozdawane były wraz z dyplomem ukończenia absolwentom szkoły pilotów. Trochę ich było mimo wszystko. Egzemplarz Krisa jest faktycznie ciekawy ze względu na datowanie i sadzę że również na numer seryjny. Pewno jeden ze starszych może nawet pierwszy lub drugi kwartał produkcji. Myślę że w przypadku tych zegarków jest on prawdziwy w sensie że nie jest to przypadkowy numer na taśmie fabrycznej Pobiedy. Egzemplarz Philla datowany 1-50 ma numer 09421:

http://www.netgrafik.ch/airforce-watches15.htm

 

Edit. Szkoła była od lat 20-tych, od którego roku rozdawane były Szturmańskie nie znalazłem informacji.

Cytat z neta:

"W latach 20-tych XX wieku z Sierpuchowa pod Moskwą do Orenburga przeniesiono szkołę lotniczą, którą ukończył zmarły tragicznie w 1938 roku znany pilot Walerij Czkałow. 19 lat ( 1938 – 1957 ) miasto nosiło nazwę nadaną od nazwiska tego lotnika – Czkałow. Szkołę lotniczą ukończyła tu plejada pilotów, którzy w czasie II wojny światowej odznaczyli się  bohaterskimi czynami. Szkołę tę ukończył również pierwszy kosmonauta ziemi Jurij Gagarin. "

Edytowane przez kchrapek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy w 1949 roku te zegarki juz powstawały?

 

Tak, powstawały.

post-64774-0-04764600-1530998377.jpg

post-64774-0-17848700-1530998405_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery seryjne w 3-49 i 4-49 są chronologiczne. Produkcja była wtedy bardzo mała i tak jak podałeś wyżej - 1-50 ma numer 09421 - czyli do końca 1. kwartału 1950 roku nie wyprodukowano więcej niż 10 tysięcy sztuk tych zegarków (a 03517 z 4-49 świadczy, że w 3-49 wyszło poniżej 3,5 tysiąca egzemplarzy). W drugiej połowie 1950 roku produkcja znacznie się zwiększyła i licznik pięciocyfrowy był już "przekręcany" w ciągu jednego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery seryjne w 3-49 i 4-49 są chronologiczne. Produkcja była wtedy bardzo mała i tak jak podałeś wyżej - 1-50 ma numer 09421 - czyli do końca 1. kwartału 1950 roku nie wyprodukowano więcej niż 10 tysięcy sztuk tych zegarków (a 03517 z 4-49 świadczy, że w 3-49 wyszło poniżej 3,5 tysiąca egzemplarzy). W drugiej połowie 1950 roku produkcja znacznie się zwiększyła i licznik pięciocyfrowy był już "przekręcany" w ciągu jednego roku.

 

Ciekawe, dobrze wiedzieć o tym wiedzieć...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Numery seryjne w 3-49 i 4-49 są chronologiczne. Produkcja była wtedy bardzo mała i tak jak podałeś wyżej - 1-50 ma numer 09421 - czyli do końca 1. kwartału 1950 roku nie wyprodukowano więcej niż 10 tysięcy sztuk tych zegarków (a 03517 z 4-49 świadczy, że w 3-49 wyszło poniżej 3,5 tysiąca egzemplarzy). W drugiej połowie 1950 roku produkcja znacznie się zwiększyła i licznik pięciocyfrowy był już "przekręcany" w ciągu jednego roku.

Tak myślałem. Dziękuję za potwierdzenie. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie okazje, ale chyba warto zerknąć:

 

1. Kirowski w złocie, mocno spolerowany, ale dość tani:

https://allegro.pl/zloty-zegarek-kirowski-kupobckue-14k-16-kamieni-i7446841846.html

 

21. Kieszonkowa Rakieta 2209 z papierami:

https://allegro.pl/zegarek-raketa-23-jewels-i7446015512.html

Trzeba by dopytać, czy papiery pasują do werku, ale skoro jest komplet kwitów, to szanse są spore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może nie okazje, ale chyba warto zerknąć:

 

1. Kirowski w złocie, mocno spolerowany, ale dość tani:

https://allegro.pl/zloty-zegarek-kirowski-kupobckue-14k-16-kamieni-i7446841846.html

 

21. Kieszonkowa Rakieta 2209 z papierami:

https://allegro.pl/zegarek-raketa-23-jewels-i7446015512.html

Trzeba by dopytać, czy papiery pasują do werku, ale skoro jest komplet kwitów, to szanse są spore.

 

Piękna ta rakieta była!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho czyli bigiel dość mocno zużyte jednak...

 

Moja ma nieoryginalne ucho, chyba od jakiejś sławy:( raczej oryginalnego nie znajdę:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ucho czyli bigiel dość mocno zużyte jednak...

Niekoniecznie :)

Może masz rację, jak się dobrze przyjrzeć to na godzinie 7 też jest ubytek złocenia na lunecie.

Tylko że ta Rakieta jest złocona au20 i jak w fabryce nie poszło (a tak często się zdarzało) to powloka jest nawet au 30 i sama odpada. Na pewno na przetop ten zegarek byłby droższy dla złomiarza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... jak to możliwe, że nikt nie chciał "szturmańca" z 1949??? Toż to absolutnie kultowy zegarek z pierwszego rocznika (bardzo rzadka wersja mechanizmu) i  do tego  -jak na 'szturmańca' w zupełnie przyzwoitym stanie.

Przez was.... musiałem kupić :)

Nie wiem po co - nie zbieram niby ruskich, ale... ech - ja od zawsze chciałem Szturmańskiego z 1949 roku...

Po prostu nie mogłem się oprzeć. 


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo dopiero kupiłem i czekam. Zegarek - jesli dobrze rozumiem - nie jest po serwisie, wiec zdjecia - i owszem - będą :D


Miłego dnia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze nie zdjął, bo widnieje jako aktualne...Denerwujące są takie sytuacje, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie pierwsza taka sytuacja u tego sprzedającego. Parę dni temu też pytałem o jeden zegarek, który miał w ogłoszeniach a już był sprzedany.

 

 

Denerwujące są takie sytuacje, prawda?

 

Trochę denerwujące kiedy okazuję się, że można było mieć zegarek w dobrej cenie lecz ogłoszenie nieaktualne.

Natomiast jeszcze bardziej denerwującą sytuację miałem parę dni temu, również przez olx.

 

Kupiłem a raczej przelałem pieniądze za Rakietę w bardzo dobrym stanie i w atrakcyjnej cenie.

Wszystko ok, kontakt jak należy i po dwóch dniach informacja, że jednak nieaktualne bo zegarek był wystawiony również na innych portalach i po prostu już go nie ma.

Przyznam szczerze zdenerwowałem się ale można zrozumieć.

Sprzedawca przeprosił, poprosił o dane do zwrotu.

Po takiej sytuacji spodziewałem się, że pieniądze będę miał na drugi dzień z powrotem.

Tak się nie stało. Na zwrot czekałem tydzień.

Dopiero po mojej ostrej reakcji pieniądze zostały zwrócone.

 

Parę rzeczy już kupiłem przez olx i nigdy nie było problemów. To był mój pierwszy taki przypadek i mam nadzieję ostatni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.