Skocz do zawartości
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki, które zawierają...
Szukaj wyników w...
News will be here
Voli

"RUSKIE" OKAZJE NA AUKCJACH - Okazje, unikaty, bardzo dobre stany na aukcjach

Rekomendowane odpowiedzi

To na koniec porównanie jak koperta od tego dużego Wostoka przeważnie wygląda. Naprawdę nie jest łatwo trafić te zegarki w ładnym stanie... a na żywo robią wrażenie większe niż Rakiety 24h

Bez tytułu.jpg

Edytowane przez rysqut

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kchrapek napisał:

Ludzie! Ta tarcza jest łamana i nikt nic na niej nie robił. Tak światło pada. Indeksy może i nie trafiają ale czy we wszystkich są idealne? Tu wygląda jakby werk był nie dokręcony i tarcza lekko odstaje po lewej stronie. To są pierdoły do zrobienia i nie jest to wielki problem. Ceny 55G w słabym stanie to teraz ok 200 zł, z taka tarczą to może nie jest okazja życia ale szukając lepszego można szukać rok albo dwa.

Opisz gdzie te plamki bo mi chyba ze starości wzrok pada...

 

Daj namiar to ci wyśle za przesyłkę. Myślę że znajdę jak ruszę 4 litery bo normalnie to mi się nie chce szukać takich rzeczy.

aż strach swoją opinię czy wątpliwość wypisać..

jak że to, tarcza może być krzywa albo nie dokręcona w zegarku idealnego stanu za ponad 2 stówki?

 

@kchrapek popatrz na to nie z pozycji osoby, która sobie przeserwisuje osobiście zegarek, bo ma możliwości, umiejętności, praktykę i narzędzia..

Popatrz przez pryzmat osoby, która nie ma tych Twoich atutów..

 

ja do tej pory kupiłem tylko kilka zegarków mizernego stanu i zrobiłem to z pełną świadomością tego co kupuję.

Mnie osobiście rażą w oczy opisy typu "kupujesz to co na zdjęciu" - nie każdy jest specjalistą w danej dziedzinie a przecież nawet w pięknym czerwoniutkim jabłuszku może znaleźć się ohydny robal..

 

 

Edytowane przez zadra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale wywody Krzyśka nie mają na celu nikogo przekonać ;) to wymiana poglądów i każdy będzie miał swój punkt widzenia na kwestie okazji. Dobrze poznać zdanie innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, prw6 napisał:

co to bylo?

Klasyczny poljot z granatową tarczą. Ze zdjęć i opisu wynikało, że mógł być nieużywany - zastany (czasem chodził i przestawał) - to wszystko za 45 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajna dyskusja była :) 

Dwa różne punkty widzenia tego samego zegarka to zawsze jest fajne dla tych którzy od niedawna zainteresowali się zegarkami radzieckimi :) 

Ja tylko napiszę,  że moim zdaniem  i Kchrapek i Mislavo mają racje pomimo, że mają odmienne zdanie :) 

 

Zegarek idealny nie jest bo po tylu latach nie może być. 

Ale jest w świetnym stanie i wielu z nas chciałoby mieć taki stan swojego 55g 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może i tak :) ale teraz może być też twój :D

Edytowane przez Enkil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem do porównania w niedzielę wrzucę zdjęcia mojego zegarka z prawie tej samej perspektywy, a ile mamkamentów od razu widocznych. Jestem przekonany, że z tą okazją z olx będzie to samo, tyle tylko, że za mojego dałem 190 zł i więcej nie dołożę, a za tamtego trzeba dać 250 + ship, trzeba wymienić sekundnik, bo nieoryginalność kłuje w oczy, trzeba ten sekundnik gdzieś wymienić, bo nie każdy ma narzędzia i sam sobie da radę, no i zakladam, że jeżeli sprzedający nic nie pisze o dokładnośći chodu, to serwis będzie konieczny. Całość zamknie się w kwocie 400 zł jak nic. I teraz pytanie, jeżeli mój za 2 stówki okazją nie był, a mam całkowicie sprawny zegarek i nic na siłę nie muszę zmieniać  ten z olx w dalszym ciągu jest okazją czy już nie? Gdyby to była okazja to tego zegarka w ogłoszeniach dawno nie ma, a wydaje mi się, że jeszcze powisi. Miłego oglądania. Zdjęcia najlepiej powiększyć wtedy będzie ładnie widać jak niczego nie ukrywając można kogoś nieźle naciągnąć, bo zakładam, że jeżeli z obecnej perspektywy już widać mankamenty, to przy zmianię kąta lepiej nie będzie. Aha gwoli ścisłości, na moim gołym okiem widać jedynie przebarwienie na rancie i jedną plamkę, a na tamtym pewno również dramatu nie będzie i jest to ładny zegarek, tylko moim zdaniem nie za okazyjne pieniądze.

p4.thumb.PNG.1b8da20f6d0f669a15c66af31c4554ae.PNG

 

 

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiście, moim zdaniem, jak kupujemy stary zegarek, to trzeba brać pod uwagę ewentualny serwis. Jeżeli chodzi o porównanie, to z OLX jest droższy o 50 zł, ale ma oryginalną koronkę, o którą bardzo ciężko. Sekundnik mnie osobiście nie kłuje w oczy.  W Twoim po powiększeniu też widac jakieś plamki, i ma jak sam wspomniałeś odbarwiony ring i nie pasującą koronkę. Wolałbym mieć kilka kropek na tarczy więcej, a ring ładny i koronkę oryginalną. Dodatkowo aby ocenić te zegarki, trzeba by je zobaczyć na żywo, kropki równie dobrze mogą być winą fotki. Tak jak wspomniałem, jest to moje zdanie. 😉

Ps. Twój oczywiście też jest bardzo ładny 😉

Edytowane przez Qba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tylko że ja mój za te 200 zł sprzedam, kiedy trafię lepszy egzemplarz, a ta okazja z olx jeżeli ją doiwestujesz, a tarcza okaże sie taka jak moja, to czy ten zegarek będzie warty tych 350-400 zł? Mimo wszystko uważam, że ten zegarek z olx jest bardzo łądny, tylko, że nie jest okazją. A propos serwisu już kiedyś pisalem, że u nas jest raczej niska kultura sprzedajacych. Ja sporo kupuję za granicą i tam jak mam napisane, że zegarek pracuje dokładnie to tak jest. A jak nie, to piszę o pokrycie kosztów naprawy i tylko 1 raz się zdażyło, że ktoś odmówił. Życzyłbym wszystkim, abyśmy na naszych portalach doczekali takiego traktowania klienta.


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś nie pytam przy zegarku który kosztuje 100 zł czy jest po serwisie który również kosztuje 100 zł... Jeszcze rabacik i darmową wysyłkę poproszę...

To taka dygresja.

A ja widzisz mam odmienne zdanie. Mniej mnie kłuje w oczy inny sekundnik niż nieoryginalna koronka. To jest jedna z rzeczy która winduje lub obniża cenę tego zegarka. I jest nie do kupienia, a akurat w tym zegarku jest ważna. Dołożyłbym do tego z olx.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę dyskusja bez sensu. Trzeba by napisać do sprzedawcy, może zegarek chodzi punktualnie, może cena podlega negocjacji, może dośle lepsze zdjęcia i może plam nie ma, może..... Za Twojego dałeś 190zł, może dlatego że koronka nieoryginalna, może dlatego że ma odbarwiony ring.... generalnie oba w dobrej cenie i wcześniej niż później pewnie będą wymagały serwisu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dyskusja moim zdaniem bardzo książkowa i bardzo przydatna. 

Generalnie nie zwracam uwagi na takie rzeczy jak oryginalne szkło czy oryginalna koronka ponieważ to są części które mają prawo ulec zużyciu. Ale przy zegarku stalowym koronką to ważna sprawa bo oryginał raczej się nie zużył (zwłaszcza przy automacie) 

 

Czy ten zegarek to okazja?  Nie wiem. 

 Czy 190 zł to okazja? Też nie wiem. 

Ja najwięcej za 55g zapłaciłem 150 zł a pierwszego kupiłem za - 60 zł 😁

Cenę jak zawsze ustala popyt. Jeśli ktoś chce zapłacić 250 zł to znaczy że ten zegarek w tym czasie tyle był wart 🙂

 

Za miesiąc zegarek w podobnym stanie może się sprzedać za 150 lub 350 zl - tak było jest i będzie 🙂

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja poljotów 55g mam 8 i wiem, że na te bez oryginalnej koronki nie zwracam uwagi... za najdroższego dałem 300 (ale to rzadsza wersja ringu)

 

 

55g (3).jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nigdy nie dałbym 250 zł za 55g w sytuacji gdy nie jest w oryginale. W ostatnich 6 miesiącach kilka razy mogłem kupić różne wersje tego zegarka od 220 do 250 zł w oryginale - co do serwisu czy tego z jaką dokładnością zegarek chodzi to bardzo łatwo podejść i laika, który zegarek sprzedaje i osobę, która ukrywa, że zegarek jest niby dobry ale się np zatrzymuje.

Dokładność jest niestety ważna - wiadomo wszyscy piszą, historia serwisowa nieznana, dokładność chodu nie sprawdzana, zegarek sprawny w 100%... - a na 100% serwisu nie miał... za takie słowa przy 55 g może być plus 150 zł albo i więcej...

Edytowane przez art_69

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, kchrapek napisał:

Jakoś nie pytam przy zegarku który kosztuje 100 zł czy jest po serwisie który również kosztuje 100 zł... Jeszcze rabacik i darmową wysyłkę poproszę...

To taka dygresja.

A ja widzisz mam odmienne zdanie. Mniej mnie kłuje w oczy inny sekundnik niż nieoryginalna koronka. To jest jedna z rzeczy która winduje lub obniża cenę tego zegarka. I jest nie do kupienia, a akurat w tym zegarku jest ważna. Dołożyłbym do tego z olx.

 

Powiedziełbym tak, że nie chodzi mi o to abym dostał rabacik, tylko o to, że powinny obowiązywać zasady jakiejś elementarnej uczciwości i jeżeli zegarek za 100 zł jest niedokładny, lub się zatrzymuje to powinno tam być napisane że jest uszkodzony, a wtedy jego cena już nie będzie 100 tylko 50. Wszystko inne jest naciąganiem nieświadomych ludzi, którzy nie wiedzą co kupują. 

A co do tego, czy wolisz dołożyć 100 czy 150  do tego z olx to napiszę tak. A kto bogatemu zabroni? Jeżeli  jednak ten zegarek po dołożeniu ma kosztować 400 zł to lepiej będzie od razu kupić taki  np. na ebayu gdzie takich okazji będzie kilka w miesiącu, a za 400 kupisz zegarek w stanie idealnym. A i zapomniałem o jednym. Czepiasz się Krzysztof mojej koronki, a nieoryginalne szkło w zegarku z olx pomijasz?

4 godziny temu, rk7000 napisał:

Czy ten zegarek to okazja?  Nie wiem. 

 Czy 190 zł to okazja? Też nie wiem. 

Ja najwięcej za 55g zapłaciłem 150 zł a pierwszego kupiłem za - 60 zł 😁

Cenę jak zawsze ustala popyt. Jeśli ktoś chce zapłacić 250 zł to znaczy że ten zegarek w tym czasie tyle był wart 🙂

 

Za miesiąc zegarek w podobnym stanie może się sprzedać za 150 lub 350 zl - tak było jest i będzie 🙂

 

 

Ja nigdy nie twierdziłem, że mój to okazja. Foty wstawiłem tylko po to, aby pokazać, że na tarczy zegarka z olx mogą być plamki, a po 1 zdjęciu na olx nie sposób tego stwierdzić. Napisałem, że mi zależało aby kupić zegarek który będzie ładny, a jednocześnie zamknę się w kwocie zakupu. "Okazja" z olx raczej taka nie będzie i trzeba będzie sporo dołożyć. Jak kogoś stać to proszę bardzo, ale polecanie tego zegarka uważam za ........... Ugryzę się w tym miejscu w jezyk. Dla mnie to żadna okazja.

26 minut temu, art_69 napisał:

Ja nigdy nie dałbym 250 zł za 55g w sytuacji gdy nie jest w oryginale. W ostatnich 6 miesiącach kilka razy mogłem kupić różne wersje tego zegarka od 220 do 250 zł w oryginale - co do serwisu czy tego z jaką dokładnością zegarek chodzi to bardzo łatwo podejść i laika, który zegarek sprzedaje i osobę, która ukrywa, że zegarek jest niby dobry ale się np zatrzymuje.

Dokładność jest niestety ważna - wiadomo wszyscy piszą, historia serwisowa nieznana, dokładność chodu nie sprawdzana... za takie słowa przy 55 g może być plus 150 zł albo i więcej...

Twoja odpowiedź powinna byc podsumowaniem tej dyskusji. Całkowicie się z nią zgadzam. Bo za 400 zł to ja sobie mogę kupić rzadkiego poljota w stali, a nie dokładać do 55g, który ani rzadki, a na dodatek nie do końca oryginalny.

 


/iloveussrwatches/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, Mislavo napisał:


Ja nigdy nie twierdziłem, że mój to okazja. Foty wstawiłem tylko po to, aby pokazać, że na tarczy zegarka z olx mogą być plamki, a po 1 zdjęciu na olx nie sposób tego stwierdzić. Napisałem, że mi zależało aby kupić zegarek który będzie ładny, a jednocześnie zamknę się w kwocie zakupu. oryginalny.

 

A ja nigdy nie stwierdzilem, że Ty stwierdziles że 190 zł to była okazja ;)

Temat 55g już chyba się wyczerpał i całe szczęście bo to dość pospolity zegarek jednak 🤭

 

Piotrek czy Twoje 8 to 440g? 😂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Mislavo napisał:

Powiedziełbym tak, że nie chodzi mi o to abym dostał rabacik, tylko o to, że powinny obowiązywać zasady jakiejś elementarnej uczciwości i jeżeli zegarek za 100 zł jest niedokładny, lub się zatrzymuje to powinno tam być napisane że jest uszkodzony, a wtedy jego cena już nie będzie 100 tylko 50. Wszystko inne jest naciąganiem nieświadomych ludzi, którzy nie wiedzą co kupują. 

A co do tego, czy wolisz dołożyć 100 czy 150  do tego z olx to napiszę tak. A kto bogatemu zabroni? Jeżeli  jednak ten zegarek po dołożeniu ma kosztować 400 zł to lepiej będzie od razu kupić taki  np. na ebayu gdzie takich okazji będzie kilka w miesiącu, a za 400 kupisz zegarek w stanie idealnym. A i zapomniałem o jednym. Czepiasz się Krzysztof mojej koronki, a nieoryginalne szkło w zegarku z olx pomijasz?

Ja nigdy nie twierdziłem, że mój to okazja. Foty wstawiłem tylko po to, aby pokazać, że na tarczy zegarka z olx mogą być plamki, a po 1 zdjęciu na olx nie sposób tego stwierdzić. Napisałem, że mi zależało aby kupić zegarek który będzie ładny, a jednocześnie zamknę się w kwocie zakupu. "Okazja" z olx raczej taka nie będzie i trzeba będzie sporo dołożyć. Jak kogoś stać to proszę bardzo, ale polecanie tego zegarka uważam za ........... Ugryzę się w tym miejscu w jezyk. Dla mnie to żadna okazja.

Twoja odpowiedź powinna byc podsumowaniem tej dyskusji. Całkowicie się z nią zgadzam. Bo za 400 zł to ja sobie mogę kupić rzadkiego poljota w stali, a nie dokładać do 55g, który ani rzadki, a na dodatek nie do końca oryginalny.

 

Nie rozumiem dlaczego niesprawny zegarek jak ktoś to napisze wprost w ogłoszeniu ma być z automatu tańszy o 50 zł czy o połowe czy o koszt serwisu... jeśli obie strony (w tym świadomy kupujący) akceptują cenę to w czym problem?

 

Założyłeś że ten z olx jest niesprawny, ok to mądre podejście bo z zakupami przez internet nigdy nie wiadomo. Ja jestem większym ryzykantem (może dlatego, że mam znajomego zegarmistrza) i 80% przypadków stwierdzenia "sprawny" w moich zakupach wiązało się też z punktualnością.

 

Co do tarczy w P55g to różnie bywa ze względu na ten charakterystyczny szlif (nie wszystko widać na zdjęciach). Mam jednak przeczucie, że jest bardzo dobra. Inaczej bym jej tu nie wrzucił, nie mam w tym interesu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.